Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
diki
diki 2017. 04. 01. 06:54
Előzmény: #659  fxboy
#660
Szia FX A gépházas hozzászólásokat olvasva elég sivatagos lehetett a dizájn kezdés ) Szerdán beszéltem emeralddal útközben hazafelé, nem vesztek el a hangjából a csilingelők :)
fxboy
fxboy 2017. 03. 29. 15:57
Előzmény: #657  diki
#659
Szia diki! Képzeld, valamelyik totyikban ma láttam emerald hsz-ét, de nem tudtam ráírni, mert még új volt nekem ez a cucc Az elmúlt kb fél évben hívtam őt többször, névnapján emailban köszöntöttem őt, itt a pf fórumban is többször kerestem - semmi. Eltűnt, mint az aranyóra... :( Hogy tetszik Neked ez az új dizájnos balhé?
Törölt felhasználó 2017. 01. 14. 10:06
Törölt hozzászólás
#658
diki
diki 2017. 01. 01. 09:25
Előzmény: #656  fxboy
#657
Az új év egészséget, boldogságot, BÉKÉT hozzon nektek, a többit meg majd megveszitek :)
fxboy
fxboy 2016. 12. 31. 19:40
Előzmény: #654  fxboy
#656
Hhhááát... 2016 vége ezt is elhozta... hogy ez a nagyon komoly totyik, az "édes-savanyú" egy rendkívül illusztris és speki/befszakmai(?) környezetben hivatkozási alap legyen! :))

link
#4893
link

>>Van, aki szerint már sok infót adott magáról. Sztem még annál is többet. Hiszen ott volt a fórumtalin, amit Emerald szervezett (tavaly? tavalyelőtt?). tehát személyesen is ismerjük egymást, ezért én fenntartással fogadom, hogy ő csinálná itt ezt a balhét.
DE, lehet hogy én az átlagnál naívabb vok.
>>Vannak, akik a 2:15 pontosságát kétségbe vonják. Azoknak ott van a sárkány oldal.
link
>>Van aki szerint a félmarathon és a BÁ nem teljesítmény. Nem tom, nekem az!
DE, lehet, hogy én az átlagnál petyhüdtebb vok. :(

Ha már így előrekerültünk, kaja: az ilyenkor megszokott zöldséges lencseleves füstölt csülökkel, és malacsült, tört krumplival és párolt káposztával.

Én egy ideje már nem szilveszteri bulizom. Néhány éve az a szokásom, hogy jan 1-én 00: 01-kor a tárgy évi számlatörténeteimet elmentem. Így a dátum/időbélyegzővel gondolva az adóbevallás APEH/MNB/AKÁRMI ellenőrzésre is.

Kedves Diki és Emerald és Mindenki!
BUÉK!
:)

Törölt felhasználó 2016. 07. 08. 13:09
Törölt hozzászólás
#655
fxboy
fxboy 2016. 07. 04. 20:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#654
Ez igen! Gratula!

Én kb hoztam a tavalyi formát, 3:22 ideig mosakodtam.
Csak álmodoztam a 3h alatti időről. Minusz 30kg/20év -el könnyebben, talán menne.
Törölt felhasználó 2016. 07. 03. 06:25
Törölt hozzászólás
#653
fxboy
fxboy 2016. 07. 01. 21:01
Előzmény: #651  fxboy
#652

...állítólag már most rengetegen vannak átúszók a boglári strand, kikötő környékén.

fxboy
fxboy 2016. 07. 01. 20:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#651
Pedig ott van a célban, a Platán strandon a platánfa sor. Gyönyörű, öreg fák. Egy részét le szokták keríteni VIP parkolónak, de még így is van vagy 100 autónak hely a kellemes árnyékban. Persze időben kell menni.

Kösz, meglesz a siker. Átfürdöm magamat! Mert én nem vok olyan gyors, mint búvárróka, akiről mint kiderült, igazából egy jól lakott, napközis. Hááát, persze én sem vok egy gyufaszál, sportos termet, de nem is hencegek a vizes tudásommal. Miket is mondott? Valami úszóbajnok volt... ...meg sok-sok méter mélyen, a búvárok között csak ő tudta megmondani a paradicsomról, hogy az micsoda... ... meg egy embert kimentett az óceánból sok-sok 100 méterről... ... meg a sharkokkal úszás... Szóval én ilyeneket nem tudok, csak úgy csapkodom a vizet, ...meg a trédet is. :)
Tegnap hó/fél év vége, +72,1%-os vok.
Talán túl vok a kezdeti nehézségeken. 6 év tanulás után és másfél év után ismét profitos az 5 éves számlám. Pedig gömbölyűróka szerint már régen el kellett volna égnie mindenemnek. :)

Olvastam a Sárkány falon, hogy nagy a felháborodás a 8k rajtpénz miatt. ...mindig az a fránya péz...

Törölt felhasználó 2016. 07. 01. 18:12
Törölt hozzászólás
#650
fxboy
fxboy 2016. 07. 01. 18:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#649
Holnap fürdés, pancsolás!
Tegnap Bvilágosnál (a terasz előtt) a víz szuper volt.

Én jó korán megyek, hogy Bogláron a strandnál, a fák alatti árnyékos helyen tudjak parkolni.

:)

Törölt felhasználó 2016. 07. 01. 11:41
Törölt hozzászólás
#648
fxboy
fxboy 2016. 06. 29. 22:11
Előzmény: #646  fxboy
#647
Szevasz von tgy!
Emlékszel még Oldvin (vagy valami ilyesmi) bácsira? Aki a teraszon tolta befelé a hatalmas cézár salátákat.... és akinek a titkon magyar pincére truckot tudott venni (a tetjén húsz lámpával) az öreg észosztásából.

...nnna, szóval, bugaci létem ellenére ma én is kiültem a balatonvilágosi Tópart Hotel teraszára, a pincér (aki szintén magyar volt - de nem titkolta) hozta a hatalmas cézár salátákat és a szeszmentes koktélokat. A fogyasztás közben, az egyedülálló balatoni panorámában gyönyörködve, azokra a szegény elszakadt honfitársaimra gondoltam, akik az ilyen gondtalan pillanatok átéléséért a Globus másik oldalára voltak kénytelenek szaladni.

Azt hiszem eljött az idő, hogy sűrűbben teraszozzak...
:)

fxboy
fxboy 2016. 06. 28. 15:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#646

6-ra, ok.
Az első hajóval szoktam átmenni...

:)

Törölt felhasználó 2016. 06. 28. 09:29
Törölt hozzászólás
#645
fxboy
fxboy 2016. 06. 28. 09:23
Előzmény: #628  exmnbs1
#644

link

:)

diki
diki 2016. 06. 27. 23:02
Előzmény: #642  diki
#643
Az angol bicska beletört az izlandi konzervdobozba....
diki
diki 2016. 06. 26. 20:47
Előzmény: #640  diki
#642
Miután kutya meleg van egy kis gyümölcssaláta behűtve, fagyi bekészítve a tetejére, jön a meccs, egy kis hűtés lehet kellesz :)
Addig egy kis in memoriam:
link
diki
diki 2016. 06. 22. 20:21
Előzmény: #609  emerald
#641
Nyugisan lesem a kapásjelzőt erre a nyugalom megzavarására alkalmas hangot hallok:
- Hahó !
- Ki az?
- Jóska. Levelet hozott a posta, még tegnap :)

Küldök az emailt :)

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek