Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 18:38
Előzmény: #6939  Törölt felhasználó
#6940
nem lehet.

link

)
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 18:12
Előzmény: #6938  Törölt felhasználó
#6939
az nem lehet,hogy az olcsó olajár jelentősen csökkenti a vállalatok költségeit,ezáltal növeli a nyereséget,ami új beruházásokon keresztül közvetve hozzájárul a gazdaság növekedéséhez?

persze csak józan paraszti megközelítéssel,igaz seri? :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 18:05
Előzmény: #6933  Törölt felhasználó
#6938
"usa recesszió"?

furi szókapcsolat! :)

háromszor szerepel a recesszió kifejezés a cikkben, de egyszer sem az usával összefüggésben. )
seri2 2015. 03. 18. 17:52
Előzmény: #6934  Törölt felhasználó
#6937
ezt értelmezd kérlek!!!!! "az se lenne mindegy miben nezzuk a gazdasagi novekedest USD-ban vagy az orszag sajat fizeto eszkozeben.... "
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 17:51
Előzmény: #6932  magellan2214
#6936
hozam/kockazat (semmit nem kell jobban megbonyolitani mint amilyen)....

bitcoinba nem kell kettos konyvelessel es egyebb turpisagokkal szamolni, egyebkent ha valakinek 10 eves nemet allamkotvenyei voltak a mult heten akkor az EUR gyengulesevel majdnem 25 evnyi hozamot bukhatott...(nincs jelentosege)

pomperj eszedbe jutott mar TLT-t mondjuk EUR-ban vagy mas devizaban megnezni......
engem nem erdekelnek jelenleg a kotvenyek....
tberki 2015. 03. 18. 17:51
Előzmény: #6934  Törölt felhasználó
#6935
At afat kiveve minden mas ado fuggetlen az artol es a mennyisegtol fugg. Mo-n valami kokos kiszamolta hogy amennyivel nott a fogyasztas a relativ olcsosag miatt az visszahozta jovedeki adoban az afakiesest...
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 17:46
Előzmény: #6933  Törölt felhasználó
#6934
nem tudom hany embernek jutott mar eszebe,de szerintem rajtam kivul nehany ezer kereskedonek igen, hogy a gyengulo olaj arnak milyen hatasai vannak mondjuk az orszagok koltsegveteseire???

mert nem csak mo-on van am a benzin araban mindenfele ado, hanem ez szinte hasonloan van a vilag mas orszagaiban is...

na most ha olcsobb a benzin ar akkor az erre fizetett ado is kisebb, hogy hogyan fogja befolyasolni a kulonbozo orszagok koltsegveteset, szerintem nem nehez kitalalni...
a masik erdekesseg, hogy az extra adot amit az olaj termekekre kivetettek nehany angolszasz orszagban 50%-rol 35%-ra akarjak modositani, persze nem fognak erte nagyon lobbyzni mert milliardokrol van szo (nem forintban)...
;)

recesszio= trend alatti novekedes, nem kell feltetlenul zsugorodnia a gazdasagoknak, persze azt nem tudjuk, hogy eppen mar nem zsugorodnak...
az se lenne mindegy miben nezzuk a gazdasagi novekedest USD-ban vagy az orszag sajat fizeto eszkozeben....

mindenesetre az informacioert nyomtam 1 pluszt (ezt se gondoltak volna sokan, csak a targyilagossag kedveert)...
;)
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 17:33
#6933
magellan2214 2015. 03. 18. 17:07
Előzmény: #6929  Törölt felhasználó
#6932
Kosz a neveket.Nekem a BC tul abstrakt.Csak meglepett hogy kik settenkednek a téma korul.Most azt hagyom hogy mit hozott a CDS az emberiségnek,de ezeknek van tapasztalatuk az unkonventional rendszerek "sikeres" epiteseben,telepiteseben.
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 15:12
Előzmény: #6921  pomperj
#6931
mindenki arrol beszel, hogy turelmes szocska marad vagy megy??

a helyes kerdes inkabb az lenne, hogy az usa gazdasaga recesszio fele halad vagy mar benne van???

persze ki az aki annyira bator, hogy kialljon a nagykozonseg ele es bejelentse ezt.....

nem baj par honap mulva majd bemondjak a hirekbe, mi utan kitomtek a nepet....

szoval hagyjuk a meset a habbal annak aki vevo erre....
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 14:44
Előzmény: #6910  emerald
#6930
Szia,

nem tudom olvastad-e a netfolio cikket,de elmeletileg a Plus500 is fekete listan van az MNB-nel....(remelem mar nincs naluk szamlad)....
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 14:31
Előzmény: #6924  magellan2214
#6929
szerintem ha egyre tobb ceg kezdi elfogadni az jo jel....
ne adj isten 3 even belul esetleg az apple is ugy dont, az azert megmozgatna, de a gorogok jovoje is megmozgathatja, ugye Ciprusi balhenal volt benne 1 kis mozgas....
egyebkent nem figyelem az arat nagyon szorosan, mert rovid tavon sokkal inkabb hazardirozas mint kereskedes vagy befektetes....
hallottam mar olyanrol is hogy adot vagy esetleg hitel tartozast is lehet majd vele torleszteni, persze en bitcoinban nem vennek fel hitelt, mert az meg a CHF hitelnel is sokkal de sokkal rosszabb lenne....
nalam sokkal okosabb emberek keresik a felhasznalasi lehetosegeit...
mint az apple-nal, az apple watch sem azert lesz sikeres mert (nem ok csinaltak az elso okos orat, nem is a legolcsobbat,de rajtuk keresztul lehet majd eladni a legtobb app-ot...),ja hogy tobb szazezer szoftverfejleszto dolgozik az apple-nek ingyen annak a remenyeben, hogy sikerul valami olyan app-ot irni ami vagy telefonon ill. tablet-en elnyeri a felhasznalok tetszeset..., (nemsokara lehet majd az apple watchra is, peldaul IG-nal jon a kereskedesi app az apple watchra mar az elso naptol;)ha pedig igen es millios nagysagrendben letoltik akkor az apple meghiv es segit tovabb fejleszteni az app-odat, nyilvan akkor mar penzt is fogsz vele keresni...
nem konnyu ez ellen versenyezni.....
ha erdekel a bitcoin tema, nehany nev aki erdekes lehet:

Chad Cascarilla;James Cox;Barry Silbert;Charles Allen; Raoul Pal;John Mcdonnell; Edward Harrison stb.stb...
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 14:00
Előzmény: #6924  magellan2214
#6928
ma ontik a bitcoin-t...
ha folytatodik a penznyomda amire azert eleg jo esely van fundasan bitcoin elonybe van a legtobb fiat currencyvel szemben...
ha jol emlekszem 2016-tol felere csokkentik a bitcoin menyiseget ami bekerul a rendszerbe, mostanaban 150$ korul volt a banyaszat koltsege...

1-es elemzesek szerint 10000, masok szerint 30000 szoftver fejleszto dolgozik a bitcoin es felhasznalasi lehetosegein...

nekem csak par bitcoinom van es az is papir penztarcaban egy resze az otthni szefben, masik resze pedig a ceges vaultban....

ha folytatodik az orulet veszek meg,de nem akarom a portfoliom tobb mint 0,5%-at bele rakni mert nyilvan nagyon volatilis, stoppal en nem probalkoznek, de ha valakinek csak nehany szaz ezer forintja van akkor is lehet 0,5%-ot venni, csak nem 10,20,50 bitcoint kap az ember hanem 6-6,5micro bitcoin-t....

0,5%-ot kockaztatni, hogy az ember akar megduplazhatja a teljes tokejet vagy akar meg 5-szorozheti....(ilyen lehetoseget en nem hagyhatok ki)...
Tibi0002 2015. 03. 18. 13:44
Előzmény: #6925  Tibi0002
#6927
bocs, tárgytalan a kérdés, technikai hiba miatt volt látható a 0.5-ös eurusd :) és az 570 forintos dollár :)
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 13:38
Előzmény: #6921  pomperj
#6926
pomperj ne feledd az arany es ezust piacan nincs tul kinalat mint peldaul az olaj piacan, sot ezustnel majdnem 10%-kal kevesebb a kinalat mint a kereslet....(persze en nem a papir megallapodasokrol es ETF meg hataridos kontraktusokrol beszelek hanem a fizikai ezustrol), aranyban sincs tul kinalat, sot mint tudjuk a piaci termeles 25-40%-a el sem jut a piacra mert Kina es az Oroszok nem exportalnak...

mint korabban beszeltuk itt au-ban 1100-1250AUD az ASIC,ha dragabb termelessel biro banyakat nezzuk akkor 1300-1400AUD
szoval a szamok 825-940USD-nal a piac 60% nem kepes nyeresegre, ahol is nagyobb a kereslet mint a kinalat....
en 1400AUD (0.75 AUD/USD) ill. 1050$-ra teszem ahol a banyaszok kepesek breakeven-be lenni, persze ha esik meg az olajar akkor nagyon optimistan szamolva talan lehet 50$-al lejebb a breakeven....

szoval 1000USD-os aranyarral en nem szamolok, persze van eselye kb. 5-10% de en tobbre nem tennem....hogy leszur-e ala vagy sem azt nem tudom,de amire nagy esely van hogy 1140 ala benez par napig esetleg 1-2 hetre,de ott azert sokan gyujtogetnek akik ismerik a dorgest.....
most azt a reszet hagyjuk, hogy az arany kereslete nem igazan az usaban van...
amire szerintem 30-40%-os esely van hogy meglatogatjuk az iden 1075-1120-as zonat...
persze arra is van esely legalabb 20% hogy borul a bili es jon az ujabb QE az usaban a kovetkezo 3 honapban 5-15%-os USD gyengulessel...., vagy arra is van esely, hogy a gorogok vegre felallnak es akkor az ECB es union szepen benyelik a vesztesegeket a hedge fundokkal egyutt....
ha pedig a gorogok nem fognak fizetni jonnek, utana jonnek szep sorban a franciak,spanyolok stb.stb...ugy meg nehany het alatt 1550 korul talalhatja magat az arany arfolyama akar mar iden is....
talan nem veletlen, hogy cable az utobbi napokban gyengebben teljesit ott is jonnek a valasztasok...

erdekes evunk lesz!!!!
Tibi0002 2015. 03. 18. 13:34
#6925
Látszódik nálatok ez a marha nagy tüske?
link
magellan2214 2015. 03. 18. 13:21
Előzmény: #6919  Törölt felhasználó
#6924
Bitcoinhoz
Digital Asset Holdings LLC startup célja bevezetes reszvény kereskedes Bitcoinban a tozsden.CEO-ja Blythe Masters/volt JPM top manager/aki 20 evvel ezelott a CDS alapok lerakasanal jeleskedett.
Szerinted ez bukasra v.sikerre van itelve?
Denever 2015. 03. 18. 13:17
Előzmény: #6922  Törölt felhasználó
#6923
1 hete oldalaz az arany. Lehet, hogy ma a Yellen beszédre kitör valamelyik irányba nagy erővel.
Törölt felhasználó 2015. 03. 18. 12:51
Előzmény: #6920  tberki
#6922
Annyi pluszt valóban nem ad mint amennyibe kerül. )
pomperj
pomperj 2015. 03. 18. 12:43
Előzmény: #6918  Törölt felhasználó
#6921
1)"a penznyomtatason kivul nem latok mas "iparagat" ami igazan menne jelenleg a vilagban"

Nekem ugy tunik, ez zsenialisan megfogalmazott lenyege a korszaknak.

2)Egyebkent SPY nagyon kenyelmetlen pozicioba fut, jo sok ciklus erkezik a meredek szakaszahoz egyszerre a kovetkezo par hetben. Sok jele van, hogy valami nagy keszul.

3)Az arany meg teszteli a 1130 szintet. Semmi jele annak, hogy megtartani keszul.
Megeshet, hogy a 1930-270 meretu 10 eves rally 62%-os korrekcioja jon, nagyjabol 900 szintre?

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek