Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2014. 11. 23. 13:00
Előzmény: #4438  Törölt felhasználó
#4440
Az a bajom a dollarindex-szel hogy tul nagy mertekben tartalmazza az eurot, kvazi az eurusd inverze. De ez csak az en hulyesegem.
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 12:30
Előzmény: #4437  tberki
#4439
igazad van,sorry... sajnos másoknál nehezebben viselem a hamis prófétákat,főleg ilyen stílusba ágyazva-ez van
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 12:27
Előzmény: #4437  tberki
#4438
A dollárindex TA-képe jelenleg nagyon izgi:

link

5-ös minor szintű hullámban mozog felfelé, ahol is pénteken ellökte magát felfelé a 30-éve tartó csökkenő trendhatároló vonalról (zöld vonal a chart tetején).

EW tekintetben az RSI és az MACD divergenciába került a 4-es és 5-ös hullám közötti tartományban, így a május óta tartó mozgás valódi 5-ös impulse-nak tekinthető, amit a mostani kis 5-ös befejezése után A-B-C lekörnek kell(ene) követnie.

A nagy kérdés sztem az, hogy mennyire megy még fölfelé a mostani kis 5-ösben... és eközben meddig gyengül tovább az EUR.
tberki 2014. 11. 23. 12:01
Előzmény: #4435  Törölt felhasználó
#4437
Kedves lulo!
En egy dolgot nem ertek. Miert kellene erteni barmely kivulallonak is a bitat es elfogulatlanul nyilatkozni rola. Szanashet spammelitek a hulyesegerekkel a topicot, teljesen ertelmetlenul. Van ket hozzaszolas aminek koze van a temahoz, aztan jottok ti ket oldalon keresztul... vagy "izeljetek" egyet vagy vagjatok egymast jol pofan de fejezzetek mar be legyszives.

Inkabb arra mondjon valaki okosat, hogy vajon az aranynal vart erosodes korrelal e tovabbra is a dollar gyengulessel vagy elvalnak egymastol
Pomperj, ha meg olvasol: a dollar index egy erdekes instrumentum, 54% benne az eur kereszt sulyozasa, igy az eur szignifikans gyengulese torzitja a kepet. Szerintem emiatt tunt elvalasnak a pentek. Ha a tobbi keresztet nezed a dollar semennyit sem erosodott penteken, sot. Igy mar az elvalas nem olyan egyertelmu. Fontos kerdes lenne megbecsulni erdeke-e az eur gyengitese Draghinak, es ha igen meddig. Az is egy erdekes kerdes hogy az eur gyengitesevel az Eus devizak gyengulnek e vele (penteken ez tortent).
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 11:44
Előzmény: #4409  McDee
#4436
ugyanaz

DOW: link

S&P500: link

NDQ esetében: link
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 11:38
Előzmény: #4433  Törölt felhasználó
#4435
befejeztem volna,kár volt előcitálnod!
én megértem az elfogultságodat,de nézd már meg miként szólítottam meg,ill. a rá adott reakciót!

nem szídtam,a tényeket írtam
nem jó látni senkinek a vesztes pozijait sem,csak ezek a vesztes pozik 99%-ban abból fakadnak,hogy saját magának mond ellent(pontosabban amire mások figyelmét felhívja,pont az ellenkezőjét teszi),erre próbáltam célozni,tükört állítva neki
nem lesz több sikeres kötésem
"És mi baj ha nem kezel egyenlő félként? "az a baj vele,hogy az alapvető intelligencia első lépése lenne a mások tisztelete nem lebecsülve senkit

én is sorolhatnám..
nos mivel nem ismered a történetet az elejétől fogva,így reális képet sem tudsz alkotni,ehhez vissza kéne olvasnos az első dax topicos hsz-étől a mai napig. érdekes lesz olvasnod a többiek reakcióit is!
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 11:36
Előzmény: #4409  McDee
#4434
ez se rossz: link )
Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 11:22
Előzmény: #4432  Törölt felhasználó
#4433
Szia!

Ennek nem tudom hogy mi értelme volt, ha így is gondolod, a gondolatmenetedet nem értem.

1., Akkor mi van ha megsértett, jó belátom először fölkapod a vizet és belemész ebbe az egészbe ......de már 100x mész bele és most Te szólítottad meg....

Attól jobb lesz Neked, ha szidod mint a bokrot?

Esetleg több sikeres kötésed lesz?

Jó látni esetleg, ha több vesztes pozit zár? vagy csonkol?

Nálam sem sokkal jobb a helyzet 20-ból 3-at tudok végigvinni, viszont azt a 3 pozit meg lehet nézni, bátran vállalom.

És mi baj ha nem kezel egyenlő félként? Ez az Ő baja nem a Tied?

És még sorolhatnám... nincs értelme a számat tépni....

Törölt felhasználó 2014. 11. 23. 06:49
Előzmény: #4402  Törölt felhasználó
#4432
és mág annyit hozzáfűznék,hogy azért itt a fórumon van számos felhasználó,akik nagyobb tudással és tapasztalattal bírnak vuknál,azonban vele ellentétben ezzel nem kérkednek folyamatosan,egyenrangú félként kezelik a kezdőket,vagy kisebb tapasztalatúakat,nem kioktatnak,hanem érdemben segítenek és nem okosnak akarnak látszani,hanem valóban azok is és nincs szükségük arra,hogy ezt kényszeredetetten,kimondva,vagy kimondarlanul sugallni próbálják,mert ez egy fél mondatukból is azonnal nyílvánvaló! ezáltal nem válnak a pf bohócáva,így kifigurázás alanyává sem,sőt,ha belépnek egy társaságba,ahhoz legalább eleinte alkalmazkodni próbálnak,ahelyett,hogy irritáló,megmondó emberes stílusukkal provokálnának,ezáltal közutálat tárgyává válnának

itt a vége,pont,ezek a sorok még kikivánkoztak
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:49
Előzmény: #4429  emerald
#4431
:) nem ismertem ezt a számozást Tiedje mestertől.

egyvalami viszont feltűnt: link (piros nyilak)

ezek szerint ő az egész 2011 szeptembere óta tartó esést még csak egy fölérendelt '4'-nek veszi? Ez nem is kicsit furcsa, de mivel nem értek hozzá így inkább "ráhagyom". ;-)
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 20:24
Előzmény: #4379  krida
#4430
"Hát a gáz nagyon beesett úgy látom."

Nos, 19-20 fokot mondanak a hétvégére Boston és New Yorkba.

Ez benne van és még van egy kis tere lefele, ha csak annyit teszel hogy D1 -en rádobsz egy Bollinger Bandot láthatod, hogy még a 20-as mozgóig sem jött vissza.

W1 -en meg most szűkül rendesen és ha kitör egy szuszra elmehet 5.5-ig első körben.

Persze aki 4-H-n trédel vagy alatta, annak nagyon beesett, de aki fölötte trédel az már megszokta ezt :)

emerald 2014. 11. 22. 20:22
Előzmény: #4423  Törölt felhasználó
#4429
Nézzétek ez egy régi elemzés, nagy tf-en. Lehet most már át lehetne számozni, de a nagy irányvonalak lehet mégis stimmelnek?
link
emerald 2014. 11. 22. 20:07
Előzmény: #4404  tberki
#4428
Hát aranyra vetítve ezt a mögöttes érték vagy tartalom....hát mindent mondhatnék csak azt nem hogy követi ezt az elvet az árfolyam.

Amióta én ezzel foglalkozok(fizikai,9-10éve és nem nagy mennyiségben persze), volt nagyon lent és nagyon fent is az ár.
Közben pl:itthon volt 160-300ft-ig dollár ár.
Mivel mi ugye mindig ft-ért vásárolunk anyagot, ezért lényegesek ezek a tényezők is. Mikor 160ft volt egy dollár, és az arany ára is lenn volt, akkor irreálisan olcsó volt. A fizikai kereskedők nagyrészének az a véleménye hogy a "billentyű nyomogatók" bármerre befojásolhatják az árat...:)))

Az én véleményem pedig az amiért Gyuszi nem is kereskedik arannyal, hogy nagyon manipulált instrumentum.
Tehát irtó bravúros egy mutatvány a tőzsdén követni az árat.

Valaki(k) érdekei úgy kívánják h olcsón szeretnének vásárolni, NAGYBAN.
Persze ugyanezek a vásárlók majd egyszer jó drágán vissza is adják egy részét..:)) Gondolom dupla vagy semmi alapon.-persze ez csak az én gyanum. Mindenesetre amíg a jegybankok a vételi oldalon állnak, miközben az árak esnek...:DD

Ebből csak egyféle képpen lehet jól kijönni. Bármit tehetünk virtuálisan, adhatjuk-vehetjük de a fizikait el ne adjátok!!

krida
krida 2014. 11. 22. 20:03
Előzmény: #4426  sellMcsitri
#4427
:) (többen is vannak)
sellMcsitri 2014. 11. 22. 19:59
Előzmény: #4416  krida
#4426
ma én is írtam ide, meg te is? a sültbolondnak ez egy újabb bizonyíték lesz, hogy te én vagyok :))
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:38
Előzmény: #4424  tberki
#4425
:)

részemről inkább erre helyezném a hangsúlyt: "Even if wave (5) down isn't over yet, this will remain the ideal target range for wave B when it occurs."
tberki 2014. 11. 22. 19:19
Előzmény: #4423  Törölt felhasználó
#4424
igen ez igy van. Nem mondjak az impulzus hosszat csak hogy "kozel van a vegehez" :)

Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:14
Előzmény: #4421  tberki
#4423
Ok. Viszont vegyük észre a fogalmazásból h. ha mégis lemenne 1000$ alá az nem változtatna a prognózisuk helyességén... ))
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:12
Előzmény: #4420  tberki
#4422
tudom mi volt a TP-jük nekem is megjött ez a mail.
tberki 2014. 11. 22. 19:06
Előzmény: #4419  Törölt felhasználó
#4421
a lenyeg hogy ok 5 hullam utani aljnak erzik a 1130 korul aljat, es korrekcio indulasat jelzik (a 3 eves trend korrekciojat).

egyebkent magam is ugy latom hogy ha nem is ertuk el az aljat kozel vagyunk hozza. Es ezt kicsit kapcsolnam az altalam vart dollar gyenguleshez.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek