Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2014. 10. 24. 15:50
Előzmény: #3712  Pnorb
#3720
1)Orulok, hogy behoztad az orosz aranyeladas lehetoseget, mert emlekszem 2001-2-ben is eladtak, eppen 300 korul, ami az arany ar alja volt.

Azert nem szoktam a kozponti bankok arany eladasatol tartani, mert ok egyreszt mindig evekre elosztva es tobb ugynokon keresztul csinaljak, mert a piacot nem akarjak megukra huzni. Es, masreszt, ok a "ultimo kesonjovok", mindig a legrosszabbkor (=dragan vesznek, olcson eladnak).

Szoval, ha az omen mukod, es az oroszok kozponti bankja elad, az a kontrarian szemlelet szerint, nos leggyakrabban jo hir.

2) Azert ma meg az arany arat a dollar ereje jobban rangatja, mint barmi.
Itt a chart> Szinte tokeletes a szimmatria.

link
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 13:25
Törölt hozzászólás
#3719
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 12:34
Előzmény: #3713  pomperj
#3718
üdv!
a szerdai kép folytatása... szerintem indulhat lefelé...
Dax is kész van egy 3-as szerkezettel, hogy ez a teljes korrekció volt, vagy annak az A hulláma majd meglátjuk...

link
link

szerintem S&P-ben 1875 körül van egy kritikus szint, ha ez a felfelé menet csak korrekció volt... előtte a szerdai alj alá kéne mennie persze...
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 11:41
Törölt hozzászólás
#3717
eurocent 2014. 10. 24. 11:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#3716
PBR havi chart: link
PBR napi chart: link

Én valószínűnek tartom, hogy az elkövetkező 3-4 napban PBR árfolyama akár 10,2-ig is eshet.

A napos charton STOCHASTIC indikátor szerint a 20-as érték alatt 7-9 napig szokott tartózkodni. A mostani esésben még kb 3-4 nap hátra van, ami pont a választások idejére esik.

Én ma beállok 10,5-10,7-re. Meglátjuk...
tberki 2014. 10. 24. 11:08
Előzmény: #3712  Pnorb
#3715
Es egy komolyabb mennyisegu arany ertekesites az oroszoktol magyarazhatna is az arany areseset tegnap/tegnapelott (de lehet hogy beneztem, csak atfutottam a szamokat)

Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 10:40
Törölt hozzászólás
#3714
pomperj
pomperj 2014. 10. 24. 10:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#3713
A Brazil EWZ Index eppen egy minor (c) hullamban esik szerintem, es eppen belefut a 39 savnal a 2009 ota tarto supportba. PBR kicsit erosebb nala, ami nagy szo.

Egyebkent, ugy is nezheto az eses, hogy a brazil piac a Dilma gyozelmet diszkontalja. Szoval, ettol az arszinttol mar csak pozitiv meglepetes lehet. Az is pozitiv tenyezo, hogy az olaj nagyot esett, es eppen most probal kapaszkodni felfele. Ja, es masfel ev mulva Olimpia Rioban. (emlekszel, hogy majdnem 100%ot ment felfele a Mundial elott?)

Szoval, nem aggodnek a helyedben. Tartani kell, es mar Karacsonyra meglesz a diszites ara.
Pnorb 2014. 10. 24. 10:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#3712
Az orosz jegybank adatai szerint az arany- és devizatartalék 443,8 milliárd dollár volt a vizsgált időszakban. Ez 7,9 milliárd dollárral kevesebb az egy héttel korábbinál, amikor szerényebben, 3 milliárd dollárral esett az azt megelőző héthez képest.

A múlt év végén az orosz arany- és devizatartalék jóval nagyobb, 509,6 milliárd dollár volt.

Oroszország arany- és devizatartaléka tavaly novemberben kezdett csökkenni, akkor 524,3 milliárd dollárt tett ki, azóta 80,5 milliárd dollárral apadt.

Oroszország arany- és devizatartaléka a negyedik legnagyobb a világon.

-- ha kell a penz, akkor olcson is el kell adni az aranyat.
es meg nem kecmeregtek ki a csavabol, tehat ha nem jon a penz az olajbol, akkor adni kell a tartalekokat.
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 09:38
Törölt hozzászólás
#3711
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 09:31
Előzmény: #3709  tberki
#3710
de,részemről igen-befejeztem,sorry!
tberki 2014. 10. 24. 09:26
Előzmény: #3706  Törölt felhasználó
#3709
Kedves lulo, kedves Kisvuk,
nem tudom ti nem unjatok e de kivulallokent nagyon zavaro hogy keresgelni kell az ertelmes hozzaszolasokat a ti baromsagaitok kozott. Nem akarnatok kulon forumot nyitni, vagy esetleg mailben elintezni. Vagy van itt meg valaki akit ez erdekel?
pomperj
pomperj 2014. 10. 24. 09:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#3708
Irigylem a PBR vetelarad, az enyem magasabb. Mondtam, hogy jobb daytrader vagy!;-)
Persze, vasarnap Brazil valasztas. Mar Portfoilo.hu is cikkezett, es jo is a cikk.
pomperj
pomperj 2014. 10. 24. 09:20
Előzmény: #3703  eurocent
#3707
Kosz,
igy "tudom " en is, egyetertunk, es talan korrekt is.
Az fontos, hogy USA unnepnapok kornyeken erdemes longnak lenni, de a valasztasokra (mindig november eleje) ez nem igaz. De, jon Thanskgiving.

De az alapszabaly marad: "A kulso esemenyek, barmilyen logikaval atviszed a piaci rendszerre, nem mukodnek rajta."

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 06:03
Előzmény: #3702  Törölt felhasználó
#3706
"altalanositasz es azt is pontatlanul...."
amennyiben?

"kereskedesbe ne menjunk bele mert fenyevekre vagy tolem....
;) " hát persze :))

"tolem mehet a dax vagy az S&P meg 50,100,1000 vagy 10000 pontot is nem szamit"
hehe,még jó,hogy megengeded neki :))

"nem hiszem hogy bizonyitanom kene a tenyeket csak vissza kell olvasni es megszamolhatod, hany emberbe kotottel bele, tobb-e mint en..."
de még mennyire,pontosan,hogy bizanyítanod kéne,ha már megvádolsz vele!

még mindig elfelejtetted megemlíteni a butaságaimat,amivel hűlyitem és veszteségbe taszítom a népet és összeszámolni,hogy hány embert sérettem vérig a héten!kiváncsian várom az eredményt

"Na eppen ezt teszem en veled...
;") és mennyire nem sikerűl..

szóval ne a levegőbe beszélj,hanem konkrétumokat említs!
apropó,ha már annyira büszke vagy a kockázatkezelésedre,elárulod,hogy idén hány nyitásból hányszor kellett csonkolnod? százalékosan is jó

Törölt felhasználó 2014. 10. 24. 04:59
Előzmény: #3690  Törölt felhasználó
#3705
Na eppen ezt teszem en veled...
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 23:59
Előzmény: #3691  findzsa
#3704
Erdeklodessel olvastam a hozzaszolasod....
Igy van par eve kezdtem csak (12, lassan belekezdunk a 13.-ba)....
Hol volt a Dax vagy az arany-ezust forum vagy a portfoli 13 evvel ezelott, es hol vannak azok a traderek akik azt hittek tudjak mitol doglik a legy.....
hidd el nem sokan maradtak es meg kevesebben kereskednek, es meg annal is kevesebben noveltek vagyonukat...
es kerdes tudod-e hogy hol leszel 13nap mulva, vagy 13 honap mulva ill. 13 ev mulva es kozben hogyan fog valtozni a kereskedesi szamlad.....????
;)
szerinted van jelentosege, hogy ki melyik keruletbol, varosbol, orszagbol vagy kontinensrol irja a hozzaszolasat???
szerintem ettol fuggetlenul lehet jo vagy rossz kereskedo....
aztan majd meglatjuk, hogy te hol leszel 13 ev mulva es a kereskedesi szamlad, mert en nekem megvan hogy hol akarok lenni 13 ev mulva....

Szoval csak megerositeni tudlak, csak nyugi es pozitivan , akar a 8.kerbol is!!!!
eurocent 2014. 10. 23. 23:32
Előzmény: #3699  pomperj
#3703
"Az Egyesült Államokban november 4-én újraválasztják a 435 tagú szövetségi képviselőház egészét, a 100 fős szenátus 33 tagját, 38 állam és terület kormányzóját, valamint 46 állam és négy terület törvényhozását. Emellett számos tagállami és önkormányzati személyi kérdésben is döntenek majd a szavazók."

Ha jól emlékszem, pont te említetted korábban, hogy választások előtt esés szokott lenni.

...

Október 1-i 3348-as hozzászólásomba felraktam két chartot, amelyekben berajzoltam 2 vélt trendvonalat (fekete, piros). Azóta szándékosan nem változtattam rajtuk, íme a napos változat: link

"b)Ha meg konkav, es... de ez mar az elozobol kovetkezik. " - A mai 3678 hozzászólásod alapján nekem úgy tűnik, hogy pár napja ez a verzió él. Ha jól értelmezem, akkor a TA + választás közeledte erősítheti a trendet (le).

Ha zagyvaságokat írok javítsál(satok) ki.
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 23:11
Előzmény: #3697  Törölt felhasználó
#3702
altalanositasz es azt is pontatlanul....
kereskedesbe ne menjunk bele mert fenyevekre vagy tolem....
;)
tolem mehet a dax vagy az S&P meg 50,100,1000 vagy 10000 pontot is nem szamit, mint ahogy az sem hogy hanyszor van igazam, ami szamit hogy amikor igazam van akkor mennyit keresek....
a tobbi pedig csak kockazatkezeles....

nem hiszem hogy bizonyitanom kene a tenyeket csak vissza kell olvasni es megszamolhatod, hany emberbe kotottel bele, tobb-e mint en...
(na latod ebben jobb vagy)
;)
Törölt felhasználó 2014. 10. 23. 22:24
Előzmény: #3698  Törölt felhasználó
#3701
bocs sz.vadás,lehetetlen nem reagálni

valotlansagot allitasz megint!!!! éspedig?

nem csak velem alsz szoba es sertegetsz, hanem az osszes tobbi forumozot aki mas velemenyen van.. akarod mondani,hogy ezt éppen te teszed ebben a formában,ugye?-olvasd csak vissza pomperj ezzel kapcsolatos észrevételét!
az pedig 1 komoly felreertes,hogy nekem problemam lenne a fibonacci-val aha,persze,most csak magadat kellene visszaolvasni!
nekem csak a te stilusoddal es butasagaddal van bajom,de majd megoldodik, miutan beegsz majd mindenki elott biztos,hogy nem a sajátoddal?
az ido pedig nekem dolgozik.... mint mindig

itt a vége,fuss el véle; vitatkozni csak vitapartnerrel lehet,te attól még fényévekre vagy!

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók