Azért sajnos kétlem hogy verni fogja a Fityeszt, bár én nagyon örülnék neki! Viszont mindenkinek el kell mennie és szavaznia kell, kis szerencsével megfoghatjuk a fityeszt ;)
A történelem a szemünk előtt íródik, a tendencia alapján verni fogja Péterünk a Fideszt, mindezt pár hónap alatt, nem tudom volt-e ilyen valaha. Ráhel már elindult Marbellára.
Hadd segítsek: ez minden pártban így van. Vannak kilépök, belépök, belsö viták. MINDEN PÀRTBAN. A Momentum még abban különleges, hogy elég erös saját véleménnyel rendelkezö tagjai vannak, és nem bólogató Jánosok, mint a fideszben vagy a dk-ban. A DK-val kapcsolatban pedig egyértelmü az álláspont: nem szeretik, söt, de mindenhol alárendelik magukat a fideszes jelölt legyözéséhez, ahol bárki más egyéni jelöltje vállalható. De mivel az EP választáson, vagy a fövárosi listán nincs szükség semmiféle koordinációra, hiszen nem veszélyeztet semmit, azonnali a döntés a külöindulás.
Nem kellenek ehhez szakértők 1000-ei. Én ingyen is megmondom: a momentum elég soksor eljátszotta már a szavazók bizalmát a gyurcsánnyal, gyurcsány nélkül, a nyilvánosságra kerülő, folyamatos belső viszályaikkal. Ki akar egy olyan pártra szavazni, akik hetente változtatják az álláspontjukat, ill. még saját maguk között sem tudnak megeggyezni?
TISZA Part 26% körül Sok ellenzeki politikusnak el kene gondolkodni, hogy inkabb ketkezi munkaval kellene megketesnie a betevore valot. De mihez ertenek?
Egy lehetséges alternatíva, hogy a Momentum próbálja MP-t helye mederben tartani és június 9 után, alapos megfontolás után, ha az látszik helyesnek, akár a két párt összeolvadását kezdeményezni.
Egy párt politikai vezetésében nem egy általában vett jóság és elméleti tudás kell ill. ez így semmire se elég. Jó politikusnak kell lenni, ami például a jó stratégia alkotó képességet, jó kommunikációs képességet, jó szervező képességet jelent, hogy tán a legfontosabbakat említsem. A programok összeállításához kell a szaktudás, ami szerinted megvan a Momentumban, de ez így halott ügy.
Először is várjuk meg a június 9-i választást. Lehet sejteni azt, hogy alapjaiban változik a felállás, de előbb lássuk, hogy mi is történik. Én úgy látom, hogy most a választók nem a változás ellen lázonganak, hanem annak hiánya miatt. Erre mutatnak nagyon is rá az elmúlt 1-2 hónap eseményei.
Ha a választás lement, és valóban az történik, mint amit a látszat mutat...... Innentől teoretikusan. Akkor a következő időszakban szerintem magától meg fognak történni azok a változások, amik meg kell történjenek. Ha valóban 2-3%-ra esik vissza a momentum, akkor elsősorban a párt vezetőinek kell meghozniuk a döntést, hogy hogyan tovább. Én a párt vezetése helyében nem lemondanék, hanem tiszta lapot teremtve feloszlatnám a pártot. Ne jussanak az MSZP/LMP/Párbeszéd/MIÉP meg ki tudja még mi sorsára. Ez nem a momentum, mint mozgalom kudarca, mert vitathatatlan, hogy ők teremtették meg az alapot a mostani események mögött, de nem voltak elegek ahhoz, hogy a következő szintet megugorják (ja, ezzel nem azt mondom, hogy MP lesz az, aki elhozza az igazi változást). Szerintem a momentum összehozott egy értékes közösséget, egy olyan közösséget, akik nem fanatikusokból állnak. Ezt igazolná az is, ha hirtelen sokan MP-hez pártolnának, mert őket nem a személyek fogják meg, hanem az eszme, amit most MP sokkal jobban képvisel. A momentum főbb arcai rövid távon ennek a hirtelen jött változásnak áldozatai lesznek, de ezzel jár a politika. Velük MP rövid távon nem számolhat, élből el kell őket utasítsa, mert a velük való együttműködés óriási támadási felületet adna a rogáni gépezetnek. Nem azért, mert a momentum főbb arcai olyan rosszat tettek volna, hanem mert a rogáni gépezet már bejáratottan rájuk van indulva, könnyű őket hivatkozni. De az Orbán-rendszer bukása után tiszta lappal indulhatnak. A momentum azon szereplői, akik nem voltak benne a nagypolitikában szabadon léphetnek.
Ha, azaz HA MP nagy eredményt mutat fel június 9-én, akkor a következő időszak szerintem arról fog szólni, hogy minden nem csúcspolitikai szereplőt (kivéve a DK-sokat) meg próbál majd magához csábítani, azaz lépjenek ki a jelenlegi szervezetükből és lépjenek át a TISZA-ba. Vagy lépjenek ki, legyenek függetlenek, de TISZA támogatással. Választott önkormányzati képviselőket értem ez alatt. Parlamenti képviselőket szerintem alapból kizárja. Ez alatt a szint alatt, azaz olyanok, akik láthatatlanul üzemeltették a szervezetüket, azoknál nem hiszem, hogy bármi kritériumot megfogalmazna.
De, ahogy az egészet kezdtem, meg kellene várni a júniusi választást. Addig a sötétben tapogatózunk.
Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)