Topiknyitó: feel 2020. 01. 19. 14:04

4IG Nyrt reszvenyesek.  

4IG topic reszvenyeseknek es hasznos forumozoknak.
Moderacio alatt lesz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Kata726
Kata726 péntek, 09:14
Előzmény: #97538  HunSuccess
#97540
Az semmi. Ez alapján egy mostanában szokásos nap..
Csomi_1977 péntek, 09:14
Előzmény: #97538  HunSuccess
#97539
jól látod . megyünk 1600 alá gőzerővel . A Rába is folyamatosan esik . 
HunSuccess péntek, 09:13
#97538
Az az érzésem, hogy ma valami készül. 13 perc alatt több, mint 15 millió HUF-os a kereskedés.
Rellim
Rellim péntek, 09:12
Előzmény: #97535  Csomi_1977
#97537
Rakéta lesz, meg 5000... :D :D 
Szerintem, ma elbúcsúzunk az 1700-as szinttől is. 
Getup
Getup péntek, 09:12
Előzmény: #97535  Csomi_1977
#97536
1600ot irjak itt sokan nem tudom hová tud esni meg ezek utan..r 1702..
Csomi_1977 péntek, 09:08
Előzmény: #97534  Getup
#97535
Akkor ma is pirosban lesz egész nap . Kérdés mekkora zuhanás lesz ma ?
Getup
Getup péntek, 09:06
Előzmény: #97533  Rellim
#97534
Mar most  jönnek az eladoi pakkok..1711 piros is..
Rellim
Rellim péntek, 08:56
Előzmény: #97532  IstiSan
#97533
Reggel általában kis forgalommal, 10-11 óra környékéig zöld szokott lenni. 
Aztán, leöntik pár 10.000 db-al, és ott marad. 
Fordulhatna végre...
IstiSan
IstiSan péntek, 08:51
Előzmény: #97531  Rellim
#97532
Reggel várok egy kis felpatranást. Reméljük megfogja a mai napot.
Rellim
Rellim péntek, 08:49
#97531
Jóreggelt
Indi 1712
Záró? 1650? 
Csak hogy hozzuk a -4%-ot....
scalad2 péntek, 07:59
Előzmény: #97524  Toka
#97530
Olvastam a cikket a megjelenésekor. Figyelemre méltó írás volt, főként az aktualitása gondolkodtatott el (nem konzervszagú összeesküvés-elméletes téma). Meglátásom szerint a drónhadviselés kísérleti terepén (ukrán háború) sok technológiai áttörést értek el. Ezekkel együtt megváltozott a hadviselés eddig ismert összes alapösszefüggése. Az uralja a drónokat, aki megadja a koordinátát, átprogramozhatatlan módon eljuttatja a drónnak, ami semmilyen módon sem téríthető el célpontjától. Az első adat a műholdaknál keletkezik, a háború első pontja tehát az űrben van. Ehhez kellenek az új típusú műholdak és kommunikációs módszer. 
Toka csütörtök, 22:51
Előzmény: #97528  Toka
#97529
Ne minuszoljanak!Success Úr kapásból tudta melyik cég ez.Maguk meg itt minuszolnak.
Toka csütörtök, 22:47
Előzmény: #97525  HunSuccess
#97528
Igaza van Success Úr.
Toka csütörtök, 22:39
Előzmény: #97522  Toka
#97527
Tényleg olvassanak sokat, higyjék el sokat segít....de ha a Toka Clubbot olvassák már jól járnak....elmondtam pár napja a szimbolum szó kapcsán mi a véleményem...s még annyit hogy egy volt tanitványom is itt dolgozik ebben a kis cégben....
https://telex.hu/gazdasag/2026/06/21/tytan-dron-vedelem-hadiipar-nemetorszag
HunSuccess csütörtök, 22:39
Előzmény: #97522  Toka
#97526
De abban igazad van, hogy van hova fejlődni!
HunSuccess csütörtök, 22:38
Előzmény: #97522  Toka
#97525
Annyira magyar, hogy a társalapítója a cégnek magyar állampolgár. A cég nem magyar…
Toka csütörtök, 22:36
Előzmény: #97518  Toka
#97524
jofej csütörtök, 22:28
Előzmény: #97520  Megbizhatoacs
#97523
Tegyétek fel ezt a nyílt levelet a 4ig, Jászai, Fekete Péter minden internetes oldalára. Valahol csak elolvassa valaki illetékes.
Toka csütörtök, 22:11
Előzmény: #97521  HunSuccess
#97522
Jelenleg Magyarországon egy kis start-up ból kiindult kis cég a csúcs amúgy drontechnologiában amely már az europai de főleg a német piacon aktív....izrael pl Elbit cég, de ugye Irán es Ukrajna is jelentős, utobbi főleg az ár és az azért kapott képesség alapján rendelkezik komoly versenyelőnnyel...
HunSuccess csütörtök, 22:05
Előzmény: #97516  Csomi_1977
#97521
4iG a többségi tulajdonosa a Rotors&Cams Zrt.-nek. A cég portfóliója: A Rotors & Cams Zrt. egy magyarországi, főként drón- és pilóta nélküli légijármű (UAV) rendszerek fejlesztésével és gyártásával foglalkozó technológiai vállalat, amely a védelmi, ipari és kutatás-fejlesztési szegmensben aktív. Az alábbiakban összefoglalom a cég portfólióját és fő tevékenységi területeit:
🚁 1. Katonai és védelmi UAV rendszerek A cég egyik fő fókusza a katonai és kettős (dual-use) drónrendszerek fejlesztése. Ide tartoznak:
  • felderítő és megfigyelő drónok
  • cél- és kiképző drónrendszerek
  • taktikai UAV platformok
  • légvédelmi gyakorlatokhoz használt célrepülő eszközök
👉 Ezeket jellemzően honvédelmi, rendvédelmi és ipari felhasználásra fejlesztik.
🎯 2. ProTAR cél-drón rendszerek A portfólió egyik legismertebb eleme a ProTAR család.
  • légvédelmi célgyakorló drón
  • a Magyar Honvédség kiképzését támogatja
  • valós fenyegetéseket szimulál légvédelmi rendszerek számára
Ez a termékvonal a cég egyik zászlóshajó fejlesztése.
🛩️ 3. Egyedi UAV platformok fejlesztése A Rotors & Cams nem csak kész termékeket gyárt, hanem:
  • egyedi drónrendszereket tervez megrendelésre
  • multirotor, merevszárnyú és hibrid (VTOL) megoldásokat is fejleszt
  • integrál szenzorokat és kommunikációs rendszereket
👉 Ez inkább mérnöki “custom development” portfólió, nem tömegtermék-gyártás.
📡 4. Szenzor- és rendszerintegráció A cég tevékenysége nem csak a repülő eszköz:
  • képfeldolgozás és gépi látás integráció
  • kommunikációs és rádiós rendszerek
  • valós idejű vezérlő és navigációs szoftverek
  • autonóm működés támogatása

🧪 5. K+F és innovációs projektek A vállalat erősen kutatás-fejlesztés fókuszú:
  • egyetemi együttműködések (pl. Széchenyi István Egyetem)  
  • védelmi ipari innovációk
  • új UAV architektúrák és autonóm rendszerek

🛡️ 6. Drónelhárítás és kapcsolódó rendszerek A portfólió kiterjed:
  • drónészlelési és -elhárítási technológiákra
  • légterek védelmére szolgáló rendszerekre
  • anti-drone megoldásokra (pl. RAC Antidrone projektben való részvétel)  

Már pedig ez egy igazi magyar KKV. Hogyan is szólt a korábbi ígéretek??

Topik gazda

feel
feel
5 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek