Topiknyitó: PImre 2007. 02. 02. 11:48

Árfolyamnyereségadó kiszámítása  

Most számoltam ki az adóbevalláshoz szükséges adataimat. Mit mondjak, az Equitas nem könnyítette meg a helyzetemet. Igaz, hogy a törvény is valami olyasmit ír elõ, hogy nekik csak a vételeket és az eladásokat kell igazolniuk (ezt elküldték), a számolás az én dolgom.



Ennek ellenére segített a PETI Webbroker rendszere, ugyanis a Nyereség/Veszteség gomb alatt kezdõ idõpontnak 2006. szeptember 1-ét, befejezõnek pedig 2006. december 31-ét választva szépen sorolja és összegzi a nyereséges ügyleteket és azok jutalékát, illetve a veszteséges ügyleteket és azok jutalékát.



Ez aztán kimásolható Excel táblázatba, ha az ember meg akarja õrizni. Számolgatni nem könnyû vele, mert a számformátummal adódnak kisebb gondok, de ez is megoldható.



Ami még lényeges, és helytelenítem, hogy nem hívta fel rá a figyelmemet a cég az igazolásnál, hogy az adóbevallás 0653-04 számú lapján a 151. sorba kell írni a nettó nyereséget, és annak a 20%-a az adó. És ezzel a számmal kell megemelni a 0653-B lapnak a 30. sorát. Aki letöltött programmal csinálja, annak ez utóbbi automatikus.



Azért írom le, mert magam sem könnyen találtam meg, hátha segít ez nektek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 02. 08. 09:30
#140
Én még nem kaptam semmit az IEB-től?Igaz minusz 230ban vagyok de akkor nem küldenek semmit?Csak nyereségnél??
kissherceg 2007. 02. 08. 08:58
Törölt hozzászólás
#139
csuloktata 2007. 02. 08. 08:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#138
május 21, de ha EV vagy akkor feb 15!
kissherceg 2007. 02. 08. 08:09
Törölt hozzászólás
#137
csuloktata 2007. 02. 08. 07:44
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#136
A veszteséget is be kell írni. Ha nem szerepelteted a 2006- os bevallásban, akkor 2007-es bevallásnál megkérdezhetik milyen veszteséget vettél figyelembe 2006- ról, ha a 2006- os bevallásban nem volt veszteséged!
Törölt felhasználó 2007. 02. 08. 01:10
Előzmény: #134  balta
#135
Köszi a segítséget Balta. Nos nekem nagy bukó az az időszak úgyhogy , ha nem csinálok semmit az sem baj? Majd ami most van Jan1 -től az már tényleg plusszos igenszépen, de azt majd jövőre.
Ja és mi van akkor ha én most számológéppel kiszámolom szépen, hogy mennyi az a nyereség amiből adózni kell(szembeállítva van már vele a brókerdíj), de mivan ha ennél kevesebbnek írom be az adóját? Kifogják bogarászni ebből a több száz kötésből, hogy most valóban fillérre pontosan írtam-e be? Illetve többen írják itt hogy a real-time szembefordítható mások nem. Na most akkor már itt eleve eltérések vannak, mert ha azt beszámítom jóval kevesebbet kell adóznom.. Szóval nem mindegy.
balta
balta 2007. 02. 07. 21:56
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Ferenc: Mostmár visszajöhetsz nullába, a mostani kötéseidről csak jövőre kell bevallást készítened :))) Egyelőre a tavaly szeptember 1. és december 31. közötti eladással lezárt ügyleteidet kellene összegezned. Ha azok összességében nyereségesek voltak, akkor adót kell fizetned utánuk, ha veszteségesek, akkor pedig a tavalyi veszteséggel csökkentheted az esetleges idei nyereséged.
Az internet jó ötlet, a www.apeh.hu-ról letölthetsz egy programot, és annak a segítségével is elkészítheted a bevallásodat. Azonban az a program a tőzsdei ügyletek összegzésében nem segít, abba már csak a végeredményt írhatod be, hogy mennyi a tőzsdei ügyleteken elért nyereség vagy veszteség.
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 20:12
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#133
a bevalláshoz sehova, feltéve ha kapsz "csomagot" ,azt kitöltöd aztán elballagsz a postára....... de az interneten is elintézheted....., csak majd az esetleges ellenőrzéskor kell meglátogatni az APEH-ot...
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 20:09
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
....kishalakat...
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 20:09
Előzmény: #129  csuloktata
#131
valszeg így lesz.... remélem a kishakakat még nőni hagyják.....
:-)))))>>>>>
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 20:09
Előzmény: #129  csuloktata
#130
Gyerekek, hogy van ez az egész? Hova kell menni egyáltalán, hogy bevalljam az adómat? Én semmit nem értek, lassan ez miatt nem merek visszajönni nullába!:D Kaptam egy borítékot az Equitastól, és benne a csomó ügyletem és kész.
csuloktata 2007. 02. 07. 19:54
Előzmény: #128  Törölt felhasználó
#129
Oda teszel az apeckes elé egy 4 oldalas listát, aminek nincsen tartalmi követelménye. Meg egy másik listát egy- két brokitól. Mikor fogja összepontozni?
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 19:46
Előzmény: #127  szász
#128
a "bankom" elnyerte 2006-ban "Az év befektetési szogáltatója" címet....ezzel sajátmaga is "kérkedik" egy -gondolom - minden ügyfelének elküldött levélben.....
el sem merem képzelni, mi lenne ha "csak" egy lenne a sok közül......
:-))))>>>>
szász 2007. 02. 07. 19:35
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#127
olvasd el a törvényt és csináld meg ahogy te értelmezed. bátorság. más sem ért hozzá.
(még az apeh sem. pszt)
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 19:25
Előzmény: #125  balta
#126
""""""2006. évi LXI. törvény
egyes pénzügyi tárgyú törvények módosításáról1

"Tőzsdei ügyletből származó jövedelem
.....
(9) A kifizető (befektetési szolgáltató) az adóévet követő január 31-éig adatot szolgáltat az állami adóhatósághoz a tőzsdei ügyletekről a magánszemély részére kiállított bizonylat tartalmáról. Az adatszolgáltatásnak tartalmaznia kell a magánszemély nevét, adóazonosító számát, valamint a magánszemély részére az adóévben általa kiállított bizonylatban feltüntetett összesített adatokat.........""""""

a fentiekből számomra két dolog derült ki......

-Az Apeh hamarább megkapta, a nekem csak februárban kiküldött összesítőt.....
- a brokicég szabadon értelmezte a törvényt, mert a napi ügyleteket nem szerepelteti az összesítésében.......
-a korábban idézett (5) bekezdés szerint a magánnszemély által vezetett nyilvántartás alapján kell megállapítani az adót sajátmagának....
tehát a napi ügyleteket is szerepeltetheti a korábbi bizonylatok alapján.....
azért egy "illetékes" vagy egy adószakértő is nyilatkozhatna ez ügyben....
balta
balta 2007. 02. 07. 15:58
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#125
Szurkos: A törvény tényleg úgy szól, hogy Neked kell nyilvántartást vezetned minden ügyletedről:
"(5) Az adóévben az (1) bekezdésben említett ügyletben bevételt szerző magánszemély köteles az adóévre bevallást benyújtani. Az adót a magánszemély az általa vezetett nyilvántartás alapján a tőzsdei ügyletről a befektetési szolgáltató által kiállított bizonylatok szerint állapítja meg. A nyilvántartásnak az e törvény szerint az értékpapírokra, értékpapírra vonatkozó jogokra előírt rendelkezései értelemszerű alkalmazásával ügyletenként tartalmaznia kell különösen az ügyletekben megszerzett bevételeket, az ügyletekhez kapcsolódó járulékos költségeket, az átruházott értékpapírok megszerzésre fordított értékét, az elszámolt ügyleti nyereséget (veszteséget)."
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 15:57
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
""""........ napon belüli ügyek költségtérítését......."""""
=....költség visszatérítés....
s ez mit jelent.....?
talán csak nem azt, ha a brokidíjat
először napontúlira vonják, aztán a különbözetet visszafizetik....
s a napon belüli kereskedés árfolyamadó mentessége hol van rögzítve...?
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 14:30
Előzmény: #122  kispangit
#123
A nyereségből levonhatod a : brokidíjat, a számlazárlati díjat, a letéti díjat, a megbízás módosításának a díját
Viszont a napon belüli ügyek költségtérítését azt a nyereség oldalhoz kell hozzáadni
kispangit 2007. 02. 07. 13:33
Előzmény: #121  Törölt felhasználó
#122
"Annyit mondtak hogy sajna az rossz........ " - hogy a túróba lehet rossz, amikor 'zártkörű, auditált' programmal csinálják?
Kérdés:
1/ Nyereség: brokidíj levonandó?
2/ Veszteség: brokidíj hozzáadandó?
Törölt felhasználó 2007. 02. 07. 12:53
Előzmény: #119  Törölt felhasználó
#121
Új fejlemény.
Most voltam a kirendeltségen IEB utánnaérdeklődtem hogyan jöttek ki a számok amik a lapon (összevont kimutatás) vannak.
Annyit mondtak hogy sajna az rossz........
Javaslat: tételesen számoljak utánna a tranzakcióknak (hülyék ezek??) és ami kijött azt írjam be. Az adós papírok mellé pedig azon elszámolásokat csatolam amiket kb havonta kiküldtek
Ha nincs meg akkor lesznek olyan szívesek és kiküldik részemre potom 5000 ért (az a ............t)

Topik gazda

PImre
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek