Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 16:06
#3320
Megint tevedtem, venator333-rol azt hittem, hogy 1 rosszindulatu forumtag,de most inkabb ugy neznek ra aki inkabb ironikus....

link

mindenesetre ez 1 szep dal....
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 15:46
Előzmény: #3317  Denever
#3319
ha igy haladunk lehet, hogy megontik az indiket a zaras elott...
csak, hogy egyertelmuve tegyek a fiuk az iranyt....
(de legalab lesz discount sale az ujoncoknak)....
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 15:40
Előzmény: #3315  emerald
#3318
Emerlad nagyon szeretnek segiteni,de szerintem nem erted mirol beszelek......

Emlekszel amikor az ezustrol beszelgettunk....
van nehany (kg-os barom)...
mennyit is esett az ezust USD-ban ahol vettem 11%-ot
szoval mennyi vesztesegem van rajta????
3-3,5% vesztesegem van rajta jelenleg eppen az AUD/USD arfolyamtol fuggoen, na most ha kalkulalod, hogy a fizikai piacon ha kevesebbet veszel mint 5000oz akkor kb. 1-1,5%-ot kell ra fizetni a szallitas es ontes...stb,stb....
Szoval most megvehetnem kb 2-2,5%-al olcsobban...
(nyugodtan alszom miatta)
aranka esett 10-12%-ot miota elkezdtem a banyasz veteleket, es mint beszeltuk lehet hogy fog meg esni 5-15%-ot...,es az is lehet hogy jovore ilyenkor 1500USD-os arfolyamon lesz...
(lehettel nem lehet tervezni, majd meglatjuk, kockazatkezelessel pedig lehet tervezni, a terveket pedig celszeru kovetni...)
;)
Nem lehet 60%-os minusz,de meg 35-40% se.....
Annak az eselye, hogy 14 pozicion egyszerre lepi at a stoppot az arfolyam jelentosen, nos elege alacsony....
Denever 2014. 09. 30. 15:14
Előzmény: #3316  Törölt felhasználó
#3317
Azt qva mekkora felhúzás, ütötték a stoppokat 1000-szám tuti....
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 15:04
Előzmény: #3315  emerald
#3316
Szia Emerald,

Nem tudom emlekszem amikor irtam neked, hogy nem kene a banyaszokat tokeattetellel kereskedned...., foleg ha nem vagy kepes 20-30%. -os DD- t elviselni.....
Az alap amin a banyasz longok vannak 30% DD volt tervezve mielott az egesz project elkezdodott, az alap kozel 3,5% minuszban volt amikor a kvantitiv analizis el kezdte dobalni a banyaszokat....
Az osszes pozin van stop, a 15 aranybanyaszbol 1-et utott ki eddig es masik 2-nel Nagy valoszinuseggel a kovetkezo hetekben fog aktivalodni.....
Jelenleg ezen a szamlan van -18,75%, ha a benchmarkhoz viszonyitjuk ASX ALL ORD akkor 21-22%-al teljesiti alul.....
Oktober.2.-an indult az alap, tehat majdnem 1 eve....
80%-os valoszinuseggel kellene 20% DD alatt maradnia es 98%-os valoszinuseggel 30% DD alatt..
24-30 honapos intervalvallumban pedig 95-98%-os valoszinuseggel kellene felul teljesitenie a benchmarkot....
Persze a felul teljesites azt is jelentheti, hogy a benchmark esik 15-20%-ot es az alap csak mondjuk 13-14%-ot...

Osszesegeben ( a szamlakon amin kereskedek a nyitott poziciok jelenleg netto shortban vagyok) tehat az esesbol profitalok jobban....

Idealis esetben USD tovabbra erosodes, indexek esese, es arany ar emelkedes hozna a profitot....

Aztan meglatjuk mit hoz az elet, irtam korabban neked, hogy a kereskedesi tervet kovetni kell, barmi tortenjek is, szo szerint ha kisebbsegi gyerekek polygonak az egbol....

Szoval nem a vilag vege, ha 1 kereskedesi terv eppen nem mutat profitot, mind addig amig a terveken belul mozog....

Van olyan szamla, ahol eppen a floating profit kozel 48% plussz... , van olyan ahol 5% es sajnos a banyaszokon -18,75%.....

Milyen uncsi is lenne az elet, ha minden 1-es pozi a belepes utan azonnal profitot mutatna.....

Legyen szep Napod!
emerald 2014. 09. 30. 14:06
Előzmény: #3313  Törölt felhasználó
#3315
Szia,
A bányász longjaidat tartod anélkül hogy fedeznéd?
IMG eddig 32%-ot esett, de ma gondolom megint fog vagy ötöt és ahogy tegnap okfejtettem valószínű még nincsis itt a vége....
Gondold át mert ha tényleg leszakad akár 1050-re hiába nem áttéttel kereskedsz gondolom neked se cél 50-60%-os minuszba menni.
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 13:31
Előzmény: #3312  szarvasvadasz
#3314
CME futi adatokat ill. open interest-hez csak hetente ferek hozza....
nem akartam varni pentek zarasig, mert van 1 olyan gyanum, hogy hetfon megint eljatszak es akkor megint 40-80pip hatranybol indulnek...
Lehet hogy megnezem az esignal-nal, nem szeretem olyan helyrol az adatokat hasznalni ahol kereskedem....

azert koszi
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 13:14
Előzmény: #3297  Kraccer
#3313
Szia,

igazad volt, gondolom 15perces charton kereskedsz....
raneztem es ahol szoltal onnan nem mentunk tobbet mint 30-50pontot, most meg mar boven 80pip profitba lennenk....

Tehat koszi, hogy megosztottad a velemenyedet.....

Ne haragudj,de van amikor kicsit tul konzervativ vagyok....
az az igazsag, hogy tobb szamlan kereskedek...
ha jol emlekszem jelenleg 55 poziciom van nyitva....
shortolok:
9 indexet
6 fx part
veszem a NGAS-t
es van 14 long pozim banyaszokban

Tehat neha nem konnyu fokuszalni kisebb hullamokra,de jelenleg is shortolom a GBP/USD-t...

Jo esellyel koveti az EUR utjat o is hamarosan....

Sok sikert legyen szep napod!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 09. 30. 13:14
Előzmény: #3310  Törölt felhasználó
#3312
Hát a spot FX forgalom az OTC piacon az ugyebár brokinként változik, és leginkább aktivitásként értelmezhető, nem valódi forgalomként. "Igazi" forgalmi adatokat csak a CME futikhoz kapsz.

Ha megszorulsz, két link javaslat intraday adatletöltséhez:

finam.ru:
link

Dukascopy:
link
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 12:48
Előzmény: #3308  Törölt felhasználó
#3311
Szia,
koszi a figyelmeztetest....
Egyetertek veled AUD/USD kb. 1,5-2,5szer gyorsabban tud mozogni mint mondjuk az EUR/USD...
En 2008 ota kereskedem ezt a part....,NZD-t nem igazan kereskedtem,de nagysagrendileg kisebb gazdasagrol van szo...
tehat elmeletileg neki meg jobban kene menni es megy is....
Mivel en itt elek van kisebb ralatasom, hogy az eros AUD milyen negativ hatasokkal jar a gazdasagra..., gyengebb AUD-t kb 2-2,5 eve varunk illetve probaljak lebeszelni a csucsrol...
Szerintem most illl. par hete erkezett az ido ill. a hangulat amikor is kepesek tenyleg befolyasolni az arfolyamot....
Kinai gazdasagi viszaeses, az alacsony nyersanyag arak....
itt az arany es legfokeppen a vaserc ara ami a felere esett az elozo evihez kepest....
Csak az utobbi kepes Nyugat Ausztral kormany beveteleit kb. 10%-ban csokkenteni...
sorolhatnam az erveket es okokat...
(szoval technikailag es fundasan is tamogatva van az elkepzeles...)
Tisztaba vagyok vele, hogy barmelyik nap akar penteken johet egy 2-300pontos korrekcio....
AUD/USD-rol 0.9365-on leptem be azota benne vagyok....kiveve nehany orat....(szoval a 630potybol, nalam van tobb mint 550...., ha kell viszaadom a piacnak a felet....,de en tovabbra is hiszek benne, hogy mehetunk 0,8 ill. akar ala is.....

Szemelyes tapasztalatom 2008 osszerol, amikor is par honap alatt esett 3500pipet, en elhoztam tobb mint 1500-at....
Nem hiszem,hogy most essunk megint 3500pipet, de 1500-2000pipet elkepzelhetonek tartok....
Nyilvan nem fogom 0,7-ig tartani az egesz pozit,de 0,8-ig szerintem nagyon jo eselyem van a kovetkezo 2-3 hetben...
utana szerintem lassulni fog az eses....es majd ott lassan elkezdek kiszallni a pozikbol....

Ez lenne a terv, aztan meglatjuk mit hoz az elet....
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 12:25
Előzmény: #3305  szarvasvadasz
#3310
Szia,
nincs mit hozza tenni.....
Elnezest kerek mindenkitol,de szerintem nem nagykepuseg kijelenteni, hogy EUR/USD-ban te vagy a szakerto...., en nem ismerek senkit itt a forumon aki jobban ott lenne ebben a parban...
Szarvasvadasz lenne hozzad 1 keresem, az en adat szolgaltatom au-bol van....
nagy segitsegemre lenne ha valaki meg tudna nezni az AUD/USD, esetleg a NZD/USD forgalmat hetfoi korai orakban , ill. az elmult 3-4 hetben....
(csak a hetfoi nyitasban az elso 4-6 ora erdekelne)....

Elore is koszonom ha valaki tud ebben segiteni...

Legyen szep napotok!
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 12:09
Előzmény: #3307  szarvasvadasz
#3309
köszi,akkor kb egyezünk,én a hetes trendvonalat tartom vizválasztónak

link
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 12:05
Előzmény: #3304  Törölt felhasználó
#3308
Szia!

Mikor már nagyon fröcsög a média, akkor legyél nagyon óvatos, főleg AUDUSD-vel, igen Én is hallottam a jegybankok ténykedéséről és intervencióikról, de ugye áéltalában itteni idő szerint ezek a hírek 3.30-kor jönnek hajnalban.... és ezek a hírek megfelelően kommunikálva okozzák ezeket a földrengés méretű szakadásokat.Nekem ez egyszerre túl sok amit mennek főleg NZDUSD ezek a szakadások nem jellemzik egyik keresztet sem, életidegen tőlük ami az elmult pár napban látszik, na ezért csuktam, mert itt nagyobb visszatesztek is lesznek, vagy csak idegelő tüskék, ha letisztult a kép majd újra rájuk nézek...de Én már nem bővítenék, persze lehet hogy csak félős vagyok.

Gázban is brutál csapkodások vannak, de azt már megszoktam, ezért váltottam.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 09. 30. 12:00
Előzmény: #3306  Törölt felhasználó
#3307
Szia, jelenleg nem kereskedem vele, úgy hogy kezeld kellő fenntartással. Rövid távon passz, 8874 alatt adnám valószínűleg. Addig bármi lehet, akár naaagy naaagy meglepi is.
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 11:55
Előzmény: #3305  szarvasvadasz
#3306
dax-ot hogy látod? (1-4h-1D)? kössz
dax topickban is jó
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 09. 30. 11:46
Előzmény: #3273  szarvasvadasz
#3305
EU: ;-)
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 11:16
#3304
Sziasztok,

Nem kereskedesi otletnek szanom ill. nem felhivas kereskedesre...
Az utobbi par napban egyre tobb helyen jelent meg itt a mediaban hogy az AUD gyengul a USD-al szemben es, hogy milyen gyorsan....
Elojottek az elemzok,szakertok es mindenki talalgatja, hogy mi varhato a kovetkezo kamat meghatarozo ulesen....
Glen Stevens pedig mint 1 profi jegybank vezer, semmilyen modon nem ad ki infot,hogy mikora tervezi a kovetkezo kamat emelest, az AUD-al kapcsolatban pedig ha kerdezik ill. az esessel kapcsolatban csak annyit mondot, hogy szivesebben latna az AUD/USD arfolyamot 0,8 korul ill. alatta es nyilvan nehany honapra szukseg lenne a gazdasagnak, hogy ebbol profitalni tudjon.....
Ha pedig a kamatemeles jon szoba ill. az ingatlan piacon torteno folyamatok arrol pedig folyamatosan kommunikal a jegybank, hogy az ugynevezett MACRO-PRUDENTIAL CONTROL-lal probalnak hozza allni a temahoz...
Azt is megemlitette, hogy nem olyan naiv, hogy azt higyje a piac ezt azzonal arazni fogja,de remeli, hogy a piac megfeleloen fogja ertekelni a jegybank lepeseit...

MACRO-PRUDENTIAL CONTROL= az RBA probal olyan kornyezetet teremteni, hogy a bankok ne legyenek kepesek olyan lakashitelt finanszirozni ahol tul magas a kockazat....
(sok vita van ez korul,de nem hagyjak kihulni a temat)

RBNZ pedig fel billio NZD-ot adott el, hogy gyengitse a NZD-t...
A piacon pedig az a pletyka megy, hogy (RBA es RBNZ) adjak a AUD-t es NZD-t olyan idoszakokban amikor alacsony a likviditas...(intervencio)
Sokan ennek tulajdonitjak,hogy hetfon a nagyobb Azsiai piacok nyitasa elott ill. nyitasaban ekkorat gyengult a ket par az USD-al szemben....

Tudom a kovetkezo napokban lesz nehany hir ami fogja a piacokat kicsit megmozgatni,de en raduplaztam a pozijaimra...
AUD/USD-t shortot pedig tartani fogom 0,8-ig, ha kell 300pipes stoppal...(az eredeti pozikon mar van tobb mint 600potty profit)....

Hong Kongba pedig holnap kezdodik 1 hetes unnepek, es mar szervezik a kovetkezo tunteteseket....

Nyilvan a kinai kormany nem akarja hagyni a dolgot, viszont a Hong Kong-i polgarok nem mennek bele, hogy a kinai kormany adja a kepviseloket akik kozul lehet majd valasztani a kovetkezo valasztasokon, szerintuk ez nem demokratikus valasztas....

Azt ugye nem art tudni, hogy Hong Kongba rengeteg kulfodon szerzett diplomaval rendelkezo ember el akik tobb evet is eltoltottek korabban nyugati demokraciakban, tobben kozuluk kettos allampolgarsaggal rendelkeznek....itt nem nehany emberkerol beszelunk, hanem 10000-100000-es tomegekrol...
Nyilvan aki ismeri Hong Kong tortenelmet az tudja, hogy talan ez az elso komolyabb osszecsapas a kormany es Hong Kongiak kozott...., egyelore bekesek a tuntetesek,de ki tudja mi fog tortenni a kovetkezo napokban....

Legyen szep napotok!
Törölt felhasználó 2014. 09. 30. 06:47
Előzmény: #3302  luxemburg
#3303
Szia!

Azt hiszed hogy Én olyan profi vagyok??

Hát nem, rengetegen jobbak Nálam, csak hogy nem mennyek messzire itt a fórumon is , azért regisztráltam újra, mert ezen a fórumon van mit tanulnom , szinte bárkitől, bármit, egyedül fundásan érzem magam néha pariban.

És vannak lyukaim amit még csak most tanulok, meg nem beszélek csak olaszul, ha jobb az egyenlegem, mint az általam nagyratartott itt ténykedő profiknak( amit erősen kétlek) az max annak köszönhető, hogy ami ellenem megy azt hamar dobom, ami meg jó azt kötél idegekkel tartom a célárig vagy azon túl...sokkal túl

Ez nem profizmus... ez szerencse.

Egyszerű zenetanár vagyok és önképzem magam rengeteget olvastam, és teszteltem, de nem ezt tanultam, az sajnos nem helyettesíthető semmivel...

MCdee-n Pomperj-en, Vuki-n Szarvasvadász, Tazsomoru stb..látszik hogy ezt tanulták és az Ő véleményüket kell figyelned megfelelő manymanagmenttel, ami persze a habitusodnak megfelel, mindezt addig kell csinálnod amíg az általad kitalált magadra szabott technikádatát nem ülteted át gyakorlatba....

Nekem megvannak a technikáim, de jó kikérni a véleményüket és megfogadni őket, vagy ha más véleményen vagytok hanyagolni azt a keresztet, vagy instrumentumot, vagy akármit.

Amit írsz az tényleg hihetetlen ....segítenek és nem néznek le senkit, Én is nagyon örülök NEKIK.

luxemburg 2014. 09. 29. 22:36
Előzmény: #3301  Törölt felhasználó
#3302
Köszönöm,tarsátok meg ilyennek ezt a forumot,mert ez az igazi,hogy egymást segititek és senkit nem néztek le azért,mert esetleg alapfoku kérdéseket tesznek fel.Örülök,hogy olvashatlak Benneteket!Üdv!
Törölt felhasználó 2014. 09. 29. 22:23
Előzmény: #3300  luxemburg
#3301
Natural Gázt a Bostonos számlámról kötöttem 4 , 3,9 3,85 -ös szintekről és most bővítettem 4.1 szintről.

Certiben is fullra vettem a gázt hasonló szinteken.

Van még egy számlám, na azon nem kötöttem még bele, mert nem érzem magam otthon a termékben és csak kevés pénz nyugszik ott, ha minden úgy alakul ahogy tervezem átcsoportosítok mindent egy másik brókerhez, mert ezzel finoman szólva sem vagyok megelégedve.A Boston jó......Az ERSTE EGY nagy SZ@R! Jobb lenne a commerzbank certijeivel kereskedni, de ez már marad (fagyipénzre):D

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek