Topiknyitó: pampa 2015. 09. 13. 07:52

MIGRÁCIÓ, EU-ból való kilépés ,napi hírek, Magyarország  

Lassan el kell kezdeni elemezni ezt a lehetőséget is,hiszen teremthet az EU olyan új feltételrendszert ami miatt már egy olyan ország amelyik nemzetállamként képzeli a jövőjét nem maradhat a közösségen belül.

A migráns kérdés nagyon időszerűvé teszi ezt a lehetőséget,hogy számolni keljen vele.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
novotrade 2019. 09. 20. 09:30
Előzmény: #28910  salve
#28920
"Újabb 36 migránst vett csütörtökön este a fedélzetére az Ocean Viking NGO-hajó a Földközi-tengeren, 28 kilométerre Lampedusa szigetétől.
Ezúttal nem termetes gumicsónakból, hanem fából készült bárkából invitálta a hajóra az Európába illegálisan eljutni próbálókat az Orvosok Határok Nélkül és az SOS Mediterranée nevű NGO-szervezet. Közlésük szerint a bárka túlzsúfolt volt, a fedélzetre vettek között pedig gyerekek és nők is vannak. A migránsok zömmel líbiainak és algériainak mondják magukat."

.
Ezek azok a bizonyos hajótöröttmentések amire kötelezve van minden vízi jármű kapitánya!   
Látod, azokkal próbáljuk megbeszélni a migrációt akik szerint ezek az emberek hajótöröttek akiket kötelességünk kimenteni és Európába szállítani!
Ahogyan a kvótánál sem értik meg a lényeget!
Nem az 1500 ember befogadásával van a baj hanem azzal, ha elfogadjuk átadjuk ezt a hatáskört is Brüsszelnek!
Azután már annyit és azt küld akit csak akar!
.
Nem beszélve arról a helyzetről amit okozna az országban!
Hol laknának?
Kinek a pénzéből élnének?
Ki fizetné az EÜ-et?
Az oktatásukat?
Amennyiben az EU erre utalna pénzt akkor ez hogyan egyeztethető össze az idehaza született és itt élő fiatalok helyzetével?
Az ő lakhatásukat, életüket miért nem fizeti az EU?
stb...

Nem szabad ebbe belemenni!
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 22:02
#28919
Hej ez a csúnya bevándorláspárti EU:
"Tehát ezúttal sem a migránsok automatikus letelepítéséről lenne szó, hanem arról, hogy a szolidáris hatóságok vennék át a menekültügyi eljárást, amelynek végén vagy megkapja a menekültstátuszt az érintett, vagy mehet vissza a származási országába. (Külön fejezet, hogy az EU afrikai támogatási politikáit ahhoz igazítja, hogy az érintett ország mennyire „lelkesen” fogadja vissza az illegálisan az EU-ba vándorolt állampolgárait.)"
Nahát-nahát, lefizeti az afrikai országokat, hogy visszavegyék őket. Lehet, hogy akkor mégsem akarnak annyira bevándorlókat? Talán még az is lehet, hogy Viktor folyamatosan hazudozik?https://index.hu/kulfold/eurologus/2019/09/19/menekultugy_kvota_onkentes_mentohajo_elosztas_franciaorszag_nemetorszag_olaszorszag/
ts3 2019. 09. 19. 20:59
Előzmény: #28784  novotrade
#28918
"Ahogyan az EÜ rendszerünk is világszintű!"
  
"Tisztelt Szülők!
  
Ez a lift gyakran meghibásodik, ezért arra kérjük önöket, csak nagyon indokolt esetben (pl súlyos babkocsival vagy kerekesszékkel közlekedők, egészségügyi problémákkal küzdők), és csakis saját felelősségre vegyék igénybe
  
Köszönettel  
a Szemészet dolgozói"
Peterbond 2019. 09. 19. 20:00
Előzmény: #28910  salve
#28917
"reagált is már vmit de az nem érdemi, nem fogok vele foglalkozni - ha pedig még pluszban reagálna, azt majd meglátjuk."
.
Attol hogy nem ertetted meg erdemi volt. Tovabbi szep napot.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 19. 19:09
Előzmény: #28909  salve
#28916
most akkor az élet bizonyította be vagy te, döntsd már el. bármelyikőtök volt, érdekel a bizonyítás levezetése
euler 2019. 09. 19. 19:01
Előzmény: #28909  salve
#28915

Nem is akarta megérteni az álszent szófosásodat szerintem, csak felhívta a figyelmet a kommunikációs technikád átlátszóságára.
Kb. két hsz-edet olvastam el ma, nem szeretem a nyálkás szépelgő szövegeket, amelyekben mellesleg minden második állítás valakinek/valaminek a lejáratására szolgál.
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 18:52
Előzmény: #28910  salve
#28914
Dobrev lüke, minden pénzt le kell szívni, amit hajlandók adni, inkább azért kéne lobbiznia, hogy ne a kormány ossza el.
sanka 2019. 09. 19. 18:50
Előzmény: #28910  salve
#28913
Kamu özönök!!!
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 18:49
Előzmény: #28910  salve
#28912
Olcsóbbak lettek volna, mint ugyanannyi adócsaló kici kínai.
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 18:48
Előzmény: #28909  salve
#28911
Rám nézve szánalmas? Ez kicsit fura, lusta vagyok visszakeresni, de ha jól emlékszem valamikor 2015-ben írhattam, hogy Viktor kerítése jelenleg teljesen felesleges, viszont ha az osztrákok elkezdenek kerítést építeni, akkor rögtön nekünk is kell, sőt szerintem még azt is írtam, hogyha a nyugatiak vissza akarnák rakni ide azt a pár százezret, akiket ez az idióta itt regisztrált, akkor az osztrák határra is kell építeni egyet. Szerintem értem ezt a "tök egyszerű helyzetet", röviden annyiról szól, hogyha újra lesz válság és az eu elkezdi szétosztani a menekülteket, akkor majd el kell dönteni, hogy mi az a szám, ami még megéri az EU-ban maradást és ha ennél többet kéne átvenni, akkor el kell gondolkodni majd rajta, hogy megéri-e bent maradni. Jelenleg viszont a Magyarországot fenyegető migránsáradat csak Viktor konteója, amivel sikeresen riogat pár százezer vagy millió nem annyira bölcs választót és pluszban még azt is el tudja hitetni velük, hogy az eu nem azért baszogatja, mert folyamatosan befingja a tanácstermet, hanem mert migránspárti gecik.
salve 2019. 09. 19. 18:45
Előzmény: #28908  Törölt felhasználó
#28910

iegn érzékeltem hogy rossz helyre ment egy válasz, bocsakkor majd Peterbond reagál rá ha akar - reagált is már vmit de az nem érdemi, nem fogok vele foglalkozni - ha pedig még pluszban reagálna, azt majd meglátjuk
"az a bizonyos meg nem valósult kvóta mindössze 1500 emberről szólt, amivel valószínűleg elbírtunk volna"
ez bizony kétes állítás mert senki sem tudhatja előre, az éppen miylen emberanyag lett volna - de vegyük komolyan, oké, persze hogy elbírtuk volna, ám a mygar lakosság döntő többsége épp eléggi kifejezte már akkor is, később is azt a véleméynét, hogy inkább ne kísérletezzünk ezzel
a debreceni menekülttáborban lezajlott balhé is épp azt bizonyította (ott a cikk szerint éppen éppen 1600 fő volt! ) hogy oké, elbírtuk őket is, csakhogy folymatos rendősi készenlétet, ellátást követelt meg a tábor léte, melynek költségeit ki is állta? hát mi, magyar adófizetők..
és akkor persze hogy mindnki rájött és nemcsak az ott élő debreceniek, elgondolkodott rajta szerintem mindneki, hogy szeretné-e, ha folymatosan együtt kéne élni azokkal az embrekkel, még xx évig...és rájuk költeni rengeteg pénzt, mikzben itt megy a visítás hogy "de mi mindnere lehetne még költeni, miylen sok helyen lenne jó helye a pénznek oktatás-eügy., stb"
de - mondta Gyurcsányné az Atv-ben - "ő nem támogatja, hogy az EU szálljon be az orbán által felépített kerítés költségébe, utólag sem"
ugye milyen szimpatikus érvelés?
salve 2019. 09. 19. 18:32
Előzmény: #28904  Bekre_Pal
#28909

a gúnyolódásod senkit nem érdekel
ha viszont újraolvasod figyelmesen az utolsó 2 bekezdését annak amit írtam akkor beláthattad volna, -nád, (ha akarja bárki beláthatja - ha nem az sem baj mert akkor vége az eszmecserének, értelmetlen folytatni): nem valaki, hanem az élet bizonyította ezt be már 5 évvel ezelőtt
neked (és másoknak sem) ezt persze sem megérteni sem felfogni tudni nem kell (főleg ha lusták vagytok rá, vagy a dafke énetek megakadályoz a gondolkodásban)..az pedig nem rám nézve, hanem gtg-re nézve  szánalmas, hogy azon a szinten van, hogy ezt tök egyszerű helyzetet ennyi idő alatt sem tudta megérteni (de nem győzöm hangsúlyozni, mekkora szerencse hogy kisebbségben vagytok és maradtatok azóta is - itt az ezzel kapcsolatos népszavazás  eredményére gondolok)
Törölt felhasználó 2019. 09. 19. 18:32
Előzmény: #28888  salve
#28908
""Ezt most hagyjuk jo. En meg irjam hogy ha a Te gyereked halt volna meg a mutoben vagy ha a te feleseged kuldik haza a korhazbol de mar a korhaz kaput nem eri el akkor te latnad maskepp"
nem, nem hagyjuk - azért nem hagyjuk, mert itt a migrációról volt szó és nem  a kórházakról! éppen te hoztad fel példaként, hogy a migránskérdés maitt szavaznak szerinted sokan a fideszre - és most bugyután másra akartad terelni a szót, miután bebizonyítottam hogy a migráció egy valós és komoly probléma?
lássuk akkor mi a különbség a kórházkérdés és a migrációs kérdés közt"
Rossz helyre címezted, amit idézel az nem az én hozzászólásom volt, egyébként meg terelni Pampa szokott, nem én. Az én előzmény hozzászólásom mindössze arról szólt - mivel amire válaszoltam, abban te emlegetted a DK-t, a kvótát meg a boszniai állapotokat -, hogy az a bizonyos meg nem valósult kvóta mindössze 1500 emberről szólt, amivel valószínűleg elbírtunk volna.
novotrade 2019. 09. 19. 18:06
Előzmény: #28901  novotrade
#28907
"Bemutatták a kerekesszékes és műlábas Barbie babákat"
.
 A kerekesszékest még lehet valahogyan értelmezni......
 de a műlábas már meghaladja a képességemet!   :))))
.
 megérett a világ a pusztulásra!   :))))
sanka 2019. 09. 19. 17:56
Előzmény: #28902  Bekre_Pal
#28906
 :))DD
bigyula 2019. 09. 19. 17:43
Előzmény: #28904  Bekre_Pal
#28905

Pintér Sándor belügyminiszter sem tud semmit: "Nincs rendkívüli helyzet, nincs semmiféle probléma."
.
https://hvg.hu/itthon/20190919_Csepel_pinter_sandor_lakossagi_forum_onkormanyzati_valasztas
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 19. 17:36
Előzmény: #28888  salve
#28904
Tyűha, lemaradtam volna arról amikor végre valaki öt év után bizonyítja hogy a migráncsozásnak van alapja? Hol tudom ezt a bizonyítást elolvasni? Ebből gondolom hogy valahol történt ilyen kísérlet: 
 
"miután bebizonyítottam hogy a migráció egy valós és komoly probléma" by salve.
Peterbond 2019. 09. 19. 17:31
Előzmény: #28888  salve
#28903
"és itt a másik példa aminek szintén híre ment akkor országszerte és képzeld el, akkor minden normális magyar ember - úgy tűni titeket leszámítva - 5 perc alatt felfogta és azt mondta hogy "bocsi, de mi sem az átvonulásukból, sem az ideköltözésükből - még 1500 embert sem, sem kvótásat sem egyebet - nem kérünk sem most, sem a jövőben!" ennyi, iylen rém egyszerű ez a sztori!  itt van neked egy kis csemege, olvasgasd"
.
Erdekes azota jott 20.000 ukran munkas, 1150 irani sziriai iraki, 5000 vietnami pluszba. Es azokra nem jott ez a meg 1500 at se akarunk szoveg.
.
Persze en se akarok kocsi gyujtogatokat megse tiltattam volna ki az osszes futballszurkolot 2006 utan. Mert ti most ezt csinaljatok. Ezert mondom tolod itt alsagosan hogy minden migrans ilyen vadallat es ha az en kocsimmal csinalnak ezt. De persze ha szoba jon hogy az az 1150 kotvenyes akkor nem gond akkor erdekes mod nincsenek ilyen remsztorik es felhaborodasok.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 19. 17:22
Előzmény: #28898  novotrade
#28902
Nem néztem egész nap a fórumot de látom még a reggeli faszságon pörögsz hogy miért nem ott tanult ahová ment. Azt is baszogatod aki a pécsi orvosi után képes Debrecenbe költözni? Hú bakker.
novotrade 2019. 09. 19. 17:22
Előzmény: #28899  Törölt felhasználó
#28901
Valódi tandíjat kellene kiszámlázni!
Most csak rész hozzájárulást fizetnek!

Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek