Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2024. 04. 24. 15:09
Előzmény: #2436  AlonsoAston
#2440
Én hiszek ennek a jelenségnek, hogy sokan vannak MP rendezvényein. Ha már a Fidesz törzszavazói nem mennek ki a Fidesz gyűlésekre, mert el vannak bizonytalanodva, az is nagy eredmény. Ha sokan nem mennek el majd szavazni a hívők közül, mert MP-re még nem akarnak szavazni, de a Fideszre meg már nem, az is oké.
Most nagyon nehéz megmondani, mi lesz június 9-én, de nem lepődnék meg egy hatalmas fordulaton.
user01
user01 2024. 04. 24. 15:07
Előzmény: #2436  AlonsoAston
#2439

Ezért jó az, hogy jön egy választás. Azt nem lehet "félremérni". Ahhoz képest indul a történet.
Én nem iszok előre a medve bőrére, aszem 2018-ban mondtam azt, hogy a részvételi adatok alapján tuti nem lesz meg a fidesz 2/3, de talán a többség is veszélyben van. Aztán...
AlonsoAston 2024. 04. 24. 15:06
Előzmény: #2437  Istvan78
#2438
Nem fog ő olvadozni senkivel, hülyeség is lenne (gyurcsányozódás), magát szívatná vele, beolvadnak a szavazóik maguktól is.
Istvan78 2024. 04. 24. 15:03
Előzmény: #2431  Second Wave
#2437
A Momentum több vonatkozásban más, mint a többi ellenzéki párt, de lehetséges, hogy igazad van és többet árthat MP-nek az összeolvadás a Momentummal vagy beolvasztás, mint amennyit haszználna a Momentum a maga szavazóbázisával ill. szakértői hátterével. 
AlonsoAston 2024. 04. 24. 15:03
Előzmény: #2434  user01
#2436
Nincs már nekik 2 milla sztem max másfél. Az a baj, hogy melyik közvéleménykutatónak lehet hinni? Pár napja a dk-t mérték nyilván dk-s megrendelésre huszonszázalékra, még hitelesen se tudnak hazudni, ilyen nevetséges számokkal kijönni..
AlonsoAston 2024. 04. 24. 15:01
Előzmény: #2432  Gaguse
#2435
Durva volt igen, Debrecenben el se fognak férni a főtéren, a vasútállomásig áll majd a tömeg ha ismeri valaki az ottani főteret. :) Vicces lesz. Igazából már fideszes sincs, csak ilyen magtáras, Viktor végig fogja bujdokolni a kampányidőszakot, nevetséges lesz. Én is remélem, de valószínűleg sikernek könyvelné el azt is a droidjai felé. :)
user01
user01 2024. 04. 24. 15:00
Előzmény: #2428  AlonsoAston
#2434

Szerintem kell a június 9-i választás ahhoz, hogy annak eredményét látva sok, június 9-én még fideszre szavazó átgondolja azt, hogy miért is szavazott ő a fideszre, ha közben mint látható már van életképes alternatíva.
Arra leszek majd kíváncsi, hogy a június 9. utáni közvélemény-kutatásokban bezuhan-e a fidesz a június 9-i eredményükhöz képest. Bezuhanás alatt persze azt értem, hogy érdemben csökken tovább a táboruk. 2 millió alatt ultra vészhelyzetben lesz Orbán. Az lenne az igazi jel arra, hogy Orbánék keressenek egy olyan országot, ahonnan nem adják ki őket.
Bandi_ujonc 2024. 04. 24. 14:59
Előzmény: #2430  AlonsoAston
#2433
Azt hittem, már ekkora a rettegés. 
Nem volt régen, 2021 év vége azt hiszem, amikor menekültek. 
Gaguse
Gaguse 2024. 04. 24. 14:58
Előzmény: #2428  AlonsoAston
#2432
még vannak DK-s rendezvények? :D Tegnap Pécsett elég sokan voltak a TISZA-n, rengeteg az elégedetlen ember akiknek eddig nem volt alternatíva. Hát most lett. Végig kell tolni ezt a 6 hetet még és komoly dolog is lehet ennek a vége. Megnézném Viktor arcát ha megverné a TISZA a Fityeszt :D remélem így lesz...
Second Wave 2024. 04. 24. 14:57
Előzmény: #2411  Istvan78
#2431
Szerintem MP nem fogja azt a hibát elkövetni, hogy bármilyen korábbi kompromittálódott, akkorra jelentéktelenné vált párttal összeolvadjon. Értem, nyilvánvaló, hogy az összezsugordott pártnak ez az érdeke, de MP-nek nem. Nagyon nem. A szavazóikra szükség van, a frontemberekre semmiképp. Az aktivista hálózat véleményes, de szerintem ott is aki "nevet szerzett" azaz valamilyen szinten egybekötötte a nevét a bukott párttal, annak az átvétele káros MP-nek (támadási felület).
Úgy emlékszem a múltkori meghirdetésben is azt mondta MP, hogy várnak minden jószándékú önkéntest, de szűri a jelentkezőket.
Az GyF egy korábbi beszédéből egyértelmű, hogy részéről az összegyurcsányozás: taktika. Gyakorlatilag kiröhögte a korábbi összefogás tagjait, azzal, hogy nektek annyi, örökre DK szatelit lesztek.
MP útja az, hogy őrzi a jobboldaliságát és gesztusokat tesz program szinten balra (munkás tagozat, meg ilyen fideszes panelek másolása más néven).
AlonsoAston 2024. 04. 24. 14:56
Előzmény: #2421  Bandi_ujonc
#2430
Nyilván nem indult még el pelenkásráhel, de nyilván nem nagy dolog neki megvenni a repülőjegyet, ja az se kell neki mert viszi a honvédségi, pardon. :) Országgyűlési választások amúgy sem most lesznek, kivéve ha lesz előrehozott, de ennek kicsi az esélye, Fidesznek már nem érné meg, lehet a többséget is buknák nem csak a kétharmadot.
Bandi_ujonc 2024. 04. 24. 14:55
Előzmény: #2424  user01
#2429
Nem lennék most a helyedben. 
Jön euler, vaczak és megkapod, hogy szépen hat rád a rogáni propaganda.
Ja nem, csak nekem:))) micsoda megtiszeltetés. 
AlonsoAston 2024. 04. 24. 14:53
Előzmény: #2424  user01
#2428
Már hogy a fenébe ne verné rommá a DK-t, itt az a kérdés meglesze-e a Fidesz is. DK-s rendezvényeken pár ember nézelődik, facen semmi aktivitás, Tiszánál meg majd fel robban a közösség, tele vannak a terek. Nem egy liga. Fidesz se tudna kivinni az utcára ennyi embert, nem véletlen nem is próbálkoznak birka menettel stb.
AlonsoAston 2024. 04. 24. 14:51
Előzmény: #2423  Istvan78
#2427
Musk erről legnagyobb bánatára nem tud, már készíti a humanoid AI-n alapuló robotjait. Simán kiváltják a mai emberi droidokat 10 éven belül.
user01
user01 2024. 04. 24. 14:49
Előzmény: #2424  user01
#2426
"megvásárolt szimpátia" = legyen ez prostitúciónak hívva....
AlonsoAston 2024. 04. 24. 14:49
Előzmény: #2420  Gaguse
#2425
Ezen nem aggódom, meg kell nézni ki mennyi ember tud kivinni az utcákra, közösségi médiás aktivitás több nagyságrenddel nagyobb, innen sima hálózati hatás az egész, már most eldőlt, de igen el kell mennie mindenkinek is.
user01
user01 2024. 04. 24. 14:46
Előzmény: #2416  signal2
#2424

Kíváncsi leszek a júniusi EP választás eredményére, mert ha a TISZA brutál elveri a DK-t, esetleg még a kétfarkú kutyák is a DK elé kerülnek, akkor az annak visszaigazolása lesz, hogy a helyes út a DK legyalulására tett mindenféle kísérlet lett volna, és nem a velük való együttműködés.
Ez nem azt jelenti, hogy a Momentum %-ban nézve azzal előrébb jutott volna, csak annyit, hogy ők maguk se hitték azt el, hogy Gyurcsány levadászása életképes alternatíva, márpedig ha ők maguk se hitték ezt el jelenti azt, hogy nem is volt meg bennük az, ami az ország vezetésére alkalmassá tette volna őket.A DK-val való leszámolási próbálkozásba persze bele is lehetett volna bukni, ez kockázat, de ahogy nézem az elmúlt 1-2 hónap eseményeit, ez sokkal szimpatikusabb a választóknak, mint az az út, amit a Momentum bejárt. Ez nem csak MP miatt jött így ki, annyira azért ne higgyünk már a messiásvárás mítoszában. MZP-t is pillanatok alatt otthagyták, amint kiderült, hogy nem az igazi. MP is eljuthat ide. Neki nagy feladat lesz a következő két év programcsinálása. Folyamatosan ott kell legyen a TISZA mindenhol, programokat csinálni, falunaptól kezdve szemétszedésig minden, közösségeket kell építsenek. A helyi közösségeknek látniuk kell, hogy nem csak a fidesz létezik, és hogy a fideszes pénzosztással a szimpátiát megvásárolni lehet, de kiérdemelni, azt nem. El kell érjék azt, hogy a megvásárolt szimpátia ellenérzést keltsen, undort, és hogy a tettek vegyék át ennek szerepét.
Istvan78 2024. 04. 24. 14:45
Előzmény: #2422  Istvan78
#2423
"aztán kiderült, hogy számítógéppel a kétkezi munkát nem lehet kiváltani." - mondja Orbán.
Dehogynem, a kétkezi munkát kiváltották a gépek, a fizikai erőfeszítés nagy részét mindenképpen. Persze, az építőiparban például van fizikai tevékenység, de ott is gépek végzik a munka java részét, a munkások felügyelnek, kezelik a gépeket.
Istvan78 2024. 04. 24. 14:40
Előzmény: #2417  ________
#2422
Hihetetlen, ebben is visszatér a kádári korszak. Akkor is a mérnök, a szellemi dolgozó "irodista" volt és valahol másodrangú állampolgár, a munkás volt a number one (más kérdés, hogy ő is inkább csak propaganda szinten volt az, de ha a fizetéseket nézzzük, a munkások nagy része jobban keresett a mérnöknél vagy a tanárnál). Még ide annyit, többek közt emiatt a szemlélet miatt maradtunk le a nyugattól.
Szóval, Orbán is lényegében azt mondja, hogy a munkaalpú társadalom alapja a munka, a szakmunka - hatalmas csúsztatás. A sokszor emlegetett hozzáadott érték, amit a diplomások, mérnökök, kutatók, vállalkozók termelnek meg nagyobb mértékben, mint a (szak)munkások, azok nem annyira fontosak Orbán szemében. Ez a szemlélet a lemaradást szolgálja csak, de mivel Orbán, mint Kárád is a munkások támogatását bírja csak egyre inkább, ezt kell mondania.
Bandi_ujonc 2024. 04. 24. 14:33
Előzmény: #2418  AlonsoAston
#2421
Előző választáson, amikor nem voltak biztosak a dolgukban, az akkori menekülés nyilvános volt.
A mostani állításodra van valami, ami alátámasztja?

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek