Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2018. 04. 12. 14:42
Előzmény: #739  dt7
#740
Szia, mi van Csolival? Eltűnt, mint az aranyóra?  :) 
 
  Éppen csak kis híja...   Kicsavarhatnák a kezéből a telefont, tán nyugisabb lenne az élet. 
  
dt7
dt7 2018. 04. 12. 12:55
Előzmény: #738  fxboy
#739
Üdv,még nincs,de ha a hillary lett volna már biztis lenne.De ez a lobbi győzőtt.Egyrw népszerűbb az öreg kint,úgy hogy nyom még 1 ciklust.
fxboy
fxboy 2018. 04. 12. 12:19
Előzmény: #737  fxboy
#738
Annak idején mondtam taxisgyuszinak, ha Trump lesz, akkor háború lesz. Itt van.  
 
 Olaj föl, cad föl. CADCHF long jó, EURCAD short jó. 
 
 
fxboy
fxboy 2018. 04. 06. 14:35
Előzmény: #736  fxboy
#737
nfp gyenge, várt 193 és 103 lett 
 
fxboy
fxboy 2018. 04. 01. 16:15
Előzmény: #735  fxboy
#736
  "  2. Automatikus biztosítékzárás számlánkénti alapon. Ez alapján egységesítik a margin százalékát (a minimálisan szükséges margin 50%-án), ahol a kisbefektető egyik vagy több nyitott CFD-jét zárnia kell a szolgáltatónak.   "
fxboy
fxboy 2018. 04. 01. 10:41
Előzmény: #731  fxboy
#735
Tehát az új szabályok röviden  
 
 1:30 tőkeáttét a "Minden olyan devizapár, amelyben kettő deviza van a felsoroltak közül: EUR, USD, JPY, GBP, CAD vagy CHF " 
 1:20 áttét "Minden olyan devizapár, amelynek legalább egy tagja nincs listázva az..." 1:30 áttét  devizapárok kategóriában. 
 
 "Pozíciók kényszerített lezárása számla-alapon... ... Példa az új szabályok szerint: 1.0 lot méretű EURUSD pozíciót nyitottál. A pozíció kezdeti letétigénye az 1:30-as tőkeáttétel alapján hozzávetőlegesen 3 300 EUR. Amennyiben a lebegő veszteséged ennek az összegnek a fele (50 százaléka), azaz -1650 EUR alá csökken, a pozíciót a pénzügyi szolgáltató zárni fogja."   Magyarul, ha a floating (lebegő profit) eléri a margin requirement (letéti követelmény) mínusz 50%-át, kényszer zárnak!!!! 
 
http://www.radu.hu/2018/03/az-esma-elfogadta-a-binaris-opciok-tiltasat-es-a-tokeattetel-csokkenteset/  ;
 A tőkeáttét szigorítás különösebben nem érint, mert eddig 1:50-el dolgoztam, tehát kb duplája lesz a margin követelmény. 
  1:30  eurusd, cadchf, eurcad     1:20  audjpy, eurnzd, euraud 
 
 Viszont eddig a floating-ot a balance bázisán számoltam. A pozinyitási letéti követelményhez számítani a lebegőt nem szerencsés. A kapott viszonyítási érték nem a valós kockázatot tükrözi!! Pl hedge esetén előfordul, hogy nem is számít a broki fedezetet, vagyis amikor megnyitod a hedge pozit, a letéti követelmény összege nem emelkedik, sőt, van amikor csökken. Pedig minden nyitott pozi kockázat! 
 Nem tudom, hogy a bloger jól értelmezte-e a szabályt? Mit jelent az 50% margin szint elérése? Lehet, hogy a szabad margin nem lehet kevesebb a balance 50%-nál. Ez így már életszerűbb lenne.  
 
   
fxboy
fxboy 2018. 04. 01. 10:03
Előzmény: #733  diki
#734
Nálunk most már nem esik. Holnap állítólag napsütéses szép idő lesz. 
 :) 
 Sonka, tojás, kalács....  
 
diki
diki 2018. 04. 01. 05:48
Előzmény: #720  fxboy
#733
:) Áldott Húsvétot. Úgy látom elég lesz a csajokat kihúzni az esőre pacsuli locsolgatás helyett. :)
fxboy
fxboy 2018. 03. 31. 08:30
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#732
EURUSD w1-en mintha több lenne a fölfelé rojt. :) 
 
 Egyszerű indikátor. 
  :)
  
fxboy
fxboy 2018. 03. 30. 08:42
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#730
Jó reggelt! 
  Van itt néhány kérdésre néhány válasz: http://www.radu.hu/2018/03/hogyan-erinti-a-kereskedoket-az-esma-szabalyozas-gyakran-ismetelt-kerdesek/  
Törölt felhasználó 2018. 03. 29. 17:17
Előzmény: #728  fxboy
#729
Részemről is jó irányba haladnak a dolgok! :)
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 17:10
Előzmény: #727  fxboy
#728
Most egyelőre örülök, mert minden dollárom erősödik, usd, cad, aud, nzd. 
 :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 17:04
Előzmény: #726  Törölt felhasználó
#727
Persze, értem én. És telefonon is beszéltünk róla, hogy személyesen megy a dolog. Majd összehozzuk.
 :) 
 
Törölt felhasználó 2018. 03. 29. 16:20
Előzmény: #725  fxboy
#726
Csak személyesen tudom bemutatni a "cuccot", mert szerintem nem elég csak leírni, meg magyarázni, hanem prezentálni is kell a dolgot. Gyakorlati példákon keresztül jobban átadható és ha kérdés merül fel, akkor azt is könnyebben meg tudjuk válaszolni, leginkább közösen. Ráadásul ugye még személyre is kell szabni, mint minden kereskedési stratégiát - nagyon kicsi az esélye annak, hogy 100%-osan passzoljon bárkinek is az amit én csinálok.
Tehát elsősorban nem azért igényel személyes kontaktot az esetleges bemutatás, mert ez valami szupertitkos Szent Grál, hanem az említettek miatt, bár az is igaz, hogy nem fogom mutogatni csak úgy mindenkinek! :)
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 15:36
Előzmény: #723  Törölt felhasználó
#725
Jól van, ami késik, nem múlik. Nem égetően szükséges a cucc, egyszer majd alkalom adódik a megbeszélésére.... 
 :) 
  
Törölt felhasználó 2018. 03. 29. 15:33
Előzmény: #721  dt7
#724
Szeva haver! Köszönjük és kellemes Húsvétot Nektek is! Sok locsolót a lányoknak és piros tojást a fiúknak (piros gyertyát a shortosoknak, ződet a longosoknak)! :)
Törölt felhasználó 2018. 03. 29. 15:27
Előzmény: #719  fxboy
#723
Szignálrendszer "mondta/mondja". :) Ez egyelőre ugye műhelytitok, de a megfelelő keretek között meg fogod tudni, megígérem. Ez egy viszonylag egyszerű, de azért részleteiben megint csak összetett és összefüggésekkel teli rendszer. Van olyan eleme, amelynél nagyon nehéz volt megszokni, hogy szinte vakon "rábízzam magam", mert elsőre az embernek és főleg a gyakorlott trédernek minden porcikája tiltakozik ellene. Ez szokott lenni az a pont, amikor még szinte mindenki, beleértve magamat is,  pl. longot lát, de a rendszer már határozottan azt mondja, hogy short! Technikailag viszonylag hamar meg tudtam oldani a dolgot (így is hosszú hónapokba került), de mire elértem, hogy emberileg is hozzá tudjak idomulni a kitalált rendszerhez (magyarán meg is tudtam lépni minden esetben azt, amit diktál), az sokkal több időt vett igénybe és egy elég nehéz folyamat volt. Pedig nem vagyok egy rugalmatlan ember! :)
És hát nagyban segített az is, amikor kialakult a jelenlegi belépési rendszer, mert az egy dolog, hogy tudod, hogy trendváltás fog jönni, de azt meg is kell tudni fogni - normális keretek között, alacsony kockázattal. A két rendszer egyébként nagyban összefügg, támogatják egymást és bizonyos keretek között dinamikusan változnak is egymás függvényében.
Az alapok egyszerűek, a komplett rendszer már kevésbé! Nekem egyszerűnek tűnik, hiszen én építettem fel hónapok alatt és ugye már kereskedtem is vele elég sokat. Néhány kattintás alul a füleken, felül az idősíkokon és szinte azonnal látom, hogy mi a szitu és tudom, hogy mit tegyek, vagy éppen mit ne (van amikor ez is elég!)! De most, ahogy egyre többet írok róla itt a diskurzusunk során, látom, hogy bizony nem egyszerű. Ha le kéne írnom kompletten az egészet a fülétől a farkáig, akkor bizony sok helyen gondban lennék és valószínűleg meglehetősen terjedelmesre sikeredne az iromány. :)
fxboy
fxboy 2018. 03. 29. 14:48
Előzmény: #721  dt7
#722
Szia dt7, 
 viszont kellemes húsvétot!  
  :)
 
 
dt7
dt7 2018. 03. 29. 13:19
Előzmény: #720  fxboy
#721
Szeva fx mester,jól tudni hogy itt vagy,kellemes húsvétot nektek meg persze csoli bátyáméknak is.:))

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek