Topiknyitó: Portfolio 2011. 08. 30. 08:58

Devizahiteles probléma: Simort és Csányit idézi a WikiLeaks  

Ugrás a cikkhez
Végre meg kell tanulnunk, hogy nincs ingyen ebéd - indokolta a WikiLeaks honlapján megjelent bejegyzésben Simor András azt a véleményét, mely szerint nem kell megmenteni a magyar devizahiteleseket. A dokumentum Csányi Sándor OTP-vezér véleményét is...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=154510
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 09. 02. 09:14
Előzmény: #314  S52Raptor
#315
Erre a fontos részletre azért jónéhány ide írogató devizahitelest emlékeztetni kell:

"A miniszterelnök szerint a lakosság pontosan tudja, hogy saját döntése, választása volt a forinthitel helyett a devizahitel"

Én jó sokszor próbáltam szembesíteni ezzel őket, de hőbörgés volt a válasz. (tudom, tudom, kognitív disszonancia).
S52Raptor 2011. 09. 02. 09:06
#314
... lehet olvasta a hozzászólásaimat:

"Orbán Viktor szerint "most érkezett el az a pont, amikor az emberek már rosszabbul járnak a devizahiteleikkel, mintha forintban adósodtak volna el." A miniszterelnök szerint a lakosság pontosan tudja, hogy saját döntése, választása volt a forinthitel helyett a devizahitel, de valakivel meg kell osztaniuk annak kockázatát, hogy a devizahitel törlesztőrészlete az "égbe szökik". "Az nem lehet, hogy csak az emberek viseljék, ahogy az sem, hogy kizárólag a bankok" - a kormány itt megoldást szeretne találni, de erről a megoldásról ugyancsak nem mondott többet Orbán Viktor. "
Törölt felhasználó 2011. 09. 01. 09:14
Törölt hozzászólás
#313
Törölt felhasználó 2011. 09. 01. 09:12
Törölt hozzászólás
#312
Törölt felhasználó 2011. 09. 01. 09:03
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#311
Melyik 6 állami cégről is van szó, konkrétan. Onnan már csak egy lépés, hogy állításod ellenőrizhatő legyen!
(Mert nem mindegy, hogy hat 1 Mft értékű céget adtak esetleg el, vagy éppen 6 MOL méretű cég 25-25%-át...!!!
(Emlékszel még a 2005-ös privatizációkra is, amik a 2005-ös hiányt kozmetikázták?)
Törölt felhasználó 2011. 09. 01. 09:01
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#310
Sajnos, amit írtam az nem kampány, az tény. Ezért nem is vitatod, hanem csak támadod!
szivacs
szivacs 2011. 08. 31. 17:09
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#309
Az idézeteid: kizárólag mások által történő használatra szánt álkozmopolita maszlagok.

Ha igazak lennének, akkor a negáltak negáltjai is azok volnának, ami kimutatja az eredetik hazug voltát:
"A hazafiatlanság az okosok szenvedélye, és a legokosabb szenvedély."
"A hazafiatlanság az igazemberek utolsó menedéke."
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:51
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#308
ja... úgy talált megyó kormány 300 millát..

május végére a leköszönő csúcskormány elköltötte már az egész évi költségtervezetet ..

no meg az utsó hónapban a csókosoknak eladtak még gyorsan vagy 6 állami céget szaré hugyé..

/azé nem mindenki amnéziás /
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:49
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#307
Látod OTTER, ez a baj veled. Hogy te nem normálisan vitázni jársz ide, hanem kampányolni. Ezért értelmetlen veled szóbaállni itt. Pártaktivista vagy.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:44
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#306
Az egykori kormányfő hangsúlyozta, hogy a száz napos programra megvolt a pénz, hiszen rendkívül jó állapotban vették át az országot az első Fidesz-kormánytól.

---

Azért ennyire jó állapotban nem volt az ország 2002-ben sem! Hmmm... Vagy mégis?
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:40
Előzmény: #304  Törölt felhasználó
#305
Medgyessy Péter nem érzi magát felelősnek az államadósság elszabadulása miatt. A parlamenti vizsgáló bizottság előtti meghallgatásán az exkormányfő inkább az SZDSZ, valamint a lemondása után színre lépő kabinetek és pénzügyminiszterek felelősségét firtatta.

Medgyessy Péter a 2002 és 2010 közötti hiánynövekedés okait vizsgáló parlamenti albizottság ülésén visszautasította, hogy a kormányfősége idején kezdett volna elszabadulni az államadósság - adta hírül az MR1 Kossuth Rádió. A volt miniszterelnök szerint a 2002-ben megemelt közalkalmazotti bérekre és a tizenharmadik havi nyugdíjra is megvolt a fedezet a költségvetésben.

Medgyessy Péter közölte, lemondásakor az államadósság még hatvan százalék alatt volt. Szerinte, ha 2005-ben és 2006-ban is szigorú költségvetést fogadott volna el az Országgyűlés, nem ugrott volna meg az államadósság.

Medgyessy ezzel Oszkó Péterenek, a Bajnai-kormány pénzügyminiszterének a szavaira regaált, aki a bizottság korábbi meghallgatásán azzal magyarázta a hiány és az államadósság elszabadulását 2005-ben, hogy a Medgyessy-kormány idején meglépett száz napos program hosszú távon súlyos terheket rótt a költségvetésre, mert a pedagógusoknak és egészségügyi alkalmazottaknak juttatott bértöbblet nem áramlott vissza az állami kasszába.

Medgyessy szerint ez az érvelés hibás, és Oszkó Péternek, mint adóügyekben jártas szakembernek ezt tudnia kell, hiszen a fizetéseket Magyarországon akkor komoly adóterhek sújtották, így a bértömeg minden esetben visszaáramlott. Az egykori kormányfő hangsúlyozta, hogy a száz napos programra megvolt a pénz, hiszen rendkívül jó állapotban vették át az országot az első Fidesz-kormánytól.

Medgyessy éppen azzal indokolta 2004-es lemondását a többi között, hogy a koalíciós partnerrel komoly vita alakult ki egy szigorú költségvetési politika folytatásáról. 2004 nyarán Medgyessy Péter pénzügyminisztere ugyanis szigorú költségvetést terjesztett be egy informális kormányülésen, ám az SZDSZ ezt megtámadta, hiszen közeledtek a 2006-os választások, és a népszerűség volt a tét.

A volt miniszterelnök a meghallgatáson azt mondta, 2005-2006-ban is lehetett volna tartani a költségvetési szigort, és akkor nem alakult volna ki a súlyos hiány. A két és fél órás bizottsági meghallgatáson szóba került Medgyessy 2004-es kijelentése is, amely szerint „az SZDSZ tele van korrupciós ügyekkel”. Erről azonban most csak annyit mondott, az eddig feltárt korrupciós ügyek egyike sem nyúlik vissza 2002-2004-ig, így a későbbi kormányzatok idején kezdődhettek a komoly problémák.

Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:36
Előzmény: #292  Törölt felhasználó
#304
Az első száz nap Medgyessy-programja

1. Egyszeri juttatásként visszaadjuk a nyugdíjasoknak azt a fejenkénti 19.000,- Ft-ot, amit a Fidesz kormány elvett tőlük.

2. Szeptember 1-jével a pedagógusok fizetését megemeljük 50 %-kal.

3. Az egészségügyben dolgozók és más közalkalmazottak bérét október 1-jével 50 %-kal megnöveljük.

4. Október 1-jétől adómentessé tesszük a minimálbért.

5. Módosítjuk a Munka Törvénykönyvét, ezen belül visszaállítjuk a heti két pihenőnapot, amelyből az egyiknek vasárnapra kell esnie.

6. Augusztus 1-jével a termőföldről szóló törvény módosításával helyreállítjuk a földtulajdonosok jogait és társadalmi ellenőrzés alá vonjuk a nemzeti földalap működését.

7. A szőlő- és bortermelők érdekében, még a szüret előtt módosítjuk a jövedéki törvényt.

8. A magyar mezőgazdasági termelők érdekében haladéktalanul tárgyalásokat kezdünk az EU-val a csatlakozás pénzügyi feltételeinek javítása érdekében.

9. Azonnali hatállyal megszüntetjük az Országimázs Központot, és a megtakarított pénzt átcsoportosítjuk az ingyenes gyermekétkeztetés céljaira.

10. 2002. augusztusától, az iskolakezdést megelőzően minden évben kéthavi családi pótlékot fizetünk.
11. Szeptember 1-jétõl 30 %-kal emeljük meg a főiskola és egyetemi ösztöndíjakat.

12. Július 1-jétõl eltöröljük a TV előfizetési díjakat

13. Kezdeményezzük az Orbán-Nastase paktum újratárgyalását.

+1. Helyreállítjuk a demokratikus közéletet:
azonnal párbeszédet kezdeményezünk a civil szervezetekkel, a szakszervezetekkel és a munkaadókkal;
-helyreállítjuk a parlament hetenkénti ülésezését;
-helyreállítjuk a közszolgálati TV és rádió függetlenségét, a tájékoztatás pártatlanságát;
-beindítjuk az üvegzseb programot, mellyel átláthatóvá és ellenőrizhetővé tesszük az állam gazdálkodását.

---------------------

Mennyi pénz volt még 2002 nyarán, s mégis milyen nagy lett a 2002-es áht hiány...
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:25
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#303
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:24
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#302
Törvényjavaslatot a köztársasági elnök, a Kormány, az országgyűlési bizottság és az országgyűlési képviselő nyújthat be az Országgyűlés elé. A benyújtott törvényjavaslatokat az Országgyűlés több tárgyalási szakaszban tárgyalja. Az általános vita a törvényjavaslat szabályozási elveinek, illetve a további tárgyalásra való alkalmasságának megvitatásából áll. Az általános vita során lehetőség van arra, hogy az országgyűlési képviselő, az országgyűlési bizottság módosító javaslatot nyújtson be a törvényjavaslathoz. A részletes vita a törvényjavaslat módosításokkal érintett rendelkezéseinek és a benyújtott módosító javaslatoknak a megvitatásából áll.

A törvényjavaslat tárgyalása során fontos szerepet kapnak az Országgyűlés bizottságai. Egyrészt szakmai szempontból vizsgálják a törvényjavaslat általános vitára való alkalmasságát, másrészt pedig állást foglalnak a módosító javaslatok támogatása kérdésében.

Az Országgyűlés a részletes vita lezárását követően elsőként az egyes módosító javaslatok támogatásáról határoz. Ezt követően kerül sor a törvényjavaslat egészéről történő zárószavazásra. Nem szükséges eleme a törvényalkotás folyamatának, ám megj kell egyeznünk, hogy a zárószavazásig ún. záró módosító javaslatot lehet benyújtani, amelynek célja, hogy az esetleges törvénybeli, jogrendszerbeli ellentmondásokat kezelje.

A zárószavazáson megszavazott törvényjavaslatot az Országgyűlés elnöke aláírja és felterjeszti a köztársasági elnök elé. A köztársasági elnök az elfogadott törvényt megfontolásra visszaküldheti az Országgyűlésnek, alkotmányos aggályai esetén előzetes alkotmányossági vizsgálat céljából megküldheti az Alkotmánybírósághoz, illetve a törvény aláírását követően a Magyar Köztársaság hivatalos lapjához, a Magyar Közlönyhöz. A törvény a Magyar Közlönyben való kihirdetését követően válik érvényessé.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#301
"nyilvánvalóan végighazudtuk az elmúlt másfél-két évet".
link

Ezt mondta Gyurcsány 2006-ban, ahogyan azt idéztem!
(Te nem szeretsz veszíteni, pedig már profi lehetnél benne!!!)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#300
Szokásodhoz híven másról beszélsz, mint a téma!
Arról hol van szó, hogy az egyes elfogadott törvények hatásaiért ki a felelős?
A kérdés ez!

Az OGY meghatározza a kormányzás szervezetét, irányát és feltételeit, mely alapján a kormány törvényeket alkot, amit a kormánytöbbség elfogad. De a megalkotott törvényekért nem az a felelős, aki a kormányt megválasztotta, hanem aki a törvényt meghozta!

Gyeremked bűntetteiért sem te vagy a felelős, még akkor sem, ha megbocsátasz neki azokért!
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:14
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#299
A 2004-2006 közötti hazudozás bizonyítéka a 2006-os megszorítások utáni rekord (2002-est is felülmúló) államháztartási hiány!
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:12
Törölt hozzászólás
#298
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:11
Törölt hozzászólás
#297
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#296
Ha azt mondta, hogy "hazudtunk" abban ő is benne van.
(Való igaz, párttársait is emlékeztette ezzel, hogy az elmúlt másfél-két évben (2004-2006) mindannyian hazudtak, de akkor ő volt a vezér, azaz az ő hazugsága generálta párttársai hazugságát is! Ami persze nem mentség egyetlen MSZP képviselő számára sem!)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#295
A törvényalkotás felelőségéről a hivatkozás nem tartalmaz információt, sőt, még a kapcsolódó jogszabályok címében sincs szó felelősségről!

Úgy néz ki, hogy nem csak a korábban említett, de valójában nem csatolt hivatkozásod, de a témazárásod után csatolt hivatkozásban sem található semmi a törvényalkotás felelőségéről, csak annak feladatáról.

Mindenester furcsa a világképed, ha a felelősséget egyetemlegesre veszed, függetlenül attól, hogy valamit elfogad-e valaki vagy sem. Ez a kollektív bűnösség elve. De ha az egyész OGY felelős, akkor te is felelős vagy, hiszen te is közreműködtél az OGY megválasztásában, akár azzal, hogy el sem mentél választani!!!
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:02
Törölt hozzászólás
#294
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 16:00
Előzmény: #283  tokos.
#293
Azt, hogy Gyurcsány hazudott az maga Gyurcsány mondta, mindenki más csak idézi Gyurcsányt!
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:58
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#292
Hogy nem vette észre az MSZP, hogy 2002-ben egy hibás törvény átment az OGY-en?
Miért nem korrigálta a kormány azt a hibás 2002-es törvényt 2002-2010 között?

Mindenki tudja, hogy a Fidesz politikai kényszerből nyomott igent a Medgyessy-csomagra. A két rossz döntés közül azt válaszotta, ami nem befolyásolta a törvény elfogadását, de nem okozott neki politikai népszerűségvesztést (ha nemet nyom, akkor jött volna a penznyelo- és csendeske-féle propaganda, hogy a Fidesz nem karja, hogy az embereknek jobb legyen, pedig a költségvetésbe beleférne...)

2010-re már nem fér bele! Sőt, már 2006-ban sem fért bele. Az MSZP meghagyta a rossz törvényt az utolós percig, még Bajnai és Oszkó sem mert hozzányúlni! Épp itt az ideje az adójóváírás eltörlésének, s ezzel jóvá teszi 2002-es 2005 óta számonkérhető döntését a Fidesz!
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:49
Előzmény: #286  bigyula
#291
Igen, az egyéni képviselős módszer az esetek 99%-ban kormányzati cél gyorsításra szolgál, s valóban egy ősrégi törvényes kiskapu, talán majd 2014-ben eltörlik... ;-)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:47
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#290
de elolvashatod bibó "A hamis realista" -ját is akár..

link
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:46
Törölt hozzászólás
#289
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:43
Előzmény: #272  bigyula
#288
Az elmúlt nyolc évben több ezerszer nyomtak gombot a képviselők, de az ország sorsát érdemben csak néhány tucat rossz törvény (leginkább költségvetési törvények, és a 'napos-lépéses' törvéyek) rontotta el.

Aztán persze, ha azt vesszük alapul, amit penznyelo és csendeske állít, akkor végülis mindegy ki hogyan szavaz, úgyis mindenki egyformán felelős. (Ezzel én nem értek egyet, továbbra sem!)

Egyébként a 'gyurcsányhibás' korszakban hány lényegi törvényt fogadott el a Fidesz? Egyet sem! Tette a dolgát! Szót emlet, kivonult és nemet mondott, de a felelőég mégis az ővék? Hmmm...
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:41
Előzmény: #279  tokos.
#287
tévedsz .. beismerte a hazugságot az öszödiben pl. azt amit most a fidesz is csinál és pontosan azt - 2010 óta.

azt kellett volna már 2004ben csinálnia gyurcsánynak amihez nekilátott 2006 ban .. de tök mindegy lett volna , mert ugyanúgy nem politikáról és gazdaságról szólt az orbáni cucc végig a 8 év alatt

(hogy ki mit petőfizik az öszödihez hozzá a lépcsőházakban is az meg egy más tészta )

/csak most nincs ki lehallgassa orbánt amint "qurvaanyázik" valahol .. ő jobban szeret fű alatt hazudni -amit állítólag és ugyebár őszerinte sosem , mert egy hazzafy ilyent nem tesz /

" A hazafiság az ostobák szenvedélye, és a legostobább szenvedély."
Arthur Schopenhauer

vagy -

"A hazafiság a gazemberek utolsó menedéke."
Samuel Johson
bigyula 2011. 08. 31. 15:38
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#286
"Valóban van ugyan formai lehetőség arra, hogy egyéni beterjesztés történjék, de ez csak a forma, valójában azt is a kormány juttatja el oda."

Akkor miért nem a saját előterjesztése volt a kormánynak? Csak nem az ellenzék véleményezési, vagy az Országyűlés megvitatási jogát akarta tudatosan csorbítani? Esetleg a hatályos törvényekben foglalt KÖTELEZŐ egyeztetéseket kikerülni?
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#285
Szóval korában nem csatoltál linket, ellentétben állításoddal?!

Ehhez kapcsolódóan nem az OGY feladatai volt a téma, hanem az egyes törvényekkel kapcsolatos felelősség.

A kettő nem azonos, de annyiban van hasonlóság, hogy az OGY feladatai között szereplő törvényalkotás mindig a többség kezében van, hiszen csak a többség tud kormányt adni, a többség képes biztosan elfogadni egy törvényjavaslatot!

Ha az ellenzék be szeretne terjeszeteni egy törvényjavaslatot, ahgyan az előző ciklusban is történt például az egészségbiztosítási törvénnyel kapcsolatban, az a parlament elé sem kerül, mert a bizottságokban elbukik, mert a kormánypárti képviselők nem is engedik az OGY elé!

A törvényalkotás feladata az OGY-é, de felelősége a a beterjesztőé, azaz kormánypártoké. Természetesen ez igaz akkor is, ha egy ellenzéki egyéni törváényjavaslat átjut a bizottságokon és a többség elfogadja, de az a törvény rossz, akkor az egyéni képviselőé a felelősség!!!
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 15:27
Előzmény: #269  bigyula
#284
"Van erkölcsi (ez a mai világban, politikában nem kötelez semmire)" - ezért tart ott az ország és a világ, ahol tart!
S minél inkább össze akarják mosni (el akarják kenni) a felelősséget, annál inkább következmények nélküli lesz az egész világ!

Jó lenne látni, hogy törvényileg ezt te hol látod, mármint, hogy jogi felelőség az kié egy konkrét törvény esetében, ugyanis ha az OGY-é, akkor mindegy, ki hogyan szavaz, a felelőség egyetemleges, ami régen rossz!

Valóban van ugyan formai lehetőség arra, hogy egyéni beterjesztés történjék, de ez csak a forma, valójában azt is a kormány juttatja el oda. Ha van olyan törvény, amit egyéni képviselő írt és terjesztett be, azért valóban az övé a felelősség, de az vélhetően nem nagy horderejű dolog...

(Remélem a Fidesz nem akar majd élni ezzel a baloldali közhellyel és 2014-ben nem mondja majd azt, hogy minden rossz csak az MSZP-nek (stb. ellenzéki párt) köszönhető, az elmúlt 4 éves OGY-beli szerepléséért! - Persze könnyű dolga van, mert hivatkozhat az MSZP 8 éves kormányzásának hibáira, bár 4 év után már nehezen hihető lesz, ha semmit nem tudott tenni (csak az MSZP-sek hiszik el, hogy 2010-re azért süllyedt le Mo., mert 2002-ben a Fidesz megszavazta a Medgyessy-csomagot!!!))
tokos. 2011. 08. 31. 14:08
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#283
" Vagy - amit én képviselek évek óta - mindkettő politikus és a politika ilyen. "

Akkor jó, a politika ilyen, ez egyértelmű

De minekmondod neke, hogy mert hazudott a Fidesz, vagy Orbán, vagy bármelyik?

Mikor írtam én neked, vagy indokoltam bármit is azzal, hogy mert hazudott Gyurcsány?

Ha meg esetleg én nem írtam ilyet, akkor szerintem lépjünk túl ezen, és nekem ne gyere azzal, hogy mert hazudott az Orbán. Mi újdonság van ebben?
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 14:05
Törölt hozzászólás
#282
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 14:03
Előzmény: #279  tokos.
#281
"Látom, erősen a lelkedre vetted, mikor Gyurcsányra azt mondták, hogy hazudott. Egyszerűen nem tudsz rajta túllépni, pedig tényleg hazudott."

Tökéletesen mellélőttél. Én a kettős mércét nem szeretem. Vagy mindkettő hazudott. Vagy - amit én képviselek évek óta - mindkettő politikus és a politika ilyen.
tokos. 2011. 08. 31. 14:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#280
Melyik részre gondolsz?
tokos. 2011. 08. 31. 14:02
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#279
Látom, erősen a lelkedre vetted, mikor Gyurcsányra azt mondták, hogy hazudott. Egyszerűen nem tudsz rajta túllépni, pedig tényleg hazudott. De nem az volt az igazi hiba, hogy hazudott, ez egy politikusnál nem újdonság, egyik oldalon sem.

Az volt Ferkóval a baj, hogy teles tudatában annak, hogy mekkora kakiban vagyunk, olyan intézkedéseket hozott, amivel az országot a csőd felé vitte.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 14:01
Törölt hozzászólás
#278
tokos. 2011. 08. 31. 13:57
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#277
Nem teljesen,

Csendes azt mondja, hogy az országgyűlésé a felelősség.

Ez így tisztán nem igaz, eleve a felelősség megoszlik a készítő, a beterjesztő, és a jóváhagyó között, és a jóváhagyó sem tisztán a Fidesz volt.

Ráadásul azt próbálják sugalni, mintha a Fidesz bármit is tehetett volna azon kívül, hogy a pofiját járatja. A Fidesznek a fejleményekre nem volt ráhatása, így lehet azt mondani, hogy lám, mekkora hülyék voltatok, hogy támogattátok, de a kialakult helyzetbe belekeverni őket butaság.

Az MDf csinálta akkor jól, nem-et mondott. Mi lett az eredménye? Semmi.
Pontosan ennyi lett volna az eredménye annak, ha a Fidesz is nem-et mond, és ez egyértelmű.

Ezért mondom, politikailag hibát követtek el, a gazdasági eredményekért felelősségre vonni őket erősen vörös szemlélet kell.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 13:52
Előzmény: #275  Törölt felhasználó
#276
Pontosabban: vagyis jobbos terminológiával hazudtak.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 13:48
Előzmény: #273  tokos.
#275
"A törvény jóváhagyója a Parlament volt, aminek a Fidesz is része volt, ráadásul igennel szavazott így a felelőssége egyértelmű. Ugyanakkor ez elsődlegesen politikai felelősség volt, nem tiltakozott, nem hívta fel a figyelmet a hibákra, sőt támogatta is."

Ennyi. Pontosan erről beszélt itt bigyula, meg csendes. Csakhát ezt mondhatod OTTER pártaktivistának. Ő ilyet mint a fenti, sose írna le, inkább magát lejáratóan hablatyol össze-vissza.

"...csakhát az önkoris választások előtt nem akartak még ezzel is szavazatot veszíteni"

Vagyis hazudtak. Vagy most, vagy akkor.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 13:42
Törölt hozzászólás
#274
tokos. 2011. 08. 31. 13:37
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#273
Itt asszem nagyon mélyen beleivódott a politika az emberkék lelkébe mindkét oldalon.

Az adott törvénynek volt egy készítője, valszeg valamelyik minisztérium, egy előterjesztője, meg egy jóváhagyója.

A törvény jóváhagyója a Parlament volt, aminek a Fidesz is része volt, ráadásul igennel szavazott így a felelőssége egyértelmű. Ugyanakkor ez elsődlegesen politikai felelősség volt, nem tiltakozott, nem hívta fel a figyelmet a hibákra, sőt támogatta is.

De eléggé vörösen elborult agyúnak kell lennie annak, aki aztán ebből levonja a következtetést, hogy a folyamatban a Fidesznek bármit meghatározó szerepe volt. Nélkülük pontosan ugyanúgy megszavazták volna a parlamentben a bolsik, meg a szadesz is, a kormányzat pontosan ugyanúgy végrehajtotta volna, és a gazdaság pontosan ugyanekkora szarban lenne, mint most.

Jókora politikai hiba volt, szerinterm tartózkodniuk kellett volna, csakhát az önkoris választások előtt nem akartak még ezzel is szavazatot veszíteni, de ennek nem sok köze van a végeredményhez.
bigyula 2011. 08. 31. 13:16
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#272
Szerintem meg így van jól! Az ellenzéki képviselőnek az a dolga, hogy elmondja (már ha hagyja neki a többség) a saját véleményét, alternatíváját a többség véleményével szemben. És megnyomja a NEM gombot, ha nem ért egyet a törvényjavaslattal. Ezzel is kifejezve, hogy nem ért egyet a döntéssel, Ő másként gondolja, másként döntene. De, a "gyurcsányahibás" korszakban többször is előfordult, hogy az ellenzék az IGEN gombot nyomta meg. Ezzel sem lenne baj, ha most nem mutogatnának hátra, hogy Ők nem járultak hozzá bizonyos - az ország állapotát rontó - döntésekhez. Ez az, ami számomra elfogadhatatlan!
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 13:15
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#271
OTTER, jó nafy marhaságokat hablatyoltál megint össze. De ahogy láttam, másnak is feltűnt már.

"Most utoljára leírom: a törvényekért az erkölcsi és a logikai felelőség minden esetben a beterjeszőé (pártállástól, hatalmi viszonyoktól mindenkor függetlenül!!!)!"
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 13:09
Törölt hozzászólás
#270
bigyula 2011. 08. 31. 13:08
Előzmény: #265  Törölt felhasználó
#269
Olyan, hogy "logikai felelősség" nincs. Van erkölcsi (ez a mai világban, politikában nem kötelez semmire), és van a jogi. Ez utóbbi pedig a mindenkori Országyűlésé.

"Most utoljára leírom: a törvényekért az erkölcsi és a logikai felelőség minden esetben a beterjeszőé"

A beterjesztésről pedig annyit, hogy a Te véleményed szerint az egyéni képviselői indítványokkal operáló képviselők felelősek személyesen és kizárólagosan igen komoly törvények megalkotásáért? Akkor nem a Fidesz és a kormány érdeme, hanem csak egy emberé? Esetleg nem is a kormány kormányoz, hanem a nagyon okos képviselők, akik ezeket beterjesztették?
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 13:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#268
Megtennéd, hogy megírod annak a hsz.-odnak a számát, amiben a hivatkozott link van? Köszönöm!

Mindenesetre ha jogi értelemben az egész OGY felelős minden döntésért (ahogy írod), függetlenül attól, hogy konkrétan ki mit szavazott, akkor az a törvény nagyon hibás és sürgősen korrekcióra szorul!
Ezesetben viszon úgy tűnik valóban teljesen mindegy, hogy az ellenzék mit szavaz, a felelősséget semmiképpen nem tudja kivédeni.

Ettől persze logikailag és erkölcsileg csak a beterjesztő a felelős (már azért is, mert sokszor a szavazó nem is szak-, ill. hozzáértője a témának), csak sajnos Magyaországon a jog sokszor eltávolodik az erkölcstől és a logikától!!!
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:44
Törölt hozzászólás
#267
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:43
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#266
Már megint mellényúltál pénznyelő!

A kamattámogatásos lakáshitel olyan időszakban volt, amikor az államadósság a GDP 60%-át sem érte el (sőt, még 2002 végén is jóval 60% alatt volt a GDP arányos államadóság és csak Gyurcsány hatalomrakerülése után lépte át a 60%-ot)!
Azaz az ezredforduló környékén sokkal jobb és javuló környezetben lett bevezetve a forintalapú hitelekre a kamattámogatás.

S ha ma is a kamattámogatás lenne életben, még az államadósság megnövekedése miatt magasan tartott jegybanki alapkamat mellett is jobb lenne a helyzet, mint amit a devizahitelezés szabadjára engedése okozott! (Ha nem szállt volna el 2004-2008 között az államadóság, akkor amit vesztene az állam a kamattámogatással megtérülne az részben alacsonyabb jegybanki alapkamatból is következő alacsonyabb ráfordításigényű államadósság-finanszírozás révén.)

A devizahitelezés szabadjára engedése most meg elmaradó állami bevételeket eredényez (ráadásul a többnyire adófizető hiteleseknek is rossz), hiszen fogyasztás helyett a devizahitelt törlesztik a hitelesek.

Azaz összességében a devizahitelezésen is bukik legalább annyit az állam (nem kiadási, hanem bevételi oldalon), mint a kamattámogatásos hiteleken, de még az egyének is rosszul járnak!!!

Tehát, ha 2002-2010 között maradt volna a 60% alatti GDP arányos államadósság és maradt volna a kamattámogatásos lakáshitel, az ma mindenképpen sokkal kedvezőbb lenne, mint a devizahitelezés szabadonengedése és az államadósság GDP-arányos 80% fölé emelkedése.
(Igen, volt egy világgazdasági válság (ami az MSZP állításaival ellentétben utolérte Magyarországot is), de ennek hatása azért nagyon nagy Magyarország számára, mert magas és hazai forrásból finanszírozhatatlan mértékű az államadóság, illetve irreálisan nagy a devizában felvett hitelek összege, s ezekről nem a világ tehet, hanem -leginkább- a Gyurcsány-kormányok!)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#265
csendeske!

Most utoljára leírom: a törvényekért az erkölcsi és a logikai felelőség minden esetben a beterjeszőé (pártállástól, hatalmi viszonyoktól mindenkor függetlenül!!!)!

(Ha az OGY lenne a felelős, akkor kollektív az is felelős lenne, akinek szavazata kisebbségben maradt!)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:30
Előzmény: #251  szivacs
#264
Én is úgy vettem autót, hogy a meghirdetett árnál 100.000 Ft-tal többet akartak kérni, amikor kiderül, hogy nem venném igénybe a hitelkonstrukciójukat...
(Aztán sikerült többet lealkudni, így megnyugodtam, de lehet, hogy a hiteles árból többet is le lehetett volna alkudni...)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:29
Törölt hozzászólás
#263
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:26
Előzmény: #259  bigyula
#262
Komolyan szeretném, hogy konkrétan írd is le, melyek azok az intézmények és garanciák, melyek visszaállítását elvárod a következő kormánytól!!!
szivacs
szivacs 2011. 08. 31. 12:24
#261
"Az erőteljesen emelkedő frankárfolyam miatt 339 milliárd forinttal nőtt júliusban a magyar lakosság banki tartozásainak összege, miközben továbbra is nettó hiteltörlesztők a háztartások." link
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:23
Előzmény: #257  bigyula
#260
Azzal hogy azt állítod, hogy felelős az MSZP is az 1998-2002 és a 2010-2014 közötti hibákért, illetve felelős a Fidesz a 2002-2010 közötti hibákért, azaz kiterjeszted a felelősséget olyanokra is, akik érdemben nem tudtak volna beavatkozni az adott ciklusban, eleródálod a felelősséget, ezzel nagyobb felelőtlenséget engedsz meg a mindenkori kormánynak, ami nem jó, sőt egyenesen káros, még a társadalomra is.

Ez gyakorlatilag olyan, mint ha valaki lehúzódik a jobb sávba az autópályán, amikor mögötte megjelenik egy másik autó, amelyik 200-al halad, s azt mondanád, hogy a lehúzódót is meg kell büntetni, hiszen ha nem húzódik le akkor a másik sem tudott volna 200-al tovább haladni...
bigyula 2011. 08. 31. 12:18
Előzmény: #253  Törölt felhasználó
#259
Ezt ugye nem kérdezed komolyan?
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#258
Ez is része az egésznek!

"A felelősség mindig a törvény beterjesztőjén van, nem csak 2010 nyara óta!
Tudom, neked az tetszene, ha MSZP-ciklusban a felelősség mindenkié, Fidesz ciklusban a felesősség csak a Fideszé, de ez nem így van! Mindig a kormány(többség) a felelős csak és kizárólag!
Az ellenzék szerepe meg az, ha sokat hibázik (vagy keveset hazudik) és ezért leváltásra kerül egy kormány, akkor javítsa ki a hibákat!"
bigyula 2011. 08. 31. 12:16
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#257
Nem gondolom, hogy meg tudta volna akadályozni az ellenzék a beterjesztett törvényjavaslatok elfogadását 2002 és 2010 között, de legalább tiltakozhatott volna ellene, ha nem értett egyet vele. Ha meg egyetértett - az IGEN gombot nyomta meg -, akkor ne mutogasson hátra pár év múlva. Olyat meg nem írtam - és nem is gondoltam -, hogy csak az MSZP-SZDSZ ciklusban közös a parlamenti képviselők felelőssége, a jelenlegiben meg nem. Ebben is közös, és a következőben is az lesz.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:15
Törölt hozzászólás
#256
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#255
Az volt az előzménye, hogy a legelőször feltet kérdésre addig nem reagáltál, amíg nem provokáltalak!
(Vélhetően beláttad, hogy nagyot tévedtél, de ezt nem akartak kikürtölni, ezért hagytad az ügyet elmérgesedni, mert akkor már 50:50 (a te súlyos tévedésed és az én provokációm eredőjeként) lehet az összesített eredmény...)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:14
Törölt hozzászólás
#254
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:11
Előzmény: #249  bigyula
#253
Milyen jogállami intézményeket, garanciákat építettek le 2010 nyara óta, amit újra kell építeni?
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:09
Előzmény: #239  bigyula
#252
Az ellenzék hogyan tudta volna, tudja megakadályozni a hibás döntéseket, törvényeket?
Adj nekik tippet, hogy a mostnai ellenzék ne kerülhessen olyan helyzetbe, hogy 2014-ben azt mondhassa, hogy "Orbánahibás"!

A felelősség mindig a törvény beterjesztőjén van, nem csak 2010 nyara óta!
Tudom, neked az tetszene, ha MSZP-ciklusban a felelősség mindenkié, Fidesz ciklusban a felesősség csak a Fideszé, de ez nem így van! Mindig a kormány(többség) a felelős csak és kizárólag!
Az ellenzék szerepe meg az, ha sokat hibázik (vagy keveset hazudik) és ezért leváltásra kerül egy kormány, akkor javítsa ki a hibákat!
Ez a világon mindenütt így van, annyi a különbség, hogy másutt közelebb állnak az elképzelések és kisebb a "támadási felület", persze ha a Német Nemzeti Szocialista párt egykori tagjai ma szociáldemokrataként virítanának a Bundestagban, akkor ott is nagyobb lenne az ellentét...

szivacs
szivacs 2011. 08. 31. 12:04
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#251
Én pl. "ugattam", hogy nem normális az a világ, ahol az autót drágábban adják, ha azonnal kifizeted és az autókereskedő nem az autóeladáson keres hanem a hitelközvetítésen.
A tévékből ömlő hitelreklám özön is abnormális méreteket és formákat öltött (pofátlanVágótól az idióta stipistopiig) és nem kellett törvényalkotónak lenni ahhoz, hogy érezd, hogy ez már túlmegy a megengedhetőség határán és előbb utóbb nagy baj lesz belőle. Ez az idő, a nagy baj ideje van most itt.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:02
Törölt hozzászólás
#250
bigyula 2011. 08. 31. 12:01
Előzmény: #247  Törölt felhasználó
#249
Azért, én bízom benne, hogy a leépített jogállami intézményeket, garanciákat a következő parlament, és kormány újraépíti.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 12:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#248
Te sok esetben nem csak állításra, de még kérdésre sem reagálsz, hanem újabb témákat dobsz be...

(Konkrét esetben olyan is volt, amikor közölted, hogy az első sorát sem olvasod el annak, amit írok..., pedig akkor már tizedszer tizedik módon futottam neki a kérdésnek, hogy legalább valamit reagálj!!!)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 11:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#247
Remélem ez így is lesz és nem újabb hibás döntésekkel tetézik az esetleges hibás döntéseket, mint ahogyan 2002-ben tették! (Lásd 2002-ben a köztisztviselői vs. közalkalmazotti bérrendezés.)

De abban is bízom, hogy 2014-ig nem lesz sok olyan hibás döntés, amit korrigálni kell egy új kormánynak, hiszen ez mindannyiunk érdeke!!!
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 11:52
Törölt hozzászólás
#246
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 11:52
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#245
:-)

Sajnos megint tévedsz, amit írok az magánvélemény és az enyém!
A tények meg mindenkié, azé is, akik nem akarják azt elfogadni!
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 11:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#244
csendeske, az veled a fő baj, hogy minden állítást átgondolás nélkül elfogadsz, ha az neked tetszik.

Ha meg nem tetszik, akkor ha megcáfolni sem tudod, sem fogadod el, hanem bővíted a vita témát, hogy írhass valami olyat, amiben igazad lehet, s azzal megpróbálod, az eredeti téves állításodat is igazolva látni!

(Az általad idézett Oszkó-dumát egy másik hsz.-ban már elemeztem...)
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 11:48
Törölt hozzászólás
#243
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 11:45
Előzmény: #239  bigyula
#242
OTTER-t nem tudod meggyőzni. Nem is azért van itt, hogy magánemberként véleményt cseréljen itt. Pártaktivista.
Törölt felhasználó 2011. 08. 31. 11:44
Törölt hozzászólás
#241

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek