Bét 17 október 26 infó (vezetői rv változás címen van a fájl) (bocs, h most nem tudom csatolni a linket) kb 5,3 M db rv-ényt vettek ketten (kapcsolódva) A 10%-od szerintem is reális lehet, ha az intézményit lefedik.. ha jól számoltam 17,2 millió az ővék a Feel által írt intézményi db-ból.. UI: szóval jókor voltak jó helyen:) ?
Szvsz egészen addig amíg a saját likvid tőkén kívül nincs szükség nagyobb kp volumenre, addig nem hinném hogy eladná a Konzum papírokat. Nagyobb akvizíció vagy apport, illetve beruházás esetén sem biztos hogy ebből fedeznék a költségeket. Az 1 millió Konzum rv egyfajta fedezet is mely ellensúlyozza a Konzum CIG "tulajdonát", ergo nevezhetjük kitettség-fedezetnek is. Árfolyamhatását tekintve (és feltételezve hogy nem lesz eladás se pro se kontra) annyi mindenképpen van, hogy a CIG ezzel válik hivatalosan is az ML hatás "részévé" s minden ebből adódó +/- részesévé. Ami fontosabb , hogy ezzel az ML csoport egy olyan taggal bővül, melynek tevékenységi köre eddig nem jelent meg a csoportban (biztosítás) valamint az egyetlen tőzsdei biztosítóra is befolyást szerez. A középtávú jövőt tekintve szintén prosperáló lehet ez a "tagság" a CIG részéről (nálam a középtáv pl az idei év+2019 első fele) hiszen feltételezem, hogy a leendő beruházások és projektek biztosítását nem 3. résztvevővel hanem házon belüli biztosítónak lehet leosztani , akár szolgáltataási szerződés, vagy együttműködési megállapodás keretében. Sajnos most nincs időm részletesebben, de később szívesen értekezem róla bővebben
Az új szavatoló tőke szabályok miatt azt "hiszem" hogyha a saját tőke egy nagyon jelentős része van ilyen hektikusan mozgó rv-ben (és jelentős árfolyam kockázattal pl konzum átrendeződésnél, érdemi exit soroknál), akkor az a Cig szevatoló tőke számait irreálisan volatilissé teheti. 16-os beszámolóban a Cig asszem 233%-os szav tőke megfelelés,(ez nem irreálisan magas, s ha nem tévedek az emabit 2,8 Mrd cégértékkel szerepel benne), de pl az EMabit talán csak 130-150%.. szóval ha a konzum értéket átrakja állam ktv-be akkor annak sokkal stabilag a szav tőke szempont beli értéke.. azért, ha valaki máshogy tudja, lgyszi fejtse ki..
Bayer, Móricz és cégeik biztos nem vettek többet, mert bejelentés-kötelesek. Tehát az ő %-aik változatlanok. A belföldi intézmények valószínűleg eladók voltak a nagy forgalmú emelkedésben, így az ő %-uk jelentősen csökkenthetett. Szóval szerintem sincs 10 %-nál nagyobb esély a határozatképességre az első közgyűlésen.
kösz. A díjbevétel adatokat te hol nézed? mikori negyedévet látsz ? Q3 tőzsdei negyedévest? részemről Kb azt úgy szmoltam, hogy 2017-től az MKB 1 mrd folyamatosa, + kb 3 Mrd egyszerije hozzá jön a cig 2016-os kb 13-14 mrd-os életéhez (, vagyis díjbevétel életben ) 2017 szummára alapból 15 Mrd folyamatosra, + 4 mrd egyszerire számítok (max 1-2 mrd, ha az MKB már a 2017-et is megtolta a Cignek..
Amúgy a Szolvenciás szav tőke elvárások miatt nekem a Cig kapcsán logikus lenne, hogy az érvényes és jóváhagyó KZGY után a CIG a konzum rv-ek döntő többségétől viszonylag hamar megszabadulna (persze lehetőleg minél nagyobb felárral ) .. akár önkötéssel a saját eszközökből a kezelt eszközökbe történő átcsoportosítással ( ha megy még a tőzsdén kívüli konzum keret terhére, akkor tőzsdén kívül, hogy ne rontsa vele a Konzum napi árat a nagy volumenével). Vélemény valakinél, hogy ez hogy hathatna vissza a Cig-re? mert sztem elvileg megmarad ekkor is az Ml libling a Cig, csak Bayerék lehetnének kisebb ráhatással Ml-re.. Illetve a konzum árat befolyásolhatná-e valahogyan? S miért?
4,1 milliárd + az első félévi bevétel jó volt + második félév. kövi első félév konzum árfolyam emelkedés. én sajnos nézek p/e :) csak a konzum és csak a cig ami kiemelkedik most.
CIG Pannónia