Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2014. 11. 01. 12:13
Előzmény: #3859  pomperj
#3860
Szia Janos, eurusd-vel kapcsolatban en is ugy latom ahogy te technikailag az elerendo szinteket tekintve, de szerintem meg a 4. hullamban vagyunk ami running flat lesz. Ebbe illene egy 1.2482nel magasabb de 1.25 nel alacsonyabb alj (ha fordultunk tegnap akkor 1.2486 volt az alj). Ez esetben a korrekcio "c" pontja alacsonyabb lenne mint az "a". Azert gondolom igy mert nem latok semmilyen funda okot egy eroteljes dollar gyengulesre. Mi a velemenyed?
Azert ide irom mert ez beleillene abba a kepbe hogy az arany gyorsulo utemben gyengul, ezzel parhuzamosan a dollar erosodhetne komoly korrekcio nelkul.
pomperj
pomperj 2014. 11. 01. 10:51
Előzmény: #3857  Törölt felhasználó
#3859
1)Eleg erosen latszik, hogy SPY es USD paralel, valamint olaj es arany is , de a 2 csapat ellentetes iranyba masiroznak.

2)Abban is egyetertek, hogy olaj ara a zuhanas eroszakos karakterisztikaja alapjan 3 vagy c hullamban esik. Es ez a hullam nagyon veszelyesnek latszik mindig; viszont az ilyenbol mindig visszapattan, vagy d vagy 4 hullamformaba.
Szoval, nem lennek meglepve az olaj megfordulasan felfele, megpedig nem sokara. Es el tudok kepzelni egy 90 koruli arat par het mulva. Azert is, mert mar majdnem az (a) hullammal azonos vizszintes supporton jar a korrekccio, annal lejjebb nem szabadna esnie.

3)Az aranynal szerintem rosszabb a helyzet, mert a lefele impulzusnak az 1 es 2 hullama van csak kesz, es most indult a 3. Itt meg sok ut latszik lefele, es bar valoszinuleg eso ek forma lesz a vegen, az 1 es 4 hullam nem biztos hogy atfedi majd egymast. Szoval, aranynal a minimum target 1100 korul van, talan meg 50-el lejjebb is.

4)Ennek egy dolog mond ellent. Az, hogy USD nagyon precizen ellentetesen mozog GLD-vel mostanaban, es EUR/USD mostmar az 5. hullamban keresi a hosszu eses aljat. Azt gondolom, eleri a 1.23 szintet, es valahol akorul fordul meg, es indul 1.30 fele. Igy jonne ki az 1=5 hullam meret szabalyszeruseg.

De, ha innen mar csak 200 pipre van az USD megfordulas, akkor talan GLD is kap erre egy eselyt, es erosodesbe kezdhet.

Törölt felhasználó 2014. 11. 01. 10:36
Előzmény: #3856  Törölt felhasználó
#3858
milyen szerencse,hogy wooky-nak a saját stílusával nincs semmi baja

(#3857) pff...
Törölt felhasználó 2014. 11. 01. 10:05
Előzmény: #3851  Törölt felhasználó
#3857
Szia,

Szerintem dec 30-31.-en nyitsz 1 EUR/HUF shortot....,majd zarod mielott pezsgot bontanal....
(lehet hoza grafikont hasznalni,de lehet anelkul is lekereskedni ezt az aprosagot ezt Offshortnak uzenem)
;)
es csak aztan nyitod majd elsejen a EUR/USD longot....
(legyen valami ertek azoknak akik kepesek az arany-ezust forumot a hetvegen olvasni)....

Miert nem shortolom a Crude-ot, meg akkor is ha nagyon nagy valoszinuseggel esni fog, ill. tesztelni fogja az aljat....
Hogyan nezi ezt 1 kezdo es hogyan akinek picivel tobb tapasztalata van....?????

Tegyuk fel a Crude 80$ korul van (decemberi lejaratra)
ki szerint van ugyanakkora eselye 65$-nak mint 95$-nak???
ugye 15$ a kulonbseg vagy 1500 steps,pips....
ez a feltetelezes csak azt a pici aprosagot hagyja figyelmen kivul, hogy jelenleg az olaj cegek tobbsege 80-90$-os aron kepes termelni.....
persze biztos vannak cegek akik kepesek 40,50,60,65,70$-os aron termelni, de a tobbseg nem kepes profitot elerni 80$-os aron.....
Nyilvan nem fogjak mindenaron emelni a termelest,nem fognak tuloraztatni, vagy nem fognak extra szerzodeses vallalkozokat hasznalni....hogy sikeruljon meg tobbet termelni veszteseges aron, ha eppen a kereslet megindulna, mindaddig amig az ar el nem indul 1 kenyelmesebb szint fele addig nem fogjak magukat torni....

Ez ugyanugy igaz az aranyra,ezustre,vaserc,szen, olaj gaz stb.stb....
Tehat az esely nem uganakkora, hogy az arany 1000$/oz lesz vagy 1344, pedig 172$-os a kulonbseg mindket iranyba...
;)

link

Legyen szep hetvegetek!
Törölt felhasználó 2014. 11. 01. 09:43
Előzmény: #3853  McDee
#3856
szia, ha regelsz a seeking alpha-ra és kipipálod a vix fület az elején, akkor egy csomó ezzel kapcsolatos okosságot küldenek, mint pld. ezt is itt, ami kb. pont a te felvetéseddel foglalkozik:

----------------------------

True Contango: The Real Reason To Short VXX Long Term

Oct. 29, 2014 5:05 AM ET | 30 comments | About: iPath S&P 500 VIX Short-Term Futures ETN (VXX), Includes: SVXY, TVIX, XIV

Disclosure: The author has no positions in any stocks mentioned, and no plans to initiate any positions within the next 72 hours.

Summary

Rolling decay is a mirage.
Mispricings in the VIX term structure have and will continue to cause the VXX to trend down.

A long-term bet against the VXX is the best way to take advantage of this statistical arbitrage.
It is no secret that the VXX is not an instrument to buy and hold. At a staggering effective annual return of -67% since its inception, holding the VXX would have resulted in a total capital loss in excess of 99%.

Conversely, any long-term based short position would have reaped astronomical gains, and it still will.

Here is why:

Contrary to popular opinion, the terrible performance of the VXX is not due to the "rolling decay" associated with the phenomenon of positively sloping term structures frequently called contango. Instead it is because the VIX term structure has been (and still is) in a perpetual state of true contango since 2009.

"True contango" means that each individual VIX future is overpriced compared to its "fair price" - the mathematical expectation of the future's settlement value. There is no exact science to precisely calculate this theoretical "fair value", but it can be reasonably estimated with a model using empirical analysis of historic VIX and VRO values. (The VRO is the VIX derivatives settlement value which reflects a snapshot of the VIX every third Wednesday of the month at approximately 10am.)

To be clear, "true contango" has nothing to do with the common usage of contango in meaning that the term structure has a positive slope. The "rolling decay" associated with this usually positive slope has only occurred because the VIX has behaved differently than the market expected. If the term structure were fairly priced, it would not matter if the second month's future costs more or less than the first month's. Otherwise there would be a statistical arbitrage opportunity, thus contradicting the idea of "fair price".

Finally this mispricing in the volatility term structure is the result of the VIX not mean-reverting as it is commonly thought to. Few center-reverting stochastic processes are truly mean-reverting (with Ornstein-Uhlenbeck being an example of one that is), but I suppose this is just mathematical semantics.

Volatility still clearly reverts back to some center but this center is not constant. I submit that it decreased significantly after 2008 with the introduction of so much regulatory legislation. The commonly held "mean-reverting" philosophy failed (and still fails) to account for this sharp decrease and has resulted in materially flawed models and true contango in the VIX term structure.

So in a manner which feels almost tautological, true contango is the underlying cause of the terrible performance of the VXX and it also explains why the VXX has a net negative return even in times when the VIX term structure has been sloped negatively. Therefore until VIX futures become substantially cheaper, it seems to make sense to bet against the VXX on a long term basis.

To be clear, I say a "long-term" basis because true contango only results in a kind of statistical arbitrage; obviously not pure arbitrage.

The SVXY and XIV are instruments which are designed to perform opposite to the VXX (on a daily basis). In order to capitalize from this statistical advantage, it may be easiest to own one of these outright although both are subject to the risk of a "termination event". This is the possibility that the VXX will increase over 100% in a day thus resulting in a total loss.

Although a termination event is quite unlikely it is possible, and it would end the potential to continue holding the position to recovery. Since the key to profiting from statistical arbitrage is a long-term position, I suggest a "sell and hang tight" short-sale of the VXX. This can be hedged with long call options whenever it becomes too hard to sleep at night.

Disclosure: I hold a number of positions and options on the VXX, TVIX and SVXY which profit when VIX futures decrease in value.
Pnorb 2014. 11. 01. 09:41
Előzmény: #3854  emerald
#3855
Japán pénznyomda és nyugdíjalap

link

link

A japánok folytatják a pénznyomtatást, az állami nyugdíjalap is felemelte a részvényportfolió arányát.
A tegnapi lépéssel szerintem egy nagy jelet adtak a shortosoknak, hogy ácsi-ácsi. Szerintem mindenki tisztában van vele, hogy az állami hiányokat sosem tudják lefaragni, de folytatják a piramisjátékot. Amíg a japánoknák nagy részben saját kézben van a tartozás, illetve a nyugdíjpénztárnak is az az érdeke, hogy a részvényárak ne csökkenjenej, hatalmas vagyon fog beáramlani. Emiatt főleg a pénzügyi és szolgáltató szektor fog nőni, de ezután a termelés is fog kapni stimulust.

valamelyik nap írta valaki, hogy mstantól nem kell dolgozni, csak vegyél részvény, indexet, kötvényt, és ebből fog mindenki élni. Igenám, de mi lesz a termeléssel, a gyártással. Remélem, hogy a gazdasági alapok ismét megerpsödnek, és nem csak virtuális számokból fognak pénzt teremteni.

... bár ha úgy nézzük, tulajdonképpen a pénznyomtatás is virtuális, mert nincs mögötte semmi?
emerald 2014. 11. 01. 09:11
Előzmény: #3850  emerald
#3854
Inkább a fizikai arany topicba kéne ezt a cikket tennem, de mivel azt nem igen olvassák így inkább ide rakom.
Bocsánat tózsdei szempontból kicsit off a téma, de aki bármit is gyűjt az gondolkozzon el ezek alapján amit itt olvas hogy a vésztartalékát hova teszi. Megjegyzem nemrég előkerült egy nagyi által a háború alatt elásott ezüst étkészlet, ami annyi kárt szenvedett h rozsdásak lettek a pengék.
link

Számomra ez a cikk sok tanulságot tartalmaz.
Természetesen van más mód is, pl Koszto példaját követve, Ő már
jó előre gondolkozott. Ma persze nem lehet ugyanazokat a sémakat követni, mert ma egy usa bankba se tenném a pénzem.
Ja és azt sem hiszem h holnap jön a gond, csak jobb félni mint megijedni.
McDee 2014. 11. 01. 08:56
#3853
Gyanítom, hogy a téma rajtam kívül senkinek nem emeli fel a vérnyomását, de hátha mégis :)
Azon tűnődök, hogy az opciók implied volatilitásában (praktikusan VIX) hogyan lehet tetten érni a kockázati prémiumot. Az a nyilvánvaló (ésszerűen több mint) feltételezés, hogy az opció kiírója csak akkor hajlandó a kockázatot futni, ha ezért megfelelő ellentételezésben részesül. Ez lenne a volatilitás kockázati prémiuma. Ha SPX évesített volatilitását és VIX értékeit egy X-Y pontdiagramon ábrázoljuk úgy, hogy SPX értékei 30 nappal később vannak párosítva VIX értékekkel (hiszen VIX 30 napra előretekintő, jóllehet előrejelzés értéke nulla) kapjuk ezt a chartot: link
Az esetek több mint 80%-ban (nem 72%!)VIX>mint a 30 nap műlva realizált volatilitás. Ha a prémium számosságot >10%-ra akarjuk limitálni (így lesz értelmezhető értéke), akkor is 1SD körül van az adat. A valószínűség elég jó. az esélyek tehát (miképpen valószínűsíthető volt) masszívan a kiíró oldalán vannak. Így aztán ezen prémium konzekvens kiszivattyúzására alapozó stratégia nyereségre van ítélve.
szerintem.
Törölt felhasználó 2014. 11. 01. 08:37
Előzmény: #3851  Törölt felhasználó
#3852
Addig meg meg lehet nézni a gázos cégek részvényeit Exxon stb...

link

A n.gáz nem itt fog megállni.

Majd remélem visszatérünk rá rövidesen 4.2000fölött mármint a T.A. -ra és azon belül is az Elliot-ra.
Törölt felhasználó 2014. 11. 01. 08:33
Előzmény: #3848  Törölt felhasználó
#3851
Szia!

Szerintem megy a besz@ratás aranyban és ezüstben és mi van ha letöri azt a komoly 1180-as támaszt .... semmi!Szerintem előbb lesz 1400 mint 1000/ozz

link

Ezt nem ma fogja leütni és nem is 5-6hónapon belül, akármilyen sz@ hónap is a december, ha a statisztikákat nézzük 1150 körül egész szép support van és viszonylag értelmes helyre lehet tenni a stopot.
Január 1-től -ami csütörtök - figyelhetitek majd az aranyat, szerintem akkor tök mindegy mi lesz a tényállás idexek föl-le, vagy EURUSD föl-le .... szépen megyünk majd trendben fölfelé.
Én január elsején csütörtökön mindenképp nyitok longot ..... bárhol is legyen addig az ár.
emerald 2014. 11. 01. 07:15
Előzmény: #3847  eurocent
#3850
Hát igen, az emberek nem olyan hülyék mint ahogy azt gondolják.
Persze, svájc könnyű helyzetben van, ott épp ez a mindenkit foglalkoztató problema, hogy szeretnének a pénzük egy része mögé arany fedezetet tenni.

Ám itt ahol rezsicsökkentéssel választást lehet nyerni, itt ezzel senki sem foglalkozik.
emerald 2014. 11. 01. 06:51
Előzmény: #3845  offshort
#3849
Barrick tavaly augusztusban, mikor arany felment 1430-ra, kb 22-23$ volt, most 11,8

IMG ugyanenél az árnál 7$ most 1,88 $

Tehát míg barrick cca:50%-ot vesztett tavaly augusztus óta az árból, IMG cca: 80%-ot.

Ha mondjuk GDX esik 5%-ot mint csütörtökön, IMG esett 15%-ot ugyanaznap. Persze ez nem minden nap van így, de mutat valamit.
Azt nem merném állítani h tönkre is megy, de előfordulhat.
Más cégekről Pomperj többet tud mondani, kiket lát nehéz helyzetben.

Valaki nekem itt velük kapcsolatban azt javasolta 2,7$-os árnál hogy majd még egy dollárral lejjebb vegyek. El sem tudtam képzelni akkor az 1,5-1,7$-os árat, lám itt van mindjárt.
Hol lessz az ára1000 vagy 950$-os aranynál ennek a cégnek?!
0,2$-on?! Nem tudom hogy tönkremegy-e, de hogy veszteséges évet fog zárni valószínűleg az biztos.

Most nem merném shortolni, gondolom aranynak sem egyenes útja lessz lefele, de egy visszapattanást meg lehet venni shortra.

Pénteken azt figyeltem h az arany ára teljesen eggyütt mozgott az indexekkel, vagyis inkább ellentétesen, de azonos mértékben!! Ha indexek estek arany emelkedett, és fordítva, de a legkissebb mozgás is érzékelhető volt. Figyeltem két micro tétellel.
Ezért en most az indexek mozgásától teszem függővé hogy mikor és hol merre keressek beszállót aranyba.
Ugyanis ha pl.:dax hétfőn lejtmenetbe kezd, akkor én nem fogom shortolni az aranyat az biztos.

Törölt felhasználó 2014. 10. 31. 23:54
Előzmény: #3847  eurocent
#3848
Goldseek.com (bar ok extrem aranybogarak) es 4-40000-e arfolyamokrol almodoznak, naluk van video a svajci parlamenti felszolalasbol....
arrol is raktam fel korabban statisztikat, hogy mely orszagok hany szazalekkal noveltek az aranytartalekaikat....
sokan meglepodnenek ha utana neznenek....
Csak olyan orszagok adjak az aranyat ill. aranytartalekokat akik hatalmas bajban vannak....
es ahogy Jim Rickards mondana, ha jo a kinaiaknak akkor jo neki is....
persze itt se kell all in-t menni mint semmin,de arany es ezust az egyik legjobb befektetes a piacon hosszutavon, kozep es rovid tavon is sem rossz kereskedni....
persze en ilyen szinteknel nem tudok elkepzelni shortolast, azt meghagyom a batraknak....
800$-os aranyarra szerintem ugyanannyi esely van mint 1900-2500$-os arra...
1000$-osra meg mint 1500$-osra....
(szerintem en eleg konzervativan becsulom meg ezeket), talan igy ertheto miert nem latom a shortnak ertelmet....
;)
eurocent 2014. 10. 31. 23:29
#3847
"Why You Must Own Gold Before December" - címmel érkezett ma a Wealth Daily hírlevél.

Lényeg, hogy november 30-án Svájcban népszavazást tartanak Arany témakörben.

1 pont: Svájci nemzeti bank nem adhat el fizikai aranyat más országoknak.

2 pont: Az aranytartalékot Svájcban kell tartani és nem más országban.

3 pont: Svájc nemzeti bank növelje arany tartalékát 20%-al.

A levél írója megjegyzi, hogy a svájci nemzeti banknak nem tetszenek a fenti pontok, mert így nehezebb lenne pénzt kreálni/nyomtatni a semmiből.

Viszont, ha a 3 pontra IGEN-t mondanak a szavazók, az az arany árfolyam növekedését eredményezheti, ha nem is azonnal (korábbi cikkben azt olvastam, hogy a 20%-ot 3 év alatt kellene megvásárolnia a jegybanknak).

További érdekesség. Ha a 1-2 pontra is IGEN-nel voksolnak, az már azt is jelzi, hogy a nép nem bízik a bankárokban, ami jelzés értékű lehet más ország népeinek is...
Törölt felhasználó 2014. 10. 31. 22:39
Előzmény: #3845  offshort
#3846
Nem mondtam soha, hogy soha nem hasznaltam grafikont....
az arakat hasznalom es nezem, es ahogy tudom, hogy 78$ fontos a Crude-nal, vagy az aranynal 1180....
persze ertem en, hogy aki soha nem kereskedett grafikonok nelkul az nem erti,de mar irtam, hogy a grafikonok vizualis reprezentacioja az arnak....
a floor traderek se grafikon alapjan kereskednek...
;)
egyebkent sokszor megnezek grafikonokat, foleg olyan instrumenteknel amiket kevesbe figyelek....
peldaul grafikon nelkul is tudom, hogy EUR 1,4 korul volt a teteje es nagyon rovid ido alatt volt benne 100-120pip felszuras majd le majdnem ugyanannyi, vagy hogy 1,25-1,27 kozott mozogtunk...
vagy AUD 0,8830-50 kozott van 1 eros szint es varjuk, hogy 0,86 ala zarjon, mint az euronal az 1,3530 koruli szintnel meg az EUR/USD topikban is irtam hogy arra kell figyelni, ha akarod visszakeresheted...
es arra is emlekszem, hogy EUR 1,22 volt 1 komoly melypont...es ezt sorolhatnank kulonbozo indexeken, nyersanyagokon vagy FX parokon....

vegyel 1 negyzetracsos fuzetet, valasz ki 2-3 fx part, nyersanyagot es 2-3 indexet....
minden nap szepen sorban ird le a nyito, zaro , min,max arakat....
es az elmed csodakra kepes.....
jobb mint 1 MT4-es platform bena grafikonja...
;)
(megeri a probat, hidd el...)

barmelyik ceg csodbe mehet, ezert nem szabad all in-t menni soha, es ahogy 1 aranybanyasz ceg csodbe mehet ugyanugy csodbe mehet barmelyik ceg, tozsden nincs biztonsag csak lehetosegek es kockazat kezeles....
W.Buffet, hogy mit nyilatkozik es mit tesz az 2 kulonbozo dolog....
Hallgas vegig 1 eves vagy negyedeves jelentest mondjuk NCM.asx-nel, es azok a bankarok akik h@lyitik a nepet a 800$-os arral, kozben vasarolgatnak 1200-1240$-os arnal a cegbol....
:)
offshort
offshort 2014. 10. 31. 22:09
Előzmény: #3844  Törölt felhasználó
#3845
"Mar irtam korabban, hogy volt daytrades idoszakom....meselhetnek nehany strory-t rola... "

erről mesélj rókakoma , engem igazán érdekelne,
hogy is ment ez grafikonok nélkül ?! ) ,

nemrég megnéztem az ajánlott "moneyball" filmet , és tényleg jó , köszi ,
badprittről azt gondoltam beskatujázódott , de nem !

amugy aranybányász cégekkel kapcsolatban melyikekről gondoljátok hogy végleg tönkremegy ? , chartok alapján nem 1-nél lehetséges ,
az alacsony gold árfolyam valószínű kivéreztet egy párat !

800-as gold-ot amugy W.Buffett papa mondta , és azt is csak ugy mellékesen ,
hogy Ő azon az áron kezdene vásárolni belölle ! , nem oda várja , de HA addig lemerészkedik , ott venne ! ,
ez nagy különbség a jóslás és trédelés között !!
Törölt felhasználó 2014. 10. 31. 20:59
Előzmény: #3843  Törölt felhasználó
#3844
Egyetertek!!!
Bar en a kockazatra gondoltam....
Mar irtam korabban, hogy volt daytrades idoszakom....meselhetnek nehany strory-t rola...
Hogyan lehet 1 bejelentkezes alatt 1300$ bukni, vagy hogyan lehet vegignezni hogy az 5000$-os profit egy windos ujrainditas alatt eltunik
(25$/pip az olajnal) es csak ment eppen 200pipet 7perc alatt, es az csak 1 dolog hogy elment a profit, plusz szetvertem a laptopot, majd par oraval kesobb bevasaroltam az apple-nel 5300$-ert (laptop es imac), hogy a windoz ne tudjon tobbet jatszani ilyet....

Meg ugye azt se szeressem, amikor kiderul, hogy a 33000$ profitbol, 8000 marad a zsebben a tobbi meg a broker ill. a brokerceg zsebeben....,de jo buli...
;0
raadasul nem kell 30 orakat fenn lennem, es kb. 5-10% annyi ido raforditassal, tudom ugyanazokat az eredmenyeket hozni ill. annak 80%-at.....

es mint beszeltunk korabban rola sokkal konyebb 5-600pipes elmozdulasbol elhozni 200-300-at, mint egy 300pipes elmozdulasbol...
;)

Sok sikert a daytradereknek!
Törölt felhasználó 2014. 10. 31. 18:53
Előzmény: #3841  Törölt felhasználó
#3843
Teljesen mind1 ki mivel kereskedik ,csak keressen vele csak azert irtam a yent hogy nem csak hosszu távon lehet pénzt keresni

Törölt felhasználó 2014. 10. 31. 18:43
Előzmény: #3839  gyula1971
#3842
Vagy 1500$ 2015 ev vegere ha Helenke felveszi a versenyt az ECB-val es BOJ-val marcius-majus kozott.....
;)
Bar jobban orulnek ha neked lenne igazad, mert akkor meg nagyobb pakkom lenne...
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 31. 18:40
Előzmény: #3840  Törölt felhasználó
#3841
Lehet hogy elhiszed, lehet hogy nem, de meg nekem is volt nehany nappal ezelott nehany proba Yen vetelem, amikor volt a nagy eses...
Radumaltak, ezert beraktam nehany micro pozit orszemnek....
majdnem elbuktam rajta egy reggeli arat, vagy 2 kavet,de mivel csak nem akart profitot mutatni se az EUR/JPY,GBP/JPY,AUD/JPY ezert hamar rajottem, hogy teljesen mindegy mit mutat TA-n a kep, es a grafikonon, ebbol nem lesz ajandek...
na ezert szeretek en az aljan adni mert hamar kiderul, hogy nincs tovabb es nem foznek meg szepen lassan mint a bekat.....
Talan ez volt az utolso Yen vetelem a kovetkezo nehany evre, jobban jartam volna ha elkavezom, meg ugy is hogy en nem kavezok...
;)

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók