Topiknyitó: PImre 2007. 02. 02. 11:48

Árfolyamnyereségadó kiszámítása  

Most számoltam ki az adóbevalláshoz szükséges adataimat. Mit mondjak, az Equitas nem könnyítette meg a helyzetemet. Igaz, hogy a törvény is valami olyasmit ír elõ, hogy nekik csak a vételeket és az eladásokat kell igazolniuk (ezt elküldték), a számolás az én dolgom.



Ennek ellenére segített a PETI Webbroker rendszere, ugyanis a Nyereség/Veszteség gomb alatt kezdõ idõpontnak 2006. szeptember 1-ét, befejezõnek pedig 2006. december 31-ét választva szépen sorolja és összegzi a nyereséges ügyleteket és azok jutalékát, illetve a veszteséges ügyleteket és azok jutalékát.



Ez aztán kimásolható Excel táblázatba, ha az ember meg akarja õrizni. Számolgatni nem könnyû vele, mert a számformátummal adódnak kisebb gondok, de ez is megoldható.



Ami még lényeges, és helytelenítem, hogy nem hívta fel rá a figyelmemet a cég az igazolásnál, hogy az adóbevallás 0653-04 számú lapján a 151. sorba kell írni a nettó nyereséget, és annak a 20%-a az adó. És ezzel a számmal kell megemelni a 0653-B lapnak a 30. sorát. Aki letöltött programmal csinálja, annak ez utóbbi automatikus.



Azért írom le, mert magam sem könnyen találtam meg, hátha segít ez nektek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balta
balta 2007. 02. 02. 13:45
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#20
Jgy és kardj: Jgy hozzászólása előtt kettővel olvassátok el PImre beírását! Ha a tavalyi veszteséget szembe akarod állítani az esetleges idei nyereséggel, akkor igenis szerepeltetni kell a veszteséget! Ha a tavalyi veszteséget lenyeled, és nem akarod legfeljebb két évig továbbvinni, szerintem csak akkor nincs teendőd.
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:53
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#19
head!
csak azt a jutalékot számolhatod el költségként, amit realizáltál, (a bekerülésit is) mert hiszen ha még nyitott tétel, nem képződött rajta sem nyereséged, sem veszteséged.
ha a későbbiek során eladod, akkor számolhatod el a be- és kikerülési jutit
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:52
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
Én úgy tudom, hogy minden költség elszá-molható, ami bizonyíthatóan a tevékenységhez kapcsolódik.
pl. internet előfiz.(ha netes a tranzakció),
real time,gazdasági folyóiratok,
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:50
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
levonható, okosfiúk mndták
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:48
#16
Sziasztok!
1.Számlavezetési díj, amit negyedévente kell fizetni, azt költségként/veszteségként el lehet számolni? Ezen a számlán tartom a részvényeimet, tehát költség...
2.megbízási díj, amit kifizettem vétel és eladás során, csökkenti az adó alapot - ez fix, azonban a kérdés:csak annak a részvénynek a vételre fordított jutalékát számíthatom adóalap csökkentésre, amit már eladtam 2006-ban? (Remélem érthetõen tettem fel a kérdést, mert visszaolvasva nekem bonyolultul gangzik és nem tudom hirtelen jobban megfogalmazni mire gondolok)
Elõre is köszönöm, aki segít választ találni a kérdéseimre
Üdv.
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:44
#15
Azon elmelkedtem, hogy az adoalap megallapitasanal levonhato-e vajon a real-time adatszolgaltatas dija. A torveny nem fogalmaz egyertelmuen.

Szerintetek?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:41
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
Szerintem ha jól értem akkor a szept 1.-után keletkezett haszonra vonatkozik az adó, ezért a veszteség is csak a szept utáni számíthat be
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:36
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#13
Üdv.

Mi van akkor, ha tárgy évben(2006)
szept. 1. elött több a veszteség, mint a nyereség, szept. 1. után pedig a nyereség több.
Előzővel nem csökkenthető az adó mértéke?
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:35
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#12
nincs jövedelmed belőle tehát szerintem nem kell szerepeltetni!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:32
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
több veszteség = 0 profit, és te a profit (netto) után adózol!
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:22
Előzmény: #8  PImre
#10
jólvannaaaa
azért jó ha le tudod bizonylatolni, sose tudod mikor másznak rád :)))
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:13
Előzmény: #8  PImre
#9
És szerintetek, amenniyben nincs befizetni való ,mert a veszteség több volt a nyereségnél (tegyük fel :))) )

akkor a bevallásban szerepelnie kell azért az adatoknak, cska éppen 0 befizetnivalóval, vagy mivel nincs mit befizetni, nicns mit bevallani, így nem is kell vele foglalkozni?
PImre 2007. 02. 02. 12:07
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
Sőt a számológépbe írva még az Excel táblával sem kell cicózni:-)))
PImre 2007. 02. 02. 12:06
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#7
lilia, az én értelmezésem szerint (a kitöltési útmutató 48. oldal) a megmaradt veszteséget viheted át jövőre:

"Amennyiben Önnek a 2006. augusztus 31. napját követôen kötött tôzsdei ügyletbôl származó jövedelme nem nyújt fedezetet az ugyanilyen ügyleteken elszenvedett veszteségre, akkor a jövedelemmel szemben elszámolni nem tudott veszteséget a 2007. évi tôzsdei ügyletbôl származó jövedelmével szemben érvényesítheti. Ennek feltétele, hogy az adóbevallásában e sor „a” oszlopában az erre szolgáló helyen az elhatárolt veszteségének összegét feltünteti. "
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:05
Előzmény: #1  PImre
#6
Pimre!
ha nyitsz egy excel táblát, csak beleírod a nyereség és veszteség ÖSSZESEN sorait, a stornó és korrekciós tételeket meg már úgyis ide írod, nem kell a formátummal cicózni
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 12:01
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#5
lilia gondolom úgy müködik , hogy mondjuk 2006-ban volt veszteséges üzleted, több mint nyereséges ergo most nem fizetsz adót, a "fennmaradó" minuszt vihetetd át 2007 re elszámolni!!
Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 11:57
Előzmény: #1  PImre
#4
nagyon jo hogy nyitottad ezt a topikot!

en is megkaptam az equitastol tegnap, a kiszamitassal nem volt gond...
szakszerubben, bemasolom.
Részvények: szeptember 1-jétől adózni kell a tőzsdei ügyleten elért árfolyamnyereség után, viszont a részvény tulajdonosa automatikusan választhat, hogy a bekerülési ára (tehát a részvény megvásárlása kori ára), vagy az augusztus 31-én érvényes részvényár legyen a mérvadó a nyereség kiszámításakor azon részvények esetében, amelyek 2006. szeptember 1. előtt kerültek megvásárlásra

tehat vagy nyereseg-veszteseg, vagy nyereseg-aug 31.-ar...

amit nem ertek az viszont ez:

Az adózó döntése szerint az adóévet közvetlenül megelőző év, illetve az adóévet megelőző két év veszteségei állíthatók szembe az adott adóév nyereségével. Így először a 2007. adóév nyereségével állítható szembe az idei veszteség, majd a 2008. adóévvel az idei és a jövő évi veszteség.

(BEt honlaprol masoltam)
Tehat a 2007-ben majd mikor adozom, akkor levonhatom a 2006 veszteseget? de 2006 veszteseget most vonom le!!, 2x meg gondolom nem irhatom le, meg nem adozok 2x....
vagyis 2007ben mit vonhatok le es mit nem?

elore is koszi a segitseget!

Törölt felhasználó 2007. 02. 02. 11:56
Előzmény: #2  PImre
#3
Köszi imre, ez is segítség!!!!!!
PImre 2007. 02. 02. 11:53
Előzmény: #1  PImre
#2
És még valamit kifelejtettem: A szeptember 1. előtt vett részvényeknél az árfolyamnyereség korrigálandó az augusztus 31-i záróárral.

Azért kérnék egy errejáró adószakértőt, erősítse meg az általam leírtakat, illetve pontosítson, ha valamit rosszul írtam volna, illetve kihagytam!

Topik gazda

PImre
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek