Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tomi140
tomi140 2021. 03. 31. 11:35
Előzmény: #13519  Törölt felhasználó
#13520
1300 körül adtam el az említett ötszörös haszonnal az ETH-t, majd 0,28 körül vettem bele Ripple-be komolyabban . szerintem jól állok :)
más: mondogathatod a LONG-ot Te is amíg egyszer nem lesz igazad. ugyanaz mint én, csak fordítva :)
ha felmegyünk, jelenleg én akkor is jól járok... ha lemegyünk, szintén. mivel Ripple 0,54 körül van :) ennyit arról hogy szeretnéd azt hinni hogy az esésvárásom mögött nincs keresetem a sztoriból :) én legrosszabb esetben (ha felez a bitcoin és vele a ripple) visszaesek arra a pontra ahol beszálltam. viszont aki most száll be, az felezhet és duplázhat is (ha tényleg megyünk 100K-ra, és vele a Ripple is halad felfelé). Ha bármi egyéb kérdésed merülne fel a kereskedési sikerességem kapcsán, válaszolok szívesen, hiszen kedvellek :)
attól még várhatom lefelé, hogy magam is poziban vagyok! ezt sose értettem hogy pozi nélkül miért kell kötelezően valamit esni várni, és pozival miért kell kötelezően valamit növekedni várni. ezek hullámzó mozgások. ha lemegyünk 30Kra és utána 100K-ra, mind a kettőnk várakozása teljesült :) ha 100K-ra megyünk, a Tied teljesült. én azonban keresek elég jól mindkét változattal, mint ahogy Te is! (max annyi hogy a Te hiteled fizetős amíg 30K-ra érünk, és amíg újra 50K-ra visszamegyünk. ettől azonban még Te is nyersz vele utána 50K felett). tehát azt kéne elfogadni hogy mindketten keresünk vele, max más időtávban gondolkodunk :)
Törölt felhasználó 2021. 03. 31. 11:14
Előzmény: #13516  tomi140
#13519
Nalad mar Januarban is esesre allt.
Szoval 30k-nal esesre allt, majd 40k-nal, majd 50k-nal is esesre allt, es 59k-nal is esesre all nalad.
Ha tippelnem kellene akkor nalad meg 70k-nal, 80k-nal es 90k-nal is esesre fog allni.
Viszont egyszer majd elmondhatod h te megmondtad mert tenyleg fog komolyabbat esni.
Masik erdekes kerdes azzal mennyit keresel h esesre all?
tomi140
tomi140 2021. 03. 31. 10:06
#13518
imádnivaló portfóliómédi mindjárt löki a "beszakadt a bitcoin" kezdetű cikkeket, pedig még csak cirka 2400-at esett. ettől hányni tudok. a beültetős hírek meg a pánikkeltős hírek mennek. komoly esés esetén 50ezernél jelentős támasz van.
tomi140
tomi140 2021. 03. 31. 08:43
Előzmény: #13516  tomi140
#13517
nem hír = nem JÓ hír.
tomi140
tomi140 2021. 03. 31. 08:43
Előzmény: #13513  Törölt felhasználó
#13516
hát ez nekem nem hír (vagyis de, hiszen nálam inkább esésre áll mint emelkedésre, de mint mondottam: tök mindegy a pozim végett). csak erősíti hogy esés várható, számomra. már ilyen szavakat használsz hogy "oldalaz" meg "csökkenti a kamatot 2%-ra". na akkor kíváncsian várom a következő 1-2 hetet, merre lesz az arra.
dimdom
dimdom 2021. 03. 31. 08:23
Előzmény: #13510  upgrayeddAKS
#13515
Szerintem az adott chainen elérhető nagyobb legitimitással rendelkező coinokkal lehet majd értük fizetni. Ilyen az eth, dai, usdc az ethereumon. 
---
Jelenleg az NFT tér felfedezés alatt van. Kezd látszani néhány lehetőség. Eddig NFT alatt szinte csak valamilyen művészeti alkotást értettünk, de NFT mást is reprezentálhat. Pl ilyen a uniswap v3 új LP token megoldása (részletekbe nem megyek bele). De akár egy autó, ház... tulajdon jogát is reprezentálhatja a későbbiekben. És miért lehet jó? Mert mondjuk a DeFi-ben collateral-ként fellehet használni. 
Kezdenek olyan projektek épülni az ethereumon, amik az egyes nagyobb értékű NFT alkotásokat lehetővé teszik fedezetként való felhasználására, ami hitel felvételhez jó lehet (pl. margin long-ra használás...).
---
Ha arra gondolsz, hogy a cardano mennyi teret szerezhet magának. Szerintem nem sokat. Az egész ethereum network effectjével kell felvenni a versenyt, úgy hogy évekkel levan maradva. És itt a network effect főként nem csak a réti usereket jelenti, mint a bitcoinnál (habár ott se csak userek vannak), hanem a fejlesztőket. 
--
Ez elvezet oda is, hogy a nagyobb NFT alkotásokat, vagy valamilyen értéket reprezentáló dolgokat, inkább olyan láncon fogják létre hozni, ahol nagyobb érték van, és jelenleg ez cardanonál nem áll fent. 
........
Egyébkén nem tudom miért kaptál annyi leértékelést erre a kérdésre. Szerintem az NFT-ben elég nagy lehetőségek vannak, ha túl nézünk a jelenlegi hype-on és figyelembe veszzük, hogy nem csak artisztikus alkotásokat reprezentálhat egy-egy token.
tomi140
tomi140 2021. 03. 31. 08:19
#13514
reggelire ma egy bitcoin. az RSI csatornából ékbe váltott. a MACD vételt próbálna adni, majd kiderül sikerül-e. a gyertyák szekcióban a bal felső sarokból nézve lepattant az első fekete trendvonalról (február vége), majd letörte a másodikat (március utolsó harmada) majd most küzd a visszajutással a második trendvonal fölé. jelenleg a trendvonal és a bolifelső is ellenállás, az értékek leolvashatók.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210331v00vzqv66.jpeg
Törölt felhasználó 2021. 03. 30. 22:54
Előzmény: #13512  hellforceone
#13513
Ez csak 1 lehetseges kimenetel a sok kozul.
BLOCKFI az egyik legnagyobb krypto lending platform a piacon.
Nem reg jelentettek be hogy aprilis. 1-jetol a BTC-re fizetett 6%-os kamatot le fogjak csokkenteni 2%-ra.
Aminek valoszinuleg az lesz a hatasa, hogy rengeteg kis befekteto, speki es BTC hodl-er fogja toluk elhozni a BTC-ket. Na most a BLOCKFI azert tudott 6%-os kamatot fizetni mert nehany instutitions es mas befektetesi bank kolcson vette toluk a BTC-ket majd azokon kulonbozo kereskedesi strategiakkal es cash& carry tradekkel profitot tudtak elerni. Azonban a BTC az elmult 5-6 hetben oldalaz es egyre nehezebb volt a cash& carry kereskedeskkel pozitiv hozamot elerni; meg mindig poztiv ezeknek a hozama de jelentosen lecsokkent a profitabilitas. Ha a kisbefektetok kivonnak BTC-t a BLOCKFI-tol akkor azokat nem lehet kolcson venni es nem lehet a hetvegen ill. a hataridok kifutasa elotti kevesbe likvid idoszakokban a piacra onteni h lefele tudjak menedzselni az arat. Nyilvan ezek a BTC-k elobb-utobb masik szolgaltato utan neznek hogy kamatot hozzanak a tulajdonosaiknak,de ehez nehany nap akar 1-2 het is kelhet. Raadasul aprilistol Q2-ben vagyunk es egyre tobb ceg fogja atsulyozni a portfoliojat ill. eleg jo esely van arra h nehany ceg BTC-t fog vasarolni es errol majd csak a Q3-as penzugyi jelentesben kell feltuntetni.
Hisztorikusan a BTC a husveti unnepek alatt nem nagyon szokott emelkedni, legalabbis a korabbi adatokbol ez kovetkezne. Viszont mint irtam en jo eselyt latok arra hogy a kovetkezo 1-2hetben az arfolyam ujabb csucsra menjen. Nem biztos de jo esely van ra.
Most olyan aprosagokrol nem beszelve h a kvantitativ korelacios osszefugessek szerint 4000-es S&P500-hoz kozel 100K-s BTC ar korellal; szoval a kovetkezo 3-6honapban akar nagyon komoly emelkedes is elofordulhat.
hellforceone 2021. 03. 30. 21:48
Előzmény: #13508  Törölt felhasználó
#13512
Azt megkérdezhetem, hogy a nagy elmozdulást április 1-én mi okozhatja? Köszönöm!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 30. 17:28
Előzmény: #13507  dimdom
#13510
Hogy látod az NFT-t? Mármint nem a hype részét, hanem a technológiai oldalról: milyen coinok képesek optimalizálni ezt a befektetési formát? Értsd: van-e olyan algoritmus, ecosystem, adózási, stb. mechanizmus ill. eljárás, bármi, ami ideálissá tenne egy adott coint, hogy azzal fizessenek NFT-kért? Nyilván az ETH most jó erre (is), de pl. az ADA mennyire lehet még jobb idővel? (Ugye annak látjuk a release-jeit előre...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 03. 30. 17:23
Előzmény: #13507  dimdom
#13509
NFT-ben szerinted az ETH-dominancia meg fog törni?
Törölt felhasználó 2021. 03. 30. 12:47
Előzmény: #13507  dimdom
#13508
Biztos idovel fel fognak rakni nehany interjut a youtube-ra marketing celbol.Nekem ingyen volt mert 2015 elejetol elofizeto vagyok a rv-on.
Mivel hatalmas divat mostanaban grafikonokat felrakni igy en si keszitettem 1-et:
https://postimg.cc/TKwLtkfK/fdef4ef1
Halkan megjegyeznem hogy meg 100 ora sem telt el es a 15%-os elsodleges celarat mar teljesitette az arfolyam.
"SZERENCSEM VOLT MEGINT"
dimdom
dimdom 2021. 03. 29. 19:50
Előzmény: #13505  Törölt felhasználó
#13507
Ezt a real vision konferenciát néztem, hogy lesz, de kicsit sokaltam a 100 dolláros jegyet. Hátha később youtubera is felrakják. (vagy nem)
tomi140
tomi140 2021. 03. 29. 17:51
#13506
ennek meg ha végre egyszer elfogy, akkor legalább kiesik egy konstans eladó a piacról.
https://u.today/ripple-cofounder-jed-mccaleb-moves-127-million-xrp-in-past-15-days-with-336-million-remaining-in
Törölt felhasználó 2021. 03. 29. 17:28
Előzmény: #13496  dimdom
#13505
https://www.realvision.com/cryptogathering
gorgess le es meglatod ennek a konferencianak kik voltak az eloadoi...(talan 100USD lehetett a jegy); de ezt nem tudom biztosan mert nekem ingyen adtak....;)
Ez pedig meg a youtube-on is fenn van es meg nem annyira regi:
https://www.youtube.com/watch?v=wA_fI-wUqnw
tomi140
tomi140 2021. 03. 29. 17:20
#13504
Ma egy kis ETH: a vonalak nem változtak. szemléletesebbé tettem zöld és piros sávval a 2 zónát. 1-es zóna bejárása folyamatban. amit még hozzátettem az a csökkenő forgalom jelölése piros vonallal. részben ezért is oldalaz. kellene új felhajtóerő a jelentős emelkedéshez. máskülönben csak itt maszatol jelenleg. az 1-es zóna tetejénél van, RSI és éppen egy trendvonal tetőn. lefordul vagy áttöri? majd kiderül.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210329v01va0jmf.jpeg
tomi140
tomi140 2021. 03. 29. 15:10
Előzmény: #13502  tomi140
#13503
na, szépen kivette a sortöréseimet ez a minőségi szövegdoboz :) sorry, így kevésbé átlátható.
tomi140
tomi140 2021. 03. 29. 15:10
Előzmény: #13501  Törölt felhasználó
#13502
próbálok rövidebben válaszolni, mert szerintem amit lehetett megbeszéltünk. az hogy tévedtem, még nem tudjuk. lefordulhat 62K-ról is. még folyamatban van. én azt látom hogy hetes grafikonon már aggasztó, ezt közöltem. ezért számomra aki mostanság vesz, az már lutri (szerinted meg a grafikonos kereskedés az, nahát bumm neki :) akkor ezt is megvitattuk hogy eltérünk ebben). én így látom, te meg amúgy :) ez ennyi. 2018óta nyomom, 2019ben higítottam, már ötszöröztem, vettem ki hasznot, a maradékot forgatom tovább. nem bújom annyi órát mint te, ez tény. sajnos nem érek rá annyira.
a hitelkultúrák közti különbséget emeltem ki. Magyarországon ez egyelőre inkább rablás mint ügyfélbarát (és ne is legyen az, hiszen a bank is keressen rajta, illetve nem mindegyik hitel de, túlnyomó részében). el tudom képzelni hogy Ausztráliában ez fejlettebb! sajnos még nem tartunk ott idehaza.
"MOST TENYLEG EZZEL AKARSZ MASOKAT BUTITANI!!!" >>> nem. csak leírtam, hogy én most aggasztó szinteknek látom ahol járunk. De, látod: Te egyből ilyen mondatokkal becsmérled amit írok :)
nem kell egyetértsünk és nyúznunk és győzködnünk sem egymást. Te hozd a bíztató híreket és számokat - ahogy eddig, én meg hozom a grafikokonat. ez nem verseny hogy kinek van igaza :)
Törölt felhasználó 2021. 03. 29. 13:36
Előzmény: #13497  tomi140
#13501
Eloszor is nem oktatlak se teged, se mast.
Informaciot osztok meg, mert erre valo ez a forum, mint ahogy te.
Ha szemelyeskedni akarnek ahogy te allitod, akkor azt irtam volna:" h ilyen baromsagokkal ne h@lyitsel masokat".
Nem ezt irtam, hanem a grafikonjaidat ill. az azokbol levont kovetkezteteseidet baratsagosan egy gyermek szinezojehez hasonlitottam.
Nem kereskedek nagyon reg ota es egyebkent is minden relativ, de amikor en kezdtem akkor a kereskedok maguk rajzoltak kezzel a grafikonokat, mert ilyen nem letezett online.
;)
A technikai elemzessel kapcsolatban MCD, RSI es az osszes tobbi szarmaztatott indikatorrol az a velemenyem, hogy azzal nem lehet penzt keresni; legalabbis en meg nem talalkoztam olyan tozsdevel brokerrel ahol a MCD-t, RSI-t vagy mas technikai indikator kereskedesebol lehetett volna penzt keresni.
A piacon a termekek araval kereskedunk; tehat az AR kereskedesebol szarmazik a nyereseged ill. veszteseged. Szoval illik azt tanulmanyozni.
En is irhatnam neked h szemelyeskedsz amikor tevesen levonsz rossz kovetkezteteseket majd a mondanivaloddal probalsz valotlansagokat sugalni.
Nem irtam h sikeresebb vagyok mint te, sot azt se h nem...ha jol emlekszem azt irtam h lelkes amator (ami attol fugg h nezzuk, mert a jovedelmem tobb mint 60%-a kereskedesbol szarmazik) vagy mondhatnam reszmunkaidos kereskedonek is, azt se irtam h jobb kereskedo lennek es azt se h nem; ezt csak te probalod belemagyarazni a hsz-ba.
Nem kompenzalok semmit, mar akkor is irtam erre a forumra amikor neked meg eszedbe sem jutott ezzel a temaval foglalkozni; lehet h nem ezzel a Nickel de tobb mint 6 eve irok ebbe a topikba.
Egyebkent azert irok erre a forumra mert akar hiszed akar nem jo nehany baratsagot kotottem, nehany emberrel idonkent talalkoztunk is.
Nehany embernek pedig sokat koszonhetek; peldaul zotyonak is.
Masik oka nem szeretnem teljesen elfelejteni a magyar nyelvet, mert ha 1 nyelvet nem hasznalsz akkor szep lassan elfelejted.
Egyebkent en nem tettem az erenyedrol es szemelyisegedrol megjegyzest; nem hiszem h barkinek is lenne joga ill. eleg informacioja h ezt masrol megtegye egy online forumon.
Hsz-kal kapcsolatban viszont velemenyem szerint lehet velemenyt formalni.
Ha elfogadsz 1 jo tanacsot azert, mert rosszul merted fel a helyzetet (tevedtel) ez nem a vilag vege es ezert szerintem nem erdemes masok ellen hadjaratot inditani ill. megprobalni rajuk vetiteni h szemelyeskednek.
Miert allitod rolam h bosszant az engem h mo-on mas a hitel kultura?(ez 1 ujabb teves kovetkeztetes a reszedrol).
Kepzeld tegnap beszeltem az unokanoveremmel es szoba jott a kamatmentes 10millios hitel; es o ugy dontott h neki nem kell; erre en annyit mondtam h ez 1 rossz penzugyi dontes, de tiszteletben tartom a velemenyet; es a tema ezzel le lett zarva.
1.Na most azert mert nekem mas a velemenyem a hitelekrol, mint neked ezert en rosszabb ember lennek?
2. nem is ismered a hitelem reszleteit es velemenyt nyilvanitasz?
:)
olvass bele a financial forecast topikba lassan mar mindenki szakerto lett a hajozassal es navigalassal kapcsolatban; talan meg olyanok is akik soha eletukben nem voltak 1 normalisabb hajon; nem allitom h senki nem ert hozza, de milyen erdekes h mindenkinek van velemenye anelkul h minimalis informacioval rendelkeznenek ez ugyben...
Nem alliotottam rolad h rossz kereskedo lennel. Igazabol nem is nagyon olvasgattam a hsz-id.
Viszont nem is olyan reg megjelentel ebben a topikban es eleg aktiv vagy ami szerintem jo dolog ill. elismerest erdemel h az idodbol arra szansz h a gondolataidat megoszd masokkal.
Ha jol emlekszem te keztel el megjegyzeseket tenni; "hogy szeretsz veszelyesen elni" anelkul h elegendo informaciod lenne ezzel kapcsolatban.
Nincs azzal semmi baj h mas velemenyed van, sot nem csak en hanem szerintem masok is szivesen olvassak a kulonbozo velemenyeket.
Amit viszont megjegyeztem, legalabbis szamomra ugy tunt h nem tul regota foglalkozol a kryptokkal ill. nem tul regota kereskeded oket; kerlek javits ki ha tevedek.
Nincs azzal se semmi baj h mar januarban is korrekciora es esest vizionaltal. Azzal sincs semmi baj h most ill. par napja is korrekciot es esest vartal, javits ki ha felre ertettelek.
Engem nem zavar ha igazad van es az se hogyha sikeres vagy mert attol nekem se nem lesz tobb se nem lesz kevesebb, sot valoszinuleg ha boldog vagy valoszinubb h segiteni fogsz masoknak ill. megosztod a boldogsagod masokkal; en ezt igy latom.
Utoljara nem nevezem dedosnak, egyszeruen elavultnak tartom h 1 broker vagy 1 online grafikon (ahol mar maga az adatok pontossaga is megkerdojelezheto) ott kezzel probalsz vonalat huzni, szinezni es kovetkezteteseket levonni, majd ezek alapjan kereskedni.
MOST TENYLEG EZZEL AKARSZ MASOKAT BUTITANI!!!
Tudod a penzugyi piacokon mekorra ertekben vannak eszkozok?
Kepzeld 2000-ben 1 kevesebb mint 1trillio$-os uzletben mar mivel foglalkoztak h sikeresebbek legyenek.
(nezd meg a Moneyball; ha jol emlekszem penzlabda cimu filmet) es ez csak a baseball-rol szolt 20 evvel ezelott.
A piacon tobb szaz trillio $ cserel gazdat, es emberek ezrei foglalkoznak azzal h a statisztikai adatok es hisztorikus adatok alapjan milyen kimenetelekre milyen esely van, amit algorithmusok es programok alapjan kereskednek le.
Majd jon valaki aki behuzgal nehany vonalat meg feltesz a grafikonra nehany indikatort; es megkeveri a tealeveleket a cseszejeben majd elkezdi az esti meset.
Szeretnek nagyon diplomatikus lenni de neha nem is tudom h ezt most te komolyan gondolod vagy csak poenbol probalsz masokat...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek