Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 11:17
Előzmény: #32999  Törölt felhasználó
#33000
Lehet hogy igazad volt. De vissza is kel venni aztán. Én babonábol sem adom el., mert mindíg lemaradtam a visszavételről.
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 11:12
Előzmény: #32996  Törölt felhasználó
#32999
Igen. Lehet, hogy kár volt eladni, de elég félős nőszemély vagyok. Kivárok egy kicsit, igaz így nem lehet nyerni, ha mindíg begazol az asszony.
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 11:05
Előzmény: #32997  Törölt felhasználó
#32998
920 nagyon tartja...
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 10:58
Előzmény: #32996  Törölt felhasználó
#32997
Én eladtam 922-őn, majd visszaveszem, ha lehetséges, ha nem, hát akkor nézek majd mást. Azért drukkolok Nektek, a bátraknak.
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 10:48
Előzmény: #32995  vetranio
#32996
Még mehetünk le ,de legaláb észrevették.
vetranio
vetranio 2010. 04. 13. 10:38
Előzmény: #32991  Törölt felhasználó
#32995
Viszont az is igaz hogy legalább nem esünk a többiekkel. 2% feletti feltornázás eddig szép teljesítmény egy tegnapi nap után. Azt gondolom hogy ezzel vége lehet a bevásárlási hullámnak délutánig. Aztán majd meglátjuk 14.00 után hogy alakul. Kinti nyitás még dobhat rajta vagy akár beöntheti is. 50-50% Jó jel viszont hogy ha le akarnák nyomni akkor most sem engedték volna több mint 2%-ot fel. Nos szvsz izgalmas nap lesz, szép forgalommal.
darius8 2010. 04. 13. 10:38
Előzmény: #32992  petipokerarc
#32994
Nem lenne jó, ha a Rába típusú busz nem menne hátrafelé, nagyon rossz konstrukció lenne, nem venné senki (rükverc).
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 10:37
Előzmény: #32987  atikasz
#32993
Nagy emelkedés eött és közben mindig öntögetik is hogy ne függőlegesen haladjon mert mennyiség nélkül nincs értelme. Ezért várható valami,remélem.
petipokerarc 2010. 04. 13. 10:35
Előzmény: #32984  romeoo
#32992
Csak ne hogy hátrafelé menjen a busz Romeoo,mert menten rosszul leszek!!
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 10:34
Előzmény: #32990  Törölt felhasználó
#32991
921
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 10:34
Előzmény: #32984  romeoo
#32990
Mennyi most a kedvencünk?
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 10:28
Előzmény: #32987  atikasz
#32989
mondjuk ilyen nagy votalitásnál..., eséseknél simán lehet egy csúnya szopatós gap up bármelyik nyitásra...
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 10:26
Előzmény: #32984  romeoo
#32988
bírom, hogy az emberek vágyai néha annyira elborítják őket rózsaszín ködbe, hogy az több, mint megmosolyogató....
atikasz 2010. 04. 13. 10:25
Előzmény: #32985  vetranio
#32987
nem tudom,de ha olyan egetrengetö dolog történne holnap akkor valszeg tegnap nem veretik be és ma sem itt tökölne.
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 10:22
Előzmény: #32984  romeoo
#32986
Ó Rómeó! Mért vagy Te Rómeó! Azért, hogy ilyen jókat írjál!
Én megelégednék egy 940-es mai árral.
vetranio
vetranio 2010. 04. 13. 10:22
Előzmény: #32984  romeoo
#32985
Van valami amit mi nem tudunk? Úgy értem van amire alapozzátok hogy beindul vagy csak örülnénk ha menne? Bocsi a kedélyrombolásért de próbálok reálisan gondolkodni. Holnap valami eget rengető bejelentésnek, vagy bemutatónak kell lennie ahhoz hogy itt ma és holnap elinduljunk felfelé érdemben. Szóval ha van valami konkrét infó akkor osszátok meg please...
romeoo 2010. 04. 13. 10:19
Előzmény: #32983  Törölt felhasználó
#32984
Rövid időn belül indul a busz,kérem felszállni aki fel akar,az ajtók záródnak!.......Első megálló 1200......
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 10:02
Előzmény: #32982  Törölt felhasználó
#32983
Nyugat elindult a lejtőn nem is kicsit...
Törölt felhasználó 2010. 04. 13. 10:00
Előzmény: #32979  Törölt felhasználó
#32982
Lehet egy felfügg. pár napra , vagy 2,3 limites nap hogy ne tököljenek. Figyelni kel.
gazmber 2010. 04. 13. 09:58
Előzmény: #32953  tigus7313
#32981
trendcsatorna váltás megvolt, tegnap lenyomták a korábbi trendcsati ~tetejére, ami remélhetően az új csati alja lesz ezután...szvsz
rt920 max926

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók