Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 05. 24. 11:41
Előzmény: #1136  Törölt felhasználó
#1140
Tudud, van 3 tenyezo, ami miatt egyre ovatosabb vagyok, es egyre inkabb nezegetem az aranyat. Es keszulok a NAGY short-ra.

1)Az Eu mint szervezet, minden megtett, hogy az EU gazdasaga stabil es felfele meno trendben maradjon. Am, mostanra az EU intezmenyrendszere ellotte minden puskaporat, semmit sem tud tovabb tenni, hogy maradjon a felfele mutato trend.

Ekozben meg az Eu polgarok minden orszagban, meg a nagy nyertesekben is, mint pl. Mo., egyre elegedetlenebbek veluk.

AZ ECB meg leviheti a kamatot 0.25%rol, dehat a 0%, az mar csak phszihologia, tenyleges hatasa legfeljebb egyhetes pici stock rallyra eleg.

Es vege, a jovo hettol evidens lesz, hogy nincs tobb EU stimulusra lehetoseg. Mert nincs penz,es mert az Eu allamok nem adosithatok el meg jobban. A privat szemelyek sem.

Ugyanez van USA-ban, csak ok 4 eves QE sorozatot is adtak hozza, a vegere annak is nulla a hatasa; hat elindultak vissza a taper-el.

2)Minden oldalrol dol a botrany, a manipulaciok kiderulnek (mert mar nem segitenek azok sem), az allamok buntetnek bosszubol es penz ehsegbol. Az ilyesmi nagy csucsok idejen szokott lenni. Innen lefele vezet az ut.

3)Most hetvegen az EU valasztas masnapjan, fognak felebredni az EU polgarok: "Uristen, szetvertuk az EU-t!"
De minimum tehetetlenne tettuk.

Es minden allam a bajaival egyre inkabb magara lesz utalva, nincs tobbe EU segitseg. A bankok bail-out helyett bail-in fognak conszolidalni, a betetesek meg elvesztik a penzuket (lasd Ciprusi minta).
Elindul az EU felelem, benasag, gyavasag, es menekules idoszaka.

Es akkor egyszercsak megerkezik a kijozanodas: a bank helyett, ami igen gyorsan kiderul majd, eletveszelyes lesz, marad... a fizikai arany.

Az arany ara legalabb duplaja less a mainak, 2 ev mulva.

4) Es kozben unnepelnek az OTP forumokon, hogy hurra, mindjart 5100Ft lesz! Ja.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 05. 24. 09:09
Előzmény: #1138  Törölt felhasználó
#1139
Bocsi az aranyra gondoltam.
Törölt felhasználó 2014. 05. 24. 09:08
Előzmény: #1125  pomperj
#1138
Akkor ezek szerint felfele fog kitörni naposon nézve be van szűkülve szvsz.
Törölt felhasználó 2014. 05. 24. 07:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#1137
??
Törölt felhasználó 2014. 05. 24. 07:45
Előzmény: #1125  pomperj
#1136
Hogy mik vannak:

link

;)
Törölt felhasználó 2014. 05. 24. 06:59
Előzmény: #1133  goapsy1
#1135
goapsy1,
legyszi szolj ma taxisgyuszinak, hogy a DAX 14-15K, S&P500 2100 ill. az arany 1050 melle elintezhetne nekem 14-15$-ra az ezustot akkor betolnam az autojanak arat az ezustbe...
;)
(hamar ilyen jo a hangulat)
sajnos all-in az nem az en stilusom....
es szerintem nem is a tied....

Törölt felhasználó 2014. 05. 24. 05:39
Előzmény: #1133  goapsy1
#1134
(#120948) Re: long forever

szamomra ez volt a legszorakoztatobb hozzaszolas a heten....
be kell valljam hangosan nevettem....
a csucsot pedig 100k visszi es onnan a korrekcio 99999-re
:)))
majdnem sirtam a rohogestol...
Szoval koszonom a hozzaszolast, szerintem nem csak nekem szereztel nehany kellemes percet...

Persze, hogy eljon a mackok ideje is, mar a baratnom Teddy (macija alig varja ott szokott ulni o is a kepernyo elott, es imadja a piros hosszu fuggoleges vonalakat, nincs is annal szebb amikor mar a 28 inches monitoron keresni kell merre is nyitott az ar......)

Sajnos van 1 olyan erzesem, hogy szeptember-oktoberig varni kell az igazi shortra ott azert lesz egy kis eselyunk....
goapsy1
goapsy1 2014. 05. 24. 04:53
Előzmény: #1127  Törölt felhasználó
#1133
"tudom nem fogsz szeretni erte de ma eleg jo esellyel meghuzhatjak meg kicsit a veget...
es az S&P500 konnyen 1900 ill. 1902-on zarhat "

Ezt jól belőtted, pipre ott zárt :SS
Ez nyilván nem a te hibád... :)

"de az eselyek sajnos nem allnak a shortosok oldalan sajnos...."

Most nem, de változhat ez még, nem tart örökké ez a fel sem, kivárom.

Demóval én sem kereskedek, csak használom a platformot, de a shortom nem demón van, hanem rendes, élő számlán.
goapsy1
goapsy1 2014. 05. 24. 04:50
Előzmény: #1125  pomperj
#1132
Látod, erre például nem is gondoltam. Pedig logikus.

"Most is azt gondolom, hogy jovo het (masodik felere) erezheto esesi szakaszban lesz SPY."

Legyen igazad :)

Daxról mi a véleményed? Ahogy elnézem, EKB döntésig már nemigen ejtik lejjebb, maximum ha valami igen érdekes eredmény jönne vasárnap az ukrán vagy EP választásokon, illetve ha usa elkezdene rendesebben korrekciózni.

goapsy1
goapsy1 2014. 05. 24. 04:43
Előzmény: #1118  emerald
#1131
"Jelenleg az én liberális beállítottságomnak nem volt megfelelő politikai párt, vagy vezető akire szavazhattam volna! "

Nem ide tartozik, szóval nem mennék bele részletesebben, de Bajnaival mi bajod?
Nem egy politikus alkat, az tény, de ettől eltekintve simán leszavazok rá holnapután is.
goapsy1
goapsy1 2014. 05. 24. 04:37
Előzmény: #1113  Törölt felhasználó
#1130
"de hogy lulo-tol tanulok valamit arra eleg pici az esely, 3-5szor akkora eselye van hogy toled tanulok valamit, mint tole.."

Hidd el, ez nem így van. Én csak egy műkedvelő amatőr vagyok, jelen pillanatban 2 beragadt buktás short poziban.
Ha akarnék, se tudnék most trenddel menni (más tészta, hogy jelen szinteken egyáltalán nem is akarok), mert pl az sp certikhez az sp nyitvatartási ideje jó részében nem is férek hozzá.

Lulo pedig nagyon ügyes, és ezt hót komolyan mondom. Ott voltam nemegyszer, mikor szinte másodperc pontossággal írta be, mikor nyitott longot, és abban a pillanatban meg is kezdődött az emelkedés. Nem egyszeri eset volt, legalább 3-szor megcsinálta.
Ráadásul mértéket is tud tartani, 20 pontos emelkedés után nem kezd el sok ezer pontos rallykat vizionálni, és fordítva.

"kicsivel tobb miknt 2,5M pluszot csinaltam csak azon a kereskedesen "

Az szép lehetett, gratulálok.
Ilyet azért nem könnyű kifogni.

"City index (ne hasznald oket.....)
FXCM (ne hasznald oket) "

Miért?
Nem látok különösebb gondot egyiknél sem...
És azért azt ne felejtsd el, h nekem elég kevés pénzem van, tehát a sok ezer eurós-dolláros kezdőtőkét kérő cégek nem játszanak.
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 22:30
Törölt hozzászólás
#1129
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 19:16
Előzmény: #1127  Törölt felhasználó
#1128
azt még igazán elárulhatnád az olvasóidnak,hogy miből is gondolod az 1.902-öt sp-n!?

kicsit gyermeteg ez a demo célozgatás,pont annyi demo pozim van,mint neked,egyetlen egy darab volt a közelmúltban,az is csak kontraképp az ndx shortodra,ami szépen be is jött-persze a stop hiánya mellettem volt,ezt nem is tagadom!
szóval több szerénységet,mert szerintem van mire,még ha kényszeredetten az ellenkezőjét is probállod sugallni!
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 18:09
Előzmény: #1112  goapsy1
#1127
goapsy1,
tudom nem fogsz szeretni erte de ma eleg jo esellyel meghuzhatjak meg kicsit a veget...
es az S&P500 konnyen 1900 ill. 1902-on zarhat
ne haragudj, hogy rossz hirt kellett kozolnom, pedig nekem szimpatikus vagy es legszivessebben beallnek melled shortolni,de az eselyek sajnos nem allnak a shortosok oldalan sajnos....
en meg demoval nem hulyeskedek akkor inkabb jatszok az gyerekkel Capitaly-t....
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 18:02
Előzmény: #1125  pomperj
#1126
koszi ezt sem tudtam, hogy eltorlik a korlatozast.....
aztan az is lehet, hogy rajottek ha nem az aranyba amit ugye eddig korlatoztak akkor az ezustbe folyt a penz, mert erdekes statisztikat lehet talalni az elmult par ev ezust vasarlasarol Indiaban...
;)
pomperj
pomperj 2014. 05. 23. 17:35
Előzmény: #1112  goapsy1
#1125
1)Jol emlekszel. Most is azt gondolom, hogy jovo het (masodik felere) erezheto esesi szakaszban lesz SPY. Most, mint mas USA nemzetu unnep kornyeken, pontosabban elotte 3 nappal, utana 1 nappal, az SPY emelkedni szokott; ajandekba vesznek az unokaknak egy kis reszvenycsomagot a nagypapak. Van, aki ezt kimondottan tradeli.

2)Megneztem 20 evre visszamenoen az arany ar szezonalitast. Nagyjabol Marciustol Juliusig oldalaz, aztan Aug-Febr. kozott emelkedik az ar. Ebbol a Kinai es Indiai fesztivalok, a Q1 es Q4 idejen, okozzak a fo felhajto erot.
Szoval, ha mostanaban nem lenne arany rally, az egeszen normalis lehet.

3)Viszont Indiaban a tavaly juliusban bevezetett arany-import korlatozas leepiteset tegnap bejelentettek.
2012-ben India 860t aranyat vet. 2013-ban ez 20%-al esett le a korlatozas miatt, meg azert, mert a csempeszeti felar 160 USD korul volt.

Iden, amint a vegleges arany-korlatozas eltorlest bejelentik, szerintem meglesz az 1000t vasarlas. Ami azt is jelentheti, hogy akar mar monszun megerkezese elott erezhetoen meglodulhat ott a kereslet, es kicsit feljebb maszhat az ar.
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 17:17
Előzmény: #1120  emerald
#1124
Zaszlo egetest kicsit primitiv dolognak tartom....(barmilyen zaszlonal)....
Azt nem allitom, hogy Orbanek nem szidjak az uniot...
lehet, hogy ennek ez az oka, bar en ezt a zaszlo egetest azert inkabb mar 1 szelsoseges megnyilvanulasnak neveznem....

Sajnos mo-on nem letezik olyan politikai ero mely nem szelsoseges es tudna adni az orszagnak 1 megfelelo iranyt...
Igy ha nekem kellett volna szavazni, nem tudtam volna masra csak a jelenlegi kormanyra szavazni....
(ami nem jelenti azt, hogy mindenben egyetertek amit csinalnak)
sot.....,de nincs jobb, es ameddig valaki rendbe nem teszi az orszagot addig szerintem azert kellene pont a kormanyt tamogatni, hogy a szelsosegek ne tudjanak elore torni....

Nezd en sokat panaszkodtam mo-ra amikor ott eltem..., aztan meg kellet hoznom 1 dontest amit meghoztam....
(en buszke vagyok a magyar szarmazasomra meg akkor is ha nekem Australia a hazam...)
Mo meg a szulofoldem es bolcsom volt....

Szerintem igenis epitgetni kell a magyar nemzeti ontudatot, persze ovatosan, de kellene...
Szerintem az se veletlen, hogy a kulfoldon elo magyar szarmazasuak kozul 95% a fidesz-t tamogatta....
Sokkal konyebb es realisabb kepet lehet alkotni valamibol ha eppen nincs benne az ember....
es tobb helyrol lehet informaciot szerezni...

Akar hiszed akar nem en voltam az egyik legnagyobb tamogatoja az Eu-nak, most mar latom, hogy tevedtem.....es eleg komoly fenntartasaim vannak,persze ha rajtam mulna nem lepnek ki,de megkernem az arat a bentmaradasunknak...
nem vagyok EU ellenes....,de valakinek neznie kellene a mo-on elo emberek jogait ill. erdekeit....
mert hidd el egyetlen mas europai orszag sem fogja a mi erdekeinket a sajatja ele allitani...

nem vettem bantasnak a velemenyed, sot ertekelem es az idoddet is melyet a valaszra szantal....

Sok szerencset neked is!
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 15:07
Előzmény: #1122  emerald
#1123
dehogy! erre; "Te nagyon örültél a választási eredményeknek! "
emerald 2014. 05. 23. 15:03
Előzmény: #1121  Törölt felhasználó
#1122
Mire gondolsz?!
Bocs ha ha megbántottalak a rád is hivatkozással...
Törölt felhasználó 2014. 05. 23. 14:53
Előzmény: #1120  emerald
#1121
jah,így már mindent értek :)))

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek