Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 09. 27. 19:23
Előzmény: #3257  McDee
#3260
"...Backwardation egyébként csak az esetek mintegy 30%-ban áll fenn, tehát VIX normális állapota contango."

hát igen... ez valószínűleg azzal is összefügghet, hogy egy adott (bármely) rendszer adott szinten fennálló gerjesztettségi állapota folyamatos energiapótlást igényel... ill. a gerjesztettség növelése pótlólagos (egyre növekedő) energiabevitelt.

A spot VIX esetében ezért az időben való lecsengésre (gerjesztetlenségre) való hajlam a "normális állapot".

Határidős VIX esetében a jobbára contangóra való hajlam is érthető, hiszen ahogy a spot SPX/SPY a piaci normalitás miatt az időben felfelé törekszik (folyamatos konjunktúraigény), a hati VIX-nek ezt természetes hatásként balról jobbra felfelé hajló contango görbe mentén kell követnie ("várjuk a jövőbeni volatilitást").

Való igaz, hogy határozottan backwardáló határidős VIX ezért nagyon jó eséllyel vetít előre spot SPY longot.

Ügyes kis strati.
Törölt felhasználó 2014. 09. 27. 18:32
Előzmény: #3257  McDee
#3259
McDee 2014. 09. 27. 17:38
Előzmény: #3257  McDee
#3258
Persze lehet és kell is finomítani a stratégián. Ilyen lehet pl. 2-3 pontok közötti visszakorrigálás backwardation állapotba. Kevésbé kockázatkedvelőknek ez jelzés lehet a maradék zárásra.
Természetesen azzal tisztában vagyok, hogy a -2SD nem jelenti azt, hogy nem lehet belőle -4SD akár. Viszont ha a valószínűséget mellénk tudjuk állítani, összességében jó eredménnyel számolhatunk.
Szerintem.
McDee 2014. 09. 27. 17:27
#3257
Erősen foglalkoztat VIX, annak deriváltjai, illetve felhasználásuk mögöttes termék spekulációra. Most SPX, azaz SPY long only stratégiát próbálgatok. 2014 YTD adatokat ábrázoltam a charton: link
A belinkelt ábra fekete vonala reprezentálja S&P500 mozgását. Kereskedési jelzést a másik - kék - vonal ad. Ezzel VIX vs.VIX front month contacot ábrázoltam %-ban. A zöld vonal a contango értékek hosszútávű mediánja, míg a szaggatott ill. folytonos piros vonalak rendre +/-SD és +/-2SD értékeket mutatják. Ha contango aktuális értéke megérinti +/- 2SD értéket, azt fekete hattyúként (vagy legyen inkább fehér holló :)) értékelem. Így aztán long setupot látunk 1 az 1 és 4 pontoknál. Ez extrém backwardation. A contango/backwardation vonal az esetek 95%-ban ezen a svon belül tartózkodik. Erős a valószínűsége az eredményes long spekulációnak innen. Backwardation egyébként csak az esetek mintegy 30%-ban áll fenn, tehát VIX normális állapota contango. TP szint 50%-ra +SD, maradék 50%-ra +2SD szinten van 2-3 és 5-6 pontoknál.
A rendszer nem ad gyakori kereskedési jelzést, következésképp a kereskedés költségei alacsonyan tarthatók.
A 2014-es adatok alapján jó eredménnyel lehet spekulálni a fenti módszer alapján. Hosszabb backtestet még nem csináltam, de azt is meg kell tenni.
A chart szerint most - amikor VIX még az elmúlt napok korrekciója ellenére is contangoban van - még koránt sem érkezett el az ideje egy long belépésnek.
Törölt felhasználó 2014. 09. 27. 16:29
Előzmény: #3239  Kraccer
#3256
Dec.19-ig tippelnem az USD erosodeset...
Nyilvan unnepekre zarni fogom a legtobb FX pozimat,de legalabbis amikben nem pozitiv a kamatkulonbozet...
Jan-marcius koze tennem a trendfordulo-t USD-nal...
Aprilisba pedig varom a kovetkezo QE-t az Usaban....
Persze semmi nem biztos,de egyelore igy latom...

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2014. 09. 27. 16:04
Előzmény: #3254  pomperj
#3255
Szia pomperj,

Megneztem a linket amit feltettel...
koszi szepen, segit 1 ujabb puzzle darabkaval megint...a big pictures-hoz...

Nos neha raneztem a forumokra,nem sok erdekesseget talaltam,de miutan irtal, nyilvan megindult az aktivitas...

Transporter es filo-ka mar el is kezdtek a kritizalast....

Valoszinuleg igazuk lehet, mert bar merre nezz az ember tombol a bika....
pl.:
Germany,Uk,Italy,France (nyilvan ezek nem tul jelentos gazdasagok),de emlithetnenk Mo-ot, vagy Gorogorszagot is...
Russell2000 es Au is gyonyoru trendbe van,
Nyersanyagok kozul pedig; gold,silver,copper, iron ore,palladium,oil is csak ugy vagtazik...

Nyilvan az USD erosodese, segit majd a Nasdaq,DJIA ill. S&P500 indexeknek is tombolni.....(esetleg csatlakozni a tobbiekhez)....

Szoval nem is ertem, hogy lehet az hogy annyi ev tapasztalattal a hatad mogott, miert is ketelkedsz a bikapiacban, az az igazsag en sem ertem am magam, miert is nyitogatok short pozikat????
Amikor bar merre nez az ember mindenhol tombol a bika....
Meg szerencse, hogy itt van nekunk filoka aki felhivja a figyelmunket, hogy milyen butuskak vagyunk...
;)

"Tudod pomperj ha 1 kicsit visszakeresgetnel a grafikonon akkor lathatnad, hogy utoljara medve piac 2009.marcius 6.an volt es azota bika piac van...(forever), egyebkent Indianak is sikerult elerni-e a marsot...szoval igazan nem ertem miert vagy ilyen borulato"
;)

Legyen szep hetveged!

u.i.:Legyel olyan kedves es probalj meg olyan hozzaszolast irni ami filokanak is tetszhet es Transzporter sem talal kifogast benne....
pomperj
pomperj 2014. 09. 27. 14:39
Előzmény: #3241  pomperj
#3254
"hogy mi is van ezzel a penteki SPY felpattanassal?"

A kerdes jogod, penteken felpattant.

1)EGyaltalan nem azt jelenti, hogy a le-korekcionak vege, indul az ujabb csucsok fele.

2)Az egesz reszvenypiac eros lefel-nyomas alatt van.es a felpattanas minden mas indexben sokkal gyengebb.

3)A reszvenyekkel legerosebben korrelalo high-yield junk bond piac kritkus letores hataran van, vagy mar le is tort.

4)Az Emerging Markets egyre meredekebben zuhan.

A temarol a blogmba felteszek 8 chartot,
Szoveg nelkul, aki akar, ert belole: egy chart feler 1000 szoval. Aki meg nem, annak is sok sikert.

link

Most 2 hete azt irtam, "eleg hamar megtudjuk". Szerintem tudjuk.
Tazsomaru
Tazsomaru 2014. 09. 27. 10:36
Előzmény: #3251  luxemburg
#3253
hali, kbc-nél tudsz etf-ekkel kereskedni. link

bár szerintem rohadt drága. link

innen letöltheted excel-ben a termékeket link

van pár gázos etf, de a leglikvidebbet, UNG link nem találtam. :(

LEAPS-nek a hosszú lejáratú opciókat nevezik

link

link
;)
luxemburg 2014. 09. 26. 21:51
Előzmény: #3246  pomperj
#3252
Szia Pomperj!Mi az a LEAPS? Köszi.Údv!
luxemburg 2014. 09. 26. 21:26
Előzmény: #3249  Törölt felhasználó
#3251
Sziasztok!A kbc-nél vagyok ,esetleg tudnál ajánlani gázosokat,mert olvastam pomperj válaszát és megprobálnák elkapni egy jó beszálót.Köszi.Űdv!
recluse82
recluse82 2014. 09. 26. 19:29
Előzmény: #3245  Kraccer
#3250
hát ugy néz ki bezárnak :-) eurgbp nek kéne már fordulnia, az küldheti a mélybe gu t
Törölt felhasználó 2014. 09. 26. 19:22
Előzmény: #3246  pomperj
#3249
Nagyon köszönöm, hogy szántál rám időt, tényleg hálás vagyok érte, mivel Én nem értek az Elliothoz és más aspektusból vizsgálódom.

Igen a gázban ahogy írtam is nagyobb fantáziát látok az olaj eléggé rizikós, de lehet hogy a pozitív divergenciának túl sok jelentőséget tulajdonítottam, na meg persze ott egy rés is, ami csak most jutott eszembe.Ugyanakkor ez egy erős támasz itt, ami, ha törik akkor tényleg irány a pince, de ugye a mikulás ralli sem szokott elmaradni és előtte mindig ekkora esések szoktak lenni, amit már Én is régóta várok. úgy július óta.

Akármennyire sem fűlik hozzá a fogam, de igazat kell adnom, az olaj indexfüggő is és ezért át is súlyozok gázra, azért hagyok itt is egy pár lotot, de szűkebb stoppal.

KÖszönöm
Kraccer 2014. 09. 26. 15:58
Előzmény: #3245  Kraccer
#3248
Na lássuk a gőzerőt! :)
Törölt felhasználó 2014. 09. 26. 15:40
Törölt hozzászólás
#3247
pomperj
pomperj 2014. 09. 26. 14:43
Előzmény: #3242  Törölt felhasználó
#3246
Szia,
1)Nem ertek a folgazhoz, soha nem tradeltem. De erdekel a kerdesed, megneztem.

Ugy latom, hogy az idei top eveleji ar 6.60 volt, talan (i)-nek szamoznam, es onnan szepen vissza korrigalt a-b-c formaban szept. elejere 4.0 korulre. Ezt a poziciot (ii)-nek szamoznam. Azota szuk savban hullamzik 3.9-4.0 tajan.

A 2012 bottom, ami 2.0 korul volt,
es a mostani (ii) es 4.05 ar koze huzol egy vonalat,
szoval, azt latod, hogy az ar nagyjabol rajta van a 3 eves emelkedo, es EROS trendvonalon.

Konkluzio:
Ennel jobb belepo ritkan adodik, mint most foldgazra. Mert innen (iii)-t projektalnek ugy 8.0 koruli arra, es 2015 legvegere, a futesi szezonra.
Csak, en megvarnam long-al, amig kitor, ugy 4.1 szintig.

Egyebkent a 2012 bottom ota eltelt 2 evet se nehez beszamozni, olyan egyertelmuen bullish forma.

A dolgot egyebkent pedig fundamentalisan nem ertem. Mert a fracking nagyon jol megy, a szarazfoldi gaz-furosok mind csinaljak, az uj Bakken mezoi furasok mind azok, raadasul az USA termeles evi 15%-al no, es megis, emelkedik az ar!
Megpedig ciklikus emelkedesnek latszik.

Szoval, nem beszelnelek le a longrol.
Ez egy LEAPS-el nagyon bejohet.

Mo-I konkluzio:
nincs foldgaz kinalat, nincs tobblet a piacon, az oroszok siman tudnak emelni ha akarnak.
Nem kene, szo szerint, "rafazni".

2)Az olaj nekem egyertelmuen a 2011 ota tarto nagy harmoszogben oscillal, most egy (b) topbol, a felso vonalrol jon lefele, talan (c) vagy (e) hullamban, a 85 szint fele.

Es a savja kozepe tajan tart most. Itt szokott lenni egy kis kozbulso (kis-b) korrekcios hullam. Most is kellene legyen. De, se a 2011-es, se a 2012-es esesben sem volt. Es ha a mostani hullam (c), akkor az gyakran nagyon eros eses az oscillalasban is.

Szoval, ilyenkor vagy alternalasi szabaly szerint kell lennie, vagy eppenseggel olyan eros le-impulzus van, hogy megse lesz, mert (c) eros.
Napos szinten is latni par jelet a korrekciora, de nem lennek meglepve egy sima savkozepi flag formatol, aztan esik tovabb 85 fele.
Plane, ha SPY es Kina is beszakadna.

Konkluzio: Olajra viszont nem beszelnelek ra itt.

Good luck.
Kraccer 2014. 09. 26. 11:29
Előzmény: #3244  recluse82
#3245
Ha bezárnak H4-es gyertyát 1.63 alá, akkor indulhat lefelé gőzerővel!
recluse82
recluse82 2014. 09. 26. 11:11
Előzmény: #3239  Kraccer
#3244
mibol gondolod? egyebkent lajkolnam :-)
Kraccer 2014. 09. 26. 10:50
Előzmény: #3240  Törölt felhasználó
#3243
GBP/USD
Törölt felhasználó 2014. 09. 26. 10:17
Előzmény: #3241  pomperj
#3242
Szia Pomperj!

Leírnád, hogy hogyan látod a CL.F -illetve a földgáz helyzetét fundásan is, kíváncsi lennék nagyon a véleményedre......

Előre is köszönöm .: B. Dávid
pomperj
pomperj 2014. 09. 26. 09:35
Előzmény: #3221  Törölt felhasználó
#3241
Ma van a "kritikus nap" az SPY-ban, a 1950 kritikus szint letoresere.

1)Ha a Sept.26. charton a kek szinu szamozas bizonyul jonak ma,
link

akkor a kovetkezo orak egy crash-nek fognak erzodni: az eddigi legeroszakosabb esesi periodus jon.
Ennek eselyet 62%ra teszem.

2)Ha a zold szinu szamozas bizonyul helyesnek, akkor ma es a kovetkezo par napon egy Fibo 62% nagysagrendu fel-korrekcionak kellene lennie. Akkor a lejtos nyakvonal megtartja egy korrekcio idejere a (3) hullamot.

3)Nekem arany is, az olaj is ugy tunik, mintha aljat formazna. Aranynal egyertemu a helyzet annyiban, hogy a banyaszok indexe, GDX, egy kritikus vonalon ul eppen. Ha innen felpattan, akar tobbhetes bull is johet. Ha leszakad, akkor meg eros gyorsulo eses varhato.

Egyebkent pedig, az a Hindenburg Omen, amirol egy hete irtam, es mult csutortok-penteken ketszer volt, nos, ez alkalmommal mukodott. HO nem megbizhato, de a crash elorejelzesre megis a legjobb TA modszer.

Szoval, visszaterve, kritikus napnal vagyunk.

Good luck.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek