Topiknyitó: fxboy 2014. 06. 20. 17:23

édes-savanyú  



Sziasztok!



A sors jóvoltából úgy alakult az életem, hogy egy ideje a családi háztartást, így a konyhát is nekem kell vezetnem…. , s ez így is marad az idők végezetéig…..

A lényeg: Segítsetek főzni!

Olyan recepteket várok Tőletek, amit saját kezűleg el is készítettetek!



Az én mai keverésem: Tárkonyos csirkemell

A csíkokra/kockára vágott kb fél kg filézett csirkemellet 1 db apróra vágott, dinsztelt vöröshagymán pirítom, párolom. Majd megszórom 1 ek szárított/friss morzsolt tárkonnyal, ízlés szerint só, bors. Rá egy ek mustár, egy kis doboz tejföl, egy ek méz, összeforralom, a végén egy ek 6% almaecet. A mustárral, ecettel óvatosan, ne legyen nagyon savanyú. Verzió: a tejfölözés előtt be lehet staubolni 1-3 ek liszttel, s mehet rá 0,5-1 dl víz. Így több és kevésbé folyós lesz a szaftja, nem csorog le a köretről.

Tálalni főtt tésztával, vagy nokedlivel, reszelt sajttal meg lehet szórni.



Jó étvágyat!




Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2018. 03. 22. 05:46
Előzmény: #679  Törölt felhasználó
#680
...hááát, nem úgy alakult a dolog ahogyan én eccerű paraszti ésszel elképzeltem.  Viszont cad-dal, nzd-vel szemben nem ment akkorát eur. Legalább is eddig. aud-dal szemben már egy kicsit erősebben jött fel.   
 Tartom a +swap irányaimat.  :)   
 
 
  "....aztán venni kéne dollárt, mert égetni fogja a kezemet a túl sok forint! :)  ...."  és ilyenkor hogyan veszed? Fizikai valutát, vagy fx-en számlára ? Ha kp veszed mit csinálsz vele? Párnaciha?  Ha indiszkrét, bocs, hagyjuk. 
 :) 
 
 
Törölt felhasználó 2018. 03. 21. 20:39
Előzmény: #678  fxboy
#679
Először azt hittem, hogy vihar a biliben, de kezd érdekes lenni! :)
2362-t átviszi - elröppenhet a madárka ...
Nem is bánnám ha kicsit bevernék a dodót, mert úgy néz ki, hogy jön egy kis píz, aztán venni kéne dollárt, mert égetni fogja a kezemet a túl sok forint! :)
fxboy
fxboy 2018. 03. 21. 19:06
Előzmény: #675  fxboy
#678
A vártnak megfelelően 0.25-öt emeltek. 
 Irány nincs, csak rángatás. 
 Majd fél óra múlva a sajtón..... 
 
 
fxboy
fxboy 2018. 03. 20. 04:50
Előzmény: #676  fxboy
#677
....és nehéz elképzelni  holnapig új csúcsot. Több mint 200 pip. Habár, tudjuk, mindenre képes a piac....
 :) 
  
fxboy
fxboy 2018. 03. 20. 04:44
Előzmény: #675  fxboy
#676
....esetleg megnézi a medve kumo alját, olyan 16xx körül.   
 
fxboy
fxboy 2018. 03. 20. 04:41
Előzmény: #674  fxboy
#675
https://www.mql5.com/en/charts/8460027/eurusd-mn1-admiral-markets?bind=1 ;
 Ha holnap Powell a kamatol, sztem inkább le.  
 :) 
fxboy
fxboy 2018. 03. 17. 06:58
Előzmény: #673  Törölt felhasználó
#674

     
  :)   
Törölt felhasználó 2018. 03. 16. 22:06
Előzmény: #671  fxboy
#673
Szia!
Most találtam meg szerdától! :) Nem tudtam mi ez az édes-savanyú, bocsi!
Szóval: Valóban erősen kétesélyes a helyzet. Szerda hajnali 3 körül bekötött a függő shortom 1,2404-nél. Van még följebbről is. Napközben kidobtam a long nagy részét, a shortok kerültek túlsúlyba. Ma rákötöttem a longra, dobtam a shortból, megint a longok vannak túlsúlyban. Mehet még lejjebb, de akkor még rákötök, mert a jövő hét elején várok egy meghúzást, akkor is, ha a továbbiakban esni akar. Hát ennyi, most ez van. Továbbra is az a véleményem, hogy naposon lesz még egy nekirugaszkodás, akár új csúccsal is mielőtt elkezdődik a nagyobb zuhi, de lehet, hogy tévedek - készülök erre is!
A sasról most nincs kedvem írni, elég fáradt vagyok ...
Majd a jövő héten beszélünk, most jó éjszakát! :)
fxboy
fxboy 2018. 03. 16. 16:06
Előzmény: #671  fxboy
#672
Ezek már 21-re készülődnek. Hamar-hamar a dézsát kitenni!  
 dgyuszi:  "...olyankor dézsával kell kiállni, nem pedig gyűszűvel. :). ..."  
 
  :) 
 
fxboy
fxboy 2018. 03. 14. 07:58
#671
Hello Csoli72!  
    E/U d1 nálam ilyen:  
https://www.mql5.com/en/charts/8434154/eurusd-d1-admiral-markets
  Nem tudom, most megy-e még följebb? Az én csöppnyi tudásom szerint fele-fele, föl vagy le...
  Eccer meg fog indulni le. Honnan, az a kérdés és a margin bírja!  :) 
   
   
 Én kisebb vok a tőzsde világában, mint a légy és állítólag a sasok nem kapkodnak a legyek után. Nem tudom, hogy akkor ez a sok ezer % profitos sastag miért én utánam csipked? Én egy szóval sem sértettem meg őt. Neked írtam még tán dec-ben egy hsz-ben a kérdéseimet a módszeréről, hogy hogyan lehet H4-en daytrédezni, scalpolni, stb? Abban semmi őt sértő tartalom nem volt, viszont ő rögtön támadott. De láthatod, nem csak velem szemben tapló. Mindenkivel szemben az, aki kétségeinek ad hangot a számait illetően.  
 Na, lényeg az, h én leléptem abból a totyikból.
 :) 
 
 
fxboy
fxboy 2018. 03. 14. 07:16
#670
Meghalt Stephen Hawking! :( 
RIP 
 
 
 A nagy emberek jan. 8-án születnek: Stephen Hawking, Elvis Presley, Tóth Gábor, ... .... ... és én. :) 
  
 
fxboy
fxboy 2018. 02. 21. 07:00
Előzmény: #668  diki
#669
Látom jól megy sorod. Örülök neki. 
  Disznót vágtatok. Itt, nálunk nem a legjobb idő van rá. Hétfő este óta folyamatosan jön valami fentről. Hó, havas eső, jeges maszat, közben olvadozik. Nem szeretem ezt a lucsok időt, ilyenkor nem jó kint lenni. 
  A májas (rizsás/kásás/fehér/stb  - ki hogy nevezi) hurkába mi szoktunk tenni majorannát. Jó sokat! Nem felejtettétek ki? :)  
  A Sors sajnos úgy hozta, hogy egy ideje én már nem vágok. Azóta feladtam az "Csak azt ehetsz, amit te ölsz meg." elvet is.  
 
  Ne maradjon ki Gárdonyi: Hosszúhajú veszedelem és persze B.G.: Az intell......  
 Rábával nem nagyon foglalkozom. Ha van egy kis pézem, időnként veszek néhány darabot. Buy and hold és olvasom néha a totyikot. 
  :) 
   
diki
diki 2018. 02. 21. 06:13
Előzmény: #667  fxboy
#668
Hipodrom? Farsang?
Hétvégén megejtettük az éves koleszterinbombát. Hagymás vér, hurka egy kis majorannával, meg egy kis majorannával. Te tettünk már bele majorannát? :) Délután egy jó kis beszélgetés a környéket bejáró sülő zsír illata és a világos aranybarna, apró zizzenéseket és egyre kisebb buborékokat produkáló tepertő felügyelete mellett. Ne csak esküvőn és temetésen találkozzunk :)
Jó kereskedést, van vola rendesen. Bár én most a 3-5 év szüretelési időszakában vagyok jellemzően, nem mellőzve S.King: Aki kapja, marja, V.Fable: Mesemaraton, D.Winslov: A kartell nyújtotta lehetőségeket. :D
Mondjuk szívesen olvastam volna Kopejkától egy rábás hajnali gondolatot meg hozzá egy TA-t :) Marad a jelentés.....meg a többi búvármunka.
fxboy
fxboy 2018. 02. 05. 19:34
Előzmény: #664  fxboy
#667
 -- Hagyma leves 
 -- Csirkés-káposztás krumpli
 -- Csörögefánk
 :)  
 
Törölt felhasználó 2018. 01. 29. 18:02
#666
Vettem pár csapdát ,ismét !
http://www.csalomoncsapdak.hu/
diki
diki 2017. 12. 22. 19:46
Előzmény: #664  fxboy
#665
Nyakunkon a karácsony, pedig a szívünkben van a helye. Békés ünnepeket mindenkinek
fxboy
fxboy 2017. 10. 18. 08:12
Előzmény: #663  diki
#664

Szia diki!   
Vagyok, csak ritkán írok...   
Megy a forex, a BÉT, meg a főzés, minden OK.  
 :)
Tegnap találtam itt a neten egy sütőtökleves receptet. Elég jónak tűnik, kicsit átalakítva majd kipróbálom.   
  
diki
diki 2017. 10. 17. 21:47
Előzmény: #662  fxboy
#663
Sok +
Rég jártál erre :)
fxboy
fxboy 2017. 10. 17. 20:34
#662

".....Elkezdesz beszélni egy 8 éves rákos gyerekkel a kórházi ágya szélén, és azt veszed észre pár perc múlva, hogy egy 35-40 éves emberrel beszélgetsz. A gyerekek pontosan tudják, hogy mi fog történni velük. Megadatott, hogy beszélgettem gyerekekkel, akik megmondták, hogy mikor fognak meghalni, és úgy is lett. Előre tudták.  ...."    
"....több száz egészséges embert könnyű megnevettetni, de az igazán nagy dolog mosolyt csalni a beteg gyerek arcára. Ekkor döntöttem úgy, hogy a cirkuszt felcserélem a korházi ágyra és jól döntöttem. ...."   
".....A sikert azért érik el, mert kitartóak, a hibákban a tanulási lehetőséget látják, alázatosak, és leküzdik az akadályokat. ...."    
http://www.portfolio.hu/vallalatok/hidd-el-tanulni-egy-bohoctol-is-lehet.4.265441.html ;  
:)  
takacsveca93 2017. 08. 09. 17:15
Törölt hozzászólás
#661

Topik gazda

fxboy
fxboy
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek