Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2014. 11. 22. 19:03
Előzmény: #4419  Törölt felhasználó
#4420
ohh bazz a szamok nem jelentek meg. Szoval a target range 1433-1500.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 19:02
Előzmény: #4418  tberki
#4419
ügyes fogalmazás... látszik h. nem ma kezdték a szakmát. :)

egyébként egyetértek velük... és azzal is h. "when it occurs." ;-)
tberki 2014. 11. 22. 18:59
Előzmény: #4417  Törölt felhasználó
#4418
EWI free hirlevelbol:

"If these lows are wave A, as shown by the "You Are Here" arrow on the Simple Schematic, wave B will carry gold higher into 2015. A reasonable target range is $1433-$1500. Even if wave (5) down isn't over yet, this will remain the ideal target range for wave B when it occurs."
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 18:58
Előzmény: #4416  krida
#4417
Azt majd a NAV eldönti helyetted. )
krida
krida 2014. 11. 22. 18:56
Előzmény: #4414  Törölt felhasználó
#4416
lol semmit sem kívánok reklámozni.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 18:47
Előzmény: #4412  krida
#4415
és téged vajon miért?? kb ugyanazazért,amiért marcit is

szerintem kezeld egy hónapig a found-ját,vagy a hobby számláját,hátha meg tudod erősíteni annyira,hogy fussa egy retúr rep.jegyre is a tésztán kívűl
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 18:46
Előzmény: #4412  krida
#4414
gondolom neked meg a PF/NAV segített be kicsit abban, hogy felhagytál a jogosulatlanul végzett kamu pénzügyi tevékenységed Portfolion belüli reklámozásával... :ÐÐ
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 18:36
Előzmény: #4412  krida
#4413
;)
krida
krida 2014. 11. 22. 18:35
Előzmény: #4402  Törölt felhasználó
#4412
"vajon miért csak téged csesztetnek(és nem csak én)"

lol. Meg engem is, meg másokat is... taxisgyuszi is csak azóta normalizálódott mióta a moderáció kicsit besegített neki ebbe a folyamatba.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 16:53
Előzmény: #4409  McDee
#4411
Ááááhh.. köszi! :-) kicsit elbíbelődök vele.
tberki 2014. 11. 22. 16:44
Előzmény: #4407  Törölt felhasználó
#4410
Nyilvan igazad van. Es nyilvan letezik olyan egyszerusitett modja az ertekalapu strategianak ami enelkul is kovetheto es az esetek tobbsegeben jo eredmenyt ad. Nekem az tunik jonak hogy a befektetesre alkalmas cegek kivalasztasaban megprobalni hasznositani az ertekalapj jatek alapjait, es a konkret belepesi pontok megbatarozasanal megprobalni elliottot rahuzni az arfolyamgorbere.
McDee 2014. 11. 22. 16:43
Előzmény: #4408  Törölt felhasználó
#4409
Itt be tudod állítani a másikat (és még sok egyebet is):
link
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 16:38
Előzmény: #4383  McDee
#4408
az első két kép (S&P és NYSE) nem jelenítődik meg nálam az amúgy remek anyagban... csak Chrome-ot használok, lehet h. browser-függő a probléma?
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 16:30
Előzmény: #4404  tberki
#4407
"En abban szeretnek hinni hogy egy arfolyam vagy egy devizakereszt valahol tukrozi a mogottes tartalmat."

Ezzel egyetértek, ameddig "tartalom"-ról van szó és nem "érték"-ről. Egy olyan világban, ahol a világ vezető jegybankjai piactorzítóan agresszív módon lépnek fel a keresleti oldalon, ott csakis tartalomról beszélhetünk.

Persze nem mondom h. nem létezhet "értékalapú" stratégia, gondoljunk csak a B. Hathaway-re, de az ilyesmi csak bizonyos szintet meghaladó gazdaságos üzemméret mellett és kiterjedt elemzői apparátus révén fenntartható, ahol a határidős piaci hedge-ügyleteknek lényeges szerepe van. Kisbefektetői szinten az ilyen apparátus hiánya jellemzően erős belépési korlátot jelent az "értékalapú" befektetések birodalmába. )

Józan megfontolások alapján marad a TA-alapú kereskedés swing TF-en, ahol 1-1 komplett pozíció élettartama 1 hét és max. 4-5 hónap között szór.
McDee 2014. 11. 22. 16:29
Előzmény: #4400  Törölt felhasználó
#4406
Elkészítettem ugyanezt SPX-GLD párosra is:
link
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 15:59
Előzmény: #4400  Törölt felhasználó
#4405
link
link
link
link
link

es 1 kereskedes nem szamit, hanem mindig a soron kovetkezo 1000, mert sajnos nem tudjuk melyik fogja legjobban megtoltenni a zsebunket....
Egyebkent szamit, hogy en vagy barki mas mit gondol....???
Ami szamit, hogy az ev vegen pluszban es ha igen mennyiben zartal.....ill., hogy evek multan is novekszik a vagyonod....

persze lehet elmelkedni, meg mindenfele grafikonokat feltenni, rajzolgatni, de ezek mind csak elkepzelesek....

ahogy az oregek mondanak, "fogadj ra es majd megtudod..."

Szerintem pedig van 1 pici kulonbseg azok kozott akik elmelkednek, meg azok kozott akik kereskednek....

(szerinted valakit is erdekel, hogy a heten 10,15,20 kereskedesbol 5,10 esetleg 15 volt nyero....)

es meg mindig allitom, hogy nem az szamit, hogy igazunk van ill. hanyszor van igazunk, hanem az, hogy amikor igazunk van akkor ezzel mennyi penzt keressunk....
;)

Legyen szep hetveged!
tberki 2014. 11. 22. 15:53
Előzmény: #4403  Törölt felhasználó
#4404
Ertem.

En abban szeretnek hinni hogy egy arfolyam vagy egy devizakereszt valahol tukrozi a mogottes tartalmat. Nem tul regota foglalkozom ezzel komolyabban, es idokozben el kell fogadnom az elliott elmelet fokent pedig a fibo szintek informacioerteket es fontossagat. A tokem nagyobb reszevel inkabb az ertekalapu kereskedest szeretnem kovetni, kisebb reszevel azonban kis idotavokon "spekulalok".
Nos meglatjuk, szerintem jo az a rajz amit feltettel, de azt a melyseget en leszuraskent rovid tavon tudom elkepzelni.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 15:43
Előzmény: #4401  tberki
#4403
Fundamentumalapú modellezésben nincs tapasztalatom. Az igazság az, hogy nem is törekedtem rá h. legyen, mivel az idők folyamán arra a meggyőződésre jutottam, hogy US tőkepiaci értelemben vett likvid instrumentumok esetében az árfolyamgörbe minden lehetséges információt tick TF-re diszkontálva tartalmaz.

Tehát részemről a mindenkori fundamentális adatsorokat ill. az ehhez a körhöz tartozó egyéb híripari "kibocsátásokat" azonnal az adott instrumentum TA-képe által vizsgálom.

Mivel az utóbbi időben kezdtem komolyabban foglalkozni az EWT-vel is, így onnan nézve sem indokolt, hogy adott instrumentum fundamentális kilátásait más instrumentumra vetítve spekuláljak. Nem állítom h. nem lehetséges ilyen összefüggés, de számomra a mindennapi trédelésben ezek sokadrangú szempontok.
Törölt felhasználó 2014. 11. 22. 15:22
Előzmény: #4398  Törölt felhasználó
#4402
nos! akkor kezdjük az elejétől

idejöttél erre a fórimra,mindenkitől számon kérted,hogy mit és miért csinál,kivétel nélkűl mindenkibe belekötöttél,kioktattál,hogy
-ne használjon tőkeáttételt
-ne akkora legyen a vállalt kockázata,
-leaajnáltad a "fibbót",elliottot, használókat(ezzel nem csak a fórumózokat,hanem a világon több millió embert,akik élnek a technikai elemzés eszköztárával),akik napon belül kereskednek,akik skalpolnak,ill. gyakorlatilag bárkit,aki nem a te kereskedési stílusodban,időtávodon,vagy stratégiád alapján kereskedik,nem használ qvantitatív analizátort,ajánlati könyvet,esetleg ezek helyett chartot használ és nem dob ki feleslegesen dollár ezreket különböző hasznosnak vélt,vagy haszontalan dolgokra,azoknak persze ugyanezt elnézed,akik nem kritikusan szólnak hozzád!
amikor valakin nem találsz fogást,azt lekezdőzöd,demóhuszárnak titulálod,teszed mindezt úgy,hogy halvány lila gőzöd sincs,hogy ki mióta és mekkora számlával teszi ezt.nem mintha ennek bármi jelentősége lenne,mitovább bármi közöd lenne hozzá!persze az nem tűnik fel,hogy adott esetben egy rátermettebb illető néhány hét,vagy hónap tapasztalattal tudja azt,amire te a gyenge képességeid okán soha nem leszel képest.(ugyanígy kritizálod,vagy hitetlenkedsz havi 10-20% hozamon,azt persze elnézed,hogy krida lassanként percenként 5x-özi a számláját,mert ő épp baráti hangon szól hozzád.)ezt folyamatosan próbálod leplezni és kompenzálni a tudományosan hangzó,több száz soros,semmitmondó hsz-eidel,ami egy laikusnak(akik éppen nem járnak ilyen fórúuokra)úgy hangzik,mintha lenne valami közöd ehhez az egészhez,szemben azzal,aki egy kicsit is konyít hozzá,nos ők azok,akik pontosan tudják,hogy a hsz-eid többsége épp az ellenkezőjéről árulkodik.
minden egyes hsz-eddel a saját szegénységi bizonyítványodat álltod ki;trendirányú kerekedésről beszélsz(egyébként helyesen),közben a beírt pozijaid épp ellentétesek az aktuális trenddel. ennek következtében bűszkén vered a melled,hogy milyen jó vagy kockázatkezelésben,pedig csak a fentiek miatt kényszerűlsz ennyi csonkolásra.írd csak be,hogy idén hányból hány kereskedésed végződött csonkolással!
ha valaki szembesíteni próbált a megnyilvánulásaiddal,vagy kritikával illettet,sértődötten otthagytál egy egész topicot,vagy egyenként szakítottál meg kapcsolatot adott emberekkel,hogy nem üti meg a szinteted,vagy nem méltó a veled való kommunikácira. nevetséges,inkább nem sorolom,könnyebb azt számba venni,hogy még kikkel folytatsz párbeszédet.hánnyal is? kb 100-ból még maradtak ketten-hárman?!

azt se veszed észre,hogy ez nem annyira ba@gatás,hanem egy görbe tükör,amibe nem vagy képes belenézni,pedig igen csak hasznos lenne magad kívülről látni!

elgondolkoztál már azon,hogy vajon miért csak téged csesztetnek(és nem csak én)?? talán érdemes lenne,ahogy a helyesírásra is egy kis figyelmet fordítani(nem az ékezetek hiányára célzok),aztán utána majd beszélhetünk arról is,ki ragadt meg az óvodás szinten és ki a szellemileg sérűlt!

na ennyit rólad,a nagy tudású és tapasztalatú,de leginkább szánalomra méltó,kéretlen tanítóról..

eddíg kb 10x kérdeztem,milyen butaságaimról beszélsz,hátha tanulok belőle,ugye tudod,hogy ezzel a mai napig adós vagy
tberki 2014. 11. 22. 15:14
Előzmény: #4400  Törölt felhasználó
#4401
Technikailag van benne logika. Mit gondolsz arrol taxisgyuszi ha ezt megprobalnank valamifele globalis fundamentummal alatamasztani vagy csinalni egy olyan modellt hogy mi tortenne ha az arany szignifikansan gyengulne. Engem nagyon erdekelne ez a tema, meg akkor is ha nem vagyok erdekelt a temaban (ill. Kozvetve mas instrumentumokban igen). Ilyenek jutnak eszembe:
Tegyuk fel hogy Au 1000usd
1. Dollarnak tovabb kell erosodnie minden devizahoz kepest, igy a banyaszok onkoltsege alacsonyabb lesz dollarban kifejezve (es kesobb kezdenek hisztizni de vajon kibirjak 1000ig?)
2. Tozsdekre ujabb penzmennyiseg jon. Ujabb ath-k a fejlett piaci tozsdeken (ezt a tozsdeindexek TAja vajon alatamasztja? Szerintem mar nem)
3. Jegybankok fedezete ill. Orszagok tartalekai dollarban kifejezve csokkennek. Uj arany kereslet a jegybankok reszerol(ez arfelhajto tenyezo kene hogy legyen)
....?

En az 1.000 dollart nagyon alacsonynak erzem a banyaszok onkoltseget tekintve. Nagyon kivancsi vagyok mennyivel tud a piac tullendulni az egyensulyi ponton. En ugy gondolkozom hogy az egeszseges haszon olyan 10% korul van. Ezt adnam a sulyozott atlag onkoltseghez es azt tekintenem "fair arnak". Ennek mar most alatta vagyunk. Persze ez sajat kulonbejaratu velemeny es max. Vitaindito

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek