Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 09:58
Előzmény: #714  diki
#720
Vidámítóan tavaszias és ünnepi hangulatú lett az avatar-od! 
 :) 
 
 
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 09:53
Előzmény: #718  fxboy
#719
....és akkor, 08:10-kor, miből láttad a h4 le kraftot? 
 :) 
 Jó reggelt ! Így utólag. :) 
 
 
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 09:50
Előzmény: #717  Törölt felhasználó
#718
Másfél órával ezelőtt, 08:10-kor miből láttad a h1 lefelét? 
  Mert lehet, h most meglesz. :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 03. 29. 08:10
Előzmény: #711  fxboy
#717
Szia, jó reggelt!
Igen, múlt csütörtökön ott is történt a rákötésem. De H4-es váltás még nem volt azon a vonalon (sávon)! És most sem biztos, hogy ott lesz. Én még várok lefelé irányuló H1 hullámot, a jelenlegi H4-ben pedig még van potenciál. De nagy poén lenne, ha most onnan fordulna, mert éjjel tényleg szinte pipre odavert a vonalra! :))
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 06:42
Előzmény: #714  diki
#716
LLL: A kicsik  pásszolható SH munkáihoz, fekete lyuk, egyebek. Az örök kérdés: "...vajon éltek‑e már az ember megjelenése előtt értelmes lények a Földön? ..." 
 
 "tőzsdeszüret"  ?  
 A széljegyzet is rejtély . 
 :) 
 
  
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 06:29
Előzmény: #713  diki
#715
Ők már mind közelről nézik a csillagokat....  fogy előttem a sor. :(  
 
 Én most maradok az egyszerű, vaníliás foszlós kalácsnál, ahogyan szép emlékű, drága nagyanyámtól tanultam. És természetesen lesz a sonka. A főző levéből és a savkáp utóljából pedig töltött káposzta. Mára, holnapra pedig kukorica málé. Kedves diki! Áldott húsvétot! 
 :) 
    
diki
diki 2018. 03. 29. 06:13
Előzmény: #713  diki
#714
Újabb két könyvet elolvastam. L.L. (na nem Junior) László: A kicsik és a Kicsik visszatérnek. Ennek fényében ma egy kis tőzsdeszüret :)
Tegnap az új rába magazint is átlapoztam.
Lassan jelentenek a voltosok. Az elmúlt egy évben a fifti-fifti arányt eltoltam az elmű javára. Még "érdekes" is lehet a jelentése. A széljegyzetemben beírva 2013, kgy.jkv., dso v.a., innogy gyj.
diki
diki 2018. 03. 29. 06:05
Előzmény: #670  fxboy
#713
:( Egy csillaggal több az égen, legalábbis amikor én még kislány voltam és a bujtosi tó partján éjszaka a pecások mutogatták melyik az esthajnalcsillag, a fiastyúk, kismedve, nagy barna medve, ezt tanították.
:) Nagy ember :) Mari néninek bőven elég a 200 ezredik ikarus átadás :)
Lasan húsvét, családi kívánalomra jöhet a meggyes, csokikrémes, marcipánízű cukormázzal bevont és a kakaós tészta - kókuszkrém kombinációs süti.
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 04:08
Előzmény: #711  fxboy
#712
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 04:04
Előzmény: #701  Törölt felhasználó
#711
".... a 22988! Ott még egyszer sem volt H4 váltás az elmúlt 10 hétben, de nem akármiért van úgy jelölve!  ...."  
 Ma CET éjjel pipre pontosan idáig jött le! 
 A múlt hét csüt-ön, a fel-ben is itt volt egy kis torna. 
 :) 
  
Törölt felhasználó 2018. 03. 28. 16:46
Előzmény: #709  fxboy
#710
Szia! Ezért nem hagyok én hátra pozíciót sohasem és ezért is kereskedek folyamatosan két irányba!
A beírások kapcsán nem a másik topikosokra gondoltam elsősorban, hanem még az itt leírtakra! A szőnyegrojt, a H4-ek, meg ilyesmi! :)
H4 trendforduló megint telibe trafálva! Váltás a vonaltól 2 pipre, a pozimtól 5 pipre. És még a kedd is bejött! :)) Nem sikerül amúgy mindig ilyen jól, ezt olvashattad a másikban, meg ugye látszik az ábrákon is. Ez most kivételesen jól el lett kapva és becsületes a poziméret is. Örülök is neki, mert a jövő héten már nem tudok ennyit foglalkozni vele!
:))
fxboy
fxboy 2018. 03. 28. 15:16
Előzmény: #708  Törölt felhasználó
#709
https://www.mql5.com/en/charts/8497489/eurusd-mn1-admiral-markets  ;
 
 2014. őszén a világ összes "komoly" elemzője érezhető korrit várt ott a piros karikában.... és én is....   Nehogy ismételje magát a csárt. Várja mindenki a le-t és rohan tovább a maga útján,  30-40-ig
  Dgyuszi írt régebben valami olyasmit, hogy a tréder halála a fordulat/korri várása. 
  Én is az eur-al szemben vok mindenféle dollárokkal. 
  
 Más semmi különös, nem tűntem én el, csak a napi rutin kevés szabadidőt enged irkálásra. 
  Igen, olvastam a másikban a beírásaidat. Jók.  :)  
 
  
Törölt felhasználó 2018. 03. 27. 20:53
Előzmény: #706  fxboy
#708
Szia!
El vagy tűnve nagyon! Hazaértetek tegnap rendben?
Nézted a kis szösszeneteimet? Alakul a rojt a szőnyegen! :) Átálltam egyelőre shortra, ráadásul most, hogy tudtam vele többet foglalkozni, végre megint tisztességes pozimérettel tudtam kötni. De ez sem tart sokáig, mert komolyabban beindul a házfelújítós projekt, oda kell figyelnem, meg szaladgálni kell majd miatta. Gitárért nem mentem, majdnem átb/sztak vele! :( Észnél kell már itt lenni nagyon mindennel!
Írj, ha ráérsz! :))
Törölt felhasználó 2018. 03. 26. 07:16
Előzmény: #706  fxboy
#707
Jó reggelt!
Ma hamarabb keltem mint szoktam! Fekszik nekem ez a nyári időszámítás! :)
Jöhet a telefonhívás!
:))
fxboy
fxboy 2018. 03. 26. 05:48
Előzmény: #705  Törölt felhasználó
#706
Jóóóóó reggelt Eger !
 
 Ma úton leszek. Nap közben, mondjuk délelőtt 8-9 körül felhívlak....  :)  
  
 
Törölt felhasználó 2018. 03. 25. 20:03
Előzmény: #704  fxboy
#705
Nincs! Közösségi oldalakon sem vagyok! Táblagépre talán fel tudom tenni. De szívesen felhívlak, ha úgy adódik és küldesz számot SMS-ben! Az enyém: 20/3382343
fxboy
fxboy 2018. 03. 25. 18:15
Előzmény: #703  Törölt felhasználó
#704
szkájpod van?  
 
  
Törölt felhasználó 2018. 03. 25. 13:50
#703
Hát haver, most olvastam el a topikindító beírásodat! Nagyon szíven ütött! :((
Összeraktam egy homályos képet a helyzetedről, az utóbbi pár nap csevejéből és abból az írásból ...
Jó lenne ha fel tudnánk venni a kontaktot ezen formán kívül is! Ha benne vagy, jelezd és beírom ide a telefonszámomat!
Jó lenne mindenképpen találkozni is, de ha oda kerül a sor, akkor ezt privátban megbeszéljük!
Csak bízni tudok benne, hogy nem vagyok tolakodó! Előre is köszönöm! :)
Törölt felhasználó 2018. 03. 25. 13:08
#702
Tehát a H4 az említett sávjelöléssel (nem marad ott!) és az új vonallal: https://www.kephost.com/image/JauV
Kicsit összébb húztam a képet, mert van ott egy elég fontos szint (1,26 környéke).
És egy kis csemege! Nem nagyon szoktam ilyet feltenni, mert k/rva sok munka van benne! Nyomtam egyet a W1-em "Kicsinyítés" gombján. Íme: https://www.kephost.com/image/Jau6
Ezen láthatod az előző hsz.-emben említett két sávot is. Kíváncsian várom, hogy ha esetleg eljutunk odáig, akkor főleg a felső, ennyi év távlatából hogyan fog működni! :))
Monitor fényerőre adjál valamennyit, mert ez a szar paint valamiért sötétíti a képet! Úgy átláthatóbb lesz mindkettő és jobban érvényesülnek a színek!
Jó bogarászást! :))
Törölt felhasználó 2018. 03. 25. 12:25
Előzmény: #700  fxboy
#701
Jó napot! Ma megelégedettséggel nyugtáztam, hogy negyed kilenckor keltem, erre a nagylányom közölte, hogy jó lesz az már negyed tíznek is! Holnapra kicsit rá kell gyúrni a fél nyolcas kelésre! :)
Na szóval ....
Az említett vonal eddig is csak egy vékony red volt, csak arra az időre lett aqua, amikor szemléltetés céljából megcsináltam az ábrákat. Így egyértelműbb és szemléletesebb volt a dolog. Az a sáv, amit jelenleg az a red jelöl, az kb. 35 pip széles, a hagyományos jelöléseimmel nem igazán jelölhető (vastag aqua, mint a szemléltető ábrákon, bár majdnem belefér a +/- 15-be) és meglehetősen kérdőjeles, képlékeny terület. Csak annyit tudok, hogy ha még egyszer nekifut azoknak a szinteknek, akkor onnan jó eséllyel shortolni fogok, az hogy pontosan honnan, az a pillanatnyi helyzettől és a trendek majdani állapotától függ. Nagyon fontos sáv, de pont azért van ilyen "lagymatag" módon jelölve, mert jelenleg semmi pontos információt nem ad és a jövőben sem tudom, hogy jó eséllyel mi lesz a sorsa. Lehet, hogy a következő nekifutásnál úgy viszi át az árfolyam, mint kés a vajat - mintha ott sem volna. Van egy jelölési módom a 30 pipnél szélesebb sávok jelölésére, de azt csak nagyon speciális esetben használom, jelenleg összesen kettő van a fullos (0,8-1,6) grafikonjaimon. Erre az esetre még nem illik ez a jelölés, csak megzavarnám vele magam. Az átláthatóság számomra nagyon fontos - egyetlen pillantásból tudjam, hogy hol vannak a fontos és kevésbé fontos szintek. Ez a sáv számomra jelenleg nem túl fontos, nem jelölöm meg az egyik "legerősebb" jelölésemmel.
Az a baj, hogy nagyon belementünk ezekbe a vonalakba meg idősíkokba és most már a gyertyákba is. Lassan nem látjuk a fától az erdőt! A lényeg: a H4 trendek és azoknak a váltásai. 80%-ban ezeket próbálom levadászni. A maradék 20% a H1 szintvisszatesztek megfogása meginduló H4-ben (jellemzően 1 rákötés az 1.napon) és a napos, esetleg hetes kifutások lekereskedése, ha a H4 felettes idősíkot vált. A gyertyák nem érdelkenelnek, akár vonal grafikonnal is dolgozhatnék, de azért ez szemléletesebb - egy 30-40 pipes H4-es kanócot azért pl. én is figyelembe szoktam venni.
Konkrét példa: Szignálrendszer(ez továbbra sem publikus!) beadja a jelet, hogy jó eséllyel válthat a H4. Itt jönnek a vonalak: kulcsszintnél (sávnál) ellene kötök az aktuális H4-nek. Nem biztos, hogy elsőre fogom a váltást! Itt jön a speckó belépési rendszer (szintén nem publikus!). Tutira megfogom a H4 váltást, csak az a kérdés, hogy milyen pozícióval és mennyire jó helyről. Ennek alapján az első impulzus H1-ben részzárok, vagy nem. Ezután megvárom az első counter H1-et és annak a váltását (az újbóli H4 irányba fordulást) megint megpróbálom levadászni (itt már nem a H4 és fölötte lévő váltási vonalak játszanak, hanem a H4-en azonosítható kevésbé fontos szintek és a H1 váltásokat jelölő vonalak). Ez általában a H4 váltást követő első napon van. Többet nem kötök, ilyenkor van 2 vagy 3 pozi. Hagyom kifutni a H4-et. Itt bejön az, amit tőled tanultam. Valamennyit kikötök (általában a rosszabb helyen lévő, szinvisszatestes pozit), az alap kötés(eke)t nem bántom. Jön a jel az ellenkező irányú H4 váltásra. Megint ellene kötök, hedgelek. Ha megfogtam a fordulót kikötök az alappoziból is, építem az ellen oldalt (H1 szintvisszatestes kötés az első napon ugye megint). Az arány közben átfordul. Folyamatosan profit realizálódik és még plusz van összehedgelve. Kényelmes helyzet, brutális margin tartalékokkal. Ezután jön az említett 20% maradék része: Ha látom, hogy a H4 felettes idősíkot (napost, akár hetest) vált, akkor az alappoziból mindig marad valamennyi és az a felsőbb idősíkokon kerül menedzselésre. Csak napos, hetes kifutásnál záródik. Ez utóbbi még fejlesztésre szorul - emberileg! Kicsit még mindig türelmetlen vagyok, nem nagyon tudok tartani pozit heteken-hónapokon keresztül. Legutóbbi példa a februárban 1,254-en kötött short, amit március elején 1,217 körül zártam, pedig az a februári csúcs simán lehet hetes, akár hónapos forduló is és hónapokig lehetett volna futtatni, plusz swap-el, ki tudja meddig (1,15-1,12). De hát 350 pip az 350 pip, és lehet, hogy nem háromszoroztam meg vele a számlát 2 hét alatt, mint a sas szokta, de a ráépítésekkel együtt 30%-ot hozott és az összegszerűen némileg nagyobb, mint az ő 40-szerezése négy hónap alatt. Hát lezártam az egészet. Bízom benne, hogy néhány héten belül újra tudom kötni azt a pozit, még ha nem is olyan jó szintről.
A H4 telibe trafálás: az említett 20 pipes sávok telibe lettek trafálva. Nézd meg a fordulók mennyire történtek a vonalaktól. Mindig 10 pipen belül van! a 200 pipet nem is értem! A lényeg: a H4 trendforduló a korábban odahúzott vonalaktól számítva 10 pipen belül történt. Sorrendben: 6pip, 7pip, 9pip és 4 pip.
A vonalat nem barkóbázzuk tovább! Nem a 20807 (bár ott is van egy kis variáció), hanem a 22988! Ott még egyszer sem volt H4 váltás az elmúlt 10 hétben, de nem akármiért van úgy jelölve!
Szabásminta megy, a sáv jelöléssel (nekem nem marad ott, csak a szemléltetés kedvéért!) és az új (még kevésbé fontos) H4 váltás jelölésével.
Ui.: jan. 11-én ott nincs H4 váltás! Ott három tető van - 2017.08.29, 09.08., 2018.01.02./04. Még csak vissza sem tudta tesztelni! A nagyfibótól(1,213) ijedt meg inkább, alulról is , meg azóta felülről is kétszer!
:))

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek