Topiknyitó: balentum 2017. 07. 02. 16:23

Kisbüfik topikja  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 08. 07. 19:09
Előzmény: #459  Törölt felhasználó
#460
a többi ugyanolyan speki,van egy pár talám nyomda .zwack, és most már minden magasan van ,lassan kicsiket is befelyezik és jöhet az ujabb válság,és jön csak az a kérdés holnap vagy holnapután
Törölt felhasználó 2017. 08. 07. 16:18
Előzmény: #458  Törölt felhasználó
#459
ilyen árakon már ez orosz rulett. az ilyen sztorikba minél hamarabb kell beszállni egy folyamatos emelkedő trendbe.az se árt,ha nap közben rá tud nézni az ember. én nem vitatom,hogy a spekizésnek is van jogosúltsága,de ahhoz tapasztalat kell. nap szintű kereskedési tapasztalat,vagy technikai elemzésben jártasság és pesrze józan ész. a tőzsdén nincs vissza nem térő alkalom,majd lesz más. mindig vannak újabb sztorik.
Törölt felhasználó 2017. 08. 07. 15:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#458
csepelbe egy kevéssel beülhetett volna egy két napra az is pénz,meg kell becsülni holnap lehet késö,péntek az jo vol,vagy csüt
balentum 2017. 08. 07. 15:11
Törölt hozzászólás
#457
balentum 2017. 08. 07. 15:08
Törölt hozzászólás
#456
philosopher
philosopher 2017. 08. 07. 11:41
Előzmény: #454  dginvestor
#455
Szerintem is ez a jó megközelítés. A korábbi veszteség, nyereség már a múlt. Ha nem adtad el, akkor még nem realizált, de ennek az adózáson kívül nincs nagy jelentősége. Én például mindig az aktuális egyenlegemet szoktam nézni, és hogy mi várható az adott cégektől, amiben benne vagyok. A RÁBA-t és PANNERGY-t én személy szerint nem adnám most el, azok jó eséllyel 1 év múlva többet fognak érni (nekem is van belőlük), akár 20-30%-kal is.
dginvestor 2017. 08. 07. 11:06
Előzmény: törölt hozzászólás
#454
Többen is írtak az eladni/tartani témában, így inkább a megközelítésre, gondolatmenetre térnék ki. Ugyan nagyon nehéz elvonatkoztatni a bekerülési ártól, mert egy pszichés horgonyként működik, de én azt vizsgálnám meg, hogy az adott cégben szívesen vagyok-e részvényes, jól fejlődik-e a cég, milyen pénzügyi teljesítményt mutat fel, milyen árazáson forognak a részvényei és ezen gondolatmenet alapján dönteném el, hogy mi legyen a pozícióval. Nem azt helyezném előtérbe, hogy mennyi nyereség vagy veszteség van egy pozíción, mert arra semmi ráhatásom nincs. Ez alapján már meg lehet vizsgálni, hogy az adott cégek hogyan teljesítenek. Nem követem ezeket a cégeket, így csak az alapokhoz tudok hozzászólni.
Törölt felhasználó 2017. 08. 07. 09:49
Előzmény: #446  qpec
#453
érdekes írás. de sztem,azért van kevés részvény az amcsi polgárok kezében,mert azt a 2008-as válság elvitte. 2008 előtt pld a nyugdíjalapokban nagy mennyiségű részvény volt,ami a válásaggal elpárolgott,és így sokak nyugdíja is. Olyan nagy vállalatok mentek csődbe,akikről senki nem hitte volna . Ahelyett,hogy magas hozamú megtakarít lett volna belőle. A magyar sajtóban is orrba-szájba nyomatták egy időben a gazdasági "szakemberek",hogy milyen baj,hogy a magyar átlagembernek milyen kevés a részvénybefektzetése,és milyen elmaradott a befektetési kultúra,azt sose mondták,hogy extra kockázatokkal jár,adott esetben nagymnértékű veszteséggel. A bikapiac vége olyan jelekkel szokott kezdődni,hogy az emelkedés eyre gyorsul, a kisemberek is erről bszélnek,egyre többen beszállnak közülük a "nagy lehetőségbe" . Az arany piaccal is ez történt pár éve . Rengeteg arannyal kereskedő reklámot lehettt látni "fekteseen a biztos aranyba" jelszóval. Spekikpapiroknál is így van most. Még most is arra kapacitálnak egyesek,hogy ez milyen jó üzlet miközben chartokra hivatkoznak,ami az összeomlásig működhet is,de semmi garancia,hogy egy zavaros hátterű papírral ez sokáig megjátszahtó a végtelenségig. El se fogod tudni adni adott esetben,ha kiállnak alóla a kisspekik,vagy az is lehet,hogy valakik szándékosan tartják ezen az árfolyamon folyamatosan adogatva a saját pakkujkat ,amit nagy ahszonnal eladnak,majd egyszercsak csak eladó lesz...
Törölt felhasználó 2017. 08. 07. 09:29
#452
Metalheart: "CSEPEL:ML papírok utáni újabb "sztárunk" is van... a sztori 1425-ig repítette az árfolyamot, majd első korrekciós körben az (zöld) up trendvonalig, illetve 61.8% fibo(884) szintig esett vissza, majd a 2. körben 76.4% fibo(756) környékig, illetve a (piros) eső trendvonalat tesztelte vissza. Az 50MA(695) jó támasznak bizonyult, jelenleg a 21MA(926) és a 61.8% fibo(884) páros az, ami meg kell, hogy tartsa egy újabb up reményében. A vételi jelzés megvan és forgalom is növekedésnek indult. Amennyiben sikerül az up trendvonalra visszakapaszkodni, úgy a 38.2% fibo(1090) környékbeli ellenállást tesztelheti újra. link
Törölt felhasználó 2017. 08. 07. 04:57
Törölt hozzászólás
#451
Törölt felhasználó 2017. 08. 07. 04:55
Törölt hozzászólás
#450
Törölt felhasználó 2017. 08. 07. 03:16
Törölt hozzászólás
#449
Törölt felhasználó 2017. 08. 07. 03:11
Törölt hozzászólás
#448
balentum 2017. 08. 06. 20:36
Törölt hozzászólás
#447
qpec 2017. 08. 06. 20:15
#446
Nem az eddigi témákhoz kapcsolódó,de elgondolkodtató jelenség,mely szerintem kis hazánk befektetőit is jellemezheti.A gazdagok kaszálnak, az átlag bukik a csúcsra törő részvénypiacokon Investor.hu2017.08.04. 13:50 Nemcsak az esetleges buborékpánik miatt okozhat kellemetlenségeket a rekord szinteket megütő részvénypiac. A folyamatos emelkedés az átlagembereknek is kellemetlen lehet, akik ezeken az árakon már nem tudnak beszállni. A szupergazdagok azonban szépen kaszálnak bikapiac idején. Az elemzők és a média jelentős része ünnepléssel fogadta, hogy az amerikai Dow Jones Industrial Average részvényindex ezen a héten először lépte át a 22 000 pontos határt. Mindazonáltal – hangsúlyozza a MarketWatch elemzése – a rekord magas részvényárfolyamok nem mindenkinek olyan kedvezők. Ha magánszemélyként valaki jelentős mennyiségű részvényt birtokol, annak kétségkívül előnyös lehet a folyamatos, csúcsokat döntögető emelkedési hullám. A legtöbb ember azonban csupán kevés részvényt tart, vagyis az átlag nem tud különösen nagyon kaszálni az új rekordok felé rohanó bikapiacon. Gazdagok öröme Nem meglepő tehát, hogy valójában a leggazdagabbak örülhetnek igazán a rekordoknak, míg a többiek arra várnak, hogy jöjjön végre egy megfelelő beszállási lehetőség. Ezt támasztja alá, hogy az Egyesült Államokban például a teljes részvényállomány nagyjából felét a leggazdagabb 1 millió család tartja, a maradékból pedig 41 százalék a családok top 10 százalékának kezében összpontosul. Ez azt jelenti, hogy piacon lévő részvényeknek csupán 9 százalékát birtokolja a társadalom alsó 90 százaléka.A leggazdagabb örülhetnek, a többiek csak várnak és reménykednekForrás: 123rf.comEmellett az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed 2013-as kutatása szerint az amerikai családoknak mindössze 48,8 százaléka rendelkezik – közvetlenül vagy közvetetten – részvénnyel. A jövedelmük alapján az alsó 50 százalékhoz tartozó családok körében pedig ez az arány csupán nagyjából 25 százalékos. Egy átlagos amerikai középosztálybeli család kevesebb mint 10 ezer dollár értékben tart részvényt. Fiatalok hátrányban A probléma tehát az, hogy a kiugróan magas árak azoknak jók, akik eladnak, és nem azoknak, akik hosszú távra vennének. Vagyis ha egy átlagember egyszerűen csak a jövőbeni nyugdíja miatt szeretne takarékoskodni – és befektetni –, akkor számára rémálom a jelenlegi bikapiac, mert brutálisan magasak a beszállási árak. A megtakarítani vágyó fiataloknak tehát különösen kedvezőtlenek a mostani rekord magas árfolyamok – írja az elemzés. Ennek elsődleges oka, hogy a napjainkban tapasztalt szintekhez képest nem igazán várhatók további, évtizedeken át tartó emelkedések.A Dow Jones index teljesítménye az elmúlt egy évbenForrás: Investing.comEnnek a logikának némileg ellentmond, hogy nemrég kiderült, az Y generáció tagjai közül egyre többen terveznek részvénypiaci befektetést. Részvények és vállalatok Van azonban az éremnek egy másik oldala is. Elvileg ugyanis az amerikai részvényindexek csúcsra futása kiváló lehetőség lenne az ország vállalatainak, hiszen így egyre több befektetett tőke áramlik hozzájuk. A probléma ezzel az – figyelmeztet a szöveg –, hogy csupán mítosz. A valóságban a részvénypiac egyáltalán nem csatornáz be többlettőkét a legtöbb vállalathoz. Az elmúlt 23 évben ugyanis a nem pénzügyi cégek a részvények nettó vásárlói voltak.Mindez azt jelenti, hogy a részvénypiac valójában elszívja a vagyont a társaságoktól, és átpakolja azt a gazdag részvényesek zsebébe – olvasható az elemzésben. Következésképpen lehet örülni a részvénypiaci rekordoknak, de azok valójában éppen azoknak kellemetlen, akik szeretnének némi vagyont összehozni a következő évtizedekben – vagyis a többségnek
balentum 2017. 08. 06. 19:31
Törölt hozzászólás
#445
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 06. 19:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#444
"csak a piac hirtelen esésétől a régóta meglévő emelkedő trend bukásától félek" ezért lenne jó nyilván a említett csoportban mielőbb dűlőre jutni... az estmedia és fhb esetében gyakorlatilag vége a játéknak, a crach sem számítana már semmit... ha pedig van időd, akkor jó esélyed van, hogy idővel nullszaldóban tud átgondolni, hogy az addigra felhalmozott tapasztalatoddal folytatod a tőzsdézést vagy kiszállsz és kevésbé kockázatos területre navigálsz.
MetalHeart
MetalHeart 2017. 08. 06. 19:06
Előzmény: #440  Ametist
#443
Előzmény alapján teljesen jogos...
balentum 2017. 08. 06. 19:04
Törölt hozzászólás
#442
balentum 2017. 08. 06. 19:01
Törölt hozzászólás
#441

Topik gazda

balentum
balentum
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek