Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 11. 16. 13:24
#27560
dmz 2020. 11. 16. 13:09
Előzmény: #27487  tevelygo1
#27559
Az átfertőzöttség még mindig alacsony. Mint írtam, a nyáron külföldről hazahozott esetszám sokszáz szorosára nőt. Milyen okunk lenne azt gondolni, hogy pont itt fog spontán megállni és innen még ne tudna háromszorozni? Az sajnos már pont elég és biztosan ellehetetlenítené a teljes eü. ellátórendszer működését. Nyilván nem állandó ütemű a növekedés, mert a járvány terjedését az emberi viselkedés jelentősen befolyásolja. De amennyi buta ember van itthon, jól látható, hogy a későbbiekben sem alakulna ki olyan mértékű óvatosság, ami az exponenciális komponenst ellensúlyozni tudná és levinné 1 alá a reprodukciós rátát, ezért kellett kézzel belenyúlni a hatóságoknak. 
dmz 2020. 11. 16. 12:52
Előzmény: #27465  pitcairn2
#27558
Ezzel az az egyetlen probléma, hogy 10 nap után nem fertőz szinte már senki. Három hétnek elégnek kellene lennie, ha az valóban lockdown. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 16. 12:40
Előzmény: #27551  kukker
#27557
Bezzeg, ha migráns lett volna most menne a propaganda.
Felmerült bárkiben is, hogy ez hogy történhetett meg? Miért hord magánál kést? Miért nem tiszteli a törvényeket, honfitársait?
Ha a fidesz mondjuk nem usztítana 30 éve talán nagyobb lenne a szolidaritás egymás iránt.
Én meg ezen idegelem fel magam!
csendben 2020. 11. 16. 12:39
Előzmény: #27555  PusztaPutyin
#27556
Ez is igaz.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 16. 12:29
Előzmény: #27553  csendben
#27555
Az ingyenes net populista ajándékot is a szolgáltatókkal nyeletik le.
csendben 2020. 11. 16. 12:10
Előzmény: #27552  eredmeny
#27553
Az ingyenes parkolás politikai döntés. Ráadásul, az önkorik farkával veri a csalánt:1, elesnek egy csomó bevételtől2, nekik kellenen megoldani a parkolási káoszt.A pór nép pedig éljenezheti viktort......
eredmeny 2020. 11. 16. 11:55
Előzmény: #27548  csendben
#27552
Lehet hogy igazad van, de ott miért nem alkalmazzák azt amit a villamosenergia- számlákban, ahol tételesen tudhatod mint lakossági kisfogyasztó hogy miért fizetsz!Milyen árakra gondolsz egyébként!Benzin?!Dizelolaj?!Mondjuk nyilván csak annyit akartam írni: ez az intézkedés társadalmilag inkább káros!( Azt én is elfogadom hogy az eü védekezésben résztvevők ingyen parkoljanak a munkahelyükön, kirendelési helyükön)
kukker 2020. 11. 16. 11:43
Előzmény: #27537  _Macika_
#27551
"A NEGYVENÉVES FÉRFI EZEN ANNYIRA FELMÉRGELTE MAGÁT, HOGY ELŐSZÖR SZIDALMAZNI KEZDTE, MAJD NEKIESETT UTASTÁRSÁNAK, VÉGÜL KÉST RÁNTOTT, ÉS MEGSZURKÁLTA AZ IDŐS EMBERT.
.
sok idegbeteg lesz. látszik  "
Ne magyarázzuk félre.
Ez az embertípus és ez a fajta ember aki kést hord magánál, annak mindegy mit mondasz: valami úgysem fog neki tetszeni.
Ezek mindentől függően létező embertípus, akinek ez az életvitele, hogy kést hord és így tud a világ felé "kommunikálni".
És úgy sejtem, tisztában vagy vele, hogy itt miről lehet szó igazából, ugye?
csendben 2020. 11. 16. 11:41
Előzmény: #27547  euler
#27550
A 444 is vette valahonnan a hírt.De végül is teljesen mindegy: egyszer már tetten értünk hasonló baklövést a statisztikában (itt a topikban!). Az adatokat emberek pötyögik be a gépbe. Senki sem tévedhetetlen! (a jelen lévők -persze- kivételek!)
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 16. 11:39
Előzmény: #27543  _Macika_
#27549
De ha van maszkod, akkor minek félni a buszon, metrón?? Hisz azért hordod, hogy ne fertőződj meg.
csendben 2020. 11. 16. 11:38
Előzmény: #27546  eredmeny
#27548
Ha komolyan azt hiszed,hogy a parkolási és utópálya,stb költségeket nem építik bele az árakba,akkor fel kell,hogy világosítsalak: nagyon tévedsz...
euler 2020. 11. 16. 11:35
Előzmény: #27544  csendben
#27547
Odaírtam, hogy 444-től van a hír. Ők nem okoskodták túl mint a pf, ahonnan másoltál, de okosabbak attól se lettünk. Van ez így. :)
eredmeny 2020. 11. 16. 11:25
#27546
Mindenféle hülyeséget összehordott itt például a tisztifőorvos asszony, aminek persze meg volt az oka.A maszk nem kell( amikor még nem volt elég maszk), eljutottunk oda hogy a maszk az utcán is kell.Ugyanakkor sok kérdés együtt érdemes vizsgálni.A parkolási díj eltörlése nem kedvező intézkedés hiába tűnik annak.A levegőszennyezésre gyakorolt hatása miatt sem meg a szabad parkolóhelykeresési idő miatt sem.A velünk élő múlt: Ingyen jó!!!De ugyanakkor a tiszta levegő nincs mindenhol pedig alapvető fontosságú!!!Persze -- politikai okai is lehettek az ingyenességnek, sajnos az önkormányzatok bevételeit érintő forrásról van szó, Budapesten és a nagyvárosokban ez is gond meg a légszennyezettség is.A rövidtávú gondolkodás ( maradiság) itt nem jó: A szűkös kínálat miatt nem szabad ingyen osztani.Egyébként ki az a felelőtlen ember aki azt gondolhatja hogy ilyet tesz.Mennyibe kerül egy parkolóhely kialakítása pl. Székesfehérváron, Budapesten Erzsébetvárosban, mennyi a fenntartási költsége ( felfestések, parkoló mérőórák, közterületfelügyelet).Nos járvány idején is vannak állandó költségek amit valakinek ( a döntéssel az adófizetőknek) kell fizetni!, ahelyett hogy azt az igénybevevők fizetnék meg!Ilyen alapon osszák a Covidra hivatkozva a vizet !!!
Shut-up
Shut-up 2020. 11. 16. 11:23
Előzmény: #27542  Törölt felhasználó
#27545
Én? Soha nem írtam és nem fogom írni, hogy a polgári engedetlenség a jó. Mindenki tegyen belátása szerint 
csendben 2020. 11. 16. 11:16
Előzmény: #27517  euler
#27544
Van az úgy,hogy érdemes végig olvasni egy cikket,mielőtt téves következtetést von le az ember.Ebben az esetben nem az apró,hanem a NAGY betűs részeket is!:"A friss statisztikák eddig még nem látott furcsasága, hogy az elmúlt 24 óra alatt elvégzett mintavételek számánál magasabb az új fertőzöttek száma: az összes eddigi mintavétel száma vasárnap reggelhez képest 6098-cal emelkedett, miközben az új fertőzöttek száma 6495 volt.Ha csak az elmúlt 24 óra mintavételeinek eredményét látnánk tehát A mostAni ADATOKBAN, akkor 107%-os lenne a pozitív tesztek aránya. TEGNAPI VAGY MAI ADATKÖZLÉSI HIBA, ESETLEG AZ ADATKÖZLÉSI GYAKORLAT MEGVÁLTOZÁSA IS ÁLLHAT AZ ANOMÁLIA HÁTTERÉBEN.
_Macika_
_Macika_ 2020. 11. 16. 11:04
Előzmény: #27542  Törölt felhasználó
#27543
eltaláltad
én is megyek metróval, busszal.  sokszor bizony nagyon sokan vannak , és inkább megvárom amin kevesebben utaznak. (rettegés ))
de a többségben szerencsére van empátia és együttérzés, van aki csak fröcsög, a semmibe online nagyszáj
Törölt felhasználó 2020. 11. 16. 11:00
Előzmény: #27530  Shut-up
#27542
Miért kell ilyen szélsőségesen fogalmaznod?
Nagyon sokan érzékenyen reagálnak a vírusra. Emiatt nem lesz áru a polcon, ovónő az oviban, tanár az iskolában és orvos a rendelőben. Minél jobban terjed annál nagyobb a valószínűsége, tehát ha valaki igazán azt akarja, hogy ez ne történjen meg és nem rá akarja eröltetni a másikra az akaratát, akkor az igenis óvatosabban kell, hogy viselkedjen.
Úgy látom, hogy inkább te akarod ráeröltetni a másikra, hogy beleszarjon az egészbe. Én például csak empátivála rendelkezem azok iránt, akikre szükségem van és nálam jobban tartanak a vírustól, ezért változtatok a magatartásomon.
Próbálom megérteni a hozzáállásod, de nem megy.
badsector1
badsector1 2020. 11. 16. 10:59
#27541
"Orbán szerint háromszor annyi intenzív ágy van tartalékban a covidosoknak, mint amennyit most használnak"
  
Művészi mellébeszélés.
Szóval intenzív ágy van dögivel, az ápoló személyzetről egy kukkot nem szól, hogy van-e elegendő.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók