A tranzakció nyomán létrejövő cég, a KBC Equitas megújuló szolgáltatásairól, termékportfóliójáról 2007. május 3-án, sajtótájékoztató keretében ad részletes információt. Az ügylet a romániai Swiss Capital 2006. december végi megvásárlásával együtt jól tükrözi a KBC Securities azon törekvését, hogy tovább erősítse jelenlétét a közép- és kelet-európai piacokon.
Nézegetem az adóbevalláshoz az igazolásokat és csak most tűnt fel,hogy amerikai osztalék BABA ADR után 5% helyett 15%ot vontak le,másnál is ennyi a levonás vagy az ADR másképp számol. Soha nem volt külföldi osztalékom.
Üdv mindenkinek. Idén szeretnék TBSZ számlát nyitni valahol és egy kitalált portfólióval kezdeni. Vissza olvastam itt sokmindenről és a K&H lehetőségeit is nézegettem, de elég sok a negatív tapasztalat és infó. Ok hogy full kezdés első körben nem kenyérre való pénzből de mégis csak olyan felületet és rendszert keresek ami költségekben elég jó és használhatóságban egy kezdő elvan vele. A sok tapasztalt kereskedőnek gagyi és problémás a KH? Nagyon nem akarom túl gondolni még az IBKR amit néztem. Mennyire bajos a KH?
Megpróbáltam párat ISIN-re beszűrni az appban, de úgy látom, hogy nem a BETa HUF-ot dobja ki, hanem az eredetijét (/LSE USD, /GER EUR). Van, aminél ISIN-re meg tickerre is ugyanazt dobja fel, meg van olyan is, aminél ISIN-nel megtalálja, de BETa tickerrel már nem… Sajnos ez így esélytelen szerintem BETa HUF vételre, pedig én is terveztem pár hete, hogy megnézem ezeket a BETa ETF-eket. Hétvégén dobok egy e-mailt a KH-nak, ha lesz időm.
Nem az árral kapcsolatban megy a panaszkodás. IBKR lesz ebből sokaknak, ha így folytatják. De nem lenne más dolguk, mint Random C. rendszerét - ahogy írta is valaki: " kivenni a fiókból".
Egy éve megírtam nekik visszajelzés küldésével egyéb hibákkal együtt, de nem változott. Gondolom más is jelezte. De legalább már elég jól tudom fejből az ISIN számokat... Tényleg vicc. Terminál fülön egyébként nálam a többség jól szerepel, de érdekes, hogy itt sem mindegyik. A Portfolio fülön viszont tapasztalatom szerint mindegyik elnevezés rossz.
Ha ezt az új felületet bevezetik, én biztosan elhúzok máshová. Nevetséges, áttekinthetetlen, sokkal több kattintással működik. A mostani is rossz, de ez az új fejlesztés vicc.
K&H Értékpapír (KBC Equitas)
link