Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 03. 04. 17:49

Fától az erdőt - gazdaságról vegyesen  

Bármilyen gazdasági elemzés, gondolat, kereskedési és befektetési ötlet megosztható személyeskedés nélkül. Az alternatív megközelítések is helyet kapnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Ingarian
Ingarian 2022. 03. 14. 08:47
Előzmény: #596  szieszta
#600
Szállítok a Densohoz, elég jó kapcsolataim vannak ott, az 5 e dolgozóból, kb. 2 e ukrán volt. Az elmondottak alapján jó munkaerők, de láttam őket máshol is dolgozni, megbecsülik magukat. Nők is dolgoztak, elég sokan, gyerekek nyilván nem.
hellforceone 2022. 03. 13. 20:37
Előzmény: #529  Placi82
#599

Itt kicsit arrol, hogy miket is csinal meg putin, merre fegyverkezik eppen. Tudom, nem a Bild a leghitelesebb forras, de az talan nem tagadhato, hogy merre fegyverkezik - mas forrasban is ellenorizheto, hirtelen most ezt talaltam. putin. https://www.youtube.com/watch?v=uhS02F9YmT4
Nezz utana a poseidon torpedonak, hogy mit is tud igazan - a videoban csak roviden emlitik.
Arrol, hogy milyen ember putin es hogyan tartja kezeben a hatalmat, hogy vajon mennyire lehet neki ellent mondani es mennyire van esetleg csak az o kezeben a dontes - elmeletileg nem, de valojaban...(???)
https://www.youtube.com/watch?v=uhS02F9YmT4https://youtu.be/UFaEisphn98?t=2961
Ezt csak arra, hogy az amcsiknak sem tetszett, mikor az oroszok Kubaba raketat telepitettek. Nos, igen, valoban nem, csak mas, amikor egy diktatorikus allam szo szerint fenyegetozik mar az atom bevetesevel. A mellekelt videoban lathato, hogy is mukodik az a rendszer, VAGY Amerika, ahol atomfegyver bevetese elott megkerdezik meg majdnem a helyi ovoda vezetojet is, hogy de ugyan kilohetjuk e mar ugyan- masok azert a dontesi hataskorok, lehetosegek.
Egyebkent javaslom az egesz video megtekinteset is, persze tudom, ezek mocskos libernyakok csak bizonyara, elferditik az igazsagot, dogoljon meg az USA, eljen a naaaagy Ororszorszag, elen az igazsagos es mindig igazat mondo putinnal. A friderikusz videoban arrol is van szo, hogy hanyszor hazudott mar putin, hany igeretet es biztositekot kapott, hogy senki nem nem akarja megtamadni es, hanyszor grantalta mar Ukrajna teruleti biztonsagat. Eppen ma lattam egy dokut, ahol putin egykori tanacsadoja beszelt rola... hidd el, nem annyira jokat mondott.Ne csak azt nezd, hogy esetleg mit ferdithet el az USA vagy estleg hogyan manipulalhat vagy eppen az ukranok ezt hogyan tehetik, hanem azt is, hogy putin ugyanezt megteheti, sot mar meg is tette jo nehany alkalommal. Nem tudom, azon gondolkodtal e mar, hogy vajon mi is mozgathatja meg esetleg e NATO-t a tovabbi bovitesben. Nos, en nem vagyok egy langelme, de elgondolkodtam 1-2 dolgon es a kovetkezo dolgokra jutottam. Az oroszoke ma allitolag a legfejletteb legvedelmi rendszer, vagyis lehet, hogy csapast sem tudsz rajuk merni, mert ugyebar mindent leszednek az egrol. Az oroszoknak van mach 5-6-al repulni kepes raketaja (de kiserleteznek mar mach 10-esekkel is), amit viszont semmilyen rendszer nem tud leszedni az egrol. Persze ezeknek a hatotavolsaga nem olyan nagy, cca. 1200-1500 km, de indihato szarazfoldrol (ez orosz foldrol esetleg Kanada ellen jo, ha az amerikai kontinenst nezzuk, vagy Nemetorszagot tudnak vele Oroszorszag nyugati vegebol elerni) es repulorol, na ez mar inkabb elgondolkodtato... Lehet, hogy hamarosan hajorol (a hajonak szerintem semmi akadalya nem lenne), tengeralattjarorol is, ki tudja. Szoval ha en lennek a NATO, akkor egyenesen az orosz hatarra telepitenem az atomfegyvert, hogy ha putin moccani mer, akkor legyen idom meg kiloni annyit, amennyit csak lehet, mielott a szuperszonikus orosz raketak elerik Nyugat-Europat vagy akkor talan lehetetlen lenne minden NATO raketat leszednie az orosz legvedelemnek. Jol megjegyzedno, amit mar sokszor elmondtak, a NATO nem tamado szovetseg, tehat putinnak nem kellene "remegnie" - de vajon mi a reakcio es ellenreakcio, ki reagal kire es mire? En inkabb ugy latom, hogy a NATO reagalna az orosz szuper technika altali fenyegetesre. Mindegy is, egy most csak egy kepzeletbeli "jatek", de akkor, amikor az oroszok most ugy tunik, valoban fejlettebb technologiaval rendelkeznek es putin az utobbi evekben folyamatosan mutogatta is szinte dicsekedve, hogy mivel is rendelkezik, nos, akkor nem csodalkozom, hogy ideges lesz a vilag, szerintem te is jobban tenned, ha putin vedelme helyett inkabb elkezdenel idegeskedni. Erdekes, hogy amikor az elmult 10 evben a vilag eleg sokat valtozott - persze tudom, a penznyomda stb stb es nem is mondom, hogy nekem tetszik vagy ne latnam a negativ hatasokat -, akkor putinnak nem az volt a lenyeg, hogy valahogy hozzuk mar fel ezt a kibaszott orszagot valamilyen szintre, modernizaljunk, jobb oktatas, jobb egeszsegugy, normalisabb, kevesbe korrupt allam stb stb stb, akkor csupan egyetlen dolog lebegett a szeme elott... meg erosebb, meg pusztitobb fegyverek kifejlesztese. Oszinte leszek, egyre inkabb nincs bennem ketseg, hogy kepes lenne e bevetni oket.
Reszemrol ennyi, nem akarok veled vitazni es nem is kerem, hogy valtoztasd meg az allaspontod, de legalabb gondolkodj el rajta.
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 19:31
Előzmény: #597  szieszta
#598
És mi lesz Hévíz turizmusával, idemenekülnek az oroszok vagy elmenekülnek?
szieszta 2022. 03. 13. 18:56
#597

Egy kis családi összejövetel volt nálunk és éppen az volt a téma, hogy mennyire érintene az életszínvonal csökkenés. Én magunk miatt nem nagyon izgulok, mert most sem dorbézolunk, szerényen élünk.
A nagyobb gond az lesz, hogy sokan fogják mindenüket elveszíteni és megélhetési gondjaik lesznek. Aki meg meg van szorulva, sok mindenre képes.
szieszta 2022. 03. 13. 18:44
Előzmény: #594  Törölt felhasználó
#596

Nem tudom, az ukránok mennyire munkaszeretőek, még soha nem volt szerencsém velük együtt dolgozni.
Amit viszont látok, hogy akik most menekülnek, azok a nők, meg a gyerekek. Belőlük nagyon kevesen fognak tudni munkát vállalni. Nekünk lesz a feladatunk eltartani őket. Nem ám úgy, mint a nyugdíjasainkat, akiknek odaadjuk azt a kis alamizsnát, aztán old meg. Itt lakást , étkezést, eü ellátást és még egy kis költenivalót is be kell biztosítani. Ez nagyon nagy teher lesz. Ráadásul nem hiszem, hogy amint véget ér a háború, máris visszamehetnének. Több év fog eltelni, hogy a romokat rendbetegyék.
Közben minket is majd elér a válság szele, elég gondunk lesz nekünk is.
Fagylaltárus 2022. 03. 13. 18:36
Előzmény: #594  Törölt felhasználó
#595
Kíváncsi vagyok Ózdon maradnak e ukránok. Szerintem ez a város még nekik is sokkoló :))
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 18:16
Előzmény: #591  Fagylaltárus
#594
Ez sokaknak nem lesz kedvező. Lefele fogja nyomni a béreket és felfele a munkanélküliséget.
Mondjuk nem nekem kell izgulni, de a szakképzetlenek, építőiparban dolgozók (bár nem tudom mennyi férfi jött) nem fognak jól járni .
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 17:52
Törölt hozzászólás
#593
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 17:49
Törölt hozzászólás
#592
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 17:47
Törölt hozzászólás
#590
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 17:13
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#589
Hm
Placi82 2022. 03. 13. 17:09
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#588
Nagyon jó :) 
Placi82 2022. 03. 13. 17:08
#587
Bemasoltam neked ide újra. Mert sok kommentnjitt, és elkerulhette a figyelmed:) 
Placi82 2022. 03. 13. 17:07
Előzmény: #534  Peterbond
#586
Nagyon szep. En kivulrolnis tudom. Altalanos iskola masodik osztalyban en szavaltam az unnepsegeken:). De elarulnad hogy jon ide? Az USA divide et impera kulpolitikaja, es a sajat gazdasagi erdekei mentén, felforgato tevekenyseget végez,  aminek artatlan emberek millio szenvedik a kovetkezmenyeit. Mikor ossszeugrasztotta Iran -Iraki konfliktusba a ket kőolajban, joletben elo allamot, es mind a kettonek szallitott vegyifegyvert, hagy irtsak egymast! Vagy az arab tavasz, ahol megkerdeztek a csaladanyakat, akik joletben éltek Khadafi alatt es biztonsagban, hogy szukseg van e szetbombazni az orszagukat?? Es utana hadurak maffia államava valhon ,ahol oly nagy lett a nyomor, hogy azota megallithatalan a migracio? Vagy algeria? Vagy a ket testvernep osszeugrasztasa, aki ezer szallal kotodnek egymashoz, mind kulturalisan, nyelvileg, es gazdasagilag. Lasd ukrajna orosz haboru.?? Hagyjuk mar ezt! Engem annal jobban erdekel a politika,es a történelem,  gyerekkorom ota tobb ezer komyv kiolvasasa utan, hogy engem etessél:)
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 17:01
#585
Proli: ismeret és tudáshiányos szakmailag és emberileg is, a szellemi ürességet külsőségekkel és felszínes műveltséggel elfedő egyén. Mindezek miatt többet képzel magáról, mint ami, a külcsín miatt rendszeresen anyagi problémákba ütköző és jelennek élő egyed. Emiatt hajlamos a demagógiára, ész nélkül lecsap a nagy nyereséggel kecsegtető lehetőségekre, amire rendszeresen ráfázik. A buborékok aktív kialakítója, mivel konformista, tipikus R-stratégista.
Panelproli: olyan proli, akinek élőhelye a paneltömb legfelső emelete, mivel csóróbb mint az átlagproli :)
Proli gyakori ismertetőjelei:
-öregebb BMW-vel jár,
-SUV-val járdaszigeten keresztül előz,
-Levillog az autópályáról, mikor 140-nel mész,
-IL Ferro károsult volt,
-Nike cipőben és Adidas cicanadrágban jár,
-A ház utcafronti része cicesz, hátul áll a kertben a dzsuva,
-Rendszeresen kölcsönkér tőled,
-Van 2-3 népszerű sablonja, amit rendre elmond, de ha mélyebben belemész valamibe, akkor témát vált,
-Konfromista divatmajom
-Gyakran mutogatja a külföldi nyaralás fotóit,
-Facebookon előszeretettel számol be csodás életéről, amit anyagi javakról készített képekkel dokumentál. (sokszor nem is a sajátjáról)
:)
Humanoid
Amatőr prolilógus
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 16:25
Törölt hozzászólás
#584
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 16:17
Törölt hozzászólás
#583
szieszta 2022. 03. 13. 16:12
Előzmény: törölt hozzászólás
#582

Eléggé leértékeled magad. Ha veszel lakást, felújítod és eladod, az nem egészen alkalmazotti kategória. Ez már vállalkozói. Annyit kérsz a munkádért, amennyit hajlandóak megfizetni. Csak azért, mert te két kezeddel újítod fel, nem melósként csinálod.
Ha megnézed a gazdákat, akik saját, a többtízmilliós gépekben ülve dolgoznak, az sem melós.
Te is vállalkozó vagy, aki nem rest bekoszolni a kezét és ezzel nagy pénzt szakítani.
Törölt felhasználó 2022. 03. 13. 16:11
Törölt hozzászólás
#581

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek