Topiknyitó: -pny 2017. 04. 12. 07:16

A CEU-törvény felfüggesztését kérik Trumpék az Orbán-kormánytól!  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 11:26
Előzmény: #59  salve
#60
salve 2017. 04. 12. 11:24
Előzmény: #55  dexter
#59
"Katonai erőszakkal bementek egy országba és elfoglalták egy területét (Krím). Elég hülyének kell lennie valakinek, hogy ezt ne lássa tisztán " "véletlenül" elfelejtetted említeni, miért is mentek be a Krímbe? válaszként arra, hogy az Usa elkezdte távirányítással destabilizálni Ukrajnát (természetsen álcivilek révén) , forradalmat+elnökbuktatást szervezni, ami azóta félgyarmati sorba taszította az országot. ráadásul a Krím történelmileg az oroszoké, lakosainak döntő többsége orosz én nem kívánt soha Ukrajnához tartozni mert Sztálin -képzeld el - szintén erőszakkal csatolta őket Ukrajnához. tehát egyzserű: nem kellett volna provokálni és fenygetni nyugat felől az oroszokat mert annyira azért nem hülyék, h. ne védenék meg a stratégiai érdekeiket. és még egy: Péterváron nemrég tömegmerénylet volt: hány nyugati médiában is láttunk oylat hogy "je suis Pétervár?" hol maardt a fenenagy nemzetközi szolidaritás, tiltakozás, együttérzés az oroszokkal? jól mutatta ez a sztori is a nyugat végtelen képmutatását és álságos "demokráciafelfogását"! ha nyugaton merénylet van és meghal pár tucat emebr, akkor az világbotrány a nyugati médiában! ha "csak" oroszok, vagy egyiptomi lenézett keresztények az áldozatok, akkor nincs médiahiszti, hiszen ott nem a "másság bajnokai" estek áldozatul..
elemes
elemes 2017. 04. 12. 11:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#58
"Az 1. pontot nem hiszem. Miért csinálta volna direkt? Mit nyer ezen az ügyön?" Ezt én nem tudom. De: 1. február közepe óta lehet sejteni, hogy be akarják zárni a ceut (Ignatieff visszavonta a momentumos fijjugnak korábban adott engedélyt egy rendezvény megtartására, nem akart ezzel is támadási felületet adni). 2. előkészítették a felsőoktatási törvény módosítását, és senki nem szivárogtatta ki, nem írt róla a HVG stb stb. 3. Pár nappal a napirendre tűzés előtt a Magyar Időkben kellett megírni, hogy ez a törvény direkt a CEU bezárását szolgálja, vegyétek már észre, háborodjatok már fel. 4. Amikor már volt felháborodás, jól alágyújtottak: tök értelmetlenül "sürgősséggel" fogadták el a törvényt (hova sietni: majdnem egy év múlva jelentkezik az első követezménye, hogy nem lehet új hallgatókat felvenni a ceura és ugye további 4-5 év mire az oktatás lezárul, és utána is még mindig megmaradhat a posztgrad képzés és a kutatás). Szóval elég sok közvetett jel utal arra, hogy kifejezetten fontos volt a habverés. Nem tudom miért. Néha az az érzésem, hogy az ellenzék annyira impotens, hogy Orbán unatkozik, és a teljes hátvédsort és a kapus az ellenfélének háttal fordítja és azt akarja megmutatni, hogy még így sem tudnak gólt rúgni. És tényleg nem tudnak :))))
Phylaxa 2017. 04. 12. 11:18
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#57
Hát persze, hogy lehet, csak nem hülyék. Tudják, hogy egy előrehozott választásnál újabb négy év beton a jelenlegieknek. Ezek kitalációk. Semmi más.
SREd 2017. 04. 12. 11:18
Előzmény: #54  dexter
#56
Ha tudom biztosra, dehogynem zavar. De ez kategóriában, célokban és méretekben is eltérő jelenség a migránsinváziótól. Legalább te is tudod a nemzetbiztonságiakon kívül, személy szerint, hogy a Fáraónt szemmel kell tartani. De megteheted ezt százezres tömeggel, akik sietősen és személyazonosítás nélkül be akarnak jönni a schengeni határon? Megszavazták EU-szinten az ukránok vízummmentes tartózkodását is, pedig ott aztán rengeteg oroszbarát van, ha már az oroszok mumusnak lettek kikiáltva.
dexter 2017. 04. 12. 11:11
Előzmény: #36  SREd
#55
"Az oroszokkal is csak 3 éve van ilyen éles ellentéte a nyugati országoknak, olyan kérdésekben, amiket az átlagember nem láthat eléggé tisztán..." Katonai erőszakkal bementek egy országba és elfoglalták egy területét (Krím). Elég hülyének kell lennie valakinek, hogy ezt ne lássa tisztán
dexter 2017. 04. 12. 11:01
Előzmény: #36  SREd
#54
A "dezinformációt" a kedves kormányod is megerősítette. Ezek szerint ők hazudnak?Úgy játszották ki a "szigorú" ellenőrzést a békés arabok, szereztek más országba ideiglenes tartózkodási engedélyt és így kaptak olyan erkölcsit, ami alapján nem volt priusza. És nem tudni hány ilyen volt. Az bebizonyosodott, hogy több bűnöző is bekerült így az országba. Szijjártó beismerte, hogy ilyen jellegű vizsgálatot nem végeztek, csak azt nézték, hogy van-e priusz a beadott dokumentumok alapján. Ez volt az a nagyon komoly ellenőrzés. Érdekes, hogy a nagyon "becsületes", maffia kapcsolatokkal rendelkező, arab terroristákat pénzelő Fáraón orbánnal találkozott és valószínűleg üzleteltek is (mészárossal és a vejével igen, mert az tudjuk). Ez nem zavar?
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 04. 12. 11:00
#53
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 10:52
Előzmény: #51  SREd
#52
"Molnár Gyula meg már kijelentette, hogy nem is csak csak az oktatásról/diákokról szól a tüntetés, talán arra célzott, hogy mint elhangzott máshol, most már meglett a kritikus tömeg és lehet rendszert dönteni." Én úgy tudom most lesz szavazás a civil szervezetekről. Ez ellen is tiltakozni akarnak.
SREd 2017. 04. 12. 10:50
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#51
Most nem találtam, a tegnap esti M1-híradóban láttam a Sándor-palota előtti tüntetés kapcsán, hogy nemzeti konzultációs kérdőívet égetett valaki azzal a szöveggel, hogy Budapesttel is ezt fogják tenni az egyre elszántabb tüntetők. Molnár Gyula meg már kijelentette, hogy nem is csak csak az oktatásról/diákokról szól a tüntetés, talán arra célzott, hogy mint elhangzott máshol, most már meglett a kritikus tömeg és lehet rendszert dönteni. Remélhetőleg időben fellép a rendőrség minden garázdasággal szemben.
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 10:43
Előzmény: #47  Tibi0002
#50
Soros rajongó vagy!
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 10:42
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#49
Alatta vagy, mert a színvonal azt jelenti értelmezzük egymásnak adott kérdéseit és az arra adott válaszokat.Ha neked ez nem derogál keress olyan helyet, ahol nem kell válaszolni és értelmezni. És nem kell hülye feltételezésekkel elöjönni.
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 10:39
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#48
Sok a feltevésed! Kérdésekre válaszolj! Alaptalan vitát ne kezdj másokkal sem, ha azt várod, hogy a hülyeségnek megfelelő feltevéseddel szórakozol. Mert hülyeséget feltételezel, amire választ csak magadtól várhatsz. Igazolni akarod magad?
Tibi0002 2017. 04. 12. 10:36
#47
Amit a napokban megtudhattunk a kormányzati kommunikációból és a fórumokról:1. Soros Györgyé az egyetem.2. Soros György szervezte a tüntetést.3. Soros György utasította Trumpot, hogy ne tárgyaljon Magyarországgal.4. Soros György egy közeli autóban ülve megfigyel minden magyart.5. Soros György.6. Soros György miatt tört ki a pestisjárvány a 14. században.7. Soros György miatt haltak ki a dinoszaruszok is.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 10:33
Előzmény: #44  Vazsmegyei
#46
Igen, Veled be szeretném. Van egy színvonal ami alá nem szívesen mennék.
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 10:33
Előzmény: #44  Vazsmegyei
#45
hol-hoz
Vazsmegyei 2017. 04. 12. 10:32
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#44
Ha nem válaszoltál milyen törvényt hol elő? Úgy látom be szeretnéd fejezni, mert nem tudsz válaszolni a neked feltett kérdésekre.Ne kezdj bele olyan vitába, amihez nincs belátásod! Védd meg az állításaidat és ne menekülj az általad generált kérdések elől.
Törölt felhasználó 2017. 04. 12. 10:29
Előzmény: #42  SREd
#43
Nem sőt ha valaki ezt tesz, azt el is ítélem. Én eddig csak kérésről olvastam, a felgyújtásról most olvasok először. Tudnál adni ezekről valami linket?
SREd 2017. 04. 12. 10:26
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#42
Nem érted jól, ezt tőled kérdem én, hogy szerinted ezt tennénk? Mert szerintem nem, hanem alapítanánk itt helyi megfelelőt és egyeztetnénk velük, fenyegetőző megmozdulásokról pedig szó sem lenne. Így már elég tiszta, terelgető beíró?
morci 2017. 04. 12. 10:25
Előzmény: #7  SREd
#41
"Hiszen nem a klímakutató és egyéb tiszteletreméltó tudományokkal foglalkozó részlegeivel van gond, hanem az eltúlzottan liberális, migránserőltető szellemiségével és tanításaival. Ezt a trendet ugyanis elsöprő, 96% többséggel elutasították a szavazók fél évvel ezelőtt." Ezek szerint alapvetően nem azzal van baj, hogy amerikai diplomát adnak, hanem az oktatáson is változtatniuk kell !!! Elfelejtettél egyeztetni az elvtársadal, Kósa 10% Lajossal. De legalább kimondtad. Ezután az egyetemek tananyagáról népszavazáson fogtok dönteni. Fasza!

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók