Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 11:04
Előzmény: #3976  b4ndyTA
#3980
Olajban a kereslet es kinalat jelenleg egyensulyban van, a szaudiak ontik a piacra az olajat, hogy kiszoritsak a versenytarsakat, amcsik 1 reszenek nem problema ha esik meg az olaj, a masik reszenek igencsak ellene van.....

a nyersanyag piacokon (foleg a nemesfem piacokon) kezd felborulni a kereslet kinalat torvenye.....
az aranyat most hagyjuk, mert arrol mar sok szo esett, de ezustnel mar az itteni legnagyobb kitermelok kitermelesi koltsegenel a jelenlegi ar 17%-al lejjebb van, ha a 25AUD-os arat nezzuk akkor pedig kozelitunk 40%-hoz....
(tehat lehet venni a piacon ezustot jelenleg ami 17-40%-kal olcsobb mint a kitermelesi koltseg az Ausztral banyaknal) ez nem kenyer vagy tej, az ezust nem romlik meg....
raadasul akik ezustot banyasznak azoknak van erdekeltseguk aranyban is, ott is kezdjuk elerni azt az arat ahol mar veszteseges a kitermeles.....
ugyanezek a cegeknel a rez, olom, es nemsokara a vaserc ara is kezd 1 olyan szintet megutni ahol nem lesznek kepesek nyeresegesen termelni.....
itt olyan aprocska nevekrol van szo mint RIO vagy BHP, esetleg NCM...

Na erre ertem en, hogy lesznek erdekes dolgok az ezustben...

Legyen szep napod!

az ezust piaca nagysagrendileg kisebb mint az olaj vagy arany piaca, es egyre nagyobb naked short pozik kezdenek kiepulni, tehat konyen beleszaladhatunk 1 olyan helyzetbe ahol is nem lesz eleg ezust elerheto, ha a piacon a szereplok a keszpenzes elszamolas helyett a szallitast valasztjak....
akkor pedig az ezust par honap alatt megtatosodhat es kilohet mint a raketa.....
persze nem tudom mikor,de lehet hogy csak 3 nap,3 het esetleg 3honap....,de ez a szint sokaig nem tarthato fenn.....
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 11:03
Előzmény: #3976  b4ndyTA
#3979
KI fog lőni, leegyszerűsítve.
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 11:01
Előzmény: #3974  Törölt felhasználó
#3978
GÁZ megindult, na most kellene a 6%-os nap.
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 11:01
#3977
Nov. 30-án szavaznak Svájcban az aranytartalékok jegybankon belüli növeléséről... gondolom addig is kicsit még karbantartják az árfolyamot az "aranyemberek" odaátról. :ÐÐ

link
b4ndyTA 2014. 11. 05. 10:39
Előzmény: #3975  Törölt felhasználó
#3976
Szia Kisvuk!

A "Lesznek meg itt erdekes dolgok az ezustben..... " A nem egyértelmű mondatodat egyértelműsítenéd azok számára is, akiknek nem annyira egyértelmű, de érdekelné őket a véleményed? :) Köszönöm!
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 10:16
Előzmény: #3973  pomperj
#3975
Szia pomperj,

Nezd meg az ezust grafikonjat...
Ma beszeltem a 2 legnagyobb metal kereskedovel itt Sydneyben...
Kevesebb mint 750kg fizikai ezust elerheto naluk...
Ha az osszes bulliont nezem kg-os es 100oz bar illetve felfele ezustbol ill. amit kepesek lennenek 2 heten belul leszallitani az kevesebb mint 2 tonna....(ha atutalnank a 10%-ot hogy zarjuk az arat..)
Holnapra kapom az infot, hogy mennyi van a Perth Mintben ami elerheto fizikailag......

Lesznek meg itt erdekes dolgok az ezustben.....

;)
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 10:04
#3974
En beraktam 1 olaj shortot, mert szeretnem latni hogyan viselkedik az olaj
Target: 68-72$
Stop: 81,20$

aztan meglatjuk mi lesz, bar ahogy aranyat es ezustot elnezem, az olaj konyen eshet a heten 4-8$-at....
pomperj
pomperj 2014. 11. 05. 09:26
Előzmény: #3972  pomperj
#3973
4)GDX es GLD is momentummal esik. Az utolso 3 napban az atlagos volumen a duplaja a szokasosnak. Ez normalisan a selling pressure kulminalasanak es kimerulesenek a jele. A sajto tele "Negativ ARANY kilatasok" cikkekkel, ahogy ilyenkor lenni kell.

A GLD a 20napos, 2 szigmas Bollinger csatorna also vonala ala szurt, ket napot raadasul, penteken es hetfon. Minden almoskonyv szerint ez egy fordulat jelere utal.

A GDX csak hetfon volt Bollinger savon kivul, kedden mar a vonalon zart. A Banyasz-Index GDX most 17, es a kozepvonal, mint szokasos elso target, most 24-nel vizszintezik.
Szoval, December elejere a chartok joval magasabb GLD arat sugallnak. A napos charton nem latszik meg fordulat, de nem lennek meglepve par napon belul megtortenne egy latvanyos ugrassal. Mondjuk azon a napon, amikor USD erosodese gyengulesbe fordul.

5)Xautista gaztrade-je nagyjabol azt csinalja, amit az Elliott modell sugallt: eros impulzus van felfele, es az egy hosszabb wave (3) forma elejen a bull market bekoszonteset jelzi.
Most van a rezisztencia vonal 4.16 szintjen. Ha ezen attor, a bull megerositest kap.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 11. 05. 09:00
Előzmény: #3970  emerald
#3972
A US valasztas pontosan azt hozta, amit varni lehetett. Tobbsegi Republikanusokat a Senatusban es a Conresszusban. Innentol Obama maradek 2 eveig aligha fog atmenni barmilyen torvenyjavaslat fontos ugyekben, akar gazdasagi akar immigracios legyen az.
A kerdes innentol aZ, hogy mukodik-e matol a "buy the rumor, sell the news" szabaly.

2)Ott van a nyitott gap 1905 szinten S&P, es 16400 szinten DOW-ban. A kovetkezo esesnel ez a minimalis target.

Talan ennel is fontosabb, hogy majdnem volt Hindenburg Omen tegnap. A Szeptemberi zuhanas elott 2 db volt. Ettol fuggetlenul van egy kover divergancia az A/D chart es SPY chart kozott, aminek be kene zarodnia valamenyik iranyvaltasaval.

3)Addig azonban marad a 2040-50 tartomany mint az SPY max. target.

folyt.kov.
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 08:25
Előzmény: #3969  emerald
#3971
Jó chart, ezt trendvonalat Én is berajzoltam :)
emerald 2014. 11. 05. 07:39
Előzmény: #3969  emerald
#3970
Ma kíváncsi leszek bányászokra, tegnap GDX még esett, most vajon fordulnak-e?!
emerald 2014. 11. 05. 07:35
Előzmény: #3968  Törölt felhasználó
#3969
Szia, én nem foglalkozom gazzal, meg olajjal, de itt egy érdekes grafikon, hátha van hasznosítható infó benne:link
Törölt felhasználó 2014. 11. 05. 07:01
Előzmény: #3967  elloco
#3968
Szia!

Nagyon örülök, hogy tudtál ebből profitálni, erre való lenne minden fórum.

1.,Értem a dilemmádat, ott van egy rés amit még részben sem kezdett el tölteni.

2., Jön most egy kisebb enyhülés New Yorkban pár napra, ami mondjuk tegnap tetőzött.

3., Itt van T.A. alapon egy kemégy ellenállás.

Amik a kitörés mellett szól.

1.,januárban dettó ez volt a szitu és akkor nagyon kitört és Én ennek felettébb örültem.

2.,T.A. alapon Én max. a leszúrást ( nem fogom visszakeresni, de megteheti aki akarja,) 3.6-3.5 közé vártam ez be is jött. Azaz most érzem a mozgását... ami szintén sokat számít.

3.,Szezonálisan ezek nagyon erős hónapok és ha csak a várt hideg lesz a keleti part fölött akkor emelkedni fog, ahogy kell.

4.,Mivel lefelé kirázták a longstopokat és beültettek pár embert shortba, na most azok kirázása történik 4.25-nél.( Úgy látszik hogy aki a napos gyertyákkal tradel gázban, az lefele és fölfele is szépen tudott keresni, de azt nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy W1 alatt egyetlen tarder sem kereskedik benne, .(komoly pénzzel).

5., Igen vissza fog jönni tölteni a rést, erre készítem föl Magam, de mivel a leszúrás gyors és hirtelen volt, ezért legalább ennyit kellene 4.2-től fölfele száguldania, ami 5.000-ra mutat és onnan jön a korrigálás 4.000alá.

6.,Az olaj árának minimum korrigálnia kellene a Crude-nak 95-ig szerintem. Az meg ad még egy lökést a gáznak.

7.,Az utolsó három gázadat jól alakult és Én onnantól longolom.

8., Az ukránok fizettek az orosz Gazpromnak, ez is pozitív, mert így a gázembargó miatt nem kell a gáz árával sakkbaszorítani az oroszokat.

9., Pomperj beszámozta a chartot, ami szintén fölfele mutat, hosszabb távon 8-ra vagy a fölé.

10., Időjárástól függően, de Én márciusban szeretném benyitni az első shortomat gázban , ami nem a long pozik fedezésére vannak hívatottak (ugye akkor fogy a legkevesebb gáz, fűteni már nem kell és a légkondikat sem üzemeltetik még.

Azt tanácsolom Neked, hogy zárd és nyiss egyet buy stop megbízást 4.2 körül s stop sajna 3.770 take profit 5. Mikor visszajön újra erőtgyűjteni január környékén 4.200-re akkor benyithatod a kövi longot, na azzal a lendülettel a célár 8-10 környékére mutat.

Én tartom minmum 5-ig, erre gyúrok mentálisan is.

Remélem tudtam segíteni, csak keményen :)

elloco 2014. 11. 04. 20:51
Előzmény: #3966  Törölt felhasználó
#3967
Gratulálok hozzá. Kiváló volt az elgondolásod, és a kivitelezése is. Bátorkodtalak lekövetni az elmúlt hónapban, és a beírásaid, meglátásaid alapján én is elgondolkodtam. Ezért 4 pozit nyitottam vételen, ebből 2 kistoppolódott: az egyik szép pluszban, a másik nulla körül. De kettő még fut :-)
most kicsit bizonytalan vagyok, hogy hagyjam-e továbbmenni őket, vagy lezárjam. Biztos pénz, vagy bizonytalan még több...
Mindenesetre köszönöm hogy megosztottad a gondolataid :-)
Üdv.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 19:57
Előzmény: #3965  pomperj
#3966
Áhhh ez a gáz jónak tűnik, nagyon megy, de amíg ninccs egy minimum 6%-os nap fölfele ..... addig nem az igazi....de a profit már kegyetlen jól néz ki :P
pomperj
pomperj 2014. 11. 04. 15:57
Előzmény: #3959  Törölt felhasználó
#3965
Az olaj ugyben inkabb Xautista lepesivel ertek egyet. Az nem baj, ha az elso kiserlet kistoppolodik.

Valojaban innen ugy latszik, epennseggel ez a kis(v) hullamra vart az egesz piac, hogy "kapitulaljanak" vegre a maradek bull poziciok.
Ez alighanem meglesz 2-5 nap alatt, es eljen a fordulat!

Mar keszitem a puskaport az olajosok regota legvadabb, parhetes indulo rallyjara.
Van ra jo kis listam.
Es, a tegnapi AngloGold rally is arra utal, hogy nem tart az a GLD eses se orokke.
McDee 2014. 11. 04. 15:55
Előzmény: #3951  pomperj
#3964
Tegnap S&P500 praktikusan semmit nem csinált. Ehhez képest mindenképpen figyelemreméltó a kiemelkedő forgalom komponenseiben.
Egyetértek veled, hogy VIX emelkedés mindenképpen figyelmeztető jel. Azt viszont nem gondolnám, hogy a 14-es VIX szint alacsony érték lenne. Jelenleg pontosan ide állt be a mean. Megfigyelésem szerint az utóbbi időszakra leginkább a 12 alatti szint mondható alacsonynak.
recluse82
recluse82 2014. 11. 04. 15:50
Előzmény: #3962  pomperj
#3963
ezerkösz
pomperj
pomperj 2014. 11. 04. 15:38
Előzmény: #3961  recluse82
#3962
Szia,
GPD/USD szerintem semmi jele egy (menetkozi kis flag-et leszamitva) a korrekcios szandeknak a charton. Az 1.719 szint ota stabilan masirozik, szerintem a target ar az 5evvel ezelotti (5) hullam vege, tehat 1.35 korul.
En nyugodtan tartanam, ha lenne.

Az EUR/GBP szerintem (iv) korrekciobol indul le meg egy kisse lejjebb, 0.775 fele. Vagyis egeszen visszateszteli a 2012 aljat.
DE, aztan megfordulasra szamitanek, es igen, megeshet hogy az egy secularis alj lesz.
Nem lennek meglepve, ha 1 ev mulva 0.88 fele haladna.

vegul: lehet otleteket csiholni a parok egymaskozti mozgasanak logikajara. De ezzel azert en ovatos lennek, inkabb nezd onmagaban a parokat, az biztosabb.

Good luck.
recluse82
recluse82 2014. 11. 04. 15:09
Előzmény: #3954  pomperj
#3961
Janos,

nem pont ideillo a kerdes de eurusd hez kapcsolodoan szted mennyire fogja lekovetni ezt a eu korrekcio fel gpdusd? En amugy arra gondolnek hogy eurgbp nek is illene elindulnia, es akkor ugy foghatna gbpusd emelkedeset

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek