Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 06. 09. 07:59
Előzmény: #1338  Törölt felhasználó
#1340
Egy hetvegi meset en is irok, nemi investment mellekhangokkal.

Nagy balhe volt par hete abbol, hogy az egyik NBA kosarlabda team (LA Clippers) tulajdonosa, Donald Sterling, kemeny rasszista megjegyzeseket tett egy meccs kozben egy fekete lanyra, es ebbol nagy felhaborodas tamadt. Meg az NBA is nekiment, es bunteteskeppen kijelentette hogy ilyen ember nem lehet NBA csapat tulajdonosa. Meg a Magyar ujsagok is irtak rola.

Par napja Donald beadta a derekat, arverest csinalt a csapatra. Tudni kell, hogy egy csapat ara nagyjabol az eves arbevetelenek haromszorosa, es Clippers-e 129M volt. Tehat a jozan, szokasos eladasi ar ugy 350-450M korul volt varhato.

Am, a vevok megvadultak. Akarcsak a NYSE-en mostanaban majd mind. Sok celebritas kuzdott meg egymassal. Es a 2 napos arveres vegen a vetelar 2000M, igen 2.0B USD lett.
Az nyilvanvalo, hogy Amerikaban egy sportcsapatot tulajdonolni “nagyon erdekes emberre tesz”, es sok kellemes pezsgos fogadasra lehet meghivot kapni. Am, hogy az ar vegkepp elszakadt a vetel valos ertektol, az azert jellemzo mostanaban mas dolgokra is, es alahuz valamit. Azt, hogy a sportcsapat birtoklasa olyasmive valt, mint regi Ferrarik, vagy Degas kepek gyujtese, es nem az ami eddig mindig volt: egy erdekes, de szigoruan uzleti vallalkozas, amit ugy is kell menedzselni.

A vevo pedig, nos, Steve Ballmer, a Microsoft egykori vezere. Aki igen impulziv ember hireben all, es akkor raktak ki CEO allasabol 2000-ben, amikor MSFT reszvenye orokos csucson, 60 USD korul volt (mostanaban 41). Szoval, Ballmernek nagyszeru erzeke van, hogy a csucson irjon rola a sajto: vele volt vele 2000-ben a csucson (MSFT es DJIA csucson), es lamcsak, most megint vele van tele a sajto. Megint csucs lenne (Clippers ar-csucs biztosan!), es Steve felbukkanasa ennek biztos jele?

A laza penzkezelest Ballmer azzal is megtoldotta, hogy 10% egy jotekony alapba megy, amit, nos, ki is fog menedzselni? Shelly Sterling, az elado felesege.

De menjunk vissza a foldre. Mi is van, ha jozanul akarnank ertekelni a kosar-csapat arat? Nos, NBA nezoszama nagyjabol 20 eve allando, a palyan is, es bizony a TVben is. Igazabol a csucs Michel Jordan 90-es evekbeli Bull-os (!) idoszakaban volt, amikor az USA gazdasaga is duborgott. Azota inkabb lefele tart, mindketto.

Az a szimpla kicsi gyanum tamadt, hogy kapcsolat van a tozsdei reszvenyek ertekelese, meg a csapatok eszement ertekelese kozott. Es eros az a gyanum arra is, hogy Ballmer soha nem fogja tobbe latni a befektetett KET Milliardjat.
Masok se.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 06. 09. 06:49
Előzmény: #1338  Törölt felhasználó
#1339
ha átmész a szemköszti drogirába,azt a krémet megvehetted volna 5 dollárért is!
de hogy miéet kell neked mindenkit kioktatva,kényszeredtetten megmondani a tutit,azt soha nem fogom megérteni?!
Törölt felhasználó 2014. 06. 09. 01:00
Előzmény: #1337  seri2
#1338
mindenkit at lehet verni.....
talan errol is van 1 pelda Livermore konyveben....
szemelyes tapasztalat:
nehany honappal ezelott setalgattam az 1-ik bevasarlo kozpontban....
ahol is megtalalt 1 salesman, tulajdonkeppen 1 fiatal holgy.....
a legrosszabb az volt az egeszben, hogy tudtam, hogy ram fog tukmalni valamit...
a vegen sikerult eladnia nekem 1 arckremet, kepzelheted milyen gyakorlata lehetet, ha 1 ferfi embernek elad 1 arckremet, es en csak annyit tudtam tenni,mert ereztem rajta hogy el fog adni nekem valamit, hogy neki alltam alkudozni....
igy sikerult megusznom egy 300-400$ krem csomag helyet, 1 arc kremmel amit sikerult a vegen 90$-ra lealkudni....
es meg en jartam jol...
;)

kereskedessel kapcsolatban, csak annyit, hogy sok kereskedonek vannak fantasztikus periodusai, szinte amihez hozzaer az mind bejon, persze ez hosszutavon sajnos nem mukodik.........
es ami vicc az egeszben, hogy mindenki arra koncentral, hogyan tudna minnel tobb penzt keresni a piacon....,

pedig Buffet is megmondta, hogy az elso es legfontosabb szabaly, hogy ne veszits penzt a piacon es o nem kereskedo hanem befekteto....
kereskedokre sokkal nagyobb kockazat var....

es hiaba mondod mindenkinek,ne kockaztasson 0,6-0,8%-nal tobbet 1 pozicion, mert szamitogepes modellek alapjan ez az optimalis....
(es itt ugye profi kereskedesi rendszerekrol beszelunk amik, tesztelve ill. kereskedve vannak 25-40 eve, es raadasul nem daytradek)
ha azt mondanam 1 kezdonek, hogyha van 1 strategiad ami bizonyitottan kepes pozitiv eredmenyeket generalni, akkor kezd 0,3-0,5%/trade kockazattal....
es ne hasznalj tokeattetelt, ill. a tokednek min. 5-6millio ft kellene, hogy legyen, ja es 1 teljes pozicio tranzakcios koltsegei nem haladhatjak meg a pozicio 1%.....
szerinted igy hanyan vagnanak bele???
es ebbol nem fogsz megelni,de nagy valoszinuseggel ha tul eled az elso 2-3 evet akkor sikerulhet hosszabb tavon, hogy kereskedo valjon beloled....

Legyen szep heted!

u.i.: egyebkent vigyazz, mert ha velem szoba alsz meg bajba is keveredhetsz 1 masik forumon...
;)
seri2 2014. 06. 08. 23:42
Előzmény: #1336  Törölt felhasználó
#1337
téged nehéz átverni mi? :D
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 23:06
Előzmény: #1335  Törölt felhasználó
#1336
Kiynix?

Nos nezzuk meg mi kell ahhoz, hogy valaki a kereskedesbol megeljen....?

Tegyuk fel mo.-on valaki ebbol szeretne megelni.
En 14 eve nem elek allando jelleggel mo.-on..
becslesem szerint ugy havi 200eft-bol el lehet lenni...

tegyuk fel nagyon jo kereskedok vagyunk es eves szinten 15-20% siman tudunk keresni....(bar en ezt ketlem,de csak a jatek kedveert)

Ez minimum feltetelezi,hogy 12millios tokevel kereskedunk....
bar a gyakorlatban inkabb 15-20millioval kellene szamolni.....
es persze most olyan aprosagokrol nem beszelunk, hogy akik eleg reg ota kereskednek azok tudjak, hogy jo parszor elofordul, hogy 2,3 akar negy honap egymas utan veszteseges...
olyan aprosagokrol nem beszelunk, hogy vannak periodusok 6-18 honap amikor szinte majdnem lehetetlen penzt keresni a piacon....

Szoval nem mondom, hogy nem lehet csak a kereskedesbol megelni,de nem konnyu es azok kozul akik azt allitjak csak ebbol van jovedelmuk azoknak a szamat, nyugodtan el lehet osztani 100-al vagy ezerrel...
;)
persze sokan elnek tanfolyamokbol, hirlevelekbol es egyeb mas jovedelem forrasbol es ez mellett kereskednek, szerintem ez sokkal jellemzobb....
mert velemenyem szerint lehet, jo hozamokat elerni, csinalni ill. ha valaki jol csinalja akkor lehet masodlagos jovedelem forras,de csak a kereskedesbol elni.....
az azert eleg nagy szo!!!!
(persze ez csak sajat velemeny, en is azt hittem 2002-ben hogy csak ebbol meg lehet elni, aztan rajottem....)
;)
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 21:44
Előzmény: #1334  Törölt felhasználó
#1335
En szemely szerintem nem hallgatok senkire, legyen az nagyagyu vagy csak jelenleg sikeres trader, en mindig a magam utjat jarom es eddig ez bevalt nekem

(mar 5 eve ebbol elek)

Forumokra se jarok pont azert mert tudom hogy el tudnanak vinni mas iranyba es befolyasolna a donteseimben.

Csak munka utan vagy hetvegenkent szoktam atolvasni par oldalt

hogy utolag levonjam a konzekvenciakat...

???????????
;)
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 18:23
Előzmény: #1333  Törölt felhasználó
#1334
par hete talaltam es van nehany erdekes videojuk...:

link

link

link

ha esetleg valakinek van eleg ideje nezegetni oket...
;)
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 15:05
Előzmény: #1332  pomperj
#1333
"de a sajtot soha ne kovesd..."

link :)
pomperj
pomperj 2014. 06. 08. 14:01
Előzmény: #1331  Törölt felhasználó
#1332
Kosz;-)
Ez a cikk gyonyoru pelda a mediak kontraindikator szellemenek, es hozzaertes teljes hianyaban valo felmuvelt irkalasnak.

Marc. 13-an ir a cikkiro Cinkotai Norbert az "aranykereszt"rol, es ertekezik rola, ami mint megtudjuk a cikkbol, "megnövelheti az árfolyam emelkedésének esélyét", tovabba "ami további emelkedés előtt nyithatja meg a teret"

Nos, ehhez kepest masnap, Marc. 14-en topra ert az aranyar. Es nagyjabol azota szilardan lefele trendben ment, nagyjabol az utolso napokig.

Es, raadaskent, lass ujabb csodat, az ujsagiro most ujbol ir, ezuttal "death cross"-t lat,
es mar nem idezem, milyen bear kilatasokat.

Szoval, Paul Montgomery torvenye a sajtorol es annak idoziteserol, jol mukodik az investor.hu es minden mas sajto tanacsaira is.
Csak kontraindikatorkent hasznalhato, semmi masra.

Mindig a sajat velemenyed szamit; de a sajtot soha ne kovesd, eles trade poziciokkal plane ne.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 11:59
Előzmény: #1325  pomperj
#1331
link

a kerdesem a kovetkezo, mint fognak irni szept-dec. kozott ha esetleg az 50MA alulrol fogja keresztezni a 200MA es csodak csodajara az ar ez felett lesz??????

;)
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 11:25
Előzmény: #1328  pomperj
#1330
Szeretnem megkoszoni az informaciot.....pomperj

szerintem erre lenne szukseg itt a forumon, hogy minnel tobb informacioval lassuk el egymast, mert az ilyen hozzaszolasokbol mindenki csak tanulhat....
es ezert kedvelek pomperj-jel kommuikalni....

persze en nem hiszek ill.-ve nem vagyok rajongoja az elliot fele elorejelzesnek,de azert mert en valamiben nem hiszek, az nem jelenti azt, hogy jo vagy rossz........
biztos vagyok benne, hogy a forumozok tobbseget abszolut hidegen hadja a kvantitiv analizis.......ez se jo vagy rossz...
csak en meg ebben hiszek...(es ez is csak 1 velemeny a masik 7milliard mellett,se nem jobb ill.-ve rosszabb)....

es szerintem tenyleg jo volna, ha sikerulne kialakitani 1 kozosseget ezen a forumon, ahol hasonlo informaciok birtokaba juthat az ember.....

persze emerald-ot is szeretnem megemliteni, mert o is sokban hozzajarult, hogy a forumon talalhatunk hasznos informaciokat.....

Sajnos en kicsit elfoglalt voltam a hetvegen ill-ve kicsit elfoglalt leszek a kovetkezo par hetben, mert lassan zarodik a 2013/14-es uzleti ev, es lesz munkam boven ezzel....

Remelem sok hasonloan ertekes, hozzaszolast kapunk a jovoben!!!
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 11:09
Előzmény: #1326  emerald
#1329
Szia emerald,

a cikket csak azert tettem fel, hogy tobben is lassak milyen hangzatos hirekkel lehet a kozvelemenyt befolyasolni.....

Errol mar Livermore is ir a konyveben, pedig o tobb mint 100 evvel ezelott kezdett kereskedni.....

Tehat, hogy ki is volt pontosan a szakerto, nev szerint ugye nem tudjuk.....illetve nem tudtuk meg....

Remelem nem tul sokan kereskednek hasonlo alapokon:
(tehát az 50 napos mozgóátlag felülről metszheti a 200 napos mozgóátlagot úgy, hogy az árfolyam ezen szintek alatt tartózkodik.)
Illetve erdemes volna elgondolkozni, hogy mit is ertett ezen a cikk iroja....
mert nagyon jol hangzik, akar nevezhetjuk tudomanyosnak is ezt a kijelentest, szerintem meg zsonglorkodes a szavakkal...

Mindenesetre tobb mint 1500 ember szereti a facebookon, tehat ok mar biztosan tudjak........???

Szamomra sajnos tul sok informaciot nem hordoz a cikk,de mindenesetre a figyelem felkeltest sikerult elerni....

"A mozgásból arra lehet következtetni, hogy új trend van kialakulóban rövidebb távon az arany piacán."

Kivancsi lennek mi ez az uj trend???

link

ez az en grafikonom,(persze sokan tudjak rolam, hogy mekkora jelentoseget tulajdonitok ennek)

Mit is erdemes nezni a grafikonon????
szerintem aki megnezi az enyemet, nem fog tul sagosan belezavarodni....:

rajta van az eves minimum ar ill. az eves maximum ar es, hogy elmondhassuk magunkrol mekkora profik vagyunk rajta van a 200MA....

ezek utan felmerulhet a kerdes mit is kell figyelni?
a valasz a grafikonok tobbsegeben az arat kell figyelni.....

es mihez viszonyitsuk,(lehet a 200MA-hoz amibol a legnagyobb joindulattal is max.2% elonyt lehetne hosszutavon kicsikarni)
ill. az arat viszonyithatjuk a minimum ill. a maximum ertekhez:
min.: 1180.53 (28-06-2013)
max.: 1433.80 (28-08-2013)

na ha ezeket atlepi, szerintem utana 2-3 nappal kezdhetunk beszelni uj trendrol......
addig en tul sok ujdonsagot nem latok....

Emerald tudod hogy van nehany poziciom az aranybanyakban
szerintem 16-20% emelkedes ezen a piacon, nem jelent tul sokat, tehat a pezsgobontast hagyjuk kicsit kesobbre.....
Eloszor keressuk meg a kockazatot
;)
pomperj
pomperj 2014. 06. 08. 11:03
Előzmény: #1326  emerald
#1328
A legerdekesebb persze az, hogy oriasi penzvandorlas indult meg majusban a vilagban, a fejlett piacoktol el, az EM piacok iranyaba.

link

Jellemzo, hogy Indiaban, Braziliaban es Russiaban majus ota kb. 25% rally van, az SPY es DAX meg feljebb kuszott, ev eleje ota 3-5% korul. Kina is megcsinalta talan multhonapban a bottom formajat(?), es talan attor vegre 2100 szint fole az SSE Index. A technologia cegek mar mennek fel.

A kisebb regionalis piacok, pl. Pakisztan, Obol, Egypt, stb 100% rallyt mutattak mostanaban. veletlen se mukkan meg senki az islam piacok rallyjarol, pedig annak egyeb hatasa pl. csokkeno terrorizmus, is van.

Na, ez ehhez kepest az SPY 1950 csucsaval, es a DAX 10.000 csucsaval, ami iden csak par pozitiv pont, nos, azzal van tele a sajto. pedig barataim, kifujt: az ECB negativ beteti kamattal elment a falig, nincs tobbe stimulus.

Ehhez kepest errol a sokkal fontosabb uj folyamatokrol egy szo sincs a mediakban.

Es ennek a trendnek nincs vege, a dolog tovabbra is nagy erovel tart, a merleg nyelve egyertelmuen billen at, naprol-napra erosodik a fordulat. EM fel, DM le.

Mindennek a kovetkezmenyei persze ket szempontbol fontosak itt:

1)A keleteuropaba (igazabol RTS-be, Moszkvaba) aramlo sok penz a Fund-ok regio-hatasa miatt szepen emelte...messze minden jozan varakozas felett... a BUX-ot, azon belul fokeppen OTP arat.

(melyrol megjegyzem, a 1350Mrd-os capitalizaciojaval, es par evig varhatoan 60Mrd nyeresegszintjevel legalabb duplan tulertekelt... , hiszen OTP P/E mutatoja mar 21!, szoval, pocsek erzes lesz a kijozanodas, ami persze nem azonnal jon, hanem egyelore meg az RTS farvizen probal utan-evezni.

2)Ennel fontosabb GLD szempontbol, hogy ha lesz penz boven Azsiaban, igy India/Kina is optimistabb lesz, akkor ott az arany es ekszer keresletnek alighanem ez nagyon jot tesz majd.

3)A hedge-fundok rohannak az SPY+DAX short, SSE+BSE+Bovespa+RTS long trade-be.

Egyszoval: nezegesd GLD-n kivul az Azsia piacokat. De GLD is szepen fog teljesiteni iden.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 10:41
Előzmény: #1326  emerald
#1327
1) link

2)link
3)link

Best Regards
emerald 2014. 06. 08. 09:15
Előzmény: #1325  pomperj
#1326
Én meg azt tudom hogy IAMGOLD lement:3.00 a mindenkori minimumra, majd múlthéten feljött 3.60-ig, ez nem az esés korrekciója. Konkrétan netto:+16%-ban zártak!

Ez nagyon jó előjel aranyra nézve....:))

Amit pedig szintén tudok, h nincs eladó fizikai nemesfém a piacon, akinek pénz kellett eladta, most inkább jó vételi lehetőségre várnak sokan. Ami pedig az árakat illeti, minnél jobban esnek annál inkább fellendül az ékszer ipar felőli kereslet. Mert lassan már csak ezüst ékszereket készítettek mivel drága volt az alapanyag. Aranyból jellemzően csak karikagyűrűk, meg eljegyzési gyűrűkre van megrendelés.
pomperj
pomperj 2014. 06. 08. 08:49
Előzmény: #1323  Törölt felhasználó
#1325
1)En is sok ilyen cikket szeretnek olvasnivezeto investor mediakban;-)
Ezzek a legjobb kontra-indikatorok.

2)Az iroja meg abban az ovodas-hitben el, hogy egy piacon a jovobeli arakat kulso jelensegek bazisan, es arra logikat epitve meg lehet josolni.

3)ES itt a legjobb resz:

"Külön negatívum, hogy az 50 napos mozgótlag felülről metszette a 200 napost, ami eladási jelzésnek felel meg."

Eloszor is, ez a cross a statisztikak szerint a legmegbizhatatlanabb jel, ami csak van a sok signal kozott. Masodszor, Ha megis, ennek ellenere hasznalod, akkor a szakirodalom ezt sokkal inkabb pozitiv! jelnek tekinti (amire szinten nem jo).

4)Egyebkent pedig, az arany megy a maga, fokepp endogen tenyezok altal vezerelt palyan. Most epp felfele, es ez a cikk csak megerosit ebben a velemenyemben.
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 00:57
Előzmény: #1323  Törölt felhasználó
#1324
Az azert erdekes, hogy 2016-ra $1000-ra , es 2017-19re $825-re....
En meg 1500-ra varom 2016-ra
1750-2000$ 2019re.....
;)
Törölt felhasználó 2014. 06. 08. 00:53
Előzmény: #1322  Törölt felhasználó
#1323
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 20:44
Előzmény: #1318  Törölt felhasználó
#1322
Gondolhattam volna, hogy az anaconda storit hozod fel....

es ez 1 tokeletes pelda lehet (false kitoresnek is nevezheted)
persze ez csak akkor ervenyes, ha az arfolyam attori azt a bizonyos szintet mondjuk esetunkben 10000-et es onnan lefordul es esni kezd....
ezt egyelore nem tudjuk megerositeni....

nekem a jelenlegi helyzet, sokkal jobban hasonlit ahhoz, hogy egyre magasabban zarunk es hirtelen lehet 150-200pontos elmozdulas felfele es utana par napig emelkedik az arfolyam....
persze ezt sem tudjuk meg.....

persze ha felette zar es 1-2 napig nem tud emelkedni, illetve lefordul es csinal lefele ujabb aljakat akkor elindulhat akar 1 korrekcio....

(nem felfele kell adni es remenykedni hogy az arfolyam ill.-ve a mozgas iranya megfordul es esni fog holnap, vagy holnap utan)
ha mar esik 1-2 napig akkor bele lehet adni es remenykedni benne, hogy folytatja az iranyt lefele, persze keszen kell ra lenni, hogy nem folytatja az utjat,(szoval aki nem kepes stopokat hasznalni ill.-ve szigoruan vagni a vesztesegeket az ezzel nem sokra megy)

en azert elolvasnam parszor helyedben ezt a konyvet mert nem csak false kitoresre van pelda......

;)
pomperj
pomperj 2014. 06. 06. 19:39
Előzmény: #1314  Törölt felhasználó
#1321
Arany (d) pontrol:
1)Nos, eredetileg arany (d) triangle pontjat 1212-1244 tartomanyba vartam, nagyjabol 1 honapja irtam errol. Maig fennt van a blogomban a chart:
link

2)A (d) hullam egy Elliott zigzag lett, a-b-c forma, kozepen a (b) subwave, vegzodott 10 napja, es onnan meredeken leszakadt a 1240 szintre (eleg nehezen, de beszamozhato ez a 8 nap 1-2-3-4-5 formaba), es a vege egy 4 napos diagonal.

Szoval, szerintem vege (d) hullamnak.
Es indul felfele (e).

3)Megis, van egy kivetel, es lehet hogy igazad lesz.
Miert? Mert ha igazam lenne az SPY top mai joslataval, nos, akkor az elso nagy zuhanasos napnak kell jonnie, hamarosan. Es elkepzelheto, hogy az lerantja a GLD-t is magaval, par napra.

De ezt kevesse hiszem. Miert?
Mert SPY 3 eve megy fel, arany meg le.
Ha fordulat van, marpedig az van, mert minden, igy: az alacsony volatilitas, a target ar elerese, a diagonal triangle vege, a gap overthrow, az exhauston gap, MIND AZT JELZI, kell ennel tobb?
(es legfeljebb csak az a kerdes, melyik nap, melyik ora?),

Szoval, akkor epp ideje aranynak felfele indulni, parallel SPY le-fordulo iranyvaltasaval.

4)De azt vegkepp nem hinnem, hogy a fordulatig honapok volnanak hatra. Talan 1-3 nap tevedest tartok elkepzelhetonek.

good luck.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek