Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2015. 03. 10. 20:30
Előzmény: #6719  buyandhold
#6720
Én most nem vennék....
Lesz még jobb is.-szerintem.
A bányászok képesek tovább esni akkor is ha már arany emelkedik.

Pomperj írt GDX-ről, ajánlom figyelmedbe.
buyandhold 2015. 03. 10. 20:02
Előzmény: #6715  Törölt felhasználó
#6719
GDXJ lehet most jo beszallo?
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 18:21
Előzmény: #6702  pomperj
#6718
++ Köszi Pomperj, nekem rengeteget segítettél SPY kereskedésben :-)
emerald 2015. 03. 10. 17:47
Előzmény: #6705  eurocent
#6717
Ez nagyon érdekes amit írtál!
Nagy lehetőséget látok benne én is hosszútávon...:)

Én most azt a stratégiát követem h bár van egy longom minuszban ehhez van két short amiből a második egy bővítés.
Ahhoz is longot fogok kötni.
A short poziciókat fedezetnek használom. Pont amiatt h nem tudom hol lesz az alj, ám ha ügyesen menedzselem ezeket a pozikat, akkor az egyik legjobb üzlet lehet belőle.
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:32
Előzmény: #6713  Törölt felhasználó
#6716
még mindig aktiv a p.a,így ezúttal sem látok semmit a hsz-edből,ezek szerint sokat nem értettél meg a lentebbiekből :)
valahogy nem csodáálkozom,ill. nem lepődök meg rajta.ha majd komédiára lesz igényem,megnyitom és visszaolvasok néhány sorodat,megigérem

addíg is ég veled pisti!:)

pompi,ez lenne a korrekció az otp-ben? | link

Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:30
Előzmény: #6709  Törölt felhasználó
#6715
0,6-0,8% fole nem mennek, jelenleg meg inkabb 0,3-0,5% az is eleg, mert el johet meg a nap amikor messze lesznek a veteli ajanlatok.....
mondjuk a legkozelebbi 5,10,15 esetleg 20%-al lejjebb
ha pedig tul sokan akarnak egyszere adni az erdekes szokott lenni...
az ujabbak kedveert lasd SNB lepese, hasonlo dolgok varhatok...
majd amikor mindenki egyszerre akar majd adni, aztan hivjak margi-tkat es mivel eppen nem lesz elerheto jonnek majd a kenyszer likvidalasok, majd dolnek a brokercegek nehany bank es talan nehany orszagban pedig lecserelik majd a penzt amit hasznalnak, hasznaltak korabban.....
(ez a pozitiv valtozat, a rosszabbikat hagyjuk...)
eurocent 2015. 03. 10. 17:27
Előzmény: #6699  pomperj
#6714
Magyarországi viszonylatban nekem az a tapasztalatom, hogy akkor jön a válság, amikor virágzik az ingatlan piac és mindenki autót vesz. Én úgy érzékelem, hogy ez az időszak most kezdődik, azaz még van kb 2 évünk (lehet, hogy tévedek).
Közben az embereket, most nem gazdasági összeomlással fogják megkopasztani, hanem "brókerbotrányokkal". Ami csupán bírósági eset, egyébként minden happy.
Amikor már nem lesz kit kopasztani, akkor jön el az igazi gazdasági válság.

Kisvuknak igaza lesz, hogy az elkövetkező években Afrika lehet a gazdaság motorja. Kérdés, hogy ki fogja ezt a motort birtokolni. Úgy néz ki, hogy Kína nemcsak USA szerepét szeretné átvenni, hanem játszótérnek kinézte magának a balkánt (épül a gyorsvasút, stb) és Afrikát.
Nemrég olvastam egy végzős diák Afrikáról készült diplomamunkáját. Évi kb 6%-al bővül Afrika feltárt természeti kincseinek a mértéke. Szóval ezüst, arany, ércek, olaj és talán gáz is van ott bőven, minden az iparhoz szükséges.

Nyilván ez előbbiek nem tetszenek USA-nak. Erős dollárral próbálják Kína, Oroszország érdekeit fékezni, ez sokáig nem fog menni, választásokig valahogy ki kell húzni. Arra az esetre, ha balul sülne el a dolog a befektetőknek szánt hírlevélben azzal etetik a jónépet, hogy Kína és Oroszország pénzügyi háborút tervez USA ellen és jaj most mi lesz. Ez Kínának és az oroszoknak sem érdeke, csak nyomásgyakorlás része. Előbb utóbb megnyugszanak a kedélyek. Addig meg néha nagyobbat korrigálnak a tőzsdék a nyersanyagos cégek árfolyam esése miatt.

A WeathDaily már tavaly írta, hogy nagyon volatilis lesz a piac, de egyelőre szerintük fel az irány. Persze előtte jól be kell vásárolni mélypontokon.
Egyelőre én is erre számítok és 99% cashben (hátha tévedek) várom az alját, aztán ott meglátjuk.

Hú, ez tőlen szokatlan módon hosszúra sikeredett:)
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:20
Előzmény: #6708  Törölt felhasználó
#6713
koszi szepen...
az alappal minden rendben....
eppen tul vagyunk 1 auditon....
;)
bar ugy nezem mo-on nagyobb gondok vannak....
egyebkent konyvelo ceget kellett valtani, mert sajnos ok nem tettek eleget az osszes torvenyi eloirasnak, ez pedig nem vetne rank jo fenyt igy erzekeny bucsut vettunk egymastol....
(nekunk nem fer bele ez, mert mi hosszu tavra tervezunk)

legyel olyan kedves es masolj mar be az arany-ezust forumrol 3 hsz-ast amit te a temaval kapcsolatba tettel....
nehanyan erdeklodve olvasnak, vagy csak szorakoztasd a kispajtars cimboradat a DAX forumba eleg jol elvagytok ott....

ne aggodj hamarosan veget er a kalvariad, aztan nezhetsz uj hobbi utan, mert a megveszuk az esest fiboval megspekelve es havi 10% fixel talalva mar senki nem fogja enni....
addig is jo szorakozast!!!
;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:09
Előzmény: #6710  pomperj
#6712
VEDD A FÁRADTSÁGOT ÉS KERESGÉLJ!

a "légy szíves"-szóról már biztos hallottál-hát akkor használd! és legfőképp ne utasítgass ilyen hangnemben és másmilyenben se!
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 17:07
Előzmény: #6707  Törölt felhasználó
#6711
"...mert tudom hogy ugy se fogsz"

:ÐÐÐ

na látod? "még 5-15 év" és már egész jól ki fogsz ismerni! :))))

pomperj
pomperj 2015. 03. 10. 16:59
Előzmény: #6704  Törölt felhasználó
#6710
MASOLJ IDE ERDEMI HOZZASZOLASODAT.
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 16:50
Előzmény: #6696  Tibi0002
#6709
nekem 100 pozi (1% kitettség/pozi) már nem átlátható.max.20, de inkább 10, v alatta.
ezért szoktam nyitás után pár hétig, hónapig opciókkal menedzselni.aztán ha elindul a várt irányba, kiállok alóla az opcióval, ha nem akkor dobom.
most gyak. 90% kp-ben vagyok(USD). nem igazán látok alacsony kockázatú beszállót sehol.

másrészt van egy faék bonyolultságú elmélet erre a mostani (2009-...) piacra: amíg áramlik a friss pénz, addig long.
amint elfogy az új pénz: cash, majd óvatos short vagy csak partvonal.
a friss pénz pedig kezd fogyni:
link
szvsz. shortolni még, longolni már nem érdemes.
de ez is csak egy vélemény, vagy bejön, v nem.
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 16:49
Előzmény: #6706  Törölt felhasználó
#6708
írtál valamit pisti? tudod,hogy majdnem teljes egészében lekötöd a p.a. kapacitását,szóval feleslegesen koptatod miattam a klaviatúrát.konkrétan ennyit látok a hsz-edből,ez is sokkal több,mint amit kellene. alapoddal minden rendben? ausztrál fórumokon nincs rád igény? lehet inkább ott kéne osztogatnod a nagy tudásodból és tapasztalatodból fakadó bölcseleteidet-bizonyára hálásabb közönséged lenne! üdv.

(#6706) Re: PBR és Vale
Értékelés: 0
előzmény (#6700: lulo) | válasz erre | Ma, 16:33

Kisvuk
Jelzés a moderátornak
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 16:48
Előzmény: #6703  Törölt felhasználó
#6707
vegyel bitcoin-t (csak neked ajanlom, mert tudom hogy ugy se fogsz)....
legyszives ne csak vizet predikalj....
hanem olvass utana, szerintem elobb-utobb megerted, vagy csak vakon hihetsz benne....

ha pedig jol fel akarod magad huzni vegyel demora bitcoint es par ev mulva, legyen mondjuk 5 mert tudom azzal szoktal gunyolodni az en hsz-aimon...
nezd meg 5 ev mulva milyen hozamot ernel el vele....

nagyon valoszinunek tartom (99,2-99,8%) hogy a bitcoin jobb eredmenyt fog produkalni, mint amit te fogsz elerni....
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 16:33
Előzmény: #6700  Törölt felhasználó
#6706
mikor fogsz rajonni ill. megerteni, hogy nem az a fontos mekkora talalati arannyal kereskedsz???

valahogy mostanaban nem hoztad fel a DAX-ra irt velemenyemet....
hogy is volt 10000-10050 folott venni es rasszanni 250-300pipet...
bar visszakeresheto...
;) 2szer nem jott be, 1szer meg igen szoval jatsz a szamokkal...
talalati arany?
kockazat osszesen?
nyereseg?

hogy all a feltetelezett 10000EUR-os szamla....
meg mindig megvan a havi 10% fix amivel viccelsz????
kivancsi lennek tudod-e hany a forum temahoz kapcsolodo hsz-od volt iden es tavaly????
(elarulom tobb ujjad van...), mondhatnank azt is hogy 90-95%-ban zert nezzel be ide hogy kotozkodj....
varom az arany es ezusttel kapcsolatos hsz-aidat ill. a korrabiak szamat...nem lesz konnyu talalnod...
egyebkent tobb embert tiltottak ki ill. sikerult a provokacioddal eluldozni, mint ahany erdemi hsz-od volt itt...sot talan 5szor-10szer annyi embert...
ha azokat az aranyokat nezned az sokkal kinosabb lenne!!!!!

eurocent 2015. 03. 10. 16:32
Előzmény: #6693  Törölt felhasználó
#6705
Korábban olvastam, hogy a szaudik fenik a fogukat a PBR-re. Elgondolkodtam, hogy miért is? Néhány saját érv:
1. Világ 3. legnagyobb olajkészletével rendelkező cég (ha jól tudom).
2. Egy kis matek, nagyon leegyszerűsítve:
a) Mennyi most a WTI? kb 50USD.
b) Mennyi PBR árfolyama? Hamarosan 5USD.
c) Mennyi részvényt tudnak venni ezért a szaudiak? 50/5=10db.
d) Mennyit keresnek PBR-en, ha az árfolyam felmegy pl 10-re, azaz "mennyiért adják most a szaudiak" az 50USD-s olajat? 10*10=100USD-ért. És ha az árfolyam 20 lesz, akkor 200-ért.

Ők ráérnek, hosszú távra terveznek. A PBR-be invesztálónak is ezzel kalkulálnia kell.
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 16:24
Előzmény: #6702  pomperj
#6704
keresgélj,csak találsz néhányat!

ellenben félre sem vezetek sokakat...-írom ezt csakis azért,mert én is megnéztem miket írtál és mik jöttek be
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 16:20
Előzmény: #6701  Törölt felhasználó
#6703
"az alapomnal ketlem, hogy a fonokeim beleszolnanak..."

na látod, ezt pld. készséggel elhiszem... de nem azért, mert nincsenek főnökeid... :ÐÐÐ

a többi megint csak értelmetlen badarság. :)
pomperj
pomperj 2015. 03. 10. 16:17
Előzmény: #6700  Törölt felhasználó
#6702
Megneztem, miket irtal eddig az utolso par honapban. Egyetlen erdemi megjegyzesed sincs egyetlen temahoz se.
Ha tevednek, masold mar ide, hatha meglepsz valakit.
Törölt felhasználó 2015. 03. 10. 16:16
Előzmény: #6698  Törölt felhasználó
#6701
miert is kellene megsertodnom...???
az alapomnal ketlem, hogy a fonokeim beleszolnanak...
;0
lehet, hogy nem ertek a kotvenyekhez,de nem vagyok biztos benne, hogy te fogsz hozza erteni valaha is.....( a legszomorubb, hogy meg mindig nem erted miert is irom ezt neked...), ne aggodj majd utana eloadod a forumon hogy mi hogy es miert tortent ahogy tortent, a kerdes inkabb az hogy azt honnan fogod ollozgatni...
meg az is elofordulhat hogy neked kene picivel tobbet olvsni.....(bar zerintem inkabb a szovegertessel lehetnek gondjaid, mert ezzel volt gond mar akkor is amikor az EUR/CHF-rol beszeltunk, sajnos nem sikerul mindig a legelemibb szinten megfogalmazni dolgokat, a tobbseg ertette,sajnos te nem...
nagy valoszinuseggel igy lesz ez a kotvenyeknel is es meg sorolhatnank....

tudod az elmelet es a gyakorlat kozott nagy kulonbseg van es a kozott is hogy valaki innen onan ossze ollozgat valamit...

nehanyan azt mondjak a tudatlansag aldasos...
;)
en pedig azt mondom neked, hogy a tudas nem hatalom csak a megfeleloen felhasznalt tudas az....(mert hiszem, hogy 1 nap ennek meg hasznat veheted....)
addig meg legalabb meg vagy aldva....
;)
szepen sorba dolnek a dominok...remelem nem borulsz veluk te is, persze ehez ismerned kellene a kockazatokat...(azert mert szamodra ismeretlen valami az nem jelenti azt hogy nem is letezik...)egyebkent ez nem csak rad hanem mindenkire igaz "ram is"....
;)

orulok hogy kulonbozo dolgokhoz hozzaszolsz, bar kicsit furcsanak talalom, hogy nem kereskedsz....de legalabb tudjuk toled hogyan lehet valakibol tozsdeguru....(csak nem magadra gondoltal...)
;)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek