Na ezzel én még várnék mert a vállalat ahol rálátok a termelésre előkészítésre stb, a teljes vezetőség úgy néz ki felzabálta az AI + humanoid robotok előkészítés gyártás gepüzemeltetés emberek szinte teljes kiváltása témát. Fejben itt már nagyon sci-fi képek pörögnek, valóságban meg kb a kivitelezhetetlen szint a jelentős része. A humán erőforrást ugyan hiányolják utánpótlás nincs de igazából nem is becsülik mert csak átmenetinek érzik ezt az időszakot.
Ahol jó szakemberek izzadnak megmunkálás, pontatlan kopó hibákkal üzemelő gépek mellett félautomatizált rendszer fenntartásáért oda nem nem AI kell hanem egy filmbérli szinte ember szintű robot kb végtelen probléma megoldó képességgel. Ez a kidobom az embert és majd mindent megoldanak a csipek dolog oltári messze van még, de valóban jól mutat egy postázó, csomagelosztó vagy sima anyagmozgató területen pár szaporán száguldozó kis robot. Szerintem 100 év is eltelik mire oda eljutunk ahol már sok vezető fejében 5-10 év múlva álomképekben vannak. És csak ha nem tesz az emberiség újra valami nagyon nagy kárt önmagában ennyi idő alatt. Ami fix kevesebb irodai számháborút gyártó fog átkerülni a fizikai munkakörökbe.
Ahol jó szakemberek izzadnak megmunkálás, pontatlan kopó hibákkal üzemelő gépek mellett félautomatizált rendszer fenntartásáért oda nem nem AI kell hanem egy filmbérli szinte ember szintű robot kb végtelen probléma megoldó képességgel. Ez a kidobom az embert és majd mindent megoldanak a csipek dolog oltári messze van még, de valóban jól mutat egy postázó, csomagelosztó vagy sima anyagmozgató területen pár szaporán száguldozó kis robot. Szerintem 100 év is eltelik mire oda eljutunk ahol már sok vezető fejében 5-10 év múlva álomképekben vannak. És csak ha nem tesz az emberiség újra valami nagyon nagy kárt önmagában ennyi idő alatt. Ami fix kevesebb irodai számháborút gyártó fog átkerülni a fizikai munkakörökbe.