Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 14:20
Előzmény: #3959  Törölt felhasználó
#3960
"Nem gondoltam volna hogy az olaj mar ma megindul lefele, mi lesz ha kijonnek az adatok a keszletekrol holnap...."

Hát jah... lehet az lesz a kimerülési gyertya (remélhetőleg napon belüli visszahúzással)

Crude-ban bekötött a buy limit megbízásom 76-on (csak két lot) és már 0-ban a stop, nem kell ez a profit ami eddig összegyűlt rajta, inkább visszaadom a piacnak, de képzelheted meddig lesz ez pozi.... örülök ha a következő órát megéli
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 13:55
Előzmény: #3958  Törölt felhasználó
#3959
Ha sokaig okoskodnak a nemesfemek piacan akkor
neki allok csak bullionokat venni....
Aztan majd mi adjuk kolcson nekik es a befolyt kamatbol pedig ujabb bullionokat veszunk.....
a piacot lehet ideig oraig manipulalgatni,de elobb utobb kiderul a turpissag.....
Nincsen ezustben pozim csak az alapomnak,de ez mar kezd pofatlansag lenni amit muvelnek es az ezust piaca nem olyan hatalmas....
Raadasul a bullionok piacan (fizikai ezust kezd egyre nagyobb premiumot felvenni a spot pricehoz viszonyitva)...
Pedig az en beszallitoim kepesek verni tobb mint 1%-al az SGPMX arait....(fizikai bullionoknal ugyanannal a markanal pl. swiss pamp-nal)....

Nem gondoltam volna hogy az olaj mar ma megindul lefele, mi lesz ha kijonnek az adatok a keszletekrol holnap....
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 13:28
Előzmény: #3956  Törölt felhasználó
#3958
Az tuti, hogy nagy a bizonytalanság és olajban vagy bármi másban, nem tudtam megsaccolni az aljakat, abban egyet értünk, hogy szükség lenne fordító doji gyertyákra, vagy egy kimerülési gyertyára crude-ban
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 13:15
#3957
ezt meg koszonjuk szepen taxisgyuszinak,1 hozzaszolast mindenkepp meger ebben a topikban is....

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 12:10
Előzmény: #3955  Törölt felhasználó
#3956
Sziasztok,

hm egesz veletlenul van a marketwatch-on 1 cikk a Szaudiak ar spekulaciojarol (olaj), amirol mar jo parszor irtam, egyebkent nem az en otletem ez sem,de a rumor mar 4-6 hete megy az itteni kereskedok koreben....
nyilvan a gaz kicsit mas teszta.....
Szerintem dec.5-ig kell figyelni addig tortenhetnek erdekes dolgok, utana ugy is leesik a forgalom mert minden valamire valo kereskedo elkezdi a teli, (illetve nyari szunetet attol fuggoen melyik felteken el)...
Januartol Plosser es Fisher elhadja a FED-et ha minden igaz es igy februartol johet a dollar gyengules es akkor beindulnak majd a nyersanyagok a gyengulo dollar hatan....
Szoval nezegetem majd a februar ill. marciusi hataridoket az olajon...
En csak fel szemmel,(rutinbol) figyelem az olajat, de nekem ugy tunnik, kezd lassulni az eses....
Nagyon valoszinunek tartom, hogy a 68-72-es sav megfogja.....(megtartja);
persze ez eleg nagy sav,de az ido elorehaladtaval konyebb lesz ezt meghatarozni....hamarosan latnunk kene 1 komolyabb leszurast minimum 250-400pontost ahonan, kellene pattania minimum 300-400pontot, hogy mikor lesz nem tudom,de ha tippelnem kene akkor November 19.-e vagy dec.17-re tennem....
Gazhoz nem tudok erdemben hozzaszolni, csak ha beindulna 1 komolyabb eses a piacokon,de ennek az eselye iden mar kezd folyamatosan csokkeni....

Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 09:56
Előzmény: #3951  pomperj
#3955
Szia János!

Nagyon izgalmas most a gáz / olaj szitu...
Most Veled értek egyet, nem Vukival ( remélem nem azért, mert poziban vagyok) Ez kőkemény háború ami itt folyik.

Vizsgálgattam a többi nyersanyagot azonos a véleményünk vasérc stb... terén.

A kávét is beadták a carbon még tartja magát és érdekes módon a réz is, szóval nincs nagy para , az összes nyersanyagban egy 15%-os korrekciót várok,arany+ olaj=45% ami egyben már trendfordító momentumként is értelmezhető lenne a chartokon.

Most a kókuszt a narancslevet stb egzotikus anyagokat nem venném ide.
pomperj
pomperj 2014. 11. 04. 09:52
Előzmény: #3951  pomperj
#3954
2)Az arany a 1255 szint ota 4 hullamot csinalt, es mar 2 hete billeg valoszinuleg a (iv) hullamban. Amint megcsinalja a leszurast (ha 5=1 szabaly ervenyes, akkor 1150 korulre), aztan varhatoan megfordul es indul a fel-korrekcio.

Ezt az EUR/USD is alatamasztja, ami mar (v)ben van, es legfeljebb 1.23 korul megfordulni latszik. Megpedig egy sokhonapos korrekcioba varnam, az 1.30 iranyaban.

Az Arany banyaszok mintha ereznek ennek eloszelet, es tegnap nagyot ugrottak. AngloGold +23% korul vegzett, es a piac a tobbiek kilatasait is elesen javulonak gondolja.
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 09:41
#3953
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 09:38
Előzmény: #3948  szarvasvadasz
#3952
sajnos csak addig bírtam követni a történetet, ahol közli, hogy egy párhuzamos univerzumból érkezett ide Rothschild lányként de ma már mindenre emlékszik az ottani cuccosból :)

pedig biztos érdekes a folytatás is. )

érdekes, hogy az amerikai angolban [ɾɔ:θstʃɑɪld] fonetikával ejtik a nevet.
pomperj
pomperj 2014. 11. 04. 09:34
Előzmény: #3926  pomperj
#3951
Ma election day.
Ma a valasztok valoszinuleg elore toljak a Rebublikanusokat, es ez a business-friendly retorikat fogja erositeni.

1)Tegnap az SPY oldalazott, es igazabol inkabb lefele iranyu bukofordulo nap volt.
A VIX az alacsony 14 szintrol csinalt +5% emelkedest, ami erositi a bukofordulo jelleget, annak ellenere hogy az Indexek nagyjabol nullan vegeztek.

Ezzel egyutt is relative inaktivitas van.
A DOW fejfeletti trendline 17480 korul van, a mai intraday toptol csak 70 pontra. El tudom kepzelni hogy felmegy oda, aztan elesen lefordul.

A NY Composite Index NEM csinalt uj top-ot. Hanem, tegnap pontosan a Fibo 78.6% szintig emelkedett a Szept.5-i csucshoz szamitva. Es, egyertelmuen "kifaradas-gap" jellegu volt az utolso 2 nap. Composite felfele menet hagyott 3db eleg nagy gap-et, be kell fedni oket.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 04. 09:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#3950
Továbbá lehet, hogy nem is Schiffre gondolt ;-)
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 08:50
Előzmény: #3932  emerald
#3949
Szia!

Ezt szajkózom már réges régen..... ezek szemetek és hazugok is.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 04. 08:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#3948
Akkor ezzel a Rotschild gyerek történettel mit kezdjünk?

link
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 08:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#3947
maga az interjú egyébként csak fedősztori. A lényeg az utolsó bekezdésekben tárgyalt "termékmegjelenítés." )
Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 08:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#3946
csupán beírtam a gugliba, hogy: "Peter Schiff Jacob Schiff" és ezt köpte ki első helyen:

link

:)

ennek fényében egészen biztos, hogy az interjúban képviselt véleménye színtiszta igazság. ;-)

Törölt felhasználó 2014. 11. 04. 08:27
Törölt hozzászólás
#3945
emerald 2014. 11. 04. 07:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#3944
Jó ezeket tudni.-köszönöm!
Ennek fényében méginkább érdekes a cikk.
seri2 2014. 11. 04. 04:20
Előzmény: #3934  Törölt felhasználó
#3943
ki ez a hüje? :D
Pnorb 2014. 11. 03. 22:03
Előzmény: #3941  Törölt felhasználó
#3942
Koszi a valaszt.

Neked szep napot, szerintem nalatok mar pirkad...
Törölt felhasználó 2014. 11. 03. 21:52
Előzmény: #3931  Pnorb
#3941
Szia,

nem tudom mire keszulnek, persze lehet benne valami....
amit tudok, hogy 1-2 kisebb cegnel erdekes dolgok tortennek...

TGZ.asx-nel mar 40% folott van a tulajdonosi struktura es kiket talalunk benne:

Citi, JP Morgan,State Street es kisebb Kanadai befekteto csoportokat....
Nyilvan tevedesbol vettek bele ill. kuldtek az ugyfeleknek az eladasi elore jelzeseket az aranyra....

bar TGZ 1 nagyon aprocska banya es a szepseg hibaja Senegalban van az a kornyek meg nem igazan nepszeru mostanaban az ebola miatt...
a ceg konyv szerinti erteke amirol tudjuk, hogy nem igazan szabad vele foglalkozni, mert ugyes konyvelok sok mindenre kepesek, (talan errol a citisek vagy a jpmorganes sracok meselhetnenek) 3,5 szerese a reszveny ertekenek....
szoval vannak benne kisebb nano pozik....
elozo evben a termeles 50-55000 ounces volt,de elmeletileg 400000-500000ounces lenne a cel....
nyilvan nem par honapon belul....
55000onces termelesnel a ceg jelenlegi ertekenek 4-5szoroset kepes termelni, ha folyik a termeles....
persze en nem raknek bele meg 0,5%-ot se a tokembol,de 0,1%-ot azert megkockaztattam es ha elindulna folfele mert megvaltoznanak a feltetelek akkor akar 0,3%-ra is felvinnem....

egyebkent pont a Van Eck Assoc. keszult 2,5 billio$-t elkolteni Au-ban banyaszatra....
Mar nem emlekszem, hogy hany szaz millioert vasaroltak aranybanya reszesedeseket....

Szoval sokan jatszananak erre,de olyan is van, hogy 1 egesz banyat adnak el a kinaiaknak par szaz millioert az utolsorol amirol tudok az 1240 AUD-os aron ment el es azt meg ki is kellene termelni....

Legyen szep heted!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek