Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vvince
vvince 2022. 06. 19. 13:16
Előzmény: #71297  Essence
#71300
Sztem ha SP esik minden IS esik, azaz az olajosok is mindenestul - lehet h kevesbe mint a tobbi de attol meg esik. Historikusan lattuk szamtalanszor iden. A WTI arfolyama segithet ezen vmennyit, illetve boostolhat amikor minden (atmenetileg) emelkedik de nem lesz eleg szembemenni az alt. trenddel. Ezzel egyutt en tradelem majd oket SP eses korrekciojaban, de hypercare uzemmodban.
KrisztinaI 2022. 06. 19. 12:56
Előzmény: #71289  Törölt felhasználó
#71299
Szerintem az alapító egy kicsit idealista volt, bár valószínűleg így érte el a terjedését. (gratulálok neki)
Ha levédette volna a technológiát, akkor lenne most egy blockchain-es vállalat, mint a MSFT, és az is lehet, hogy még tartaná is magát, meg maga a technológia is fejlődne, be lehetne fektetni valamibe, aminek tényleges értéke van.*
Gratulálok az SEC-nek is, mert gyakorlatilag semmit nem kell tennie (és nagyon jól csinálja), hogy magától tönkremenjen.Az emberek nem akarják látni az államot, amíg "nyerünk" rajta (CHF alapú hitel is ilyen volt), de amikor baj van, akkor mennek, és panaszkodnak, hogy "Miért nem vigyáztál rám?" (Alonso is megjegyezte, hogy ráférne némi szabályozás, illetve, hogy a Fidelity biztosan nem engedne olyasmibe fektetetni.... ) Mivel semmilyen határokat nem szab az állam, így gyakorlatilag csak ülni tudsz a tulajdonjogodat megtestesítő key-eden,  (mostanában már nem nagyon láttam szigetet, nyaralást, ingatlant BTC-ért), de nem tudsz vele semmit csinálni, mert ahhoz, hogy átváltsd/befektesd, oda kell adnod valakinek, és onnantól kezdve a váltó jóindulatán múlik, hogy mit csinál vele, még a tőzsdén jegyzett váltó esetében is(!)mert semmilyen jogszabály nem  védi. A
míg ez így van, addig az SEC-nek csak hátra kell dőlnie, és néznie a szélhámosok által végbevitt rombolást.
*Nem vagyok szakértő, de majdnem 2 évig jövőbeni blockchain szakértők mellett ültem, és amit én megértettem, hogy nagyszerűen lehetne Supply Chain automatizációra használni (Order- Goods Receipt-Billing- aki dolgozott benne, érti), amin egyébként a jelenlegi SAP megoldások vért izzadnak, de mögötte van a SAP marketingje, tőkeereje, támogatása, vagy ahogy Alonso említette tranzakciók autentikációjára, és nyilvántartások automatizálására (ingatlan, géprjármű), de nincs senki, aki ezt konkrétan támogassa, fejlessze.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 12:52
Előzmény: #71296  Balazska900
#71298
Persze.
Tegyük fel, hogy  BTC a világ csodája. Tegyük fel, hogy én látom rosszul. Tegyük fel, hogy a BTC valódi pénz lesz 30 év múlva, és mindenki abban fog fizetni.
Tegyük fel, hogy Goldi-nak van 200 BTC-je. Tegyük fel, hogy 30 év múlva 1 BTC=1 millió $. (fiktív számok)
Ugye nem gondolja komolyan senki sem, hogy a nagytőkések 200 m USD értékkel gazdagítják Goldit, mert ő olyan régen rájött, hogy a BTC sokat fog érni? Egy frászt. Létrehozzák a saját blockchain pénzüket, és az értéken nem kell Goldival, meg pár százezer emberrel osztozni...
Essence
Essence 2022. 06. 19. 12:49
#71297
Bitcoin mellett szerintem a másik heti aktuális az olaj&gáz.
Rendben vannak a középtávú kilátások, de lehúzza-e a SPY korrekció és a pszichológia vagy megy majd a szektorrotáció? Pénteken az olaj&gáz volt piros és a minden más zöld...
Hogy látjátok a rövid távot?
Balazska900 2022. 06. 19. 12:45
Előzmény: #71295  Törölt felhasználó
#71296
De ha borul a gazdaság a kripto piac tízszer annyira borul... ezért kell óvatosnak lenni mielőtt a házad árából bitcoint vennél.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 12:44
Előzmény: #71293  Balazska900
#71295
Gatesre figyelni kell, mert a neolibsi nagytőke szócsöve. Ő szokta megüzenni, hogy mire készül a nagytőke.
Amikor ő aggódik a recesszió miatt, akkor az azt jelenti, hogy nagytőke be fogja borítani a gazdaságot.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 12:42
Előzmény: #71292  Zedisdead
#71294
Szerintem azoktól eddig is ajánlatos volt tartózkodni.
Balazska900 2022. 06. 19. 12:42
Előzmény: #71291  szieszta
#71293
https://444.hu/2022/06/15/bill-gates-szerint-a-kriptovalutak-piaca-az-emberi-hulyesegen-alapszik
Ő is csak biztos irigy hogy nem kaszált vele. Ja nem, ő már elég sokat kaszált mással. 
Zedisdead 2022. 06. 19. 12:41
#71292
A BTC mellett jövú héten kulcsfontosságúak lesznek ezek a grafikonok:
-
https://berthub.eu/gazmon/
-
A következő hét nagy kérdése, hogy Putykó tudatos stratégiával be akarja e boritani az EU gazdaságot, vagy csak ijesztget. Ha levágja EUt a gázról, az brutál inflációt és gazdasági visszaesés fog hozni. Akkor minden magyar és EUs papírtól szabadulni kell szvsz.
szieszta 2022. 06. 19. 12:24
Előzmény: #71275  Boole
#71291

Nekem az tetszik, hogy mindig megvan valamilyen magyarázat, miért kellene vennünk BTC-t.
Jönnek azzal, hogy 4 éves ciklusok vannak, de ez csak azért, mert a felezés általában 4 évente jön elő és akkor lehet egy óriási reklámkampányt elindítani.
Gyakorlatilag a köztudatba az ikrek hozták be, mikor a facebooktól "kiperelt" pénz nagy dobszó mellett bitcoinba fektették. Könnyen jött, könnyen mehet alapon szerencselovagként feltornázták az árat 1000 dollárra.  Az első kampány ezzel le is zajlott. Ez 2013-ban volt, aztán jött a  hosszú stagnálás és 2017-ben a csapból is a bitcoin folyt, a milliós jóslatokkal. Akkor a szlogen a fizetőeszközre volt kihegyezve, szinte ingyen, azonnali fizetést reklámozva. Aztán rájöttek, hogy arra nem alkalmas de a sokszázezer meggazdagodni vágyó coiner lenyelte a veszteséget és csendben tűrte a sorsát. Nem voltak rákényszerülve, hogy  beváltsák bitcoinjaikat, mert a pénzt a jegybankok hintették közéjük.
Újra eltelt az a négy év és akkor saylor gondolta úgy, hogy újra elő lehetne venni ezt a témát és egy nagyon kemény roadshow-t tolt, de akkor már az értékmegőrző szerepét  fitogtatva. Nagyon egyszerű szlogennek, ha mindet összegyűjtjük, hiány lesz belőle és felverik az árát. Így sokakat berántott a piramisjátékba, ráadásul sikerült bevonzania a twitterusz muskuszt is , de fakatika is jól jött a csordájával.
Most már csak az lesz a kérdés, mit fognak újra kitalálni 4 év múlva.  Mire lehet még felhasználni a coinokat.
Balazska900 2022. 06. 19. 12:20
Előzmény: #71288  Törölt felhasználó
#71290
Hát ha 200 dolláron vettem volna belőle és 60 ezren adom el, akkor biztos. De elvileg most is olcsó, hiszen ez örökre csak nőni fog hossztávon. Tehát úgyis lesz 10 millió is az ára, tehát nagy buli most is belőle venni.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 12:14
Előzmény: #71284  Balazska900
#71289

Minden témában a segítő szándék és az általam értékesnek tartott információ átadása a célom, ebből nekem semmilyen előnyöm vagy hátrányom nem származik.
Az viszont mindenki egyéni döntése, hogy mit tart helyesnek és mit nem.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 12:14
Előzmény: #71286  Balazska900
#71288
A vallásos hitre a válasz a beírásában van. A crypto nyerőjéből a Reunion szigetekre jutott. Te is hívő lennél, ha ózdról (Budáról) oda jutottál volna. Nem? :)
pomperj
pomperj 2022. 06. 19. 12:12
#71287
" nem akarunk az árfolyamból profitot, azt akarjuk, hogy az árfolyam valahol stabilizálódjon és kizárólag csak a kereslet-kínálat alakítsa ki az aktuális árat. "
.
Ezt megertem, ez legitim cel.
De hosszu tavon ezt az Arany jobban es biztosabban csinalja.
Mar most, az inflacio tolja felfele. 
A gyenge Bond piac es gyenge tozsde tolja felfele.
Az egyetlen, ami lefele nyomja, az a Dollar, ami egyelore  erosodik, es ellentart az emelkedo GLD arnak.
,
DE  a Dollar nem fog orokke erosodni.
Epp ezen a heten, minden kozp bank politikaja megfordult. A FED ugyan vezet most, de fel ev mulva 
a tobbiek kenyszerusegbol utolerik. Mert naluk meg nagyobb lesz az inflacio.
Amikor a Dollar relativ semlegesse valik, nem nyomja le tovabb,  akkor fog Arany megindulni fel.
Erre biztosabban szamithatsz, mint hogy BTC  meg fog fordulni. 
.
Egy szemelyes kiegeszites.
Aranyat 1998-2000 kozott vettem, atlagosan 300$-ert. Most 1800$,  azota 6x ment fel.
Akkor DOW  8-10k volt, mostanaban 30k, tehat azota 3x ment fel.
Akkoriban a Dollar nagyon eros volt, es most is tud meg erosodni. De aztan megfordult.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20220619v00xkki1g.jpeg
Balazska900 2022. 06. 19. 12:11
Előzmény: #71285  Törölt felhasználó
#71286
Jó, nem lopták el, de mégis, de amúgy mégse. Ez már agyrém. Vallási fanatikusok vagytok. Előadod itt hogy nem számít az árfolyam, hogy a picsába nem számítana, téged is érdekel mennyi. Hiszen ezen kerestél.
Gondolom pár száz dolláros áron vettél és most lehet arcoskodni hogy a világ legokosabb befektetői vagytok.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 12:09
Előzmény: #71282  Balazska900
#71285

Nem trezorból lopták el, ebből még akkor sem tudják ellopni ha a trezort ellopják..
A trezort meg újra vissza tudja állítani az akinek a tulajdonában van a BTC.
Gyakorlatilag csak a tulajdonos tud hozzáférni.
Balazska900 2022. 06. 19. 12:03
Előzmény: #71283  Törölt felhasználó
#71284
Akkor már nincs más hátra mindenki rakja bele az összes elérhető pénzét, hiszen ez a jövő és csak felfelé. Mi se egyszerűbb. Mint a mesében.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 12:01
Előzmény: #71275  Boole
#71283

Két éve, Réunion szigeten szállodát és autóbérletet is fizettem vele.
Itt csak a kíváncsiság és a folyamat miatt rendeztem a számlát BTC-ben. kb. 5-percet vett igénybe.
(viszont sokkal egyszerűbb debit kártyára utalni és azzal fizetni, csak ehhez a brókertől kell utalni)
USA-ban 17-bitocoinért komoly birtokot ajánlottak, de nincs szándékomban véglegesen odaköltözni.
Nem adok el semmit én csak veszem, mivel tudom azt, hogy miért áll nagy jövő előtt... és itt nem az értéke miatt lesz jövője.
Fiat pénz állandóan áramlik, így inkább ennek elhelyezése ami fejtörést okoz.
A többi amit írtál nem vonatkozik rám, kölcsön nem adok egyetlen brókercégnek sem és a kamat sem érdekel.
Balazska900 2022. 06. 19. 11:58
Előzmény: #71274  Törölt felhasználó
#71282
Biztonságosabb... s tíz tucat hasonló hír van...https://hvg.hu/tudomany/20220208_36_milliard_dollar_erteku_lopott_bitcoint_foglaltak_le
Hogy  lehet már ilyet írni hogy biztonságos amikor csomót simán ellopnak? 
A vallásos hitet értem iránta, ezzel nem is foglalkoznék.
Törölt felhasználó 2022. 06. 19. 11:56
Előzmény: #71276  kukker
#71281
Ez butaság, képzelj el egy pendrive-ot vagy egy felhős tárolást. Aztán többszörözd meg. Teljesen lopásálló, betilthatatlan.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek