Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Fsociety
Fsociety 2024. 08. 13. 13:40
Előzmény: #76137  tanrek
#76140
És a technológia fejlődéssel nem jár együtt a tudásszint növekedésének igénye. A technológia fejlődés elvileg pont, hogy segíti az embert, persze ha bővíti a tudását, hogy használni tudja. De asszem,veled sem kell értelmes vitát folytatni, mert felesleges. Ha nincs ismerősöd,aki ebben a szakmában melózott, és aki első kézből számol be arról, hogy 20 évvel ezelőtthöz képest milyen új viszgákat kell letenni, és nem csak a technológia miatt, akkor nincs hozzád több kérdésem a témában.
Boby
Boby 2024. 08. 13. 13:39
#76139
Fsociety
Fsociety 2024. 08. 13. 13:32
Előzmény: #76134  tanrek
#76138
Akkor én ismét megkérdezlek, mert látom,kezdődik itt is a "nem úgy gondoltam" .... arról beszéltél, hogy lengyeleknek a németeket ugyanannyi joguk lenne utálni,bezzeg a csodajófej ruszkikat akkor miért. Hát elmondtam, hogy miért. Te meg jössz a német-orosz összeborulással. Nem belekötöttem(ugye mindenki magából indul ki), ne legyél ennyire szenzitív,azt hittem ,keményebb gyerek vagy. A lengyelek becumizták Hitler, második VH.Fact.  Ki izmozik ki ellen jelenleg Európában? A németek? A lengyelek? Rohadt szoros gazdasági kapcsolatban vannak. Netán a dicsőséges ruszkik,akik mentek nácitlanítani,csak nem jött be? Nem önkényesen választok ki időszakot, de akkor vegyük magunkat, a ruszkik szolgái vagyunk egy 56 után,amiután vendégül láttuk őket? vagy a törököket,akik laza 150 évig voltak itt? Jelenleg a mi vezetőnk parolázik (na jó,hát ez enyhe kifejezés,mert teszi,amit mondanak neki) az oroszzal,de gondolom ez tökre rendben van számodra. Tényleg fasza, hogy ez számodra rendben van..
tanrek 2024. 08. 13. 13:30
Előzmény: #76128  Fsociety
#76137
És már megint...
Ok, akkor mégegyszer leírom: elsősorban a technológiai fejlődés miatt összehasonlíthatatlan a munka, amit ott végeznek.... Nem a tudásszint, nem a globális felmelegedés, nem a mitoménmicsoda.... hanem effektív a munka, amit végez ma egy légi irányító.....
Nincs nekem ilyen ismerősöm, amit tudok róla, azt onnan tudom, ahonnan te is utánanézhetsz. Ezzel együtt maradok annál, amit írtam...
tanrek 2024. 08. 13. 13:21
Előzmény: #76133  TitusPullo
#76136
Mi sem áll tőlem távolabb az "érzékenyítésnél". De megértem, hogy onnan, ahonnan te nézed, annak látszik.
Fsociety
Fsociety 2024. 08. 13. 13:21
#76135
https://www.portfolio.hu/podcast/20240813/gazdasagi-reform-kell-magyarorszagon-25-even-belul-703737
Vicces, hogy nálunk mindig rájönnek, hogy reform kell, csak aztán mikor jön a reform, akkor nem jó, mert akkor miből lopunk. Nem,annyira nem is vicces. Felháborodunk egy vizitdíjon, de gond nélkül csengetünk most ki 100-1000 ezreket,mert hát jó lenne nem megdögleni fertőzésben. Akkora gond van itt a fejekben, hogy igazából nem kell azon meglepődni, hogy hol tartunk,mert pont ott tartunk, ahová a megúszós stratégiával el lehet jutni.
tanrek 2024. 08. 13. 13:20
Előzmény: #76127  Fsociety
#76134
Tényleg megértem, hogy mindenképpen bele akarsz kötni abba, amit írok...
Az elmúlt 70 év egy jelentős részében No. egyik fele kvázi az oroszokhoz tartozott. Persze voltak németek szép számmal, akiknek ez nem tetszett, de a Stasi-nak jelenteni többnyire önkéntes alapon tették. És ők is voltak szép számmal. Aztán 90 utáni nagy összeborulás utáni évtizedekben több mint 15 évig volt az ország élén valaki, aki együtt parolázott és nosztalgiázott Putyinnal.... Persze ezt is mind irrelevánsnak tekintheted, és teljesen önkényesen kiválaszthatsz olyan időszakokat a történelemből, amik a te nézeteid erősítik... Tényleg megteheted....
TitusPullo
TitusPullo 2024. 08. 13. 13:19
Előzmény: #76132  tanrek
#76133
Engem pedig az lepett meg hogy erzekenyitesz mint manapasag minden esz nelkul divat, es közben elfogadas nelkul ostobazol velemenyeket. Na maradok az eur hufnal. 
tanrek 2024. 08. 13. 13:10
Előzmény: #76129  TitusPullo
#76132

Meglep ez az érzékeny oldalad... az írásaidból ennél keményebb képet alkottam rólad...
Gondolom abban sem érzel semmi ellentmondást, hogy azok után, hogy csak a halott oroszban bízol, ennyire besértődsz azon, amit én írtam....
Tényleg én süllyesztem a fórum színvonalát....
Tudom, hogy van egy nézet, ami szerint a vélemény szent. De szerintem ez is ostobaság. És van, aki szerint nincs hülye kérdés. Szerintem meg de igen, van....
Fsociety
Fsociety 2024. 08. 13. 13:04
Előzmény: #76130  geza77
#76131
Hát mivel az NDK a dicsőséges orosz felügyelet alatt állt....és ezt akarja a sok elmebeteg itthon...bár végülis megkapta,csak nem tud róla.
geza77
geza77 2024. 08. 13. 13:00
Előzmény: #76127  Fsociety
#76130

Érdekes film volt 1szer 2 Németország. Kb ugyanaz megy itt, mint akkoriban a keletnémeteknél. Na jó annyira még nem tartunk ott. Még. 
 https://www.youtube.com/watch?v=LYzDyHlZhCM
TitusPullo
TitusPullo 2024. 08. 13. 12:52
Előzmény: #76124  tanrek
#76129
Most magamba vonulok, köszi az útmutatást. Ez a fórum is kezd a thread szintjére süllyedni ahol következmények nélkül lehet leostobázni véleményeket fotelhuszárként. 
Fsociety
Fsociety 2024. 08. 13. 12:48
Előzmény: #76126  tanrek
#76128
A tudásszint változott, de erre most speciel mondhattál volna egy programozói állást is. Nyilván fejlődik a világ. Ettől még az alapskillek nélkül odáig sem jutsz el, hogy felvegyenek, a felvételijük kőkemény (nem nagyon fér bele a hibázás,érthető módon)
Fsociety
Fsociety 2024. 08. 13. 12:47
Előzmény: #76124  tanrek
#76127
Amúgy ha már a genomjuk is módosul az oroszok iránt érzett bizalmatlanságuktól, akkor feltételezem, hogy ugyanez a helyzet a németek iránti érzelmeikkel kapcsolatosan is. Mert - javíts ki, ha tévedek - de szolgáltattak legalább ennyi okot erre ők is....----------icipici apró semmiség, hogy jelenleg, meg úgy az elmúlt 70 évben a németek nem támadtak meg senkit,de még csak stratégiai hadművelet sem volt senki ellen mondjuk komcsitlanítás címszóval. Nyilván ha a tankok felvonulnának,akkor ott sem lenne barátság...bocs, csak az objektivitás megkövetelte ezt.
tanrek 2024. 08. 13. 12:46
Előzmény: #76120  Fsociety
#76126

Az évtizedekkel ezelőtti légi irányítás és a mai között a különbség meglehetősen nagy. Elsősorban a technológiai fejlődés miatt összehasonlíthatatlan a munka, amit ott végeznek....
tanrek 2024. 08. 13. 12:42
Előzmény: #76121  Fsociety
#76125
Nem is vontam kétségbe, hogy értetted. És azzal sincs semmi bajom, hogy a tartalommal nem értettél egyet...
tanrek 2024. 08. 13. 12:41
Előzmény: #76067  TitusPullo
#76124

Jah, hát ha a lengyeleknek ez a DNS-ükben van, akkor ok....
Amúgy ha már a genomjuk is módosul az oroszok iránt érzett bizalmatlanságuktól, akkor feltételezem, hogy ugyanez a helyzet a németek iránti érzelmeikkel kapcsolatosan is. Mert - javíts ki, ha tévedek - de szolgáltattak legalább ennyi okot erre ők is....
Aztán vizsgálhatnánk mondjuk az angol-francia viszonyokat az elmúlt évszázadokban.... vagy a francia-német viszonylatban is lehetne szemezgetni.
Nincsenek illúzióim, tudom, hogy mekkora ostobaságokat képesek szemrebbenés nélkül kimondani emberek, mégis fura érzés ezt olvasni....
geza77
geza77 2024. 08. 13. 12:39
Előzmény: #76120  Fsociety
#76123

Nemrégiben volt ott egy kis átalakítás bérek terén ;) vajon miért voltak gondok és honnan indultak ki??  Sokan felálltak még a cég vezérigazgatója is....  Osztrákok olaszok ki is mondták, de zsírfej marci meg eresz média, csak mellébeszélt...    "A magyar munkatársaink egy mérgező vállalati környezetben dolgoznak, ami miatt egyre többen hagyják el nemcsak a HungaroControlt, hanem akár az országot is. Az állami légiforgalmi irányítás nem képes megfelelni a munkaerő minimális elvárásainak a szociális színvonal és a fizetés terén"  a béreket kb elosztották 2 vel  és ez nem tetszett a dolgozóknak.
https://24.hu/belfold/2024/07/03/hungarocontrol-repules-kesesek-osztrak-legiiranyitasi-vezeto-liebhart/
Fsociety
Fsociety 2024. 08. 13. 12:35
Előzmény: #76119  tanrek
#76121
Én értettem. A tartalomban láttam a bajt, nem a retorikai stílusban.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek