Egy újabb hihetetlen nap!!! Nem tudom ti hogyan vagytok vele, én a mai nap után is csak úgy kapkodom a levegőt. Persze lesznek olyan vélemények is, hogy "de 1.370-ről lefordult".. Erre én csak annyit tudok mondani, hogy a tegnapi záró 1216 volt, nem fogom elsírni magam, amiért nem napi max.-on zárt! Ment 11%-ot, a forgalom közel 1,5 mrd!!! Záró: 1350! Szép estét mindenkinek!
Köszi! Azt nem is tudtam, hogy az AHás cég eladása még odébb van. 1,5milliárd felett vagyunk. Orbitális Grat, de szerintem nagyon korán dobtad. Ha azt a kérdést tesszük fel, hogy 1300-1400ft-on drága-e a 4IG, szerintem a válasz az, hogy nem. Eddig volt rendkívül olcsó, mert gyakorlatilag semmi nem árazódott be a papírba. Vették a cégeket 0 mozgás, új üzletágakat alapítottak 0 mozgás, bejelentették, hogy 52 országban fognak a Rheinmetallnak bedolgozni 3-4 év alatt 0 mozgás, bejelentik, hogy drónokat fejlesztenek 0 mozgás, megalapítják a drónelhárító véget 0 mozgás, Elindul az ONE és elindult az árfolyam, de még mindig olcsó. 1350ft és 1,546milla!!! SZÉP!
Nehéz visszaszállni,aki eladja.Főleg olyannak,aki dolgozik,mint pl. én,és csak ritkán van gép közelében,nem tudja egész nap figyelni.Akár 10 percenként is lehetnek nagy ugrások le is,és felfele is.
Te is feleztél??? Én még kotlok az egészen. Bár jobban belegondolva nem is akarom eladni egyáltalán. Árfolyam ide vagy oda. Jó lesz majd a pakkom, ha lesz osztalék vmikor.
én a pakkol felét adtam el, a többi megvan. nem akarok úgy járni, mint a masterplastnál, ahol 660Ft-on vettem és 2400 körül eladtam az utolsót is és ment fel 4000 fölé. jó volt a 4x is, de azért rágtam a kefét utána. szóval ráérek, meglátjuk mi lesz. én eleve 2026-ra terveztem a 2000 feletti szintet, idén max 1600. ehhez képest fénysebességgel száguldottunk fel.
Nem szivesen nyilatkozom ebben a témában, de az MNB úgy büntet, ahogy akar. Elég ha egy kis papírban mondjuk eladsz pár darabot és ezzel 7-9%-ot levered az árfolyamot vagy ugyanez felfelé. A rendszerük mindent észlel de ők döntik el, hogy miből lesz hatósági eljárás. A premium és standard kategóriában sokkal szigorúbbak, mint az xtendben. Az átkötéseket jogilag nem tekintik aggályosnak, de ha ezzel forgalmat vagy árfolyamot befolyásolsz, akkor meszelnek.
A kérdésre, hogy miért megy ennyire nincs válasz nálam. Eladni most nem sok mindent fognak az első félévben, max egy pár tornyot ami még maradt, nagyobbat most nem tudnak. Amit mondtak, hogy 2025 második félévében (07.01) alakul meg a tervek szerint az új műszaki cég, ami már tartalmazza a DIGI, AH, Invitech, VODA, stb minden hálózatát műszaki eszközét. Erre már lehet majd külföldi nagy befektetőt hozni, addig nem igazán gondolnám. Ott ez vezetékesben már lehet olyan mint a Cetin, meg a Vintage tower a mobilban, és úgy gondolom lesz is rá érdeklődő bőven (egyiptomi gerinccel).
A mostani büntetést nem találtam meg, de 1 régebbit kidobott a kereső és ebben is csak vételek voltak és 9millióra büntették meg. "A magánszemély 13 kereskedési napon adott ki vevői megbízásokat,
ugyanabban az időszakban - ismertette a jegybank. A tőzsdei
tranzakciókban szereplő részvénymennyiség túlnyomó többségét (átlagosan
több mint 80 százalékát) a szankcionált kereskedőhöz köthető ügyletek
jelentették - tették hozzá, utalva arra, hogy a megbízások az átlagos
napi forgalmat többszörösen meghaladták. Az MNB szerint a tevékenység
alkalmas volt arra, hogy hamis vagy félrevezető jelzéseket adjon a
befektetőknek az adott pénzügyi eszköz keresleti-kínálati viszonyairól,
likviditásáról, illetve árfolyamának alakulásáról."
Én is olvastam ezt a cikket. Sok részvényt manipulát és ha jól emlékszem ő volt a napi forgalom 90%-a. Gyanúm szerint több befektetési szolgáltatónál lehetett számlája és saját magára kötött egész nap. De az MNB-be szerencsére rendesen melóznak és lefülelték:) Legalábbis szerintem vmi ilyesmi lehetett. Semmi belső infom nincsen.
1 hete olvastam, hogy 10millára büntettek valaki, mert Enefi és Nord részvényeket vett napi 30%-40%ban és ezzel félrevezette a többieket, hogy nagy vétel van a papírban. Én sem értem, hogy miért büntették meg. Ha nincs forgalom 1 részvényben, hogy lehet venni, vagy eladni az MNB szerint? 1344ft és 1,4milliárd Ha kikapnák 1350et, meg is lenne a 1,5milliárd
Szerintem csak az számít félrevezető piacbefolyásoló magatartásnak, ha egyazon napon veszed majd eladod és te vagy a napi forgalom nagyrésze. Ha van egy nagy vevő, aki csak veszi, valós vételi szándékkal és tartja, amit megvett. Akkor ezért szerintem nem bírságol az MNB mégha sokszáz milliót is tol bele egy nap az illető. A valós vételi szándék az egy normál piaci magatartás. Azért nem kövezhetik meg, mert rengeteg pénze van és mind be akarja fektetni.
szerintem alapok kezdték is elkezdték venni. érdemes lesz figyelni a Q1 végén az alapok által publikált infókat. sokat akkor bejelzik, hogy mik voltak számukra a szimpatikus rv-ek. otp, mtel, aw, 4ig, mol ezekben volt forgalom az elmúlt napokban
4IG Nyrt reszvenyesek.
Moderacio alatt lesz.