Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2021. 11. 21. 13:45
Előzmény: #51709  green1899white
#51720
Én úgy tudom, hogy az oltásnak kisebb a rizikója, hogy valaki emiatt a lélegeztető gépen köt ki.
Sony123 2021. 11. 21. 13:42
Előzmény: #51667  Gabesz76
#51719
Szia!
Nem, a saját tapasztalatom miatt.
Ezt írtad: "Pont a fajtád miatt tartunk itt..."
Ha már átéltél féléves halálfélelmet, akkor ismét kíváncsi leszek, hogy az egész oltásról mi  a véleményed?
..és békesség!
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 21. 13:31
Előzmény: #51717  green1899white
#51718
hát igen, a maszkhordásról is megoszlanak a vélemények, és érdekes módon itt vegyes halmazok vannak, nem az oltottság alapján döntenek az emberek. 
green1899white 2021. 11. 21. 13:26
Előzmény: #51716  bluefrog
#51717

99% ban egyet tudok csak érteni  ..  kivéve az utolsó sort ....
( még annyit, mindenki hordjon maszkot, és figyeljen arra, hogy az orr nyálkahártyája ne legyen kiszáradva )
pont ettől szárad ki , de mindenestre sehogy sem tesz jót ..  arról nem beszélve hogy nem ér semmit ..
De felőlem hordjon - most amúgyis kötelező  (:  
bluefrog
bluefrog 2021. 11. 21. 13:14
Előzmény: #51699  szieszta
#51716
én is beszéltem a nyáron egy ismerőssel, akinek a 2. és a 3. hullámban is volt pozitív tesztje, megkérdeztem, h beoltatta-e magát, azt mondta, hogy nem mert mindkétszer enyhe tünetei voltak.
egyébként influenzát is minden évben elkaphatja az ember, és...?
postcovid tünet a fertőzéstől alakul ki, és az mára világos, hogy a vakcinák a fertőzéstől - sem - védenek, tehát lehetnek ilyen tünetei az oltottaknak is...
és hogy mennyire ködszurkálás megy már 1,5-2 éve a vírussal ill. majd 1 éve a vakcinákkal kapcsolatban. érdekes kutatni régi cikkek után, az azokban tett állítások közül mára sok megcáfolódott.
1. egy cikk a kínai vakcina ellen (2021.01.20), melyben a riportalany nem akárki, egy professzor, és az érdekes sorok:
" Ez nem ilyen egyszerű, mert négyféle hatékonyság is létezik. Ön szerint a 86 százalék melyikre vonatkozik? Hány százaléknak sikerült elkerülni a halált? A súlyos betegséget? Az enyhe megbetegedést? Vagy hánynál védte ki úgy a fertőzést, hogy a beoltott személy tünetmentesen sem hordozta a vírust?
– Nem tudom. Melyikre?
– Én sem, és ez a baj. A Moderna azt közölte, hogy oltása mind a négy ellen véd."
mára bebizonyosodott hogy a moderna állítása nem igaz... következő:
"Miért van az, hogy még az amerikaiak sem tudnak olyan elemi kérdésekre felelni, hogy akkor a tünetmentes oltottak fertőzőképesek-e, vagy sem?
– Mert 30-60 ezer embert kellene hetente PCR-rel megvizsgálni ahhoz, hogy a tünetmentesekre is biztos eredményt tudjanak mondani. Szinte lehetetlen megoldani."
ennek ellenére a mai napig ezt olvasom, hallom sok helyen. egyébként az már egyértelmű, hogy aki oltott az bizony tud fertőzni...
https://www.valaszonline.hu/2021/01/20/duda-erno-koronavirus-kina-vakcina-interju/
következő cikkben azt állítják 2020.05.10-én:
"Mikovits szerint a vírust manipulálták, miközben a Nature-ben megjelent elemzés szerint egyértelműen természetes eredetű a vírus."
nos, hogy is volt ez?
először volt a húspiacos sztori, aztán kiderült hogy Vuhanban van a legmagasabb besorolású víruskutató intézet Kínában, ahol koronavírussal is kísérleteztek, ezért felmerült, hogy lehet a vírus és az intézet kapcsolat, de ezt gyorsan igyekeztek cáfolni/tagadni pl. who, ill. a mainstream hátország, annyira, hogy pl.  face-n és több helyen az ilyen állítás fake newsnak volt minősítve és törlésre került... talán azért is mert az akkori usa elnök, Trump is ezt állította. aztán Biden elnökségével jött a fordulat a mainstream hátországban, már nem fake news ha vki azt állítja, hogy van összefüggés a labor és a covid között, sőt az is bebizonyosodott, hogy fauci hazudott, amikor azt állította, hogy az amerikai nemzeti egészségügy intézet nem támogatta a vuhani kutatásokat, pedig de:
https://www.portfolio.hu/global/20210908/a-koronavirus-eredete-ez-aztan-az-ujabb-fordulat-499816
még valami. az oroszoknak és kínának az elsők között volt vakcinájuk, amelyről azt mondták akkor is hogy biztonságos. és mit csináltak? ahelyett hogy sebtében ezzel a "biztonságos" vakcinával elkezdték volna oltani a saját polgáraikat, inkább elkezdték a vakcinát exportálni nagy mennyiségben, miközben a saját polgáraik átoltottsága nagyon alacsony volt...
egyébként érdekes, hogy mára senki nem foglalkozik annak a kérdésével pl. hogy ki a felelős azért, hogy ez a vírus így szétterjedt a bolygónkon. amikor sejthető volt, h ebből a vírusból baj lehet, még mindenki szabadon röpködhetett, annyi volt, hogy a reptereken lázat mértek, ami figyelembe véve, hogy az első tünetek megjelenéséig 6-7 nap is eltelhet nevetséges. 
az sem világos számomra, hogy sok helyen a fertőzésen átesést miért nem tekintik minimum egyenrangú védelemnek a vakcinákkal. akinek az immunrendszere egy az egyben találkozott a vírussal és legyőzte azt, annál nincs védelem vagy kisebb, míg aki egy koktélt adat be magának, annak még a következő életében is, sőt még a lottón is telitalálatot tud elérni, vagy fekve kinyom 250 kilót? kb. ez volt a korábbi állítás, és a korábbi magyar gyakorlat az volt, hogy aki igazoltan átesett a fertőzésen, annak fél évre adták a kártyát (vagy egyáltalán nem kapott mint számos ismerősöm...), aki beoltatta magát, annak meg korlátlan időre szólt...
nem kívánok senkivel személyeskedő vitába belemenni - ahogy elnézem a topikot sajnos van ilyen -, és az ilyenekre nem is reagálok. nem is vagyok szélsőséges oltás ellenes, csak gondolkozom, és nem nyalom be egyből azt, amit a média sulykol az emberekbe, mert ha visszatekintek az elmúlt 1-2 év korábbi TUTI állításaiból hány is cáfolódott mára, hát... szóval sztem az egyénre kellene bízni a döntést. még annyit, mindenki hordjon maszkot, és figyeljen arra, hogy az orr nyálkahártyája ne legyen kiszáradva ill. sérült, mert ez megkönnyíti bármilyen a levegőben terjedő vírus dolgát.
Törölt felhasználó 2021. 11. 21. 12:08
Előzmény: #51710  TBSC
#51715
Eltaláltad. Centrumvezető. És?
vigkrisz 2021. 11. 21. 11:48
Előzmény: #51712  Gabesz76
#51713
ugyanott nézd meg a súlyos esetek számát és a halálozást, aztán számolgass egy kicsit
Gabesz76 2021. 11. 21. 11:46
Előzmény: #51709  green1899white
#51712
Nézd meg Gibraltár esetét,ahol tisztán látszik 100% átoltottság után...jó példa,intő példa mindenkinek!!
TBSC 2021. 11. 21. 11:33
Előzmény: #51661  TBSC
#51711
Gondoltam, hogy nincs, csak egy újabb jól hangzó lódítás.
TBSC 2021. 11. 21. 11:30
Előzmény: #51705  Törölt felhasználó
#51710
A kiváló immunológus most covid osztályon dolgozik? Ha igen, konzultálj vele még egyszer. Ha meg nem, akkor keress egy olyat, akinek van tapasztalata a témában.
green1899white 2021. 11. 21. 11:30
Előzmény: #51699  szieszta
#51709

Ha az egész lakosság megfertőződik, akkor mi lesz?   
ha az egész lakosságot beoltjuk , akkor mi lesz ?  
TBSC 2021. 11. 21. 11:29
Előzmény: #51668  Törölt felhasználó
#51708
A huszonéves "kidőlt" kollégáidat lélegezteti egy fogorvos 15 napig, csak hogy utána meg tudjanak halni? Valami azt súgja, hogy nem. És jól látod, mindenre mentség, hogy nem kerülnek kórházba és nem halnak meg. 
TBSC 2021. 11. 21. 11:24
Előzmény: #51675  algore
#51706
Az #51827-re nem akarsz valamit reagálni? Ne lépjünk már elegánsan túl azon, hogy ötvenedszer derül ki, hogy konkrét és egy perc alatt ellenőrizhető hazugságokat terjesztesz nagy garral. Sokan vannak itt, akik elhiszik és az egészségükbe kerülhet. 
Törölt felhasználó 2021. 11. 21. 11:16
Előzmény: #51701  TBSC
#51705
Annak a kiváló kórházi belgyógyász- immunológusnak is ez a szakmája, akivel én konzultáltam az oltás előtt. Mindenki maradjon a saját köreiben. 
WLM 2021. 11. 21. 11:04
Előzmény: #51703  sztanil
#51704
Sziporkázol ma délelőtt Sztanil úr, tiszteletem. A lövöldözésről is ha ejtenél pár szót megköszönném. 
sztanil 2021. 11. 21. 11:00
Előzmény: #51702  WLM
#51703
Az vicces, hogy bicikliket gyújtottak fel. Pedig az autók sokkal jobban égnek, de a hanyatló nyugaton már autók sincsenek a városban, amiket fel lehetne gyújtani.
TBSC 2021. 11. 21. 10:47
Előzmény: #51673  Törölt felhasználó
#51701
Nem én röhöglek ki, hanem azok, akiknek ez a szakmája. De akinek igaza van, annak nem fáj, ha kiröhögik, ugye.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek