Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 19:27
Előzmény: #1319  pomperj
#1320
Wall Street grave yards are littered with those who were dead right...too early.

re
2013. szeptember 18.
Cave.
The next major disaster could knock at the door.
Good luck.
pomperj
pomperj
pomperj 2014. 06. 06. 19:05
Előzmény: #1309  Törölt felhasználó
#1319
De igen, SPY diagonal vegenel abszolut szamitok overthrow-ra.

Ketfele overthrow szokott lenni:

a)Egyenletesen emelkedik, minden nap kis atfedessel, a vonal folott. Az ilyen tipus tud lenni 2-4% koruli meretu, a diagonal-vonala felett.

b)Egy gap-el felugrik az (5) hullam legvegen, annak "exhauston gap" a neve. Aztan masnap (vagy meg aznap) bezarja a gap-et, es onnan "megfordulo napot" csinal, es impulzussal nagyot esik aznap. Aztan napokig menetel lefele.
Ez a fajta overthrow szokott kisebb lenni, olyan 1-2% meretu.

Ma gap volt.
Es ma nemcsak attorte a diagonal felso vonalat, de megkozelitette a Elliott szerinti (altalam talan 1-2 pontos biztonsaggal kiszamolt) varhato maximumot, ami szerintem 1950.
(vagy 1962, ha a (4) hullam indulasa kicsit feljebb van, ott van kis bizonytalansag).

Szoval, szerintem (b) valtozat van.

Es van egy fo fundamentalis ervem: nincs tobbe kozponti banki stimulus.
AZ ECB is, negativ kamattal eljutott a lehetosegei vegere; nincs tovabb. A FED nem fog mar csokkenteni. A vilag kisebb regioi is elmentek a falig belertve MNB-t. Tegnap, az ECB bejelentessel VEGE, FINITO a stimulus lehetosegeknek.
A maximumig eltorzitott piacok nem torzithatok tovabb, hanem elindulnak a normalizalodas iranyaba.
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 19:03
Előzmény: #1317  Törölt felhasználó
#1318
erre gondoltam...

link
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 18:43
Előzmény: #1313  Törölt felhasználó
#1317
Livermore-nak nem volt kerek szam elmelete....
es demo szamlaja sem, illetve grafikonja sem...
gyakorlatban kereskedet vele reszvenyeken....

en is kereskedtem, kereskedem hasonlo alapon.....
100,1000 es szerintem 10000 is egy jelentos szam ahol sokan shortoljak.....
az igaz, hogy a DAX nem 1 reszveny hanem index, de a pszhihologia ugyanaz mogotte....

persze az eselyeket novelne, ha meg 1-2szer felszurna 10000 fole az arfolyam,de alatta zarna es a zarasok alja egyre foljebb lenne es minnel jobban szukul a sav annal eroteljesebb lesz az elmozdulas......
de ez sem 100%-os trade,de nagyobb eselye szerintem mint elliott es egyeb elmeleteknek.....
(raadasul sajnos a stoppot indexnel nehezebb helyesen meghatarozni ez lehet 9650-9750 kozott valahol)
emerald 2014. 06. 06. 18:23
Előzmény: #1315  Törölt felhasználó
#1316
Lulo itt a caldaro honlap, naponta frissül, (ha elliottilag keresel visszaigazolást)

link
Ha szarvasvadász is nézegeti....lehet nem rossz.
Én a wawaholic link honlapján találtam ott van az ajánlott blogok közt. A "slope of hope"link szintén innen van, az is jó kis honlap.
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 17:25
Előzmény: #1313  Törölt felhasználó
#1315
máj.25.-öl no comment :))

lipi,pompej szerint itt a tető,szerintem még nem

passz. kisvuk szavait,vagyis regényeit iszom továbbra is az utolsó szóig
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 17:23
Előzmény: #1308  pomperj
#1314
Pomperj!

aranyban egy esetleges új aljat el tudok képzelni 1220-38 közé, mint 5.
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 17:17
Előzmény: #1311  Törölt felhasználó
#1313
Lulo, szerintem Egy a lényeg - nincs short jel, és ez a legfontosabb...

Kisvuk, mit szól Livermoore Kerek szám elméletéhez... re dax 10000...? :-)
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 17:14
Előzmény: #1311  Törölt felhasználó
#1312
helló!

elliottilag sokminden belefér :-) lásd tegnapi Caldaro ábrát a dax topikban...

Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 16:32
Előzmény: #1308  pomperj
#1311
sp 2.003-nál lenne egy havi 261,8,ha jől húzom,az nem fér bele elliottilag?
emerald 2014. 06. 06. 16:31
Előzmény: #1308  pomperj
#1310
Jaj de jó lenne!
Ha így lessz akkor ma asszem pezsgőt bontok.....:))
Pedig diétázom de egye fene....:lol:
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 16:22
Előzmény: #1308  pomperj
#1309
Üdv Pomperj!

Diagonálra jellemző a túllendülés az 5. végén... erre nem számítasz?

pomperj
pomperj 2014. 06. 06. 16:09
Előzmény: #1294  pomperj
#1308
SPY (es NASDAQ) ma Gap-up-al nyitott,
es elerte a diagonal triangle felso vonalat.
Egy icipicivel fole is ment, az SPY csucsa ma eddig 1947.

Ha az Elliott-alapu szamitasom jo, mely szezrint SPY legvaloszinubb cucsa 1950, nos, akkor meg 2-3 pont emelkedes varhato ma.
Aztan legalabbis egy meretes sokhetes korrekcionak kell kovetkeznie. De igazabol az a gyanum, hogy ma Jun.6-an SP500 beallit egy olyan csucsot, amit talan sok evig nem fog megdonteni.

eurocent 2014. 06. 06. 13:23
#1307
Egy kicsit off, de itt kérdezem meg, mert biztosan tudtok segíteni:

Tegnap szórakozásból manuálisan ki-be ugráltam SLW-ben, növelve ezzel a profitot. Kérdés, van-e olyan megbízás, amivel egy „követő” stoppot tudok beállítani pl buy-ra, ezáltal a lehető legalacsonyabb árfolyamon vásárolva meg a részvényt? Hogy mire gondolok?

20,7-es bázis árfolyamnál, további esésre spekulálva, szeretnék adni egy vételi megbízást, amelyben kikötném, hogy max 20,73=(20,7+0,03)-ért vegye meg a részvényt, de abban az esetben, ha tovább esne az árfolyam, automatikusan csökkentse a vételi ajánlatomat aktuális árfolyam+0,03-ra (itt még nem kerülne be az ajánlat a vételi könyvbe). Ha emelkedni kezd az árfolyam, akkor meg a minimum árfolyam +0,03-ért vegye meg a részvényt.

Ha van ilyen megbízás típus, megköszönném, ha megírnátok a nevét és a megbízási beállításokat.
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 10:46
Előzmény: #1304  Törölt felhasználó
#1306
Szia johny_cash,

szerintem megtudjuk adni egymasnak a tiszteletet meg akkor is ha kis betuket hasznalunk....
es mar tul vagyunk az elso csorten...

"úgy vettem ki a szavaidból, hogy a piacról beszélsz, az pedig, mint mindketten tudjuk nem pozitív várható értékű"????
Ne haragudj,de ezt kifejthetned boveben mit is ertesz ez alatt....?

Reszveny kereskedes nem pozitiv varhato erteku.......
ezzel nem ertek egyet, vagy nem teljes mertekben ill. bizonyos feltetelek teljesulese eseten ez a kifejezes nem allja meg a helyet.....

"korubelul ahoz hasonlitanam mint a matekban a negativ szamok gyokvonasat"

Egy atlag kereskedo nem veletlenul van hatranyba a piacon....

mindaddig amig 1 kereskedes varhato hozama, nem haladja meg a tranzakcios koltsegeket addig a hatrannyal rendelkezik......
(most olyan aprosagokat hagyjunk mint a US Treasury 10yr bond hozama ....ill. hogy erre elmeletileg 0% kockazatot szamitunk.....
nem hiszem, hogy letezik barmilyen befektetes, kereskedes ahol a kockazatot 0%-ra tehetjuk.....

Legyen ez az
1. alapfeltetel (hogy minden kereskedes bizonyos kockazattal jar)
2. ha 1 reszveny kereskedes varhato hozama, nagyobb mint a tranzakcios koltsegek, akkor pozitiv varhato erteku....

Most akkor felmerul a kerdes, hogy letezik-e olyan rendszer,strategia amely statisztikailag hosszabb tavon kepes-e pozitiv varhato erteket produkalni????

Szerintem letezik nem is 1, hanem jo nehany es jelenleg is kereskedok szazai hasznaljak ezeket.......
(nem martingale rendszerekrol beszelek, es nem robotokrol ill. high frequency tradingrol)

ajanlok 1 konyvet, eleg rossz minoseg:

link

10$-ert megveheted ha akarod....:

link

mit gondolsz hany kereskedes utan lennel kepes hinni abban, hogy letezik bizonyos feltetelek mellett pozitiv varhato erteku kereskedes......
100,1000,10000,100000
illetve milyen idotavon lennel hajlando tesztelni a rendszered, mert mondjuk nem fogadod el masok kereskedeseit????
5,10,15,20,25-40ev es mi van akkor ha ezeket a rendszereket mar tobb mint 100 eve hasznaljak ill. hasznaltak kereskedok???

Nem szent gralrol beszelek, hanem pozitiv varhato erteku kereskedesekrol.....

kb. ahoz hasonlitanam,hogy tegyuk fel fej vagy irast jatszol
es mindig amikor mondjuk fejet dobsz akkor kapsz 1 eselyt, hogy huzzal 1 zsakbol 2 golyot, amiben ugyanannyi mennyisegu piros es fekete golyo van....
ha pedig 2 pirosat huzol, nem 1 egyseget nyersz, hanem mondjuk 1,5 egyseget.....
viszont minden egyes fej vagy iras feldobasnal fizetned kell 0.05egyseget (tranzakcios koltseg)
ugye ez a rendszer pozitiv varhato erteku????

Legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 09:34
Előzmény: #1304  Törölt felhasználó
#1305
bocs, nem szándékos a kisbetű
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 09:33
Előzmény: #1290  Törölt felhasználó
#1304
kisvuk tegyük fel, hogy értek hozzá, nyugodtan küldheted a durva részeket. már csak azért is, mert 3 sort szivesebben olvasok adott információtartalommal, mint 30mat.

azt akarod mondani, hogy minél többet kereskedsz egy pozitív várható értékű rendszert annál valószínűbb, hogy profitot érsz el? ez igaz. már csak az a kérdés, hogy honnan vagy biztos benne, hogy a rendszer pozitív várható értékű.

illetve én úgy vettem ki a szavaidból, hogy a piacról beszélsz, az pedig, mint mindketten tudjuk nem pozitív várható értékű.
Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 09:12
Előzmény: #1301  Törölt felhasználó
#1303
;)
Vannak reszek a filmben amit talan mar en is lattam 5szor....
pomperj
pomperj 2014. 06. 06. 09:06
Előzmény: #1296  pomperj
#1302
Gold spot kis hurkot csinalt Azsiaban az ejszaka 1255 szinten, es az EU nyitaskor folytatni latszik a menetelest felfele.

Egyenlore a tegnapi belepes jonak latszik. A stoploss meg a 1240 szinten hagytam, nehogy egy leszuras kiverjen. Ma zaraskor mar fel lehet hozni 1250 korulre.
Plane jonak latszik annak tukreben, hogy meg 80-85 pont (azaz kb. 2-3 het) van a target ar elereseig. Meg boven erdemes felurani a diadal-szekerre.

A hajtoero maradt a tegnapi: Az euro-bol tomegesen kimenekulok, akik nem akarnak negativ kamatot, nos, ha aranyat vesznek, legalabb nem buknak rajta biztosan...es bezsebelik a varhato 6-7% hasznot.
Ha sokaig igy marad, akkor persze ennel joval tobb lesz. Euro meg szepen lemegy a projektalt 1.24 koruli szintre; vagy eppenseggel 1.0-re USD-vel szemben.
link

Törölt felhasználó 2014. 06. 06. 07:40
Előzmény: #1300  Törölt felhasználó
#1301
kb 5 szor.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek