Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kimi99
kimi99 2018. 09. 06. 10:10
Előzmény: #13957  dginvestor
#13960
Na azért a kispapirokban szinte az, ott a TA meg időzóna elemzés is alt semmit ero vmi!Konyveket siman manipulaljak.Pl phylaxia volt sok biztató akviralas termekek TA is szep volt aztan kb 70-80 Ft rol lezugott 4-5 Ft ra 
Törölt felhasználó 2018. 09. 06. 10:08
Előzmény: #13957  dginvestor
#13959
szerintem a tőzsdét - valljuk be - mindenki úgy kezdi, hogy van egy kis megtakarításom, megpörgetem, remélve, jobban járok, mint a bankbetéttel/állampapírral.
kevesen lépnek be úgy, hogy már induláskor hosszabb távra fektetnek be - ehhez már azért érteni kell nem csak a cégek értékeléséhez, hanem a lokális/globális makrogazdasági folyamatokhoz is. 
és igen, akár tetszik, akár nem, a szerencse faktor nem elhanyagolható a tőzsdén. csakúgy mint az életben :)
Clint
Clint 2018. 09. 06. 09:50
Előzmény: #13957  dginvestor
#13958
+++
dginvestor 2018. 09. 06. 09:46
Előzmény: #13924  Törölt felhasználó
#13957
A tőzsde tényleg nem szerencsejáték, és hosszabb időtávon jól korrelál a cégek teljesítménye az árfolyamukkal. Tényleg nagyon sok az új tőzsdés, akiknek az önbizalma sokszor indokolatlanul magas a tudásukhoz képest. De ez mindig így volt, hogy amikor emelkednek az árak, akkor egyre többen kezdenek részvényt vásárolni, majd amikor jön egy összeomlás, akkor kirostálódik a társaság. Ezt ne vegye senki bántásnak, én is 2000-ben vettem az első részvényeimet, és sok pénzbe került tanulni, tapasztalatot szerezni. Akik ma kezdenek, sokkal könnyebb helyzetben vannak, mert rengeteg jó szakmai anyag és blog van, ahonnan tanulhatnak olyanoktól, akik évtizedek óta foglalkoznak tőzsdei befektetéssel. (Amikor még én kezdtem, akkor betárcsázós net volt, és sokkal nehezebb volt információhoz hozzáférni...)
Sokszor látom a hozzászólásokból, hogy a trader és a befektető közti különbséget sem ismerik sokan. Habár a fórum neve mást sugall, de nagyon sok kereskedő is van itt, ami jó, mert színesítik a fórumot a hozzászólásaikkal, de az a baj, hogy vannak köztük olyanok, akik azt hiszik, hogy ha beragadnak egy trade-be, akkor már befektetők lettek. Ez egy nagyon hibás gondolkodás... Teljesen más mentalitást igényel a 2 megközelítés. Azért mert egy cég jónak tűnik kereskedés szempontjából, attól még egyáltalán nem biztos, hogy befektetésre is alkalmas. Lehet, hogy szerencsével pár hónap vagy év után ki tud szállni nullában, de ez nem az ő tudását mutatja.
Egy példa: ha vki a Noname nevű évek óta veszteséges, vagyontalan cég részvényeivel kereskedik, mert úgy látja, hogy 60-ról 75-ig felmehet az árfolyama, majd beragad, és ül benne, attól ő még nem lesz befektető, és nagyon sokat árt magának, ha megpróbálja bebeszélni magának, hogy ő most befektető lett. A befektetés ott kezdődik, hogy megnézem milyen cégbe teszem a pénzem. Legyen nyereséges, fejlődjön, a tulajdonosok érdekében dolgozzon a menedzsment, ha lehet fizessen osztalékot stb. Ha ezek teljesülnek, akkor lehet megvizsgálni az árazását, és eldönteni, hogy jó befektetés lenne-e. Ha ilyet találok, akkor veszek belőle. Ha pedig csökken az árfolyama tovább, akkor boldogan vásárolok még, mert tudom, hogy egy jó cégben jutok részesedéshez megfelelő áron. 
kimpaa
kimpaa 2018. 09. 06. 07:54
Előzmény: #13955  Törölt felhasználó
#13956
Kösz a megerősítést.
Törölt felhasználó 2018. 09. 06. 07:48
Előzmény: #13953  zsoltee77
#13955

Az ellanéniket nagyon nehéz kirúgni, mivel tudnak olyan döntéseket hozni, hogy ezt megnehezítsék. Ha át szeretné venni az irányítást, sokkal több pénzre lenne szüksége és befektetőt nehéz találni. Olyan cégbe ülne bele, mint az est, ahol semmi nincs, de mindenki a csodát várja, ezt is csak azért, mert sikerült elhinteni, hogy jön a befektető. Nevetséges módon rendezik a tartozásokat, fillérekért kiosztott új részvényekkel.
Nagyon szeretnék belelátni a nagytulajok fejébe, hogy tényleg meg akarják tölteni a céget, vagy kirabolni a kisbüfiket. Látom a kaján mosolyukat, mikor a kereskedés lezárásakor számolgatják az értéktelen papírokért  befolyó óriási összegeket. Minél lassabban öntögetik, annál több jön be, ráérnek, hiszen a bankban úgysem kamatozik a pénzük, főleg nem 100 szorozódik.
Az is lehet, a futurban is az ella nénik jó áron szabadulnának a részvényeiktől, kbr meg menti a menthetőt. Saját maga sajnálkozott, hogy nem látja a jövőt, majd valami lesz, őszintének tűnik, de az a pénzvilágban és a politikában nem kifizetődő.
Ennek ellenére bármi lehet, mert sok pénz keresi a helyét, egy egy kínai cégnek ez nem lenne kihívás, csak nehéz nekik idetalálni, főleg úgy, hogy a politikusok tartják a markukat az első helyen..
kimpaa
kimpaa 2018. 09. 06. 06:41
Előzmény: #13953  zsoltee77
#13954
Na erre kicsit az esély pont, szóval inkább pénzmentésnek tűnik, hogy valami csak lesz s ki tud szállni egyszer bukó nélkül. Mert most lehet virtuálisan nullában van, de eladni nem tudja, mert akkor lesz egy -50% a végére.
zsoltee77
zsoltee77 2018. 09. 06. 00:17
Előzmény: #13952  kimpaa
#13953
ezzel így nem értek egyet. Ha eluralja a Futurt, adhat neki más tevékenységet is. Lesz egy tőzsdei cége, amibe tevékenységeket tud pakolni, neki lenne olyan renoméja, hogy nyilvános tőkeemeléssel forrást szerezzen a fejlesztésekhez, bármibe is kezd. Pont ez a lényege az egésznek. Ki kell rúgni a faxba Ellanéniéket a cégből és lehet építkezni. Én is tennék bele pénzt, ha látnám, hogy értékteremtő munkát folytat kbr.
kimpaa
kimpaa 2018. 09. 05. 23:12
Előzmény: #13939  Törölt felhasználó
#13952
Megvette a szemetet, mert félt hogy elúszik a pénze, mondván az Ott1 elvan magában, lehet adni, lesz vevő, de a Futurt ha eladná, akkor egyszámjegyű árfolyammá verné szét nagy bukóval. Hát ezt így elcseszte. Van 2 millió db szemete, ahelyett, hogy lenne mondjuk fél millió jó papírja Ott1-ből.
kimpaa
kimpaa 2018. 09. 05. 23:09
Előzmény: #13933  zsoltee77
#13951
Hát ez az :)
euler 2018. 09. 05. 22:23
Előzmény: #13940  evazeller
#13950
"a tőzsde nem szerencsejáték, hanem tapasztalatok halmaza
akár a chart alapján kereskedőknek, akár könyv alapú kereskedőknek, rengeteg tapasztalatot kell begyűjteni"
Definiálná valaki az aláhúzott fogalmat mint kereskedési módszert?
zsoltee77
zsoltee77 2018. 09. 05. 22:20
Előzmény: #13945  Seismic
#13949
:D :D :D
Törölt felhasználó 2018. 09. 05. 22:00
Előzmény: #13947  Jockey-Bacsi
#13948

A részvények árát már kitolták a gödörből, csak a mögötte lévő valódi érték kérdéses.
A coin technológia sem segített, vagy lehet éppen az volt a szárnyalás oka?
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2018. 09. 05. 21:44
Előzmény: #13943  evazeller
#13947
A SET nél nagyon dolgozik a vezetőség, hogy kihozza a gödörből ! 
Seismic
Seismic 2018. 09. 05. 21:28
Előzmény: #13939  Törölt felhasználó
#13946
Egy masik 20al  meg is huzhatja rendesen..szal vigyazo szemetek a futurra vessetek☺
Seismic
Seismic 2018. 09. 05. 21:26
Előzmény: #13938  zsoltee77
#13945
Lol azt mar el is felejtettem..akkor meg nem tudtam, hogy te leszel itt "Zsoltee az ontok kiralya" ☺ most mar banom☺
Törölt felhasználó 2018. 09. 05. 21:24
Előzmény: #13940  evazeller
#13944
Természetesen a higítás nagyon jól működik olyan környzetben , mint a mostani. Folyamatosan pumpálják a részvényeket és már megszoktuk, hogy kisebb korrekcióval tüzdelve az irány felfele van. Ez nem volt mindig így, pontosabban sokkal hosszabb korrekciókat kellett kiülni, vagy bukóban eladni.
Ez a tapasztalat hiányzik a mostani befektetőknek és gondolom ez a mostani pénzbőség sem fog örökké tartani. Akinek csak sikere volt, az nehezen hiszi el, hogy bukhat is, ezért bátorsága határtalan. Ők azok, akik a rulettasztalra dobálják a pénzüket és azt hiszik, hogy ha a fórumban ezerszer leírják, hogy "up,up,up" , vagy hogy "már jön a hír", az árfolyam azért emelkedik.
A sok kicsi sokra megy is most jó stratégia, hiszen minden nap megszabadulsz a legtöbb részvényedtől, biztonságba húzódva, csak meg kell érezni a jókor, jó helyen dolgot, amihez külön tehetség is kell. Egyszerűnek tűnik, de csak akkor, ha nagy a jókedv. Ha beborul, így is be lehet ragadni, ha semmin nem akarsz veszteni.
evazeller
evazeller 2018. 09. 05. 21:05
Előzmény: #13942  evazeller
#13943
amit tegnap írtam:
est szerintem esni fog, bár megpróbálhatják ma felhajtani az árat 90 fölé
ez teljesült, felvitték az árat, de nem tudott fent megkapaszkodni
set-ről azt írtam tegnap: valószínű tesztelni fogja a 190-et annyit nem, de 194-ig esett
ott1-ről azt írtam: "elegánsabb papírnak" számít a set-nél, és tényleg könnyebben tekerték feljebb azt hiszem, másról nem írtam tegnap este
evazeller
evazeller 2018. 09. 05. 20:52
Előzmény: #13930  Miluna
#13942
egy-két chartos elemzőt szívesen olvasok, de mindig magam döntök vételnél és eladásnál
Jockey-Bacsi
Jockey-Bacsi 2018. 09. 05. 20:51
Előzmény: #13902  evazeller
#13941
Szerintem is balhé lesz !

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók