Topiknyitó: Törölt felhasználó 2022. 01. 25. 09:28

OROSZ-UKRÁN háború  

Kíváncsi vagyok kinek mi a véleménye erről .
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Helix Nebula 2022. 03. 06. 13:55
Előzmény: #5579  kukker
#5580
És mi van, ha ő minél hamarabb akar szabadulni? Akkor hamar kész tud lenni 😄 és jó éjt! Pápá! 😃
kukker 2022. 03. 06. 13:40
Előzmény: #5577  Shortelek
#5579

Semmi gond.
:)
Igazából az van, hogy egyrészt brutál le van lazulva velem meg másrészt baromira bejövök neki mint formára - testileg - meg lelkileg is.
Meg aztán alapból is egy laza csaj.
Aztán ennek a háromnak/négynek szerintem a következménye az, hogy ilyen hamar kész tud lenni.
:)
Egyébként ez persze nekem is jó, mert nem kell sok energiát beletenni a dologba.
:D
Na szóval a lényeg szerintem ez a dolog, legalábbis ezt én így vettem észre/gondoltam el, hogy ezeknek az összessége miatt van az, ami....
Shortelek 2022. 03. 06. 13:37
Előzmény: #5556  csuloktata
#5578
Elfogultságod hiteltelenné tesz téged, vagy ruszki troll vagy 
Shortelek 2022. 03. 06. 13:29
Előzmény: #5531  kukker
#5577
Ne hari, a teljesítményedet méltattad, én még nem taliztam olyan nővel akinek elég let volna akár néhány perc is és nekem sem lenne elég, szóval bocsi:))
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 12:31
Előzmény: #5575  Törölt felhasználó
#5576
Megszalad
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 12:30
Előzmény: #5574  Istvan78
#5575
Minden reaktor esetében a legnagyobb baj, amikor megszakad. Grafitosnál ilyenkor a fűtőelemek körül lévő sok száz tonna grafit füst formájában távozik.
Vizesnél a gőzképződęs már fékezi a bomlást.
Persze a puding próbája az evés, de nem véletlen, h a tengeralattjárókban is vizes van.
Istvan78 2022. 03. 06. 12:10
Előzmény: #5573  Törölt felhasználó
#5574
Lehet. Erről keveset tudok. Ezek szerint Ukrajnában olyanok vannak, amiről írtál. Ha te többet tudsz ezekről, kifejthetnéd, mennyire veszélyes, ha lebombáznának pár ukrán atomerőművet.
Törölt felhasználó 2022. 03. 06. 11:55
Előzmény: #5571  Istvan78
#5573
A grafitos és a nyomott vizes reaktorok nagyon mások.
Adelchi
Adelchi 2022. 03. 06. 11:50
Előzmény: #5568  badsector1
#5572
A világ többi részén csak hetekkel-hónapokkal élnek túl keserves viszonyok közepette. Akkor már "humánusabb" ha a fejem fölött pukkan a 100 kilotonnas kütyü.
Istvan78 2022. 03. 06. 11:45
Előzmény: #5569  Istvan78
#5571
Attól viszont félek, ha atomerőműveket bombáznak az oroszok. Nem kicsit! Remélem, megjön az eszük, hogy ez önveszélyes is. A légkörbe jutott nukleáris szennyeződést bármerre elviheti a szél. Csernobilból is kaptunk mi is, mégha a svédek kapták a legtöbbet is.
gazmber 2022. 03. 06. 11:39
Előzmény: #5557  Törölt felhasználó
#5570
ettől jobban, hogy tudna odaköltözni? most is onnan posztol...putyler cyberseregéből ....szvsz
Istvan78 2022. 03. 06. 11:35
Előzmény: #5568  badsector1
#5569
Abszolút nem hiszek az atomháborúban. Először is az atomot akkor akarnák bevetni az oroszok, ha a másik oldalon hasonló fenyegetés lenne. Márpedig Ukrajnának nincs atomja. A NATO pedig csak addig megy el a beavatkozásban, hogy fhagyományos fegyvert ad Ukrajnának. 
badsector1
badsector1 2022. 03. 06. 11:31
Előzmény: #5567  Adelchi
#5568
Európa lesz szétatomozva, a világ többi részén csak egy nagyobb döccenő lesz az ellátási láncokban
Adelchi
Adelchi 2022. 03. 06. 11:28
Előzmény: #5540  gazmber
#5567
"eljöhet az a pont amikor már nem lesz más választás" Nem! Mindig van más választás, kell, hogy legyen, mert a következő nagy háborúnak nem lesz győztese. Emberek és rendszerek csak akkor cselekszenek ésszerűen, ha már minden más lehetőséget kipróbáltak. Eddig, de ekkora atomarzenál esetén sajnos ez már nem játszik.
Istvan78 2022. 03. 06. 11:27
#5566
Szegény KissAnador csak kapkodja a fejét, mi minden ő. Gyakorlatilag egy személyben lefedi a telljes palettát és vele szemben helyezkedik el csülök az igazság egytelen megmondója, párton és felekezeten kívüli.
badsector1
badsector1 2022. 03. 06. 11:25
Előzmény: #5562  csuloktata
#5565
nem mondta, hogy deportálna téged, csak kérdezte, hogy miért nem költözöl moszkvába ha neked annyira bejön a putyini nácizmus.
gilmour
gilmour 2022. 03. 06. 11:25
#5564
Tarjányi Péter - író és biztonságpolitikai szakértő | Facebook
"Az elmúlt 24 óra történései kapcsán az alábbi következetesek vonhatók le…Az orosz hadsereg Ukrajna megszállására, elfoglalására létrehozott katonai kontingense 90% ban már harcol, de ennek ellenére nem tudta, tudja teljesíteni a Kreml elvárásait. Ezek alapján kijelenthető, hogy az eddig bevetett erők mellé további erősítésre van szüksége az orosz hadsereg ukrajnai kontingensének. Nyilván óriási katonai erőforrás tartalékkal rendelkezik Oroszország, de ezeket IDŐ az ukrajnai területekre átcsoportosítani. Az ukrán hadsereg kimagaslóan teljesít. Mind nyílt katonai, mind a kommunikációs, propaganda háborúban. Ez utóbbiban Moszkva azért is teljesít rosszul, mivel nem beszélhet nyíltan a háborúról kommunikációs csatornáin, hiszen akkor be kellene vallania Putyin elnöknek, hogy Oroszország inváziót hajtott végre Ukrajna ellen. Ezt a rést Kijev ki is használja és lassan már agymosást súroló szinten sulykolja propaganda üzeneteit. Jó példa erre, miként próbálta, próbálja rávenni Zelenszkij a NATO-t az Ukrajna feletti katonai légtérzár létrehozására ami néhány órán belül fegyveres konfliktust jelentene Moszkva és a Nyugat között, kirobbantva első lépésben egy egész Európára kiterjedő fegyveres konfliktust majd pillanatok alatt akár egy világháborút. Természetesen ezt látja a Nyugat és ezeknek a követeléseknek nem enged. A fegyver és hadianyag szállításra “zöld lámpát” adott a NATO, de ennél többre katonai szempontból Kijev nem számíthat. Elemzői szempontból beszédes ahogyan egyik oldalról Putyin virágokkal, fiatalokkal szerepelve cukiskodik, másik oldalról riasztó és kegyetlen üzenetekkel “operál” azért, hogy lazítsa, lassítsa a szankciós akaratot illetve mindenáron a válságon kívül tartsa a NATO katonai erejét. Ugyancsak beszédes Ukrajna kommunikációja, mert láthatóan tisztában vannak azzal, hogy abban az esetben ha sikerül Putyinnak a tartalékok gyors frontra juttatása akkor Ukrajnának katonai szempontból befellegzett. Ezért akar légtérzárat Kijev, mert ha minden így marad akkor lassan ugyan, de Moszkva meg fogja szerezni a légi fölényt. Semmi nem dőlt el a háború kapcsán, ezért a harcok biztosan folytatódni fognak, sőt intenzívebbé válnak. A tárgyalásoktól pont ezért továbbra sem várok sokat. Jól látszik ez abból például, hogy a felek ugyan megállapodtak a bekerített városok kapcsán menekülő “folyosók”, korridorok létrehozásában amelyek aztán nem tudtak működni… Az első nyugati fegyverszállítmányok már megérkeztek az ukrán erőkhöz - használták is őket pl. a Stinger rakétákat - de az orosz erők átcsoportosítása is a napokban befejeződik, és a harcok megint egy szinttel feljebb lépnek. A látszólagos patthelyzet hamarosan megszűnik és Ukrajna illetve Oroszország halálos “birkózása” döntő fázisba lép…"
Istvan78 2022. 03. 06. 11:24
Előzmény: #5561  badsector1
#5563
Semmi, csak úgy kitalálta, hogy feketítse az ukránokat. Neki szabad bármit mondani ...
csuloktata 2022. 03. 06. 11:21
Előzmény: #5557  Törölt felhasználó
#5562

Libsike, már kezded a költöztetést? Deportálnál? Véredben van?
Nagyon tolerány vagy önmagad iránt. Mindenki mást deportálnál? Tipikus komcsi-nác-LIBSI áltoleráns vagy .
Össze nő márki zaj alatt a kommunista és a nyilas csürhe!!!
badsector1
badsector1 2022. 03. 06. 11:19
Előzmény: #5556  csuloktata
#5561
"Háborús bűncselekmény hadifoglyok ilyen módon történő felhasználása."
  
mi benne a háborús büncselekmény?

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek