Topiknyitó: Hathor 2022. 09. 18. 22:33

OTP Trollmentes topik  

Mivel igény van rá a fórumon nyitottam egy új OTP topikot, aki akar ír ide.
Lakás, ingatlan topikom troll mentes lett a moderálásom mellett, és az egyik legpörgősebb topik lett.
Írjatok ide, ha van kedvetek.
Hasznos fórumozást!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
daniel2121 2022. 11. 13. 20:24
Előzmény: #4224  Törölt felhasználó
#4240
Láttad törölték a hozzászólásunkat nem is tudom miért. 
csabcsa
csabcsa 2022. 11. 13. 20:18
Előzmény: #4235  maxhell
#4239
Egy valamit gondolok a mostani tradelések kapcsán.  Szinte a piacon mindenki már technikai alapon kereskedik, az alap funda szinte mellékes, vagy csak 25%-ban számít, persze a nagy fundás flashek azok más lapra tartoznak, át tudják rajzolni gyorsan a grafikonokat.
csabcsa
csabcsa 2022. 11. 13. 20:11
Előzmény: #4237  maxhell
#4238
Osztom a véleményed, nagyon felfelé áll a zászló, minden fronton, bullos  jelenleg az OTP, de December 13-14-én azért nem kis izgalom készülődik USÁsoknál!
maxhell 2022. 11. 13. 20:05
#4237
Van egy banki ügyintézőm, akivel pár hete beszéltünk és szóba került az OTP is. (Privát banki tanácsadó is, de nekem nem ad tanácsokat :D ) Mondom neki van OTP-m bőven, de láttam rajta, hogy eléggé elkámpicsorodott, akkor még nem tartott itt az árfolyam, ahol most. Kérdeztem tőle, hogy neki mennyire "kellene", hogy felmenjen az árfolyam, hogy ne érezze magát ilyen kakiul... Azt válaszolta, hogy legalább 12 ezerig... Innen tudtam meg, hogy bizony nagyon sok ügyfélnek kiajánlhatták esésben a papírt, és be is vásároltatták az ügyfeleket, "rendszer szinten" is. Szóval, akik alatta vették, szerintem nagyon jó szinten vették. Valamint közép távon emiatt is számítok rá, hogy felmegy addig. 
Ja, még a DAX-hoz. Meglep, hogy mennyire nem veszik figyelembe a DAX-ot, mindenki csak S&P, NASDAQ, DJI indexek mozgásával foglalkozik, szinte ignorálva van a DAX, pedig elég jól vitézkedik.
Jövő héten még a G20 is bekavarhat, illetve lesznek "piros" adatközlések jócskán, de összességében úgy gondolom, hogy kisebb korrekciókkal a jó hangulat kitarthat a következő CPI közlésig és USA kamatdöntésig, ami egyben már december közepéig tartó fő kereskedési mozgásokig eltarthat, aztán már csak nem karácsonyra akarják beomlasztani a mindent is... :) De ott nagyon résen kell majd lenni. 
Puma12 2022. 11. 13. 19:44
Előzmény: #4235  maxhell
#4236
Köszönöm! Azért nem lett volna rossz még 10e alatt venni, de akkor ezek szerint ez a hajó már valószínűleg elment....
maxhell 2022. 11. 13. 19:41
Előzmény: #4233  Puma12
#4235
Messzebbről kezdem, ha nem gond. :) Most 3 tényezőn gondolkodom. Technikai elemzés, fundamentumok, hangulat. Véleményem szerint jelenleg, hangsúlyozom, hogy jelenleg mindhárom long oldalon van. Persze, lehetne mondani, hogy éppen ezért fog esni, de ezt kétlem. Technikát írtam már többször is, hogy nekem miért long. Funda alapján, a jelentések megerősítettek abban, hogy a cég jó, de legalábbis sokkal jobb, mint ahogy most a piac árazza. Hangulati oldalon, most a piacokon fellélegzés van, hogy ez most egy jelentősebb korrekció a bear trendben, vagy trendforduló, azt nem kell most eldönteni, a lényeg, hogy hangulati alapon is jó a helyzet. USA fellélegzett, de a DAX is meglepően erős, relatíve sokkal inkább bullos, vagy relatíve felülteljesít, most USA-hoz képest. Ezt már jó ideje figyelem, hogy a DAX meglepően erős. Hatalmas zöld gyertyákkal tört ki, a 200-as naposról lendületet véve. Ezen jó hangulat folytatására számítok, ebben az esetben nálunk sem lehet nagyobb esés... Dax hetes: Hetes 200-as mozgó fölé tört az árfolyam...
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221113v02xtflg1.png
DAX napos:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221113v02xsgtaz.png
Magyar hírek is jelenleg inkább pozitívok, eu pénzek terén. Nem mellesleg, ha mégis biztos lesz a megállapodás, ami bármikor bekövetkezhet, legalább 10-20%-os ugrásra számítok felfelé az OTP-től...
Ha nincs magállapodás, azt meg már elvileg valamennyire beárazta  a piac, a sok minden vélt, itt a lényeg, hogy vélt negatívumokkal egyetemben. Igen negatívumok vannak, de szerintem durván túlreagálta a piac ezeket lefelé verve az árat. 
Mire számítok holnap? A legnehezebb kérdés valaha. :D 
Mindezek alapján a jó hangulat további fennmaradására számítok, ezért minimum a 200-as napos megtesztelését várom, akár már holnap. Fölé szurkálás esetén akár a 10535-ös fibóig is felmehet, ott várnám az első megtorpanást. 
Korrekció esetén, napon belül a 9700-9600-as szintnél lejjebb nem várom. (9700 hetes trendvonal - 9600 előző napos aljak szintje, 2x fordult róla felfelé az árfolyam.
Amennyiben ezen szint alá menne, vagy lefelé törné ezeket, lehetne további korrekcióról beszélni. Viszont jelenleg napos chart alapján is long a papír nekem.
Puma12 2022. 11. 13. 19:11
Előzmény: #4232  maxhell
#4234
Még egy kérdés: többen vártak korrekciót. Ez akkor a jelek szerint nem valószínű?
Puma12 2022. 11. 13. 18:59
Előzmény: #4232  maxhell
#4233
Holnapra mit vársz? 
maxhell 2022. 11. 13. 17:47
#4232
Hetes chart nálam. Nem tudom, de nekem nem tűnik úgy, hogy összezuhanásra készülne a papír. Továbbra is felhívnám a figyelmet a 2015-től behúzható HETES emelkedő trendvonalra, (citromsárga) melynek a meredeksége szemre legalábbis éppen jó, nem túl meredek, és mindig meghatározó volt, amikor találkozott vele az árfolyam. A hét lezárva, szépen felette zárt a hetes gyertya... Továbbra is kiveri a szemem a giga hetes duplaalj... Teljesen szabályos, a második magasabban van, máskülönben nem is lehetne duplaalj persze... :D Legrosszabb esetben is úgy gondolom, hogy tesztelgetheti az ár a hetes trendvonalat, ittkörül oldalazgathat, esetleg alámegy, fölémegy, majd go fel. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221113v01xy1udo.png
Akadályok: napos 200-as (10292), 23,6-os fiboszint (10535) rövid távon felfelé. Aki szerint lefele menne az árfolyam, mondja már meg, hogy a chartból milyen lefelé menő jeleket lát, mert én nem látok.Naposon nézve ugyanúgy ott a duplaalj, a szintek. Nyilván a következő nagy falat a 200-as napos mozgó lesz, de ha afölé is tuna menni az ár és zárni, onnantól kezdve főleg long. Közép, és hozzabb távon mindenképp, de még a rövidtávot is megkockáztatnám. OTP-vel tele a padlás, longban vagyok érdekelt. :D 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20221113v02xagq6n.png
Dimmego 2022. 11. 13. 14:18
Előzmény: #4216  kovko
#4231
Ez így igaz. Mármint látszik, hogy a kisbefektetők aránya jelentősen megnőtt. Azonban, ha megnézitek, akkor ugyanez történt 2009 környéken is, vagyis a kisbefektetők megvették az olcsó papírt a nagyoktól, majd beragadtak, kicsik bent tartották, telt-múlt az idő és amikor megjelentek újra az intézményiek, akkor szépen kiszálltak a kicsik és helyüket újra átvették a nagyok. A nagyok sokkal kotottebbek ilyen szempontból. Meg kell várják a megfelelő belépési pontot ( 200 napos mozgó, csökkenő infláció, javuló fiskális helyzet… )a saját befektetési stratégiájuk szerint. Vagyis, ha igaz amit már a múltban tapasztaltunk, akkor rövidtávon megjelennek a nagyok és elkezdik felhúzni az árfolyamot. Rövid táv alatt az egy éven belüli időszakra gondolok, de reményeim szerint ebből már idén kaphatunk ízelítőt. 
Tavasszal még arról szóltak a hírek, hogy az idei tél is katasztrofális lehet gazdaságilag (is) mindenhol, de a jó hír, hogy a közgazdaságtan ismeri a ceteris paribus elvét, vagyis a minden más tényező változatlansága mellett, ha úgy maradt volna minden ahogyan akkor árazzák/gondolkodtak. De természetesen ilyen nincs, mert alkalmazkodunk/teszünk ellene stb. És, amennyiben ez jól sikerül, vagy megoldódik, akkor bizony pattan minden és újra optimizmus lesz. Ez történik most is. Jövőt árazzák. 
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 14:06
Előzmény: #4229  OTP-TOP
#4230
Szia. Nagyon úgy néz ki  jelenleg. :  "akik "árazták"&számítottak már az EU-s pénzekre"
https://liner.hu/deutsch-tamas-eu-penzek-brusszel/
https://24.hu/kozelet/2022/11/13/deutsch-tamas-az-unios-penzek-sorsa-a-kovetkezo-napokban-dol-el/
Szerintem ha végleg eldől akkor már 10 K alatt valószínű nem fog senki OTP részvényt kapni. Nagyon sok a pozitív visszajelzés jelenleg a médiában már az uniós pénzek sorsának alakulásáról .Nem fog örökké tartani ez a háború sem. 
Céláram nincs hogy hova tart. Ezt mások "jobban tudják" itt a fórumon nálam. Én márciusig viszont magasabb értékeket várok a jelenleginél. Komplett DAX estében dettó.
Sok nyerőt mindenkinek.
UI: Ne egymást piszkáljátok inkább a különböző tapasztalatokból vonjatok le következtetéseket. 
Szép maradék hétvégetét mindenkinek. 
OTP-TOP
OTP-TOP 2022. 11. 13. 11:39
Előzmény: #4216  kovko
#4229
A jelentés szeptember végi állapotot tükröz, azaz h.most októberben ki vett ès ki húzta nem kiolvasható abból amit jelentésből ide beírtál.
Amit írtam arra vonatkozik, hogy voltak akik "árazták"&számítottak már az EU-s pénzekre,jó jelentésre stb. Tőzsde a jövőt árazza alapon..Így kezdték venni,ki kis ki nagy tételben. EU-ban bízok,nem ülök fel a 🤡 kormanypropagandanak,h.rajtuk kívül mindenki hülye csak Orbán és sleppje a jó. meg EU gonosz stb. De azért kalapoznak a pénzekért,meg becsicskulva hozzák egyik törvényt  kásik után ezek a trogerek itthon h.legyen pènz.
Ha olyan szar az EU mi a f.szt keres az ország meg benne? 
Visszatérve OTPhez. Lényeg h.veszik,nekem teljesen mindegy kik. Üzbég bank jön, szlovén is kap majd szlovén nemzeti banki engedélyt, számok jók lettek. 
Alapok mihenst jön EU pénz remélem 11fole rántják &év végére mikurally szép záró meglesz.
Ez a várakozásom,aztán max nem jön be. Saját pènz,nem hitel családi vagyon stb. Így nincs kényszer,H ki kell ugrani ha nem 12000+lenne év végén netán. Bár kétlem H.alatta zárna..
Puma12 2022. 11. 13. 09:46
#4228
Szerintem csak hálásak lehetünk azoknak, akik számításokat végeznek, chartokat készítenek és ezt meg is osztják velünk. Minél több ilyen ember van, annál jobb, ezért aki tud ilyet, rajta!
daniel2121 2022. 11. 13. 08:12
Törölt hozzászólás
#4227
Törölt felhasználó 2022. 11. 13. 07:37
Törölt hozzászólás
#4226
pomperj
pomperj 2022. 11. 12. 22:38
Előzmény: #4224  Törölt felhasználó
#4225
Pajtas, tan eszrevetted, hogy a tozsde fluktual !?   Nem kicsit, nagyon !
Aki kicsit is ert hozza, soha nem ir le olyant, hogy " Fuj, mnegvaltoztatta a velemenyet !"
Az a tokfej, aki nem valtoztatja a velemenyet a tozsden.
.
Hosszu tavon mit csinal minden reszveny?  Megy fel?  tetszik ugye?  Pedig jo kis hazugsag.
Egy fraszt. Minden ceg elobbutobb tonkremegy, megszunik. 
A 90% resze mar 50 even belul megszunik, es a reszvenyenek erteke zero lesz.
A kerdes tehat az, rovid tavokon milyen a helyes irany? Ahhoz pedig valtoztatni kell az allaspontot.
De lehet hogy kar magyarazni probalnom.
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 19:27
Előzmény: #4221  STRFCKR
#4224

Tudom, hogy az ő chartja , messziről megismerni  wave (iv)  hullám stb, nekem gagyi, de akinek megfelel hajrá!
Volt, hogy az Oti-ban egyik nap 7200-ra várta, mind meghalunk, rá  2 napra impluzív 10700-ra!
Törölt felhasználó 2022. 11. 12. 19:20
Előzmény: #4219  Törölt felhasználó
#4223
Van pár chart, amik el vannak mentve a "computeremben", de azokat Fudge, Farkasfű, Szarvasvadász ..."skiccelték" ! 
STRFCKR 2022. 11. 12. 19:14
Előzmény: #4219  Törölt felhasználó
#4221
ez az o chartja, hetfon delelott tette be a Financial Forecasts topicba, 405 USD/HUF kornyeken.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek