Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.
Egészen biztos vagyok benne, hogy az emberek többsége nem tőzsdézik, és még csak nem is ingatlanozik. Ez a két befektetői tábor egy meglehetősen kis részét adják a mai magyar társadalomnak. Ellenben, akik az infláció növekedésével rosszul járnak, lényeges többségben. Pont ez az amire fel kell hívni az emberek figyelmét! Mert az ideológiai katyvasszal félre vannak vezetve, és szavazataikkal a saját sorsukat ássák alá. Azoknak, akik meg aktívan befektetnek, nem az infla növelés az egyetlen lehetőség. Ha változik a környezet, alkalmazkodnak hozzá, és más módon növelik a profitjukat. Szóval valójában ez befektetői oldalon nem erős érv, hogy feltétlenül az inflációs környezet a jó. Sokkal inkább a kormánynak, aki valóban el akarja inflálni az államadósságot. Csak hogy ez ma már javarészt Ft alapú, magyar államkötvényekben van. És akkor mit is inflál el a másik oldalon? Hát azon magyar befektetők megtakarításait, akik nem a tőzsdére és nem ingatlanba helyezték el azt. Ja de ez nem is hangzana olyan jól a polpropagandában? Az összes kamu duma mögött ez a durva tény húzódik meg, ami mögé a Ft gyengítés igazi okát rejteni próbálják.
Az allitasod valid, csak ugye nem mindenki tozsdezik, van aki valoban berbol es fizetesbol el es mellette nevel gyermeket/gyermekeket…ezt azert nem hiszem, hogy mindenki ilyen lazan kezeli, foleg, ha a bere nem no, azonban a kiadasa drasztikusan megugrik. Termeszetesen ez itt egy tozsdei forum, de olykor azert erdemes a hatas tarsadalmi es szocialis hatasait is vizsgalni…
Szerintem az infláció nem magyar specifikus dolog, az most mindenhol van, ergó jöhet a kamatemelés. De azért az infláció egy államnak, vagy bármilyen hitelfelvevőnek nem rossz, hisz nem csak a pénzbeli vagyona, a hitele is kevesebbet ér majd. Ezért is mondják hogy a tartozást elinflálják. Na ha én abból indulok ki, hogy van évi 5%-os infláció és van 3%-os kamat, amin fel tudok venni kölcsönt, akkor felveszem, és veszek olyan dolgot ami kb. infláció mértékével növekszik. Ez lehet ingatlan, vagy egy cég egy bizonyos része, vagyis részvényt. Mert miből gondoljuk hogy az eddig 100 egységet érő cég egy 5% infláció mellett nem tartja meg a 100 egységnyi vagyoni értéket, ja hogy közben a 100 egység már 105 ft-ba, euró ban vagy dollárba kerül. Az szerintem azt jelenti felmegy a részvény értéke. Ezáltal nyereségem lesz kb. 2%. De persze a nagy infláció már rossz, mert rendszerbeli problémákat okoz. De szerintem ez egy körforgás a nagy infláció mezején. Felveszel hitelt, amit nem tudnál visszafizetni, ha nem jönne az infláció, így egyre kevesebbet ér a tartozásom, persze nem kisemberként gondolkozok így, de egy államnak ez már érdeke. Így egy kis infláció csak kisöpri a nagy tartozásokat, hogy az államok egészségesebb költségvetéssel működjenek. Az hogy mi kisemberek felülünk-e erre a vonatra, vagy nem, azt mindenki maga dönti el. Nagyon sokszor hallom hogy ingatlan lufi. Miért is?, eladom a lakásom, jön az 5% infláció, és évente 5% bukok. Egy ilyen környezet biztos hogy csökkenti az ingatlan értékét? Én nem hiszem. De a tévedés joga fenn tartva. Hozzá teszem, én felültem a állam(ok) álltál játszott inflációs vonatra. Az idő eldönti jó volt-e az elméletem.Vagy csak egy kis saját összeesküvés elméletnek dőltem be.
Inflacio eddig is volt, csak probaltak elbagatelizalni, azonban a novekvo energiaarak miatt ez most mar nem titkolhato. Egy masik topikban par eve errol beszelunk, hogy a nyomda elszabaditotta az infla Krakent, amit a penzboseg miatt csak drasztikus kamatemelesekkel lehet megallitani. E melle megerkezett az olaj, a foldgaz horror ara…
A gazdaság működése, a BÉT rv-k jövőbeli értéke miatt, funda oldalról nem kihagyható, azaz szerintem keretek között témába vág. TA alapon szerencsére nem számít, a nagyobb fordulatok (+3.+ed) esetén lehet sokaknak plusz infó, lehet jelentősége, nagyobb fordulat előtt a ta úgyis jelez, ahogy a covid előtt is jelzett (de csak statisztikailag, az esélyeket valószínűségeket érteni kell, a funda majd adja a nagyobb valószínűséget is mellé).
De nem volt ugyanaz: - Drian pontjaihoz+ - devizakötvény kibocsátás, hitelfelvétel Kínától - US tapering közeledik=USD erősödik ami a feltörekvő devizák pozícióját rontja - infláció elszabadulása, ami kezd egyre inkább hivatalos mainstream lenni De ez a vita is azt bizonyítja amit már az elején írtam, hogy a funda elemzés is lehet erősen szubjektív.
Ebben egyezunk, igazabol egyedul a chip hiany ami effektiv uj dolog. Ez a viktorianus ujkommunista unortodox gazdasagpolitika hozadeka, ahol mindent egy jovobeni GDP novekedes fikciojabol finanszirozunk. Melyebben nem szeretnek belemenni es offolni a topikot, de szerintem a temaban nagyjabol ugyanazt a velemenyt kepviseljuk!
A környezet és a jövőkép azonban változott. - kamatemelés rendben, de egész KKE-ban is bekövetkezett, ez nem volt bekalkulálva, a várt/vélt kamatelőny eltűnt - chip hiány, komolyan érintheti a magyar autóipart is, és egyéb ellátási lánc kockázat - GDP le (?) - osztogatás (fosztogatás), újabb és újabb pénzszórás, főként a jövő évi költségvetés bevételei terhére - minimálbér emelés (szerintem ez is kockázat, ki kell valahogy termelni,nem biztos, hogy pozitív hatása lesz a termelésre, fogyasztásra) - jogbiztonság (pl.: legfőbb ügyész bebetonozása) - infla letörésére elégtelen a kamatemelés (kettős kockázat - infla vs. hitel kamatláb csapda, melyik kezünkbe harapjunk) - stb.
Private Banking:--BUX napi: Az ideális emelkedő trend él, de már gyengül az ereje az indexnek ezeken a szinteken. Ennek ellenére, amíg a vastag zöld trendvonal nem törik, addig komolyabb korrekció nem fog tudni elindulni. Az 56 250-es szintnél jöhet olyan ellenállás, ami megállíthatja az emelkedést. Hiába a viszonylag erős trend, nagyon résen kell már itt lenni, mert a hozamlehetőség arányos a kockázattal. Támaszok: 50 000; 46 875; 45 313; 43 750. Ellenállások: 54 688; 56,250.
De ez nem ujkeletu dolog, ezt eddig is tudta mindenki. Inkabb egy csiki-csuki dolgot erzek benne, ahogy anno a torokoknel, megtesztelik a jegybankot, hogy hol kezd el kapkodva kamatot emelni…
BUX index, BUX határidő, BÉT!
Ha valakit érdekel BUX Hajrá!