Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2014. 12. 01. 20:15
#4760
úgy látom, az aranyban nagyon otthonosan mozogsz, ha megkerdezhetem, melyik bányatársaságok papírját tartod igazán jó vételnek mostanság, vagy amikor elérkezik a forduló ideje? Válaszod előre is megköszönöm!
pomperj
pomperj 2014. 12. 01. 20:14
Előzmény: #4756  emerald
#4759
Csak sajat magammal is ellenkezeskeppen, feldobnek par otletet, kizarolag neked, hatha valamelyik megtetszik:-)

1)50 USD alatti olaj nem kepzelheto el, szinte semeddig.
Akkor a hosszutavu LEAP opcio csomagom, mindjuk 50-55 szinten 2016ra (2017re), nos, igen nagy valoszinuseggel pozitivban zarna.

2)Ha Putyin helyeben lennek, (vagy jobaratja es tanacsadoja mint te),
megvennem az osszes olaj opciot minden tozsden, 40-70 USD kozott 2015marciusra, mondjuk 5.0 trillio ertekben.

Aztan felsorakoztatnam a szarazfoldi csapataimat...hol is lennne erdekesebb? Iran? Irak? Estonia? vagy legyen Azerbajdzan is benne, hogy OV orulhessen?Vagy inkabb a flottat az Eszaki tengeri olajmezok elott, agyukkal a platformokra szegezve?

Ja, a helyi orosz etnimum, meg a platformokon a 6 orosz persze elobb fellazadna, es kituzne a zaszlot.

3)Amit ezen keresnek, azon megvennem a vilag 20 legnagyobb olaj-oriasat. Aztan leallitanam a termelest 3 honapra.

Amikor mar 250 USD az olaj ara, es mindenhol egymast verik az autosok a 3 napos sorallas kozben a benzinkutak elott, na, akkor ujra inditanam oket, szepen komotosan.

4)Ha Obama helyeben lennek, akkor most feltoltenem a Strategia Reserve Olajtarolokat, szinultig. Es, 3 ev mulva mielott lemondok, eladnam az egeszet, a penzbol meg kifizetnem az allamadossag 10%-at. Azonnal 100 evre ujra elnoknek valasztananak.

5)Ha kisbefekteto lennek, egyre azt lesnem, hol van az olaj ar alja. Kiszamolnam, hogy 50 USD ar mellett melyik olajceg az, amelyik BIZTOSAN nem megy csodbe (=nincs adossaga).
Aztan varnek turelemmel, amig esik a kes, amig az olaj esik.

NA, ott az aljan aztan megvennem annak a cegnek az osszes reszvenyet.

Good luck.
emerald 2014. 12. 01. 20:13
Előzmény: #4757  tberki
#4758
Igen jó lessz figyelni, valami készül csak nem tudom mi.
De fokozott óvatosságra késztet.
tberki 2014. 12. 01. 20:03
Előzmény: #4756  emerald
#4757
Az utolso mondattal melysegesen egyetertek. En ugy latom hogy tul sok lett a treder es tul sok lett az elerheto informacio. Nyilvanvalo hogy a nyersanyagoknak emelkedni kell, de napon belul 5-8%ot nem hiszem. Raadasul ugy hogy a tozsdek meg nem esnek. Az nekem nem kerek.
emerald 2014. 12. 01. 19:27
Előzmény: #4751  pomperj
#4756
Én nagyon is értem amít írtál.

És igen van az a helyzet amikor csak a cash jó.
Én igazán támogatom ha van valakinek fizikai nemesfém befektetése, de az se jó mindenre és mindenkor. Ezt sem szabad elfelejteni.
Például tervezem további fizikai arany vásarlását, de nem fogok kapkodni, kivárok. Ha lessz 1000$-körül veszek, ha nem akkor marad ami van.

Ma minden szempontból érdekes a piac.
Olaj egy erős támaszról korrigált, ausztrália nagy minuszban, gondoltam szegény bányoszokra, meg tréderekre. Ott gondolom nagy pozició likvidálás lehetett, holnap pedig réssel fel nyitnak majd.
Emlékszem még mikor másfél éve hajnali kettőkor keltem rendszeresen h az ausztrál bányászaim figyeljem...:)
Már nem elérhetőek nekem, de most biztos mérgelődnék azok után amit ma arany-ezüst produkált.

Indexek furán viselkednek, dax nem akart kicsit sem esni, mintha tudna, várna valamire. Az a gyanum ha lesz is a közeljövőben 5-10%esés, előtte sp csinál egy ATH-t vagy új csúcsot.
Valami kirázásnak jönnie kell mindkét irányban, legalábbis eddig azt tapasztaltam.

Én maradok a mindkét irányra készülésben, fő az óvatosság alapon.

PBR-t zártam pénteken mindkét irányt, most gondolkodom h beszállok újra longba.

Bányászok megmenekültek, de az 1210-20-at aranynak at kellene
vinni ahhoz h a következő szintet elérje GDX.
Ó hát most látom át is vitte!....:))) akkor viszont nem elérhetetlen a cca:23,5$ GDX
Egyenlőre marad a kivárás, nem teszek semmit velük.

Nekem épp nem is alakultak szerencsétlenül a trédjeim, de abnormálisnak látom a piacok mai viselkedését.

Good luck
buyandhold 2014. 12. 01. 18:16
Előzmény: #4754  Törölt felhasználó
#4755
USLV-rol mi a velemenyed? (ETN)
a mai (eddigi) kozel 20%-os rally eleg jol mutat...persze tegnap kellett venni...
de hosszabb tavon eleg nagy sztori latszik benne
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 12:34
Előzmény: #4753  buyandhold
#4754
En au-ban elek....
Szoval nem tudom hozzaszolni AFA kerdesekhez.....
Szerintem SLV- nel nagyobb lehetoseg az SLW
Bar nekem is van SLV-m, amit ha lesznek hasonlo leszurasok mint ma voltak akkor adom es SLW- t veszik helyette.....
Nem kell rejteni az aranyat es ezustot, jol el vannak a vaultokban....
Bar az igaz az arany kevesebb helyet foglal mint az ezust vagy a vele egyenerteku keszpenze......
buyandhold 2014. 12. 01. 12:22
Előzmény: #4752  Törölt felhasználó
#4753
hasonloan gondolkozok, bar fizikailag inkabb aranyat vennek:
1. afa mentes
2. joval kissebb: elrejteni, megaddal vinni
3. kis speaddel lehet venni

ezust ellenben:
27%afa (nemeteknel 7%, de az is brutalis) amit helybol buksz... es a sima spread sem kicsi...

mivel viszont az ezustben most nagyonn storyt latok, azt inkabb szamlara veszem (SLV ticker), TBSZ-re...

osszegezve szerintem most a fizikai arany es szamla ezust a nyero kombinacio...

varom a velemenyeket...
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 11:10
Előzmény: #4751  pomperj
#4752
Pomperj te is tudod es en is, attol fuggetlenul, hogy hiszunk valamiben vagy nem az nem valtoztat a tenyeken....

Keszpenz pedig jo dolog lehet ha van mogotte ertek, sajnos egyre kevesebb ertek all mogotte eppen a jegybankok penznyomtatasa miatt.....

Tehat a kerdes sokkal inkabb arrol szol, hogy szabaduljunk az ertektelen dolgoktol es probaljunk valami olyanra cserelni aminek magasabb az erteke jelenleg ill. magasabb lesz a jovoben....

ez peldaul aranynal es ezustben nagy valoszinuseggel igy lesz....
engem nem erdekel, hogy most vagy 5percel ezelott, 5h, vagy 5 nappal ezelott esetleg 5 eve mennyit ert, az viszont sokkal inkabb, hogy ,milyen valoszinuseggel fog tobbet erni mondjuk 1,2,3,5,10,15 esetleg 20 ev mulva......

belemehetunk a jatekba, hogy ki mit mondott es mi lett, de tenyleg van jelentosege, hogy valaki eltalalta vagy sem....
aminek van jelentosege, hogy megjatszotta-e lekereskedte a lehetoseget....

Most jojjek azzal, hogy 4717-es hozzaszolasban megmondtam, hogy az ezust 14,5-re ill. ala leverhetik....
(14,4 volt ma az alja), szerintem nem kellene ilyen szintre lesulyedni.....ezt szerintem hadjuk meg a DAX forumozoknak
az hogy ki hogyan jut el 1 eredmenyhez, matematikai modelek alapjan, vagy tea levelek tanulmanyozasabol, teljesen mindegy....
en nem itelem ha valaki sikeres igy vagy ugy, de a rosszindulatu megjegyzesekre es paraszt vakitas jellegu beszolasokra igenis valaszolok.....

seri2 peldaul elmagyarazta, hogy 1 medve piacon nem esik minden mert ha az EUR gyengul az USD-al szemben akkor a USD erosodik az EUR-val szemben....
na most tenyleg, mit lehet erre komolyan valaszolni....

NA BRAVO!!!!

Hiszek a fibo-ban, de nem a piacon...,nem zavar ha te eszerint kereskedsz,de nem ettol leszel nyereseges, hanem a megfelelo kockazatkezelestol es a kereskedessel eltotltott idotol.....

Nincs jelentosege, hogy milyen arat latunk neha....
tudod mint a story-ban:
setal az ember az utcan es meglatja, hogy a kave ara 5$ , a masik oldalon meg 10$, gyorsan beszalad a boltba es venni akar 5$-ert kavet, mire az elado azt mondja sajnos elfogyott, szolgalhatok valami massal?
az emberunk megkoszoni a valaszt es atmegy a masik boltba....
es szeretne venni kavet.
a bolt tulajdonosa meg 10$ ker erte, amire a mi kis vasarlonk azt feleli, de hat a masik boltban csak 5$.
Mire azt a valszt kapja, hogy akkor miert nem veszi meg ott...
-mert sajnos elfogyott.
erre pedig azt a valaszt kapja:
ja ha nekem is elfogyott akkor nalam csak 4,5$-ba kerul....
;)

Szoval en addig probalok fizikai ezustot venni kp-ert amig meg is lehet venni, nem csak papiron....
De nem zavar ha te 90% kp-ban ulsz mert meg mindig jobb mint 10,20,50,100szoros tokeattetelekkel longolni....
hogy erre hogyan jutottal, mint erdekesseget elolvasom,de igazan nincs jelentosege szamomra...
mit ahogy a tobbseget sem erdekel, hogy hogyan szamoltam ki, hogy nagy valoszinuseggel leverik az ezust arat 14,5-re vagy ala.....

Neked is sok szerencset!
pomperj
pomperj 2014. 12. 01. 10:27
Előzmény: #4734  Törölt felhasználó
#4751
Ket kis megjegyzes.

1)"keszpenz, jo dolog,de egyre gyorsabban veszithet ertekebol, ha beindulna 1 komolyabb inflacio...."

Abszolut.
De, itt es MOST deflacios depresszio keszulodott mar evek ota.
Aminek a kialakulasat foggal-korommel megakadalyozni akartak a kozponti bankok (FED,ECB,BOJ,...), minden eszkoz bevetesevel, a likviditas novelesevel, a penz keszlet triplazasaval, penz nyomda ejjel nappali tuloraban nyomtatassal.

Es nem cask nekem, masoknak is ugy tunik, hogy az olaj arzuhanas a napokban SZALAGCIMBEN bejelentette, hogy a kozponti bankok vereseget szenvedtek.

Elfogyott a kamatcsokkentesi lehetoseg, nincs QE municio mert egyre kevesbe hatekony, es HIABA volt minden, mert NEM allt le a deflacio.
Azert nem, mert az allamok tovabb noveltek az eladosodast; ugy meg nem lehet ellene nyerni.

Szoval, mindenki tudja, hogy a 2014Q4 inflacios szamok mar vilagszerte MINUSZBAN lesznek.
Visszaterve tehat, egyelore nem kell felni inflaciotol.

A vereseg teljes, gyozott a DEFLACIOS DEPRESSZIO.
Az olaj ar (vaserc, szen, nyersanyagok, munkaberek, segelyek zuhanasa, stb) mind ezt erositi. Ennek osszes kovetkezmenye hamarosan a nyakunkban lesz.

2)Tudom, nem hiszel az Elliott es mas TA modszerekben, plane nem Fibo-ban.
Pedig az bizony nem mas, mint egyfajta Tozsde-tortenelem. Persze, hullamokban es szamokban kifejezve, ahogy ott kell.
Megis, nem meggyozeskeppen, de remelem talan erdekes lesz.

Ujra olvastam Bob Prechter utolso par EWT lapjat.
Bob az 17906 pont (DOW) szintre tette a szamithato legmagasabb tozsdeindex szintet, mint arhato csucsot.

A szamitas komplikalt es sok variacios, nem is irhato le egyszeruen. Nem is lehet pontos, az is evidens.
De alapvetoen arra epult, hogy 300 eve a nagy tozsde-csucsok DOw-ban szamolva, nos, mind Fibo szam korul voltak.

A mostani DOW szinteken, a 17711 szam az egyetlen Fibo szam. Nincs jo messze egyetlen masik Fibo szam se.

Es aztan megvizsgalta, hogy a nagy es hosszu ideig tarto csucsok kornyeken eddig mekkorak voltak az elteresek a Fibo szamhoz kepest, es mikeppen ismetlodtek.

A napokban a legmagasabb DOW csucs 17894 volt, Nov.21-en, pont egy hete. Akkor Dow 12 pontra megkozelitette 17906 Bob-szamot.

3)Szoval, van egy eros deflacios gyozelmet hirdeto, olajos szalagcimunk. Meg van egy majdnem perfect Elliott-Fibo cel-arunk mostanaban.
Veszedelmes kettos ez.

Meglatjuk, hogy emlekezni fogunk-e ra sokaig. Szerintem igen.
Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 09:27
Előzmény: #4740  seri2
#4750
Lehet, hogy te ezt nem latod,de majd rajosz, bar neked kb. ugy 20-30 ev mulva fog leesni, hogy az AUD igenis menekulo devizak koze fog tartozni.....
Au-nak a vilag legnagyobb gazdasagaival szabad kereskedelmi megallapodasa van... es nem csak kinanak es japanak,de Koreanak, Indonesianak es meg a Nemeteknek is exportalnak es a sort folytathatnam......
elarulom nem csak nyersanyagot, elelmiszert, bort stb.stb....
igen au-ban vannak kockazatok, foleg a kialakult ingatlan lufi miatt.....ezen kivul az egyik leggyorsabban fejlodo fejlett orszag...es nem csak gazdasagilag, de nepesseg szempontjabol is szepen novekszik, szoval fogadj ra es megtudod......
(en az eletemen tettem ra, mert 12 evvel ezelott az akkori tudasommal es fundamentalis elemzessel, kiszamoltam, hogy kb. 60-70millio forintal jobban jarok 30 ev alatt mint mo-on tennem....)
bar kicsit alabecsultem, mert akar a duplajaval jobban jarhatok es jelenleg ez is 1 szereny es konzervativ becsles....
CHF-ben igazad van amig az EUR-hoz van kotve komoly kockazatot tartalmaz ez.....
Yen-t felejtsd el, a befektetok es kereskedok (mar ugy ertem akiknek kicsit is van ralatasa a dolgokra, ill. ertenek hozza azok mind adjak, vagy adtak, esetleg ebben vannak eladosodva, mert a tobbseg arra jatszik, hogy Japan becsodol, es a JPY elertektelenedik.....

USD-ra en nem fogadnek, mert az igaz, hogy eddig a legbiztonsagosabb menekulo devizapar volt a tobbivel szemben valaszthatod amelyiket akarod EUR,GBP amelyik tetszik ,de ez nem lesz orokke igy.....
(es en ezt ugy mondom, hogy jelenleg van nehany pozim:
USD/NOK long
USD/CAD long
USD/RUB long

Nem vagyok vilagvege varo, nekem ahogy van nagyon megfelelne,de az elet nem all meg.....

Nem tevesztettem meg senkit, bar ha valaki felreert dolgokat, mert meg az alapokkal sincs tisztaba az nem az en problemam....
Talan hangsulyoztam parszor, hogy mindenkinek felelosseget kell vallalnia az osszes tetteiert es a befekteteseiert es kereskedeseirt......

Hogy ki butitja a nepet es beszel suletlenseget azon nem artana elgondolkodni......(de komolyan), egyebkent nagyon feluletes vagy......
nem ment a DOW 3000pontot es a nasdaq se 1600,de nem emlekszem hany olyan kereskedest tettel fel ahol a hozam/kockazat arany legalabb 2:1-hez volt.....
En tettem fel 500-600pipes, de akar 5:1-es kereskedeseket is csak figyelni kellett volna nem a hasznalhatatlan grafikonjaitokat szinezgetni, meg fibozgatni.....
Keresgess szptemberi hozzaszolasok kozul, ha pedig tudnal szamolni es kockazatot kezelni, akar eleg szep penzt lehetet keresni vele elarulom 2 szamjegyu hozammal, es nem 1,2,3,4,5-el kezdodik a szam....
(persze ez nem jelenti azt, hogy ez az atlagos hozam, 1 honapban,de ilyen is letezik....)

Az hogy te nem latod milyen penzugyi cunami kozeleg, az a te bajod ill. a te problemad lesz majd amikor elbucsuzol a szamladtol, mert a fibbod nem fog megmenteni....
de ne higy nekem, csak nyiss demon egy normalis 100k-s szamlat, na akkor elmondhatnad magadrol, hogy elmeletben felalltal a start vonalhoz es longolj amit kedved tartja.....
gondolom a DAX es S&P500 lesz a kedvenced.....meg tegyel be mondjuk 1 ezust pozit, aztan nezd meg 3 ev mulva es rajossz mennyire nem ertesz hozza....
Persze lehet, hogy meg kll kerned valakit, hogy a szamolasban segitsen mert 17800-17200 az nekem sehogyse jon ki 3000-nek,de valoszinuleg neked ez jobban megy....
Szoval hadjuk a rizsat meg hangulat keltest, inkabb terjunk vissza a dolgokra 3,5 esetleg 10 ev mulva remelem, nem fogsz magad ala csinalni ha meghallod a piac vagy a tozsde kifejezest....

Vagy kiteheted a falra, hogy kisvuk szolt.....
recluse82
recluse82 2014. 12. 01. 09:11
Előzmény: #4746  tberki
#4749
2016 ra meg johet az 50%
tberki 2014. 12. 01. 08:54
Előzmény: #4742  krida
#4748
napi 5%kal meg kerdezel ilyenekt?

miert nem veszel ezustbanyat? az egyeb tokenyeresegedbol fenntartod, az ezustot meg elrakod ameg fel nem megy az ara? sokkal egyszerubb. napi 5%bol meg fussa... :)
krida
krida 2014. 12. 01. 08:54
Előzmény: #4744  Törölt felhasználó
#4747
ez valószínűbb szcenárió. Hacsak nem lesz valami háború...
tberki 2014. 12. 01. 08:52
Előzmény: #4744  Törölt felhasználó
#4746
ezt felirom :)
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 08:18
Előzmény: #4739  Törölt felhasználó
#4745
egy kis önismeret soha sem árt! ha itt valaki kötözködik,akkor nem másra kell mutagatnod,hanem egyszerűen tükörbe kellene nézned!
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 08:00
Előzmény: #4740  seri2
#4744
2015-re kb. plusz 20 százalék DAX-ot várok (alsó hangon) a 2014 dec. végi záróhoz képest... nem tom az mennyi lehet majd S&P-ben... ;-))
Törölt felhasználó 2014. 12. 01. 07:55
Előzmény: #4740  seri2
#4743
a NOK is kezd azzá válni
krida
krida 2014. 12. 01. 07:22
#4742
Ezüstbe végre mán bele lehet venni??? Hetesen elég bullishnak tűnik :)
seri2 2014. 12. 01. 05:40
Előzmény: #4739  Törölt felhasználó
#4741
mert mondjuk ha ránézel a grafikonra akkor láthatod,hogy az egyik deviza gyengül a másik meg erősödik.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek