Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vali 2024. 04. 23. 18:18
Előzmény: #2379  Shortelek
#2380
Nem mintha bárki is megpróbálná. Az intézményesült ellenzék - Momentumot kivéve, de Bp-n standolni nem olyan mint "lemenni (mély)vidékre" nem csinált olyan lábmunkát, mint Orbán 4 évig. Nem kellett, beleült vagy utódolt, de az nem jelenti azt, hogy megkerülhető.. Facé, sajtóközlemények, ATV, parlamenti felszólalások jelentik a pártmunkát, építkezés: szipkázás. MP előnye, hogy nem volt ideje belesüllyedni a nagy magyar "ellenzéki lét mocsárba". Orbán ügyesen csinálta, hogy nagy apparátus dolgozott a cigánypolitikán, megvették a vajdát, többi kiszolgáltatottságban tartva. Senki nem mondta, hogy nem lehet tanulni tőle választószerzésben, lehetnek kreatívabb ajánlatok is, de ehhez mozdulni kell és össze kell koszolni a kezüket. 
Shortelek 2024. 04. 23. 17:42
Előzmény: #2375  Second Wave
#2379
A fidesz szavazóbázisát nem a traktoros bácsik teszik ki, bár azok is, hanem a mélyszegény falusi cigók, egyebek, ezek a vajda és a fideszes polgi parancsára szavazzák meg újra a fideszt, ezekkel nincs mit kezdeni, nem fognak átállni, meggyőzhetetlenek.
badsector1
badsector1 2024. 04. 23. 17:41
#2378
"Vissza Komlóhoz. Tegnap megosztottam pár képet, amelyeken lepusztult, széthordott, ránézésre életveszélyes épületek láthatók. Ezek az épületek az egykori nagymúltú bányák kiszolgáló épületei voltak. Azóta a bányákat bezárták, több, mint 10 ezer ember elvesztette a munkáját, az egykori épületek pedig az enyészeté lettek. Most a közpénzen kitartott propagandisták azt szajkózzák, hogy ezek az épületek direkt néznek ki így, hiszen ott airsoft pálya üzemel. Nyilván, azért zárt be a bánya is és azért rohasztották le, lopták szét az épületeket, hogy létrehozzanak egy airsoft pályát…persze. Ahogy gondolom az airsoft pálya miatt szűnt meg Komlóra a vasúti személyszállítás, zárt be egy kivételével az összes posta, szűnt meg a gyermekorvosi ügyelet, és nyilván az airsoft pálya miatt csökkent Komló lakossága 32 ezerről 22 ezerre. Ugye, srácok, ez mind az airsoft pálya miatt van? Semmi köze hozzá a 14 éves kétharmados kormányzásnak és a városvezetésnek? A komlóiak másképp gondolják."
ngergo1985 2024. 04. 23. 16:41
Előzmény: #2356  signal2
#2377
"2021 decemberében fej´fej mellett volt a fidesz és az Egységben Magyarországért. Söt, kb 1 éven keresztül fej-fej mellett voltak. Egyértelmüen a fidesz februári osztogatása, és brutális (törvénytelen) mennyiségü pénzböl folytatott hazugságkampánya tolta el a választásokig az arányokat." Kíváncsi lennék, hogy vajon tényleg fej-fej mellett állt-e a két oldal fél évvel a választások előtt. És arra is kiváncsi lennék, hogy a kb 6-800 ezer ellenzéki szavazóból, amennyi elvileg a 2021-es felmérés alapján ott kellett volna hogy legyen az ellenzék mögött az urnáknál, abból mennyi ment el a milliós ingyenlóvé miatt végül a fideszre szavazni, és mennyi maradt otthon. És arra is kiváncsi lennék, hogy azok, akik a zsebük miatt szavaztak akkor a fideszre a nagy osztogatások után, illetve a kutatások alapján közel 1 millió elpártolóból mennyi gondolja azt akár most, akár 2026-ban, hogy "köszi,de még egyszer nem veszem ezt be, kapjátok be, szavazok valaki másra." 
Second Wave 2024. 04. 23. 16:40
Előzmény: #2375  Second Wave
#2376
Fogjuk mi még látni MP-t gumicsizmában TSZ zakóban, és pörge kalapban, csak a fotó kedvéért. A napszemüvegét már feldobta jótékony célra, alakul ez :-)
Second Wave 2024. 04. 23. 16:36
Előzmény: #2374  Dehogynincs
#2375
Ha itt netán a Momentumról van szó, akkor nekik csak az egyik bajuk, hogy összegyurcsányozódtak. 
A másik, hogy megmaradtak a városi liberális - zöld értelmiségi pártnak (mondjuk az ott lévő arcokkal nem is lenne könnyű megnyerni a traktoros Józsi bácsit), és ebben a szerepben nem túl nagy a mozgástér (szavazó). Ráadásul helyzete válogatja, ha épp nincs túlkínálat, aki betöltené ezt az igényt, akkor megüthetik a 10%-ot. De most van erre a kb 10% szavazóbázisra vagy 3-4-5 párt. Itt a tartalmi problémákba nem mennék bele, az eddigiek bőven elegek ahhoz, hogy aki így és ide céloz, az a csapat örök kisebbségi koaliciós partner legyen, ha épp úgy fordul a kerék. Már csak az a kérdés, hogy ki lehet a koaliciós partner. Namost ezt traktoros Józsi tudat alatt hamarabb végigzongorázza, mint ahogy a jobb kezét a szájához emeli a kőműves Actimellel.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 04. 23. 16:14
Előzmény: #2367  signal2
#2374
Tehát?
Nem azt írtam, hogy MP hiteles, hanem azt, hogy a választók szemében hitelesnek tűnik.
Nem hiszem, hogy valaha írtam volna, hogy Gyurcsány valamivel jobb Orbánnál. Olyat írtam, hogy kevesebb ideje volt kártékonykodni.
Az sem zavar, ha valaki önként összegyurcsányozza magát, csak nem szavazok rá és tárgyilagosan megállapítom, hogy rajtam kívül többszázezren nem szavaztak rá és azt is tárgyilagosan megállapítom, hogy a logikád, a feltételezéseid és az elrajongásod szerint rá kellett volna szavazniuk, de mégsem tették ezt.
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 16:06
Előzmény: #2371  signal2
#2373
Egészen mást vezettél le.
csendben 2024. 04. 23. 16:05
Előzmény: #2369  signal2
#2372
Te ülsz fordítva a lovon: nem azok nyerték meg,akik a fideszre szavaztak,haenm azok,akik nem mentek el szavazni.... "Aki nem szavaz,az ránk szavaz!" (mondta viktor... "és úgy is lett!" )
signal2
signal2 2024. 04. 23. 16:05
Előzmény: #2370  Bandi_ujonc
#2371
Én meg levezettem, hogy a te megállapításod téves. 
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 16:03
Előzmény: #2369  signal2
#2370
Én nem matekoztam, csak erre reagáltam:
"A nemnáci seorbán-segyurcsány szavazók annyian vannak, amennyit a kutyák kaptak."
Leírtam, szerintem miért téves.
Ennyit, nem többet.
signal2
signal2 2024. 04. 23. 16:01
Előzmény: #2368  Bandi_ujonc
#2369
Akkor sem jön ki a matek. Ha összeadom a kutyákat és az Egységbent, akkor is 2/3-a van a fidesznek. Te is fordítva ülsz a lovon. Nem a pártok okozták ezt a válsztási eredményt, hanem a válsztók. Mindig ök okozzák.
Miért szavaztak ennyien a fideszre? Vágyták azt a rengeteg megszorítást, amit azóta kaptak? És hol voltak azok, akik kormányváltást akartak? Ök kire szavaztak?
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 15:57
Előzmény: #2366  signal2
#2368
Azért téves a megállapításod szerintem, mert sokan utoljára adtak még egy esélyt ezeknek a pártoknak. 
Aztán ezzel vége is lett.
Új időszak.
signal2
signal2 2024. 04. 23. 15:56
Előzmény: #2365  Dehogynincs
#2367
Tehát akkor az nem zavar, hogy MP 15 évig Orbánt szolgálta, ráadásul teljesen önként, meggyözödésböl?
Az köztudittam rettentöen zavar, hogy a Orbánnál valamivel jobb Gyurcsánnyal valaki kötött egyszer egy választási szövetséget.
signal2
signal2 2024. 04. 23. 15:54
Előzmény: #2363  Bandi_ujonc
#2366
Mert szerinted kik szavaztak a kutyákra? ès miért nem többen? 
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 04. 23. 15:41
Előzmény: #2359  bigyula
#2365
Nem tudom. A júniusi választások után tisztábban fogunk látni.
Mást is MP javára tudok írni.
MP semmi újat nem mondott. Ezt sokan mondták, a parlamenti ellenzék táborából is, de az a különbség, hogy a parlamenti ellenzéknek ezt a "semmi újat" nem hiszik el, MZP-nek sem hitték el, de olybá tűnik, hogy MP-nek ezt elhiszik.
Kitaláltam rá egy szót: hitelesség.
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 04. 23. 15:35
Előzmény: #2362  signal2
#2364
A logika és a kutatások eredményei számítanak.
Az elméletek és a feltevések is számítanak.
Ha az eredmények nem igazolják az elméleteket és a feltevéseket, akkor nem az eredményeket vetem el, hanem az elméleteket vagy a feltevéseket.
Ezek az eredmények:
fidesz-kdnp 54,13% (3 060 706) listás szavazatok
fidesz-kdnp 135 fő (67,84%) mandátumok
Te miért az eredményeket veted el és miért ragaszkodsz a téveszméidhez?
Ezek a siralmas eredmények önmagukban is mutatják, hogy az elrajongott összefogás nem az elméletek és a feltevések szerint működött. 
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 15:21
Előzmény: #2362  signal2
#2363
Másodszorra írod, kénytelen vagyok jelezni, óriási tévedés az első megállapítás.
signal2
signal2 2024. 04. 23. 15:18
Előzmény: #2358  Dehogynincs
#2362
Igazad van, javítok: 
A nemnáci seorbán-segyurcsány szavazók annyian vannak, amennyit a kutyák kaptak.
Több szempontból is bizony kényszer volt a választási együttmüködés. Egyrészt ez volt a logikus, másrészt a felméresek szerint is az ellenzéki szavazók többsége ezt akarta. 
Neled is lehetnek olyxan tévkézeteid, hogy a logika és a kutatások eredményei nem számítanak. Én egyelöre ezekre támasztkodok, amikor a politiat elemzem.
Bandi_ujonc 2024. 04. 23. 15:16
Előzmény: #2359  bigyula
#2361
És reméljük az o1g szavazók dk helyett őt választják. 

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek