Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 01. 20. 12:49
Előzmény: #34299  tanrek
#34300
Lehet, hogy hibás a gondolatmenetem. Csak egy valószínűséget teszek hozzá, hogy fennmarad-e 2026-ig, és bármennyire nem szeretném, a valószínűség egyelőre igen.
Ha közben véget ér, akkor majd átértékelem, hogy mit kell tenni, de addig nem fogok széllel szemben állni.
tanrek 2023. 01. 20. 12:44
Előzmény: #34262  Törölt felhasználó
#34299
A hibát ott követed el a gondolatmenetedben, hogy készpénznek veszed azt, amit az autokrata rendszer szeretne. Pedig tudhatod a történelemből, hogy az ilyen rendszerek még soha nem úgy értek véget, ahogy a diktátorok tervezték...
Törölt felhasználó 2023. 01. 20. 12:34
Előzmény: #34297  F-J-06
#34298
Egyetértek.
F-J-06 2023. 01. 20. 12:24
Előzmény: #34294  Törölt felhasználó
#34297
Nem, valóban nincs, de itt nem is a teljes elimináció a cél, akkor úgy ahogy van tiltanának termékeket (bár nyilván az se érne célt, hisz mennyi tiltott dolog van, mégis virágzó piaccal, de más téma). De ha már 2 helyett 1 túlcukrozott lekvárú péksüteményt vesz meg, vagy ha legalább a kissé tudatosabb társadalmi rétegeket is tudják terelni, mert mondjuk hasonló árban van a fitt pékizével, és akkor már inkább azt veszi meg, az is valami. 
Bandi_ujonc 2023. 01. 20. 12:06
Előzmény: #34291  EURHUF_goes_to_haven
#34296
"Várhatóan pénteken késő este megkezdődik a 2023-as hitelminősítői felülvizsgálatok sora, elsőként a Fitch szakemberei mondhatnak véleményt Magyarországról."
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 20. 11:58
Előzmény: #34294  Törölt felhasználó
#34295
Ennek a pszichológiai részébe ne menjünk bele, sajnos mindkét szülőmön láttam ezt. Édesanyám volt több amputációja is, aki előtte aktív volt, be lett zárva, azt az ember nem tudja feldolgozni... Ott már racionális érvekkel nem mész semmire.
Törölt felhasználó 2023. 01. 20. 11:55
Előzmény: #34292  F-J-06
#34294
Igazából erre nincs jó megoldás, ha megdrágítod, se tud mást venni.
Kórház előtt csonkolt lábú emberek a tolószékben vidáman cigiznek. Nem tudsz vele mit kezdeni.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 20. 11:54
Előzmény: #34292  F-J-06
#34293
A baj az, hogy ez tisztán a leg ár-érzékenyebb rétegeken csapódik le 2 helyen is. Egyik oldalon azon a péken aki profit maximalizálás miatt ezt használja (hülye lenne jobbat) , másszor a vásárlón aki a drágított áron kényszerű megvenni a terméket. 
Persze mondhatjuk, hogy éljen egészségesebben, de először is egy megélhetéshez méltú munka, életkörülmény kell, és utána el lehet gondolkodni, hogy legyen egészségesebb, vagy tudjon drágább, jobb minőségű élelmiszert enni.
Ettől még tény, hogy magyarországon a minőségi élelmiszer a közép felső rétegnek adatik csak meg, illetve részben kultúrális, a sok édesség, zsír és só, hogy a lakosság egészségügyi állapota ennyire rossz.
F-J-06 2023. 01. 20. 11:41
Előzmény: #34281  EURHUF_goes_to_haven
#34292
Nem akartam egyelőre értékelni a jelenséget, inkább csak konstatáltam. De ha már értékelni kellene, hajlok a felé, amit pickpepe írt, hogy akkor tessék jobb termékeket használni, nem attól jó a lekvár, ha agyon van cukrozva, hogy eredeti példánál maradjak. Viszont nyilván tisztában vagyok azzal, hogy a magyar társadalmon belül azon szerencsés rétegbe tartozom, aki a drágább, jobb minőségűt is meg tudja venni, a nagy többség viszont sajnos nem. De az sem lesz jó, ha a szegényebb rétegeket az elhízásba meg a cukorbetegségbe toljuk, mert az hosszabb távon drágább lesz, mint amennyire most olcsó a barackíz. 
De ezt most csak a neta/chipsadó meglétére írom, nem a legutóbbi a kiterjesztésének módjára. Nem tudom, mennyi idő volt erre átállni. Szerintem kicsit túlzás ezt most mondjuk a faanyag vagy vas meg egyebek hirtelen extra megadóztatásához hasonlítani (még elméleti síkon is), mivel itt alapvetően mégiscsak egészségre káros termékekről van szó, mint például a cigaretta megadóztatásánál is. 
Az ad-hoc adóztatás mint működési elv persze szintén káros, ezt nem is vitatom.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 20. 11:39
#34291
Mikor lesz a hitel minősítés tudja valaki ?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 20. 11:38
Előzmény: #34289  Törölt felhasználó
#34290
Te most Április 3 ra keresel ok-okozatot ? Aki 77 ezer Ft ot keres olyan szinten alul iskolázott sok esetben, és annyire hiszékeny... Hibáztatni nem tudom, ők azok akiket a rendszer teljesen cserben hagyott az elmúlt 5-10 ében. Munkanélküli rátáta is úgy javítják , hogy 3 hónap után kivágják belőle akár talált munkát akár nem... Churchill.. Én néha komolyan meglepődök, hogy az akinek már tényleg nincs mit veszíteni miért nem lázad?  És miért nem lángol még a disznóól a 133 bátorral... 
Úgy könnyú bátornak lenni, hogy pénzügyi problémád nincs. 
Törölt felhasználó 2023. 01. 20. 11:32
Előzmény: #34288  EURHUF_goes_to_haven
#34289

Nagyon furcsa paradoxon, de igaz, aki 77 ezret keres, jobban függ Orbán Viktortól, mint aki 770 ezret. Ezért rászavaz, bármi is történjen.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 20. 11:28
#34288
Ez alapján itt nem bér olló nyílt, hanem szétesett. Hasonlítsd össze a átlag - medián viszont, és gondolkodj el hány ember próbál meg 77 ezer Ft ból megélni... szomorú.. végtelenül szomorú... Így nem csodálkoznék, ha néhány hajléktalan inkább csukatja le magát, hogy melegben legyen és kapjon élelmet.... 
Törölt felhasználó 2023. 01. 20. 11:26
Előzmény: #34285  EURHUF_goes_to_haven
#34287
18%-nál a lemmingek nem kezdenek el egyszerre szaladni, ők is pénzből élnek.
Wally_Karue
Wally_Karue 2023. 01. 20. 11:26
Előzmény: #34272  sztanil
#34286

Én deklaráltan azért tartok állampapírt, mert ennek a tetű bandának egy fillér adót nem vagyok hajlandó fizetni.
Most utánaszámoltam a tavalyi összes költésem ÁFÁ-ját és kettőnk jövedelmének SZJÁ-ját visszakapom idén tavasszal kamatostul a kincstárból és még szotyira is marad belőle
16%-on meg pláne visszajön minden :)
Nálam ez ilyen polgári engedetlenség, fizessék ezt a rendszer azok, akik erre szavaztak
Az infláció miatt nyilván a havi költségeim magasabbak mint tavaly de több is jön be a kamatból
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 20. 11:25
Előzmény: #34283  Törölt felhasználó
#34285
És milyen hatással van ez a Ft-ra ? Továbbra is úgy látom, hogy az árfolyamnak, a gazdaság "versenyképességét" és a jegybankal szembeni bizalmat kellene mutassa, illetve azt, hogy a külső befektetők milyen feltételekkel adnak nekünk hitelt/ forrást. 
Ahogy én látom egyik oldal se túl fényes, inkább mondanám rá, hogy egy határ szar, emiatt is tartom csodának, hogy még 400 alatt vagyunk (igen a 18% tudom tudom.... ) szerintem egyet csuklik a rendszer és be fogják a Ft ot darálni a spekik.. 
kjanek
kjanek 2023. 01. 20. 11:24
Előzmény: #34283  Törölt felhasználó
#34284
Orbán a Magyar Kim Dzsongun. :) Fejétől bűzlik a hal.
Törölt felhasználó 2023. 01. 20. 11:18
Előzmény: #34281  EURHUF_goes_to_haven
#34283
Narancsguru linkelte, Pogátsa Zoltán véleménye:
"A miniszterelnök hétfőn reggel felébred, kitalál valamit, és kedd délután ebből törvény lesz. Ez olyan szintű bizonytalanság, kiszolgáltatottság és függési viszony, hogy az üzleti élet vagy az állami szektor szereplői így nem tudnak tervezni."
Ez az a felár, amit az inflációban kifizet a lakosság. A propaganda szerint a szankciók miatt van.
Emlékszem, egy ügyfélnek dolgoztunk, és a folyamat úgy ment, hogy megkeresett, adtunk ajánlatot, elfogadta, megcsináltuk, kifizette. Aztán az egyiknél elkezdett szívózni, beletuszkolt egy csomó többletmunkát, és az eredeti áron megcsináltatta. Megszívtuk rendesen. Igen ám, de legközelebb 50% felárral kapta az ajánlatot, és onnantól kezdve már mindig így ment, egy halom pénzt legomboltunk róla utólag, busásan visszahoztuk a korábbi buktát. Na így megy ez a mai gazdaságban, Orbán one man show impact. 
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2023. 01. 20. 11:13
#34282
Nem volt ma interju a beteggel? Mit mondott? Mire keszuljunk? 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 01. 20. 11:10
Előzmény: #34279  F-J-06
#34281
Rendben és ki lesz a következő ? Mondjuk a "prémium" Liszt ? vagy a vas anyag a bádogosnak ? Mennyire undoíró piaci magatartás, hogy úgy lehetetlenítenek el szektorokat egyik napról a másikra, (köhömm Katára még emlékszel??) ahogy a kedvük tartja ? (most tekintsünk attól el, hogy a 35% hozzá adott cukor milyen minőségű termék, mert szerintem pont a legolcsóbb amit a lekvárostáskába tennének).
Vagy mi van akkor, ha a faanyagra tesznek ilyet ? Megtörténhet? MEG és ez benne a lényeg, hogy senki se tudja, hogy kel fel éppen aznak ez a szellemileg leépült ökör vezetés. Ez a bizonytalanság arra sarkall mindenkit, hogy úgy emeljen ahogy csak tud, mert ki tudja mi lesz holnap... (visszamenőlegessen elveszik amiért megdolgoztál...) ez pedig a munkáltatókra helyezi a nyomást bér oldalról. Mert az emerek érzik a húsba vágó árakat, emiatt több pénzt kérnek függetelnül attól, hogy amit termelnek azt mennyiért lehet eladni... Ez szerintem már javában az ár-bér spirál. Olyan hiányok vannak a költségvetésben, hogy ezt Forint leértékelés nélkül nem tudják kimatekozni (még lehet hogy azzal se)... de legyetek csak optimisták, majd Lölö vissza rakja a kasszába ami kilopott ugye?? NEM...

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek