Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 10. 14. 08:58
Előzmény: #3515  pomperj
#3520
"4)A kezdoknek: Cash.
Semmi mas, csak cash. "

Az már biztos h nem könnyű biztonságos beszállót találni :)
Sőt nem volt könnyű megtartani sem! Nem sok híja volt h kirázzanak.
Ezért első és eggyetlen shortom se birtam még bővíteni.
Sebaj, a kevesebb több! Sőt jobb semmit nem nyerni mint sokat veszteni. Ezt már én is megtanultam, nem volt olcsó...:DDD

Tegnap este a lepattanásból szembekötöttem egy longot, hát majd meglátom mi lessz vele. A short stopp nullán van már múlthét péntek óta.

Neked viszont gratulálok, a pozíciókhoz és a hozamokhoz!
Pimasz megjegyzések meg ide vagy oda, ne törődj vele! Indexeken én sokat veszítettem(leginkább tapasztalatlanság miatt) de sose irigyeltem azokat a fórumtársakat akiknek közben szépen hozott a piac. Sőt igazán őszintén tudtam/tudok örülni ha legalább másnak sikerül.
Mondjuk most büszke vagyok magamra is h nem hebrencskedtem össze-vissza. Nem is kell aggódnom a számlám pedig ha nem is sokat de gyarapszik :)

Good luck!

Törölt felhasználó 2014. 10. 14. 08:43
Előzmény: #3257  McDee
#3519
alakulgat az újabb setup... (?) :)
krida
krida 2014. 10. 14. 07:08
Előzmény: #3514  Törölt felhasználó
#3518
Azigen! Én elsőkörben 1800-ra gondoltam, hogy lemegy, onnan vagy visszapatt, vagy tovább le akár 1600-ig. De hogy ennyire lemenjen...
Törölt felhasználó 2014. 10. 14. 00:56
Előzmény: #3516  pomperj
#3517
Szia pomperj,

Teljesen egyetertek veled, tegnapi kereskedes gyonyoru peldaja volt, hogy hogy is nez ki amikor az intezmenyek az eladoi oldalon vannak.....
Nyitasban probal a piac pozitiv tartomanyban maradni amig teljesulnek a limit orderek amit a mi kis naiv befektetoink probalnak olcson vasarolni....
Az utolso 2 oraban pedig az intezmenyek ha nem is barmi aron de ok adnak lefele, mert jobb ma zarni 1 poziciot, mint holnap...
mert ok tudjak, hogy senki nem garantalja, hogy holnap emelkedes lesz....

Amit erdekesnek talaltam, hogy az USD gyengulni tudott nehany parral szemben, kivetel a cable....

Nos meglatjuk szerdan, hogyan fog a piac viselkedni az adatok utan, csutortokon pedig Plosser beszel, na ha ra nem kezd el erosodni a dollar, akkor nezegetni kell a kiszallast a dollar bikabol....
(szerintem o eroltetni fogja a kamatemelesi meset), persze kerdes mit reagal ra a piac.....

Kivancsi leszek kepesek leszunk-e kedden uj melypontra menni a Dax-ba ill. mas europai indexekben....

Legyen szep napod!
pomperj
pomperj 2014. 10. 13. 22:44
Előzmény: #3515  pomperj
#3516
6)A vegere a legfontosabbat:

Ma volt az ev aritmetikailag legnagyobb esese.

Es raadasul, a mai zarassal megvan az ev legnagyobb le-impulzusa is, mert ez mar nagyobb szept. 19 ota, mint barmelyik korrekcio korabbrol, ami az (5) hullamban volt.

Szoval, a Neely-fele Neowave elmelet szerint ez mar BEAR piac.

Akik shortban vannak, mostmar erdemes legalabb zero-szintre lehozni a stoplosst.
pomperj
pomperj 2014. 10. 13. 22:27
Előzmény: #3514  Törölt felhasználó
#3515
A het eddig ugy alakul, ahogy vartuk is.

1)Ma arany jol tartotta magat. Meg a banyaszok is pozitivban zartak, ami pedig ilyen szelviharban meglepo.

2)Nagyon nem tetszik, hogy a kinai high-tech cegek esnek. Nagyon. Szokasosan ok vezetik az ottani piacot, es megeshet, hogy kedd reggelre nagyon csuf lesz az Azsiai korkep.

3)SPY azt csinalja, amit vartam. Beallt a napi -1.5% eses tempo, es meg nincs vege. Mivel kaptam itt nehany igazan pimasz megjegyzest par nicktol, most konnyu szivvel jegyzem meg, hogy naponta vaskos hozamok csapodnak le nalam.

Az SPY alatt most nincs ertekelheto support. Minden nap van akkora korrekcio, amibe a menekulok (foleg a margin poziciok) azonnal eladnak, es 15 perc alatt meg melyebbre lokik az Indexet.

4)A kezdoknek: Cash.
Semmi mas, csak cash.

Good luck.

Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 22:45
Előzmény: #3513  pomperj
#3514
Szia pomperj,

Nos ha hideg fejjel a szamokat nezzuk, akkor tokeletesen egyetertek az 1300-1500-as S&P500-al.....
Persze sokan nem a szamokat nezik hanem az esti meset a tv-ben.....
A tokeattetelek pedig megbosszulhatjak magukat, akiknek nincs tapasztalatuk a csonkolasban....
ok akar amputalhatnak nehany nap mulva vagy szepen elvereznek a piacon.....

es egy 1300-1500-as S&P500 nem a vilag vege csak a piac vissza ter az esszeru arazasra.....
(ebben nyilvan nincs benne recesszio ill. extrem bearish hangulat)....

Arankaval kapcsolatban meg ugy se lesz addig emelkedes amig az USD erosodik, ha az elkezd gyengulni, vagy jon a kovetkezo QE... akkor pedig szepen elszal az arfolyam.....

:)

Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2014. 10. 12. 21:51
Előzmény: #3512  Törölt felhasználó
#3513
Valoban, a jovo het 6 ev ota a legfontosabb tozsdei het lesz.
De van 3 alapvetoen fontos dolog, ami kimaradt abbol a cikkbol:

1)A FED meg vasarol, kb. 8Mrd van hatra, am ha jol tudom, Okt.27-en vege. Az mar csak 2 het. Szinte tapinthato, ahogy kozeleg a "jesszus maria, a FED nem sponzoral tobbe?" hangulat.

2)Az elmult 5 evben a S&P500 index nyeresege 85-rol kb. 100 ra emelkedett, ami mondjuk 20%. Az ara meg 280%ra.
Szoval, eszmeletlen a diszkrepancia.
A realis ar 500-600 ponttal kevesebb lenne, ha FED nem QE-zott volna; akkor is rosszak lennenek a kilatasok, de igy??

3)Egyre tobb jele van a likvidacios scenario-nak: hirtelen eros suhasok voltak.

Amikor a 460Mrd USD korul van a margin allomany a piacban (osszehasonlitva, az 50-szerese a hatralevo FED supportnak!),

es tudjuk, amint nem megy felfele a trend, nos, rogton sokba kerulhet a leverage, szoval, sokan lesznek, akik a hitelbol vett poziciokat eladjak
...ami 50!-szeres, mint FED befolyo penze.

Szoval, megdobbentoen gyors es eroszakos zuhanasba mehet at ennyi penz panikszeru kiugrasa a piacbol.

Dehat, ezt mar sokszor elore vetitettuk.
Most megerkezett az a het. Hideg fej, hideg sziv kell.
Hic Rhodos, hic salta!

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 21:13
#3512
Törölt felhasználó 2014. 10. 12. 05:29
#3511
Elozo het:

DOW: -2,74
S&P500: -3,14
NASDAQ: -4,45
Russell 3000: -3,46
FTSE 100: -2,88
DAX: -4,42
ASX All Ord: -2,44
Nikkei: -2,66

Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 14:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#3510
link
link

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 13:55
Előzmény: #3505  Törölt felhasználó
#3509
Szia,

nem mondtam, hogy 0 az eselye uj csucsoknak amcsiba, elofordulhat....,bar tavaly is nehezkes volt az emelkedes decemberben, pedig statisztikailag a legerosebb honapok koze tartozik...
Azt se mondom, hogy az eses meg sem all 5000-es Dow-ig, vagy 500-as S&P500-ig.....(ez lenne extrem bearish hozzaallas)
Viszont konyen elofordulhat (eleg jo esely van mondjuk 1650-1860-as S&P500-ra, vagy 14500-16000 DJIA-ra, NDX-ben kicsit elesebb a kep mert ott a 3000-3700-as is korrekcionak szamit...) es ilyen esetben, semmi nem tortene csak 1 egeszseges korrekcio, ami nagyon gyakran van es meg a piacnak jot is tenne.....

Nezd nem vagyok ver medve, es ha akarnam shortolhatnak 100-200-szoros osszegekkel....
A shortjaim, mondjuk ugy; fedezik az aranybanyaszok long pozijait...tehat a kereskedesi szamlaimon osszes nyitott poziciok enyhen profitalnak a gyenge szezonalis elmozdulasokbol....

En is probalom jatszani a jatekot amivel etetnek minket....
azt pedig soha nem tudhatjuk 100%-osan hogy holnap, jovo heten, jovo honapban, jovore mi lesz....
majd meglatjuk es akkor vagy adaptalunk amilyen gyorsan csak lehet vagy eltunuk a sulyesztoben...

A nyersanyagarakbol es a vilagban levo jelentosebb indexek es jelentosebb FX parok egyelore nem mutatnak fordulast.....
(persze lehet, hogy hamarosan valtozik a velemenyem)....
mondjuk ha Helenke bejelentene az uj QE-t, de eloszor kivezetjuk a regit kicsit szenvednek a piacok, majd jovore megmentjuk a vilagot az uj QE-kel es akkor mehetunk ujabb csucsokra (talan) az usaban....

Meglatjuk, addig is azzal kell dolgoznunk amink van....

Legyen szep heted!
McDee 2014. 10. 11. 09:31
#3508
Miután érdemi események történtek a héten, aktualizáltam az eszközosztály-korreláció táblázatot.Talán érdekes lesz rajtam kívül másnak is.
link
McDee 2014. 10. 11. 08:55
Előzmény: #3257  McDee
#3507
Korábban elmélkedtem a témán. Most, hogy VIX-VX1 mellett immár VX1-VX2 is bacwardation-ba navigálta magát, érdemes lesz figyelgetni a fordulási jeleket.
link
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 07:16
#3506
Na szépen beadták a végére sp-t ......

Azért az olajat visszahúzták a kritikus 85$-os szint fölé....de gatter lesz neki szerintem , ha ez törik, irány a 78-74 közötti sáv...pfff

A gáz sp szakadás tükrében meglepően stabilan tartotta magát, de félek kicsit tőle inkább lenne sp shortom ,de ugye eldobtam, Én hülye miközben új ATH-ra ment, még egyszer utoljára, pedig ha otthagytam volna a stopom pont nem érnek el.

A gázzal sem tudom, hogy mit csináljak ezek tükrében....mondjuk amíg ez a támasz tart sp-ben.....mondjuk szerintem ez is esni fog, méghozzá úgy mintha ott sem lenne.
Törölt felhasználó 2014. 10. 11. 07:15
Előzmény: #3504  Törölt felhasználó
#3505
szia

esnek a tőzsdék jönnek a szar adatok bizalmi,fogyasztási,munkaerő azután majd kitalálják hogy 2016 ban emelnek kamatot tőzsde fel és megvan mentve az amik karácsonya lásd mikulás rali lehet páran elvéreznek addig

legyen szép hétvégéd
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 22:59
Előzmény: #3491  Törölt felhasználó
#3504
Nem kell azt levagni, eleg ha megpihen, aztan az is lehet, hogy kioregedett....

Hogy fogja Helenke megmenteni a vilagot ha nincs mitol???
Ha van 1 kis valsag, akkor ki lehet allni a nagykozonseg ele es meg lehet menteni oket a kovetkezo QE...-al, aztan mehet a verseny, hogy ki nyomja gyorsabban a penzt...ECB,BOJ,FED esetleg a Kinai jegybank.....

Europaba nem volt am akkora bika....es meg lentrol is kepesek esni....,Kinaba sem szarnyal a gazdasag, Azsiara rafer 1-1,5 ev pihi, Afrikaban egyelore az Ebolaval birkoznak.....
Szoval maradtak az amcsik,de amig a dollar erosodik addig nehez lesz uj csucsra menni, mikozben a vilagban recesszio van....

Mindenesetre hamar kiderul....

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 21:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#3503
Szvsz neked van igazad nem görcsölsz nem idegesited magad, kigondolod ráérősen megkötöd és általában be is jön .

És még másra is van idöd, én is igy vagyok de ehez kell pár év mire rájössz hogy igy is lehet tőzsdézni.
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 21:08
Törölt hozzászólás
#3502
Törölt felhasználó 2014. 10. 10. 20:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#3501
Kár érte de igy mulik el minden szépen csendben. Pár dolgot tuléltél ha még mindig aktiv vagy.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók