Topiknyitó: PImre 2007. 02. 02. 11:48

Árfolyamnyereségadó kiszámítása  

Most számoltam ki az adóbevalláshoz szükséges adataimat. Mit mondjak, az Equitas nem könnyítette meg a helyzetemet. Igaz, hogy a törvény is valami olyasmit ír elõ, hogy nekik csak a vételeket és az eladásokat kell igazolniuk (ezt elküldték), a számolás az én dolgom.



Ennek ellenére segített a PETI Webbroker rendszere, ugyanis a Nyereség/Veszteség gomb alatt kezdõ idõpontnak 2006. szeptember 1-ét, befejezõnek pedig 2006. december 31-ét választva szépen sorolja és összegzi a nyereséges ügyleteket és azok jutalékát, illetve a veszteséges ügyleteket és azok jutalékát.



Ez aztán kimásolható Excel táblázatba, ha az ember meg akarja õrizni. Számolgatni nem könnyû vele, mert a számformátummal adódnak kisebb gondok, de ez is megoldható.



Ami még lényeges, és helytelenítem, hogy nem hívta fel rá a figyelmemet a cég az igazolásnál, hogy az adóbevallás 0653-04 számú lapján a 151. sorba kell írni a nettó nyereséget, és annak a 20%-a az adó. És ezzel a számmal kell megemelni a 0653-B lapnak a 30. sorát. Aki letöltött programmal csinálja, annak ez utóbbi automatikus.



Azért írom le, mert magam sem könnyen találtam meg, hátha segít ez nektek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 13:12
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#340
Ja még valami, kis érdekességképpen, hátha érint valakit, de nem találta az útmutatóban:

Osztalék címén megszerzett jövedelmek utolsó bekezdés útmutató 49. oldal:

Amenniyben az osztalékból származó jövedelme az értékpapírkölcsönzésből, árfolyamnyereségből, valamint vállakozásból kivont vagyonból származó jövedelmével együtt sem haladja meg az 50 E ft-t , akkor azt bevallania NEM KELL, feltéve hogy az adó levonása megtörtént.

Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 13:02
Előzmény: #338  Törölt felhasználó
#339
Igazán nincs mit!
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 12:57
Előzmény: #337  Törölt felhasználó
#338
Kedves jgy és kardj, nagyon szépen köszönöm a gyors információkat!!!!!

(én is így hámoztam ki a szabályzatból, de nem volt teljesen világos)
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 12:54
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#337
Sajnos teljesen igaza van a könyvelődnek!
Az adójóváirás 1, 5 M Ft-ig teljes, azt övetően pedig 2,1 M Ft-ig csökkentett összeggel illet meg. A csökkentett összeg mértékét megtalálod:
link
74-75. oldalon.
Remélem segitettem! :-)
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 12:51
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#336
a tőzsdei ügyletből származó jövedelem, hozzáadódik a cégtől kapott bérjövedelemhez, és ezalapján határozzák meg az adható adójóváírás mértékét, tehát ahogy mondja, ha a 2,1 M -t túllépi együtt a kettő akkor adjóváírás egyáltalán nem jár, 1,5 M - 2,1 M -ig arányosan csökkentett.
Törölt felhasználó 2007. 05. 02. 12:45
Előzmény: #334  PImre
#335
Hello!

Egy kis segítséget kérnék, ha valaki ért hozzzá... Éves jövedelmem nem haladja meg a br. 1.5 milliót, ezért adójóváírást érvényesített a cégnél a könyvelő.
Viszont szerinte a tőzsdei nyereséggel együtt meghaladja a határt, így az adójóváírás nem jár teljesen... ez igaz? Köszi!!!
PImre 2007. 05. 02. 01:38
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#334
Kardj, teljesen igazad van.
Galaga barátunk meg próbálja csak meg. Ha utánamegy az APEH (általában akkor ha visszaigényel 100ezres összeget, vagy többet), nagyot fog szívni. Önellenőrzési pótlék, esetleges büntetés, stb.
Ha az APEH nem foglalkozik vele, akkor szerencséje lesz. Sok sikert neki!
PImre 2007. 05. 02. 01:34
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#333
Jgy, nagyon jó a kérdés. Mivel kicsit megkésve válaszolok, idézem:

"ha mondjuk 100 ft-ért megvettünk valamit júniusban, aug 31 -én 120 ft-be került, de októberben 80 ft-ért tudtuk csak eladni, akkor a normál bekeróülési árat figyelembe véve ez 20 ft veszteség, ellenben ha az aug 31-et akkor 40?"

Szerintem Te döntesz róla. És értelmezésem szerint részvényenként külön-külön. A 100 Ft-ért vett részvény esetében én az augusztus 31-i záróárat venném figyelembe, elfelejtve úgy a bekerülési árat, mint a vételi brókerdíjat.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 22:32
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#332
Véleményem változatlanul az hogy NEM számolhatod el.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 22:30
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#331
lehet hogy igazad van de azt irja a tv. hogy a 82§. ban felsorolt temákek esetében léteznek ezen szolgáltatások, tehát:

82. § Befektetési eszközök:
a) átruházható értékpapírok;
b) pénzpiaci eszközök;
c) értékpapírra, devizára, indexre, illetőleg ezek származtatott termékeire vonatkozó határidős ügyletek, ideértve az ezekkel egyenértékű készpénz elszámolású eszközöket;
d) határidős kamatláb ügyletek;
e) kamat-, deviza- és tőkecsere ügyletek;
f) vételi és eladási opciók értékpapírra, devizára, indexre és kamatlábra, illetve ezek származtatott termékeire, ideértve az ezekkel egyenértékű készpénz elszámolású eszközöket;
g)242 üvegházhatású gázkibocsátási egységekre és légszennyező anyagkibocsátási jogokra vonatkozó opciók, határidős és egyéb származtatott ügyletek, amelyek teljesítése készpénzes elszámolással történik és kereskedése szabályozott piacon zajlik, illetve amely ügyletek elszámolását elfogadott elszámolóház végzi folyamatos biztosítékadási kötelezettség mellett.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 22:25
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#330
az adatot nem a brókercég szolgáltatja, hanem továbbértékesíti.

Ezért gondolom hogy vagy kereskedelem, vagy bizományosi értékesítés.

Magyarul ez benne van a felsoroltak között is.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 22:10
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#329
Vond le, ha akarod, de az adatszolgáltatás NINCS itt felsorolva!!!!! (SZVSZ)
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 21:59
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#328
adatszolgáltatás a tőzsdéhez, a befektetéshez és semmi máshoz nem köthető kiadás.

laptop, internet, telefon stb- na ezeket másra is lehet használni ugy hogy nem vonható le, legfeljebb bizonyos hányadát, amit bizonyítani kell (ezt az apeh v elhiszi v nem - álatlában nem)

szóval én levonom, azt majd szólnak h mi van? nem fognak megenni
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 21:52
Előzmény: #326  Törölt felhasználó
#327
f) befektetési tanácsadás;

Ilyet végezhet akármilyen cég, vagy valamilyen tőzsdei-pszaf engedély kell hozzá? :)))

Mert ez egy eléggé jó dolog, a tanácsadás szóban történik, az apeh meg nézheti a számlát ami teljesen tetszőleges összegű lehet...
Igaz a 20%-os adóval nehéz versenyezni

a real time adatszolgáltatás az alábbi kettő közül valamelyikbe behúzható:
a) bizományosi tevékenység;
b) kereskedelmi tevékenység;
(adatok eladása (b), vagy bizományosi közvetítése az adatszolgáltatásnak magának (ami ugye bét monopólium) (a))
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 21:15
Előzmény: #325  Törölt felhasználó
#326
Személyi jövedelm adóról szóló tv. vonatkozó része:
az értékpapír megszerzésével, tartásával vagy átruházásával összefüggő, a magánszemélyt terhelő igazolt kiadás (ideértve különösen az értékpapír megszerzésével, tartásával vagy átruházásával összefüggésben nyújtott, a tőkepiacról szóló törvény szerinti befektetési szolgáltatási tevékenység

Tőkepiacról szóló tv. keresett része:
BEFEKTETÉSI SZOLGÁLTATÁSI ÉS ÁRUTŐZSDEI SZOLGÁLTATÁSI TEVÉKENYSÉGEK

81. § (1) Befektetési szolgáltatási tevékenység az alábbi tevékenységek üzletszerű folytatása forintban, illetőleg valutában, devizában a 82. §-ban meghatározott egy vagy több befektetési eszközre:
a) bizományosi tevékenység;
b) kereskedelmi tevékenység;
c) egyéni portfoliók egyedi kezelése a befektető által adott megbízás alapján (portfolió kezelés);
d) jegyzési garanciavállalás;
e) ügynöki tevékenység;
f) az értékpapír forgalomba hozatalának szervezése és az ehhez kapcsolódó szolgáltatás.
(2) Kiegészítő befektetési szolgáltatási tevékenység a következő tevékenységek üzletszerű folytatása:
a) értékpapírok letéti őrzése és az azzal kapcsolatos nyilvántartások vezetése;
b) értékpapír letétkezelés;
c) befektetési hitel nyújtása a befektetőknek;
d) tanácsadás társaságoknak tőkeszerkezettel, üzleti stratégiával összefüggő kérdésekben, és szolgáltatás vállalati fúziók és befolyásszerzés esetében;
e) nyilvános vételi ajánlat útján részvénytársaságokban történő befolyásszerzés szervezése és az ehhez kapcsolódó szolgáltatás;
f) befektetési tanácsadás;
g) ügyfélszámla vezetés;
h) értékpapír-számlavezetés.

Ha nem találjátok itt a real time adatot (mert nincs is itt)akkor nem számolhatod el :-((
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 20:59
Előzmény: #324  Törölt felhasználó
#325
Attól függ a dolog, hogy melyik brókercégnél vagy.
Nekem az equitas kiküldött egy ilyen romhalmazt, de egy egyszerű nyereség/veszteség lekérdezéssel (és kinyomtatásal) megvan az összes nyereségem, veszteségem, meg brókerköltségem az adott időszakra.

Ehhez még hozzájöhet a saját magam által számolt pár költségem, és jónapot.

Szerintem a legtöbb netes brókernél tudsz egy nyereség-veszteség listát kérni az adott időszakra, és akkor azzal amit kiküldtek neked nem is kell foglalkozni...
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 20:47
Előzmény: #322  B Gabor
#324
a kérdésre a válasz, csak egy összehányt listát kapsz ak ötéseidről meg a záróárról és kész, de mivel most iylet kérdeztél, hogy kiküldik-e feltételezhetően idáén nem kaptál akkor tavaly nem tőzsdéáztél, akkor az aug .31 -es záró téged nem érint.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 20:27
Előzmény: #322  B Gabor
#323
B Gabor!

Jól értem ,hogy te most a 2007 -es év adózásáról kérdezel? (ha az lesz mint idén) mert akkor igen jövő év elején megküldik az igazolásokat, az ,hogy miyeln árat vegyenek figyelembe az csak a most szeptember elsejei kezdés miatt érdekes, ha 2007 -ben lesz olyan poziciód amelyet még 2006 .szeptember 1 előtt vettél fel, és lezárod, valószínű (ha ez nem csak mostanra könnyítés) válaszhatsz a bekerülési árad ,vagy a 2006 aug.31 -es záróár között, ahogy ebben a bevallásban is
B Gabor 2007. 05. 01. 20:22
#322
A brókercég jövő év elején küldi adóhoz az igazolást.
Nekem kell szólni, hogy melyik papírnál
melyik beker. áron számolják, vagy a kedvezőbbet fogják számolni?
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 20:18
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#321
Hú beleolvastam ebbe a topicba. Ez mostmár tényleg zavaros, nem igaz hogy nincs megadva ez és ez van. Akkor a real-time ot hozzáadhatom vagy nem? Ha hozzááadom és észreveszik és közben nem is lehetett volna akkor mennyire büntethetnek?

Topik gazda

PImre
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek