Topiknyitó: PImre 2007. 02. 02. 11:48

Árfolyamnyereségadó kiszámítása  

Most számoltam ki az adóbevalláshoz szükséges adataimat. Mit mondjak, az Equitas nem könnyítette meg a helyzetemet. Igaz, hogy a törvény is valami olyasmit ír elõ, hogy nekik csak a vételeket és az eladásokat kell igazolniuk (ezt elküldték), a számolás az én dolgom.



Ennek ellenére segített a PETI Webbroker rendszere, ugyanis a Nyereség/Veszteség gomb alatt kezdõ idõpontnak 2006. szeptember 1-ét, befejezõnek pedig 2006. december 31-ét választva szépen sorolja és összegzi a nyereséges ügyleteket és azok jutalékát, illetve a veszteséges ügyleteket és azok jutalékát.



Ez aztán kimásolható Excel táblázatba, ha az ember meg akarja õrizni. Számolgatni nem könnyû vele, mert a számformátummal adódnak kisebb gondok, de ez is megoldható.



Ami még lényeges, és helytelenítem, hogy nem hívta fel rá a figyelmemet a cég az igazolásnál, hogy az adóbevallás 0653-04 számú lapján a 151. sorba kell írni a nettó nyereséget, és annak a 20%-a az adó. És ezzel a számmal kell megemelni a 0653-B lapnak a 30. sorát. Aki letöltött programmal csinálja, annak ez utóbbi automatikus.



Azért írom le, mert magam sem könnyen találtam meg, hátha segít ez nektek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 20:12
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#320
ja nem fejeztem be rendesen a gondolatot ,szóval lassna itt a határidő, és 10 ember 8 félét mond.

Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 20:10
Előzmény: #318  Törölt felhasználó
#319
lassan itt a határidő, nincs véletelenül egy kitétel valahol, hogy "ügyletekhez kapcsolódó járulékos költség" , melyekről a brókercég hivatalos igazolást ad, vagy ilyesmi?

Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 20:04
Előzmény: #317  Törölt felhasználó
#318
"ügyletekhez kapcsolódó járulékos költség"

Jellemzően bármit elszámolhatsz, de ha vizsgálnak apehilag akkor meg tudnak fogni vele...

Mehet bele szerintem:
telefonktg, internetktg, real-time ktg, információ előfizetések (internetes vagy újság formátum is), némi uti ktg (brókerig meg haza ugye ha vidéken lax akkor ez nagyobb is lehet), minimális áram, némi vas amiről gépezel meg némi szoftver is.

Úgy mondanám hogy érték a mérték.
Azaz ne akarj egy egész laptopot elszámolni elég annak a 1/10ede is, meg ugyanígy a többivel is...
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 18:56
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#317
"ügyletekhez kapcsolódó járulékos költség" levonható........
természetesen számlával bizonyítva

Ebbe a kategóriába sok minden tartozik..
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 18:46
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#316
érdekes érdekes, törvényt ugyan még nem idézett erről senki, de a beszélgetésekből az derült ki ,hogy a real time nem elszámolható költség.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 18:11
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#315
A realtime adatszolgáltatást beszámítom költségnek
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 18:01
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#314
nekem sem volt de valakinek jól jöhet.

Galaga bármilyen kötlséget számoltál el a jutalékon kívül?
Mert tudomásom szerint, ezen és a számlavezetési díjon kívül más költség nem számolható el, akármiylen szinten is kapcsolódik a tőzsdézéshez.
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 17:50
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#313
elvileg lehetséges, mert a beszerzési árat felcserélheted az aug 31-i záróárral, ahogy neked jobb.

(nekem szerencsére ilyen esetem nincs :) )
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 17:45
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#312
tőzsdézéssel kapcsolatos költségek leírhatók.
de csak a számlával alátámasztott és csak a tőzsdével összefüggő költségek
pl internet, laptop nem
Törölt felhasználó 2007. 05. 01. 16:26
Előzmény: #310  PImre
#311
Hello!

Felmerült még egy kérdés, amely engem személy szerint nem érint, de kiváncsi lennék ,hogy van -e aki így járt el, illetve lehetséges-e?

A nyereségnél figyelembe vehető az aug 31-i záróár emynniben ez kedvezőbb, ugyanez megtehető a veszteség elszámolásánál is? mert minél nagyobb a veszteség annál kevesebb az adó, illetve annál többet vihetünk át jövőre.

TEhát ha mondjuk 100 ft-ért megvettünk valamit júniusban, aug 31 -én 120 ft-be került, de októberben 80 ft-ért tudtuk csak eladni, akkor a normál bekeróülési árat figyelembe véve ez 20 ft veszteség, ellenben ha az aug 31-et akkor 40.

PImre 2007. 04. 25. 14:53
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#310
Grunspan, tökéletesen egyetértek! A vitában magam is mindíg hangsúlyoztam, hogy ne a józan eszünket használjuk, hanem nézzük meg a jogszabályt, és szükség esetén kérdezzünk meg egy szakembert.
És mindannyiszor jeleztem, hogy jómagam sem értek hozzá, tehet ne velem vitázzon az, akinek kérdései vannak, mert én ugyan egyetérthetek, de azzal senki nem megy semmire.
Az előző két hozzászólásban is csak azért tettem kivételt, és vitáztam a hozzászólóval, mert olyan evidenciákban hangzott el téves értelmezés, amit még énmagam is helyre tudok tenni. Legalábbis vettem magamnak a bátorságot:-)))
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 14:36
Előzmény: #302  PImre
#309
PImre,
valoban a 15. oldalon kiderul egy ket dolog, de a legjobb megoldas hogyha az ember a forrashoz megy vissza. Ugyanugy ahogy befektetesi dontest sem hoznek port.hu topic alapjan ugyanugy errol is megbizonyosodnek hogy mi a jogszabaly.
Mindenesetre nagyon hasznos es koszi megegyszer.
PImre 2007. 04. 25. 14:36
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#308
Ebben az esetben a brókered vagy rosszul tudja, vagy félreérthetően mond el valamit.
Ha vállalkozó vagy, és a válalkozásod valhogyan a tőzsdéhez kapcsolódik, akkor nyilván levonhatod az általad említett költségeket.
Az árfolyamnyereségadóval viszont nem állíthatod szembe csak a közvetlen költségeket. Tehát a vételi és az eladási brókerdíjat. Slusz-passz. És szerintem a vételi brókerdíj beszámíthatósága is inog abban az esetben, ha nem a tényleges vételárat tekinted bekerülési árnak, hanem az augusztus 31-i záróárat.
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 14:25
Előzmény: #306  PImre
#307
Nem vezetek félre senkit se ! A saját brókeremtől tudom h mi vonható le.
Egy bróker csak tudja h mit lehet levonni a nyereségből... üdv
PImre 2007. 04. 25. 14:13
Előzmény: #305  Törölt felhasználó
#306
Ne beszélj badarságot, és főleg ne vezesd félre a sorstársakat!
Itt nem találgatni kell, hanem konkrét törvények ismeretében, azoknak megfelelően kell adózni! Akkor is, ha a "józan eszed" mást mondana.
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 14:04
#305
Sziasztok !
Nem volt se idöm se energiám visszaolvasni mindent. Adózásnál az összes tözsdével kapcsolatos költség levonható, amiről a brókercég igazolást ad. Számlavezetés, megbízási díjak, real-time. Ezek levonhatok a nyereségből, más nem.
Remélem érthető. :)
zsosz
zsosz 2007. 04. 25. 12:58
Előzmény: #303  Törölt felhasználó
#304
Hi petborg!
Te sem szeretsz visszalapozni!
CSAK A REALIZÁLT ÁRFOLYAMNYERESÉG ADÓKÖTELES!
Ha majd eladod egyszer (remélem 1200 körül),neked nem jó az aug.31.-i záró,te a valódi beker.árhoz számolod majd a nyerőt.
(1200-960-vételi brokidíj-eladási brokidíj) X 0.2=Ánya
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 12:43
Előzmény: #302  PImre
#303
Hali!

Olyan kérdésem lenne, ha 2006. februárjában vettem részvényt és még mindig nem adtam el, azután kell vmit fizetni?
Vagy csak az eladott részvények után kiszámított nyereség után kell?
Pl: 2006 febr.- Mtelekom 960 Ft, 2006. aug.31. 882 Ft. és még a mai napig megvan. Mi a helyzet ilyenkor?ezután is kell
PImre 2007. 04. 25. 12:19
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#302
Grunspan, a fórum február 2-án indult. Lépj oda vissza (>> gomb)! Olvasd vissza az első 2-3 oldal vitáját, abból sokmindent megtudsz.
Viszont illetékes elvtársak sajnos nem szóltak hozzá. Javaslom, hogy a konkrét kérdéseiddel a beadás előtt majd keresd fel az APEH hozzád közel eső egyik irodáját!
Törölt felhasználó 2007. 04. 25. 10:07
Előzmény: #300  PImre
#301
Hala es koszonet annak aki ujra eletrekeltette a topicot!
Illetekes elvtarshoz inteznem, hogy:BUX on elert adokoteles arfolyamnyereseg csokkento tetele koze besorolhatoak e az alabbiak:
szla vezetesi dij
letetkezeloi dij
De a kerdesem talan legfontosabb resze az lenne hogy ezek a dijak,es a brokidijnak csak es kizarolag az a resze szamolhato-e el amely kozvetlenul ahhoz az ertekpirhoz kotheto amelybol a nyereseg szarmazik?
Magyarul: tarottam 2006 ban A, B C D papirokat.
A, B nyereseget termelt lezart ugyletek, C,D meg mindig tartom, nincs realizalt +.
C,D veteli koltsegeit levonhatom e , vagy csak A,B t?
2. verzio: A es B realizalt nyeresegt ill, 20060dec31 elott ujra vettem B-t de nem adtam el a targyevben. Veteli brokidij levonhato e azok utan amik meg nyitott ugyletek voltak az evfordulokor.
Koszonettel,

Topik gazda

PImre
4 3 4

aktív fórumozók