Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 03. 13:11
Előzmény: #3918  szarvasvadasz
#3920
Avagy alapokat rengető fordulat előtt áll a teljes energiapiac - szerintem.
offshort
offshort 2014. 11. 03. 13:09
Előzmény: #3846  Törölt felhasználó
#3919
-"vegyel 1 negyzetracsos fuzetet"

Teljesen felesleges kockásfüzetes jegyzeteléssel pazarolni a drága időt , mt4-es rögzit , megjegyez és naplóz is .
Statisztikázza a nyertes/vesztes trédeket , %-ban is, meg db-ra is .

-"barmelyik ceg csodbe mehet"

na igen )

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 03. 12:50
Előzmény: #3917  szarvasvadasz
#3918
Svéd állami TV Andrea Rossi E-Cat készülékéről, amely a betáplált energia többszörösét adja le:
link

ELFORSK LENR közlemény az E-Cat 32 napos független tudományos tesztjéről:
link

ELFORSK részletes riport az E-Cat 32 napos teszt mérési eredményeiről (részlet a 30-ik oldalon az összefoglalóból):
link

9. Summary and concluding remarks

A 32-day test was performed on a reactor termed E-Cat, capable of producing heat by exploiting an unknown reaction primed by heating and some electro-magnetic stimulation....The purpose of this longer measurement was to verify whether the production of heat is reproducible in a new improved test set-up, and can go on for a significant amount of time. ...

...In summary, the performance of the E-Cat reactor is remarkable. We have a device giving heat energy compatible with nuclear transformations, but it operates at low energy and gives neither nuclear radioactive waste nor emits radiation. From basic general knowledge in nuclear physics this should not be possible. Nevertheless we have to relate to the fact that the experimental results from our test show heat production beyond chemical burning, and that the E-Cat fuel undergoes nuclear transformations. It is certainly most unsatisfying that these results so far have no convincing theoretical explanation, but the experimental results cannot be dismissed or ignored just because of lack of theoretical understanding. Moreover, the E-Cat results are too conspicuous not to be followed up in detail. In addition, if proven sustainable in further tests the E-Cat invention has a large potential to become an important energy source. Further investigations are required to guide the interpretational work, and one needs in particular as a first step detailed knowledge of all parameters affecting the E-Cat operation. Our work will continue in that direction.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 03. 12:15
Előzmény: #3916  pomperj
#3917
Lockheed Developing Truck-Sized Nuclear Fusion Reactor

link
pomperj
pomperj 2014. 11. 03. 12:04
Előzmény: #3913  Törölt felhasználó
#3916
Gaz tema.
"Azok jól mennek hál isten, de ez egy pillanat alatt megváltozhat"

Nekem inkabb az az erzesem, hogy a gazosok 1-2 hettel az olajosok elott jarnak. Es a nat.gaz megindult eros rallyja eppenseggel gyorsulhat is, ha onnan az olajosoktol is hatszelet kapnak.

Az ugyanis semmikepp nem tarthat orokke, hogy a gazon kivul minden energia szektor, mint olaj, szen, uran lefele megy, a furocegek zuhannak, az olaj oriasok le-fel korrigalgatnak, a gaz meg egyedul megy fel. Legalabb egy ido utan megiscsak kell pozitivra valtania a korrelaciojuknak.

Azt meg vegkepp nem lehet megmagyarazni funda alapon, hogy mi megy most, mert minden armozgrol szolo hir ellentetes a szakmai funda alapok allitolagos helyzetevel.

Ezt az eddigi eszelos divergenciat is csak nagyon mely zsebu szereplok voltak kepesek megcsinalni, de orokke ok se kepesek ra.

Szoval, figyelek. Es bamulom ami folyik.
De mostmar az orosz Gazprom lassankent jobb vetel lesz minden masnal;-)
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 10:52
Előzmény: #3856  Törölt felhasználó
#3915
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 08:34
Előzmény: #3913  Törölt felhasználó
#3914
koszi,
ez is a resze a kereskedesnek, nem kell sajnalni, meg van 11 banyasz remeljuk, a kezdo 15-bol legalabb 6-7 bent marad a jatekban es azok szepen megcsinaljak amiert vettem oket....

Kepzeld mi lenne velunk ha minden het illetve honap olyan lenne mint sept.16-tol volt 3-4 hetig.....
(valoszinuleg kokain vagy heroin tuladagolasban elhunynank, mert nem talalnank semilyen kihivast magunknak....)

Nem akarok senkit remiszgetni a tobbseg ugyis figyelmen kivul hagyja,de peldaul nalunk ma a Westpac esett 6,6%-ot mert a bank uzleti eredmenye eppen csak 1 picivel alul teljesitette az elvarasokat...
nincs igazan szerintem jelentosege hogy 1 ceg 7,63billio$ profitot csinal vagy 7,56-ot...
vaserc haldoklik, szenbanyaszok haldoklanak,aranybanyaszok es olaj ipari cegek is, egyedul a gaz szektor meg ugy ahogy tartja magat.....
kerdes meddig, mert ha esetleg elkezdenek onteni a sracok akkor onteni fognak mindent....
(es sajnos nagyon ugy nez ki, szerintem a kerdes sokkal inkabb az hogy mikor 3-4het vagy 3-4 honap mulva.....)
Ez a szitu kisertetiesen hasonlit 2007 julius-decemberi idoszakra.....

Szoval csak ugyesen, legyen szep napod!
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 07:46
Előzmény: #3912  Törölt felhasználó
#3913
Szia!

Nagyon sajnálom a bányászaidat, ez főként az oroszok számlájára írható, az ebolahoszti csak hab a tortán, főleg hogy kamu az egész, USA direkt kísérletezik ezzel a sz@rral.

A SEKNOK-on kívül nekem is csak gázom van , meg gázos cégek link

Azok jól mennek hál isten, de ez egy pillanat alatt megváltozhat,

Valami nagyon nagy készülődik szerintem is és az nem pozitív az tuti :((

Nem merek már tanácsolni semmit, mert ,lehet hogy látom az irányt , csak addig elmegy ellenem 20%-ot és simán belefér az is....:S

Ilyen vérzivataros időkben szerintem csak az opciók nyújtanak védelmet vagy az azokkal való pozifedezés.

Drukkolok a keresztjeidnek. :)
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 05:33
#3912
#143113) Re: ...................
Értékelés: 0
előzmény (#143109: BalazsiS) | válasz erre | Tegnap, 21:11
Kifejthetném , de nem fogom .....hagyd, menekülj, mert mire tréder leszel....ha leszel belemegy egy pár millád minimum.....

Vannak jó befektetések pl.:jelzáloglevelek kifoghatsz akár évi 15%-ot is , de 9%-ot, ha nagyon figyelsz Te is elkaphatsz....

Hallgass Rám (ugyse fogsz) nem hiányzik ez neked egy kicsit sem .

Tényleg csak jó tanács és nem lesajnáló pökhendi gúnyolódás.
Xautista

Ez 1 nagyon szep es nagyon oszinte hozzaszolas volt Xautista...

3 banyaszomat kivagta a stop es masik 2-3 pozi veszelyben..., mondhatni nem szepen alakulnak a dolgok....
van meg 3 micro shortom Us indexekben csak hogy az orszemek kint legyenek, azokat is hamarosan uti a stop, ugy nez ki sikerul vissza adni az eves profit 80%-at hamarosan....

Utolso mentsvar a CFD hobi szamlan EUR/USD ; AUD/USD ; NZD/USD pozik mindegyikbol sikerult mar a harmadik pozit hozzaadni...

Olvastam a dax forumon, hogy valaki azt mondta, hogy mekora rally varhato ha a medvek beallnak venni.....
kis baratunk csak azt felejtette el, hogy jelenleg 0,05% medve van a piacon...:) (tehat abbol nem lesz rally),de ha a jegybankok beallnak reszvenyeket venni mint Japanba tortent, akkor boven van meg ut felfele, persze azt nem szabad elfelejteni,hogy kozben a Yen meg szakad....
Tehat amit az egyik oldalon megkeres az ember annak nagy reszet elvesziti FX-en....

Sajnos ahogy en latom a hullam ami kozeledik azt nem lesz kepes 98-99% meglovagolni, remelem tevedek a meretevel kapcsolatban mert ha csak fele akkora mint amilyenek kinez akkor a 2008-9-es valsag csak 1 laza bemelegitesnek fog szamitani a marathon elott, ha a merete nagyobb mint a fele mint amire saccolok akkor Isten aldjon mindenkit es talan nem rossz otlet ezt a karacsonyt szepen megunnepelni a csaladdal, mert attol tartok az kovetkezo karacsonyok nem lesznek olyan szepek es bekesek mint az idei....

Vigyaz magadra es tartsd szarazon a loport.....
(Helenke mar imadkozik),remelem nem kell elkezdenunk mindanyiunknak hamarosan....

Legyen szep heted!
Törölt felhasználó 2014. 11. 02. 15:38
Előzmény: #3909  emerald
#3911
jól van, akkor változtattak a hozzáállásukon, ez is számít azért és pozitívum, mert fejlődőképesek.
Törölt felhasználó 2014. 11. 02. 15:04
Előzmény: #3909  emerald
#3910
e mail..
emerald 2014. 11. 02. 14:20
Előzmény: #3906  Törölt felhasználó
#3909
Eggyetértünk alapvetően, ezért akarok máshol számlát nyitni :)
Én kezdőként itt kezdtem, hát nem volt tapasztalatom, se ismeretem.

De nem olyan szörnyű mint azt hirdetik, ezt viszont állítom 1,5év után.
A kifizetéssel nincs baj, ezt több fórumtárstól tudom, egészen biztosan.
Törölt felhasználó 2014. 11. 02. 13:39
Előzmény: #3902  McDee
#3908
Nem hallottam meg a cegrol....
Ha megbizhato ceg,persze ez utana kellene nezni, akkor mindenkeppen erdekes lehet....
1. kamattot fizetnek a be nem fektettet penz utan....
2. ETF 2EUR+0.02%/tranzakcios dij az azert nem rossz ahoz kepest amit a magyar es mas piacokon a kis bucket shopok felszamolnak 8-15$-rol is hallottam mar...

A kisebb dijak pedig lehetove teszik, kisebb poziciok felvetelet, az elony elvesztese nelkul...(ilyen dijaknal mar 500-600EUR-os pozikkal is lehet operalni, anelkul hogy jelentosen csokkene a hozam a tranzakcios dijak mellett).....

Ha nem is veszi fel a versenyt az IB-vel azert megkozeliti...

Persze ne feledjuk erdemes utana nezni azert a ceg multjanak!!!!
Törölt felhasználó 2014. 11. 02. 13:30
Előzmény: #3906  Törölt felhasználó
#3907
Vikinek azt tanácsolom, hogy annál a brokinál, ahol 50.000$ alatt lehet nyitni számlát készüljön föl a legrosszabbakra, ez az állítás igaz lett volna 5 éve, most azonban az 5.000$ Nálam a mérce ezeknél a brokiknál, a legmegbízhatóbb ECN bróker az ATC Nekem 2 hónap volt hogy bekerüljek..... ez az egyetlen negatívum.

Utána rangsorban jön a BostonPRime

Végül a Ducas

Randomban nem bízom, de ott is van pénzem, kicsit maipulálnak az egzotikus devizákkal pl.:EURHUF

DE nem annyira mint az Admiral, az undorító... ez csak magánvélemény.
Törölt felhasználó 2014. 11. 02. 13:20
Előzmény: #3901  emerald
#3906
Szia!

Ne haragudj de a plussz500 .... hát oda soha, de soha sem tenném a pénzem, annyi rosszat hallottam róla, fórumokon is.A slippage manupulációk a legkevesebb , de a tüskék és na nemkifizetések stb..stb....

Asszem EURUSD chart van fönn róluk a youtuben és mellette fut a ducascopy-é is ( ott meg szar a platform, valami orosz fejlesztés pff)
Érdemes megnézni...

Régebben könyvjelzőben volt a videó, de a kislányom eltüntette, megprószálom megkeresni.
McDee 2014. 11. 02. 13:17
Előzmény: #3904  emerald
#3905
Video: link
emerald 2014. 11. 02. 13:16
Előzmény: #3902  McDee
#3904
Kíváncsivá tettél, majd végigolvasom.
Köszónöm:)
emerald 2014. 11. 02. 13:11
Előzmény: #3899  viki1
#3903
Viki, a kitco-ról jutott eszembe, fizikai arannyal foglalkozók mindig ezt a grafikont figyelik mert három nap mozgását mutatja egyszerre, ami sok esetben nagy segítség:
link

Ugyanez ezüst stb...ill. a múltbéli adatokat is szepen ki tudod keresni az oldalon.
McDee 2014. 11. 02. 13:09
Előzmény: #3901  emerald
#3902
MA találtam erre: link

Állítólag USA piacán is lesznek opcióik még talán év vége előtt. Az üzleti modelljük az IB-re hasonlít (nem kicsit), ha jól gondolom. Igen kevés a hozzáférhető információ, de ha a rendelkezésre állók igazak, nem lesz ez rossz.
emerald 2014. 11. 02. 12:37
Előzmény: #3899  viki1
#3901
Szia Viki,
A plusz500-nál vagyok, de azon a szamlán már nem akarok dolgozni, az admirál marketnél nyitok másikat. De mivel admiralnál eggyáltalán nincs bányász cég, keresek még egy másikat ahol korlátlanul elérem az összes bányász céget, és van mini lot.
Van időm, az most nekem dolgozik, ha találok jó céget azt is megírom.

Budacashről azt hallottam hogy drága, azt nem tudom h náluk mi az ami elérhető mekkora a minimum mennyiség stb...

A plusz500-nál nem tudsz minden bányász céget elérni.
Az viszont remek h tudsz micro lotot nyitni.
Talán a legjobb ha egyenlőre a GDX a bányász index, esetleg a barick, aminek felraktam a grafikonját, azt kezd el figyelni.
Ezek 15.30-22h-ig usa alatt vannak nyitva, érdemes nézni napon belül is a mozgásaikat, persze arannyal eggyütt.

Ha arra kerül sor h lessz biztonságos belépő itt a fórumon írni fogunk róla azonnal. Ne aggódj nem maradsz le semmiről, segítek, meg látod segítenek mások is, bennem is tartotta a lelket Pomperj mikor tavaly decemberben belevettem(kis mennyiséget) de izgultam nagyon. Ne menj bele önálló akciókba, vagy teheted, de akkor igaza lessz Kisvuk kollégának.

Jó tanulást/nézegetést és sok sikert!

ui.:innen kezd az olvasást, aztán majd pontosan tudni fogod kire számíthatsz, kinek adhatsz a véleményére nagy biztonsággal.
link

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek