Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2022. 12. 14. 09:28
#1213320
10.385  ( +044 )
Colas 2022. 12. 14. 08:57
Előzmény: #1213316  Beze
#1213319
Pontosítanék. Kivételkor nem a felhalmozott kamat 1 %-át bukja, hanem a teljes állományét. De jövőre folyamatosan egyre több olyan inflációhoz kötött államkötvény fordul , aminek a kamata az lesz, mint amit írtál. Így kivételkor az elbukott összeg bő 3 heti kamatot fog jelenteni.
Hondatti
Hondatti 2022. 12. 14. 08:52
Előzmény: #1213313  pengecske
#1213318

Pengecske.Visszaolvasgattam egy picit.
Kaptál hideget , meleget.
Volt benne sok igaz és pár furcsa emberi reakció.
Ne törődj semmivel illetve szelektálj. Ez egy fórum véleményekkel, meglátásokkal, bizonygatásokkal.
Nálam pl. nem befolyásoló tényező az ami itt minden esetben elhangzik.
Viszont vannak fórumtagok akikkel sokszor egyetértek dolgokban, meglátásokban.
Sajna vannal olyanok is, akik már nem vagy csak nagy ritkán néznek be ide.
Szóval nincs baj azzal ha kezdő vagy és mennyi tőkéd van ha szépen felépíted a trendedet.
Ez lesz sokszor bukó és nyerő is de az a tiéd lesz.
Tanulj meg szűrni, összefüggéseket látni, ráérezni, persze kellő óvatosággal!
A könyv után beszélgessünk majd.
Loco44 2022. 12. 14. 07:40
Előzmény: #1213315  PeterESL
#1213317
Inkább legyél hálás , hogy mások megoszák a gondolatait. Vagy fordulj arcal a falnak.... sorry az offért
Beze
Beze 2022. 12. 14. 07:22
Előzmény: #1213312  Bpali
#1213316
Itt kezdődnek az alapvető problémák. Az állampapír feltételekkel se vagytok tisztában, miért ne fizetne kamatot, ha kiveszed? Infláció (nyilván a hazudott) 14-15% idén és jövőre is, tehát a pmáp kamata 15,5-16,5% közt lesz biztosan. Ha csak 100 milliót raksz bele, 1 év alatt hoz 15-16 Misit adómentesen. Ha kell a pénz még inkább innen tudod kivenni, mert a felhalmozódó kamat 1%-át bukod, ha meg beragadt részvényed van, akkor minuszolsz. Havi több mint nettó egy milkás bevételből már megélni is simán lehet, amellett lehet "játszogatni" másik tőkével a tőzsdén. Ráadásul azt nem tudod eljátszani, ami állampapírban, kötvényben van...
És nem brokerrol beszéltem hanem egy egyszeri pénzügyi tanácsadóról, aki a kiszámoló blogot viszi. Egy tanácsadás kb lehet 50-60k, régen 30 volt. Ő elmondana egy tervet, hogy ne kúrd el a pénzed. Nem leszel mindig nyerőben, meg elkap a gépszíj, akkor könnyű eltapsolni szép lassan a pénzt, olyan mint a kaszinó. Nyersz-nyersz, nagy az arc, aztán többet tolsz bele, és jön a bukó, még többet és annyi ...Na jó többet nem offolom itt a fórumot 
PeterESL 2022. 12. 14. 06:39
Előzmény: #1213314  macibear
#1213315
könnyű rájönni, hogy ki Ő...tipikus "kékharisnya" style...önfényezés és tudákos hajlamának  engedve nem más mint: zsuzsa37
macibear
macibear 2022. 12. 14. 06:06
Előzmény: #1213313  pengecske
#1213314
Ki Vagy Te?
pengecske
pengecske 2022. 12. 13. 23:55
Előzmény: #1213312  Bpali
#1213313
Te a vesémbe látsz. :) Ennél pontosabban én se tudtam volna megfogalmazni szerintem. Egy dolgot tennék még hozzá talán, a wall street farkasából idézem a gondolatot amikor az étteremben megy az okítás: vezető kiemelt tanácsadó: Az ügyfél vásárol, ha nyerőben van haza akar futni a lével, de mi ezt nem hagyjuk mert az valós pénz volna. Tehát mit tesz egy tanácsadó? Mindig van egy új lehetőség, csak neki csak most, az ügyfél maradjon a mókuskerékben, a vidámpark egész éveben nyitva van. Mi pedig felnyaljuk a lóvét a jutalékból! De hát ha az ügyfél keres az mindenkinek jó nem? Kit érdekel az ügyfél? Mindig van egy új.
Bpali
Bpali 2022. 12. 13. 23:43
#1213312
Mondjuk ez a tanácsadó téma is érdekes, mert nem biztos, hogy jobban jár. Brókerek szintén néznek be dogokat nagyon könnyen. Ezek az befektetsialapok is érdekes dolog, mert megvan az az esélye, hogy évekig hozzák a pénzt, aztán jön egy covid egy háború és sokkal többet bukunk mint előtte évekig amit kerestünk. Szerintem ő azert alapvető vagyoni diverzifikációs dolgokka tisztában van.  Nem akarja az unalmas állampapirba  apénzem azt nem merek hozzányulni mer bukom akamatot jatekot jatszani. Illetve az inflaciót előre ugyse tudjuk. Meg az is relativ hogy a kormány bekamuzza a 20 szazalék inflaciot az alapján fizet állampapir kamatot.. Közben mondjuk aqmit llegtöbbet fogyaszt az ember pl élelmiszer helyből 50 szazalékkal dragul...Ha épitkezik véletlen az se 20 szazalék az épitoanyagok ára..Ő saját magában bízik meg illetve Csányi Sándor tudásában .Valahogy megértem én is.. Egyébként röhely de per pillanat nem az OTP inog hanem a magyar kötségvetés... S akkor még ott a "játék" öröme... 
Beze
Beze 2022. 12. 13. 23:34
Előzmény: #1213308  Jesse_L
#1213311
A Questor kötvény vásárlók is sok mindent hittek... Ezért mondtam, hogy neki tanácsadó is elkélne..
Bpali
Bpali 2022. 12. 13. 23:31
Előzmény: #1213307  pengecske
#1213310
az a shortmánia amire gondolsz az akkor volt amikor a háború megütötte az otpt. Akkor minden részvény esett, azt lovagolták meg sokan. Biztak benne hogy még többet esik. De most az otp olyan fázisban van, hogy az alapvető trend az emelkedés. A piacok lenyugodtak. Nincs pánikhangulat.. Vannak rossz hírek  de nincs az a klasszikus pánikhangulat. 
Beze
Beze 2022. 12. 13. 23:30
Előzmény: #1213304  pengecske
#1213309
Ne haragudj, nem akarlak bántani semmivel. De ennyi pénzzel el kellene menned legalább egy tanácsadóhoz. Pl a kiszámoló blog-os Csernok Miklós. A részvény az egyik legkockázatosabb befektetési forma, nála csak a certifikátok rosszabbak. A vagyonod úgy kell felépíteni, hogy legyen a biztosabból sok, aztán ahogy feljebb haladsz egyre kevesebb. Hiába ágállsz és nem akarod, a pmáp és társai sokkal biztonságosabbak mint az OTP részvény. De mondok mást, van Erste kötvény is, meg OTP is, csaknem az állampapír kamatokkal egyező hozammal. Egy ország csődje sokkallta kevesebb kockázat, mint egy cég csődje. Kicsit hülye példa, de a Questorosok is hogy bízták benne, odalett a sok pénz. Az csak egy cég volt. Mivel ismert név, senki nem gondolta volna, hogy be lesznek szivatva az emberek. Nyilván az OTP nem Questor, de ebből a peldabol is láthatod, hogy ha állam bácsira bízták volna a pénzt, még mindig meglenne. Ha egy állam nem tudja a kamatot kifizetni, az technikailag államcsőd. Ilyet még Orbán se csinál. De ha nem akarod odatenni lelked rajta, a te pénzed. Pusztán tanácsokat adok. Alapszabály, hogy annyival tőzsdézz, ami nem fáj, és nem kenyérre kell, ha bukta van legyen hova nyúlni. Én kb az össz megtakarításom 1/3-ad részével szórakozom a tőzsdén. Sok sikert egyébként, és vigyázz a pénzedre.
Jesse_L
Jesse_L 2022. 12. 13. 23:22
Előzmény: #1213304  pengecske
#1213308
KBC-nél nem 100k EUR a biztositas mivel nem a beva garancia vonatkozik rá. Csak 20k EUR- vagy biztosítva mert a belga befektési bank ad garanciát. 
Jobb ha tudod.
pengecske
pengecske 2022. 12. 13. 23:21
Előzmény: #1213303  Bpali
#1213307
(eddig úgy kezeltem mint egy bank betétet, bevásároltam aztán nézegettem hogy naponta hogy változik) Én azt gondoltam hogy a többség aki itt van az shortol mármint az itt lévők 90%-a. De már belátom hogy nem.
pengecske
pengecske 2022. 12. 13. 23:13
#1213306
Kérdeznék még: TDT. szóval van bent X forintom a kbc-nél. kb a tőkém 131szeres összegét kaptam erre a célra. De nem értem a logikát benne. Napon belüli kerskedésre van azt értem, csak hogy ez nekem miért jó azt nem értem. Konkrét példa a mai nap: reggel veszek 1000db -ot X-Ft.-ért. napk közben vagy nap végén Eladom Y-Ft.-ért. A különbözet nyereség, mínusz a 0,1% költség. Nap végén bárhogy is áll a tranzakció a kbc lezárja. Ha bukóban zár akkor megszívtam, ha nem akkor nincs para értelem szerűen. Ellenben a sajátomból veszek reggel 1000db-ot ha nap végéig nem vagyok nyerőben, no para mert megmarad és majd új nap új lehetőség nincs bukó, zárom akkor amikor nyerőben van. Szóval akkor miért is jó ez a tdt keret nekem? Köszönöm 
Beze
Beze 2022. 12. 13. 23:12
Előzmény: #1213301  pengecske
#1213305
Na meg ez is, mi az hogy ma megtudtad, hogy napon belül 0,1% a költség? Úgy kezdesz el játszani 10-20-30-70 milliókkal, hogy a költségeket se tudod? Meg bátortalan vagy? Ha az előző okfejtésnél maradok, és van legalább 200 milliós vagyonod, állampapírba rakva kb havi 2,5 milliós bevétel elérhető. Para mentesen. Nem tudom honnan van a vagyonod, de ennyi pénzzel a hátam mögött nem izgulnék többet a hátralévő életemben.
pengecske
pengecske 2022. 12. 13. 23:06
Előzmény: #1213302  Beze
#1213304
A linket töröltem, mert jöttek mindenféle anonimus hozzáférés kérések. Jelen helyzetben a kavicsot vagy feldarabolom és külön bankszámlákon külön bankban tartom, opció van. (100,000Euróig van garancia hogy visszakapom egy bank csőd esetén pl orosz bank amit bezártak pesten) kötvények állampapírok na azokba egy fillért sem teszek, sem most sem a jövőben, csodás kormányunk úgy módosítja a kamatot és törvényeket ahogy neki tetszik, azonnali vagy visszamenőleges hatállyal. Nekem ez nem garancia semmire se. OTP mint bank az egyetlen amibe azt mondom ma az országba bele merek tenni 1Ft-ot is. ha az OTP -vel történik valami, akkor az országnak is annyi már rég. sorolhatnám még de szerintem felesleges ezt te is érted. Elkezdtem ezt a tőzsdézést mert ezt még sohasem csináltam,. Mindig is nagyon érdekelt, de sosem volt se időm se pénzem hogy rápróbáljak, most már időm is van ezért kezdtem el. Röviden. 
Bpali
Bpali 2022. 12. 13. 22:58
Előzmény: #1213301  pengecske
#1213303
Igen . Jól látod. Neked a napi kereskedés jobban profitál mint hogy ülsz longban azt mondjuk emelkedik a részvényed 10 százalékotegy év alatt, de közben az ideg megesz mert évközben simán ülhetsz is bukóban honapokig. Akkor megy a dilemma hogy kiszállj ne szállj...ha maradsz akkor megin nem jársz jol mert beragadt a tőkéd...Persze azt a hibát megin csak nem szabad elkövetni, hogy az ember tul lelkesülve minden nap erőszakosan kereskedjen. visszaolvasod amiket irtam kb képbe vagy mikre gondoltam konkretan. Én még csak az építkezési fázisban tartok ahhoz hogy normálisan tudjak tőzsdézsni..Értem ugy hogy egézséges számú részvényt tudjak mozgatni..Ráaadásul otp netbroker, 2 nap mire visszairja a realizált pénzt....szoval én is váltani fogok..
Visszatérve: Ahogy olvasom én is a fórumon az általam komolyabbnak tartott embereket  a legtöbbjük napi kereskedik..
Beze
Beze 2022. 12. 13. 22:48
Előzmény: #1213297  pengecske
#1213302
Nem mondtam, hogy hazudsz, csak nekem nagyon fura, hogy itt parázol, miközben van több tíz millió forintod játszogatni. És ha ez elúszna , akkor ott van legalább ugyanennyi, de inkább jóval több megtakarításod, állampapír, kötvények, bankbetét, deviza, stb. Tehát van egy 200 milliós vagyonod (legalább), amiben nincs benne se ház, se kocsi. Mit keresel itt? :) Tedd alapokba aztán nem kell vele foglalkozni. De ha nem teszed, akkor is nehogy pár szétizguld magad. Tedd be a lóvét oszt annyi. Nekem sokat kell gürcölni, napizni, turbo longokkal szórakozni, hogy arra a szintre kerüljek, hogy ennyi pénzem legyen. Azon a szinten tojnék rá az egészre. Az állampapír hozná a busás kamatot mellette lenne osztalék alapú portfólió, tejelne bőven dolgozni se kellene.
pengecske
pengecske 2022. 12. 13. 22:41
Előzmény: #1213298  Bpali
#1213301
A napokban kezdtem el gondolkodni hogy nem biztos hogy benne kellene üldögélni, és várni a sült galambot amíg berepül. Lehet hogy a sok napon belüli kereskedés sokkal jobban profitálna. Ezt erősítette meg tegnap egy fórumtárs. Ma rápróbáltam (bátortalan voltam ezért csak 1000-el) és az alábbi jött ki. 0,2% a költségem volt eddig minden kötésnél. Ma megtudtam azt is hogy ha napon belül adok és veszek akkor viszont 0,1% mivel írt a kbc hogy korrigálták a mai 1000db-os vétel és eladás költségét az eddigi 0,2% amit javítottak 0,1-re. Egyre jobban tetszik ez a kbc -cég. Korábban mondtam eddig K&H -nál voltam ott 0,7% volt a költség,. Elvileg erre a célra lenne a TDT keret, ami a bent lévő keretem 131-szerese. (nyilván ez hitel de a bank pénzével én nem merek játszani, ha bukó akkor a sajátomat bukom nem másét)

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók