Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 06:39
Előzmény: #1299  Törölt felhasználó
#1300
Szoval nem csak en uldogelek a kispadon......
Hagyjuk meg a harcteret az ifju titanoknak...
;)

Tenyleg Arizona01 te lattad-e a Moneyball cimu filmet????
Nezd meg....
;)

link
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 06:08
Előzmény: #1298  Törölt felhasználó
#1299
Partvonalon vagyok kivárom a csapkodást, max skalp.
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 22:40
Előzmény: #1297  Törölt felhasználó
#1298
Szia Arizona01,

Hogy vagy?Reg nem hallottam feloled.....
Nem reg ebrettem, megnezem hogy mi tortent a nagyvilagban amig szunditottam.....
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 21:31
Előzmény: #1279  Törölt felhasználó
#1297
Hagyd a josdát vuki inkabb irogass.
pomperj
pomperj 2014. 06. 05. 21:31
Előzmény: #1293  emerald
#1296
Az elso impulzus igazan jol nez ki.
A junior banyaszok eddig GDXJ +2.3%, az derekhad GDX +0.74%;
es az aranyuk nagyjabol 3, ami tovabbi emelkedest valoszinusit.

Mindenesetre most az emelkedes elejen a juniorokat erdemesebbnek latszik elonyben reszesiteni.
Egy biztos: EUR betetre matol kezdve senki se vagyik, plane nem negative kamatra. Akkor mar egy arany vagy aranybanyasz pozicio!

Persze, az EU bankok is kedves celpontok lesznek. ECB addig vart, amig a vegen lepett, es elerte, hogy egyszerre emelkedik a ket os-ellenseg: a bank es az arany.

Good luck.
eurocent 2014. 06. 05. 16:54
Előzmény: #1294  pomperj
#1295
AU-ban is benne vagyok.

SLW-t még nem annyira ismerem, ezért kértem tanácsot. Köszönöm a segítséget.
pomperj
pomperj 2014. 06. 05. 16:33
Előzmény: #1291  eurocent
#1294
SLW:
22.5-22.8 savban van eros rezisztencia;
de addig jo esellyel elmegy.

Miert nem AU? Neki job eselye van, es 17.5-ig nincs ellenallas elotte;
es ha atmegy, 18.5 felett mar kek az eg.
emerald 2014. 06. 05. 16:30
Előzmény: #1292  pomperj
#1293
:DDD
Okés kössz! Úgy lessz!
Úgylátszik a bányák jó előrejelzők...:))
pomperj
pomperj 2014. 06. 05. 16:07
Előzmény: #1287  emerald
#1292
A dumalas helyett alighanem ideje megint a belepest fontolgatni;-)
Szepen megvan az 5 napos kis eso ek forma lefele, es abbol ma nyitasra szepen felpattant belole egy impulzus.

Vege a (d) hullamnak le, es indul (e) felfele. Target ar 1340-50 kozott.
eurocent 2014. 06. 05. 16:05
#1291
SLW most 20,91-en áll. Szerintetek meddig bír emelkedni min kilengésekkel 1 hó alatt?
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 15:38
Előzmény: #1286  Törölt felhasználó
#1290
szivesen johny_cash, mivel nem vagyok kepben hol tartasz a matematika teren igy nem konnyu am segiteni...
es ugye egyelore elmeleti szinten beszelgettunk, nem alkalmazott matekrol....
a valoszinusegszamitast meg nem tudom kellene eroltetnunk,mert elofordulhat, hogyha most neki allnal akkor 10 ev mulva sem biztos, hogy odaernel ahol en vagyok.....
persze ez most durvan es nagykepuen hangzik,de megvan ennek is a matematikai eselye ill. annak is, hogy en nem lennek 10 ev mulva ott ahol te vagy jelenleg.......
;)
na most, hogyha mar sikerult a jo hangulatot megteremteni...
nezzunk 1 kicsivel osszetettebb problemat...:

Tegyuk fel van 1 kereskedesi rendszered ami mondjuk 100 eve kepes nyereseget produkalni es elotted nehanyan mar kereskedtek kisebb nagyobb sikerrel.......
Tegyuk fel megprobalod meghatarozni, hogy milyen parameterek kozott milyen eredmenyeket kepes produkalni....
nyilvan megnezed leteszteled....
es ami a legszebb az egeszben, hogy meg szamologepet se ill. papir, ceruzat se kell hasznalnod...
mert vannak erre mar programok......
tehat a szamitogep kepes arra hogy kiszamolja azt ami neked ill. nekem mondjuk beletelne 1 napba,1 hetre, 1 evre akar nehany masodperc,perc ill. ora alatt ha 1 kicsit nagyobb, szelesebb adatokat es ertekeket nezunk mondjuk 8 ora alatt kepes megmutatni, hogy a portfoliod milyen valoszinuseggel fog nyereseget, profitot elerni.....
profitot meg legnagyobb valoszinuseggel ugy lehet elerni, hogy kulonbozo nagysagu nyereseges kereskedesek vannak benne, most ugye megint egyszerusitunk mert a vesztesegekrol nem beszeltunk, de nyilvan az is 1 valos portfolio resze......

Na most ha ott lennel, hogy esetleg ertened mirol beszelek akkor valoszinuleg az is vilagos lenne szamodra, hogy az esely 3 honapra nem 100%-osan 54%
ill.-ve 6 honapra nem 100%-osan 65,7%
hanem itt is 1 kozelito ertekrol, atlagos ertekrol beszelunk....

Ugyanugy mint 1 adott strategia 1,2,5,10,100,1000 embernel, vagy akar szamitogepnel is kulonbozo hozamot ill. kulonbozo DD kepes produkalni.....

tehat a hozamnal a drawdon-nal es a kereskedesek kozott is lesz szoras.....
matematikailag pedig minnel tobb szamodra elonyos kereskedest bonyolitasz, annal magasabb az eselye, hogy profitot, nyereseget fogsz elerni a portfoliodban...(azt meg csak nyereseges tradel tudsz elerni)

tehat szivesen belemelyedek veled a matematikai,valoszinusegszamitas ill.-ve fizikai reszebe az ugynek,de tenyleg nem artana tudnom meddig tudsz kovetni...
;)

addig meg probalgasd szabad idodben az egyszeruseg kedveert, hogy:

Strategia talalati aranya atlagosan 40%
szelso ertekek legyenek 100 kereskedesben mondjuk 35 ill. 45%
ezek utan nezd meg mondjuk 4 kereskedesen milyen ertekek johetnek ki....%-ban
az ugyet bonyolithatod, hogy 1 nyeresges kereskedes atlagosan mondjuk 30%-os hozamot hoz, itt legyenek a szelso ertekek mondjuk 10-50%, illetve az ido mely a nyereseges kereskedeshez szukseges mondjuk atlagosan 20 nap itt az ertekek valtozhatnak itt is csak az egyszeruseg kedveert mondjuk 12 ill. 28 nap kozott....

a veszteseges kereskedeseket meg mondjuk limitaljuk 10%, szelso ertekeknek meg vegyunk + es -1% ott az egyszeruseg kedveert....
a veszteseges poziciok idoben pedig mondjuk legyenek 15nap, ennek a szelso ertekei pedig mondjuk 10 ill. 20 nap....
(csak az egyszeruseg kedveert), hogy ne kelljen tul sokat es minden variacioval szamolni.....

Szoval milyen eredmenyeid lesznek 4 kereskedes utan....
mondjuk 10 nap utan, 12,15, 20 nap utan....

es ha erre megtalaltad a megfelelo valaszokat akkor megnezheted mondjuk 10 kereskedesre,20,30,40-re is....
illetve megnezheted milyen eredmenyeket kepes produkalni a rendszered az ido fuggvenyeben...
mondjuk nem csak 20 napra, hanem, 60,90,180,240,360 napra is...
(persze elfelejtettem megemliteni, hogy egyszere csak 20 poziciod lehet nyitva es nem fektethetsz be 5%-nal tobbet 1 kereskedesbe).....

nyilvan itt is probaltunk egyszerusiteni mert nem mentunk vegig az osszes lehetosegen.....
pedig nem art.....
;)

en meghagynam a prociknak ezt a munkat, mert kinottem mar az iskolapadbol es a muszaki egyetem sem fizet tobb osztondijat....

szoval lehet hogy hagyni kene azokat reszecskeket, had rezzenjenek amerre akarnak meg arra is amerre mi elmeletileg nem is hinnenk hogy tudnak....

"remelem sikerult 1 lepessel kozelebb kerulni, hogy miert is no matematikailag az eselye a naprol napra....."

nem bantasbol irtam,de sajnos ezen a forumon,nem tul sokan tudnak a kereskedesnek ezen oldalahoz hozzaszolni.....
egyebkent talalhatsz eleg jo anyagokat az interneten....

sok sikert es legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 14:22
Előzmény: #1287  emerald
#1289
Nagyon szepen koszonom a valaszod:)Nagyon benne volt a bab a hatsomban ,hogy milyen nagysagu kilengest fog okozni a bejelentes,de hala istennek tuleltuk:)a kontraktusaim alapjan 1180 ig biztonsagban vagyok,de azert job felni mint megijedni:)remelem innen mar azert most felfele veszi mar majd az iranyt es vissza teszteli verge az 1270 szintet:)Megegyszer koszonom :)
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 13:36
Előzmény: #1259  pomperj
#1288
Köszönöm a választ. Ez elég durva fundás változás, méghozzá ehhez képest viszonylag rövid idő alatt. Ez meg is látszott az árfolyamon..

Én nem nagyon mozgok ebben a témában, de nektek talán érdekes olvasmány lehet:

link
emerald 2014. 06. 05. 13:17
Előzmény: #1284  Törölt felhasználó
#1287
Biztos okoz kilengést, de szerintem ez "múló állapot", ha azt nézzük h nem volt szinte semmi korrekció a leszakadás óta, simán benne van az aminek Te már örülnél, sőt...

Nekem néha bevált h "csapdosó napokon" mint a mai, kivettem a stoppot és 5-10ponttal távolabbra beraktam egy tp-t.....így elég volt ha kettő másodpercre odacsapott az árfolyam.
Sőt előfordul h ugye mindkét irányba kilő, aztán csak sokkal később látszik a valós irány az is csak a mai napra mondanám h érvényes....

Minden attól függ mennyire lessz drasztikus Draghi és hogy értékeleik a piacok. Ha nagyon nagy elmozdulás lessz én megveszem a csúcsán az ellenkező irányt. Nagyon nagy:mondjuk 30 pont, és pár pont plussz után nullába teszem a stoppot. Ha tovább megy akkor 4-5 pont után elengedem.

De készülj fel mindenre, mert bármi lehet! Vagy ne csinálj semmit csak ha megnyugodtak a piacok...néha ez a legjobb!
Csapdosásba belevenni sokszor életveszély.....

Mindenek felett leírom újra h nem rendelkezem sok tapasztalattal a tőzsdén, tehát próbálj arra a kis belső hangra hallgatni és ne rám!
hidd el néha én is azt sem tudom mit csináljak....:))

Stoppot ha van most ajánlanám h vedd ki a bejelentést követő fél-egy órára, (vagy tedd nagyon távol) ha árgus szemmel tudod nézni a tételed és közbe tudsz avatkozni. Hiába raknád pár pontra, ha óriási leszúrás van képes 15ponttal arrébb bezárni a tételed magyarán átugorja a stoppot, aztán meg visszakorrekciózik minimum egy részét, vagy akár mindet is.
Természetesen ez pozitívumként is megtörténhet.....:)))

Én is az emelkedésnek örülnék, de egyenlőre nem látom h megfordult volna a trend. Pedig csak bányász longom van...:)
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 12:44
Előzmény: #1269  Törölt felhasználó
#1286
köszi Kisvuk, hogy leegyszerűsítetted, de még mindig nem biztos, hogy jól értem: ráküldted az általános iskolai valószínűségszámítást a tőkepiaci adatokra és kidobta, hogy 68,9%? összerezzentek a quantok a citadelnél.

azt még magyarázd el légyszives, hogy miért nő napról napra az esély egy jó teljesítményre?

"matematikailag pedig az esely no naprol napra....
mar tobb honapja nem volt 40%-os profitot hozzo trade....
3 honapra az esely 54%
6 honapra az esely 65,7%"
stb..
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 12:13
Előzmény: #1282  Törölt felhasználó
#1285
ezt lopom,na látod,tudsz te hasznosat is...
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 12:13
Előzmény: #1273  emerald
#1284
tehat ha jol ertem a szavaid akkor a bejelentes nagy valoszinuseggel nem fog nagy kilengest okozni az arany arfolyamaban a mai nap folyaman?En egy 1253 szintnek mar orulnek nagyon:)
Commodore64
Commodore64 2014. 06. 05. 11:59
Előzmény: #1282  Törölt felhasználó
#1283
Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 11:24
Előzmény: #1281  Törölt felhasználó
#1282
Mennyivel szebben is lehet fogalmazni.....mint ahogy en probaltam megfogalmazni a problemat....:

link

Törölt felhasználó 2014. 06. 05. 07:34
Előzmény: #1280  Törölt felhasználó
#1281
koszi, es mivel tudom, hogy szereted az AUD/USD shortot, szerintem holnap lehet vele probalkozni, de aztan ugyes legyel...

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek